ترس از نه شنيدن
ترس از نه شنيدن اگر درمان نشود مي تواند روز به روز بزرگتر شود.

چگونه بر ترس از نه شنيدن غلبه کنیم

ترس از نه شنيدن یک احساس قدرتمند است که اغلب تأثیرات گسترده ای بر زندگی ما می گذارد. بیشتر مردم وقتی خود را در موقعیت هایی قرار می دهند که می تواند منجر به نه شنيدن شود، برخی از اعصاب را تجربه می کنند، اما برای برخی از افراد، ترس بسیار زیاد می شود.

این ترس می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. ترس درمان نشده از نه شنيدن ممکن است با گذشت زمان بدتر شود و منجر به محدودیت های بزرگتر و بزرگتری در زندگی فرد شود.

این مقاله چگونگی غلبه بر ترس از نه شنيدن را مورد بحث قرار می‌دهد و همچنین چگونگی تأثیرگذاری حساسیت به نه شنيدن بر زندگی و رفتار شما را مورد بحث قرار می‌دهد.

چگونه بر ترس از نه شنيدن غلبه کنیم

اگر ترس از نه شنيدن را تجربه می کنید، مراحلی وجود دارد که می توانید برای یادگیری نحوه مقابله بهتر و جلوگیری از تأثیر منفی این ترس بر زندگی خود بردارید. ممکن است راهبردهای زیر برای یادگیری چگونگی غلبه بر ترس از نه شنيدن مفید باشد.

راه هاي زيادي وجود دارد كه بر ترس از نه شنيدن غلبه كنيم.

مهارت های خودتنظیمی خود را بهبود بخشید

خودتنظیمی به توانایی شما در شناسایی و کنترل احساسات و رفتارهایتان اشاره دارد. همچنین نقش مهمی در غلبه بر ترس شما از نه شنيدن ایفا می کند. با شناسایی افکار منفی که به احساس ترس کمک می کنند، می توانید فعالانه گام هایی را برای تنظیم مجدد تفکر خود به گونه ای بردارید که خوش بینانه تر و دلگرم کننده تر باشد.

با ترس های خود روبرو شوید

مقابله اجتنابی شامل مدیریت احساسات ناخوشایند به سادگی با اجتناب از چیزهایی است که این احساسات را تحریک می کنند. مشکل این رویکرد این است که در نهایت به افزایش احساس ترس کمک می کند. به جای اینکه در مقابله با ترس از نه شنيدن بهتر بشوید، شما را نسبت به آن ترسناک تر و حساس تر می کند.

بنابراین به جای اجتناب از موقعیت‌هایی که ممکن است نه شنيدن را تجربه کنید، روی این تمرکز کنید که خودتان را بیرون بگذارید و با ترس خود مقابله کنید. هنگامی که تجربه بیشتری در مواجهه با ترس خود داشته باشید، متوجه خواهید شد که عواقب آن کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردید، اضطراب‌آور است. همچنین به توانایی های خود برای موفقیت اعتماد بیشتری خواهید داشت.

تاب آوری را پرورش دهید

انعطاف پذیر بودن به این معنی است که شما می توانید پس از یک شکست، خود را بالا ببرید و با احساس قدرت و خوش بینی دوباره به جلو حرکت کنید. استراتژی هایی که می توانند به تقویت حس انعطاف پذیری بیشتر کمک کنند عبارتند از: ایجاد اعتماد به نفس در توانایی های خود، داشتن یک سیستم حمایت اجتماعی قوی، و پرورش و مراقبت از خود. داشتن اهداف و برداشتن گام‌هایی برای بهبود مهارت‌هایتان نیز می‌تواند به شما ایمان بیاورد که می‌توانید از پس رد شدن خود برگردید.

خلاصه

برداشتن گام‌هایی برای غلبه بر ترس از نه شنيدن می‌تواند به کاهش تأثیر مخرب آن بر زندگی شما کمک کند. یادگیری نحوه مدیریت احساسات، برداشتن گام‌هایی برای رویارویی با ترس‌هایتان و پرورش حس انعطاف‌پذیری قوی، همگی می‌توانند به شما کمک کنند ترس از نه شنيدن را بهتر تحمل کنید.

جایی که می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد

اگر چه همه افراد ترس از نه شنيدن را به یک شکل تجربه نمی کنند، اما این ترس بر توانایی موفقیت در طیف گسترده ای از موقعیت های شخصی و حرفه ای تأثیر می گذارد.

مصاحبه های شغلی

ترس از نه شنيدن می تواند منجر به علائم فیزیکی شود که گاهی اوقات می تواند به عنوان عدم اعتماد به نفس تعبیر شود. اعتماد به نفس و هوای اقتدار در بسیاری از موقعیت ها حیاتی است و کسانی که این ترس را تجربه می کنند اغلب ضعیف و ناامن هستند. اگر ترس از رد شدن دارید، ممکن است در مذاکره قراردادهای مربوط به کار نیز مشکل داشته باشید و حقوق و مزایای ارزشمندی را روی میز بگذارید.

معاملات تجاری

در بسیاری از موقعیت‌ها، نیاز به تحت تاثیر قرار دادن پس از دستیابی به کار تمام نمی‌شود. سرگرم کردن مشتریان، مذاکره در مورد معاملات، فروش محصولات و جذب سرمایه گذار اجزای کلیدی بسیاری از مشاغل هستند. حتی چیزی به سادگی پاسخ دادن به تلفن می تواند برای افرادی که ترس از نه شنيدن دارند وحشتناک باشد.

ملاقات با افراد جدید

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و از ما انتظار می رود که در ملاء عام از اصول اجتماعی پیروی کنیم. اگر ترس از نه شنيدن دارید، ممکن است احساس کنید که نمی توانید با غریبه ها یا حتی دوستان دوستان چت کنید. تمایل به نگه داشتن خود به طور بالقوه می تواند شما را از ایجاد ارتباط پایدار با دیگران باز دارد

همسريابي

قرارهای اول می تواند دلهره آور باشد، اما کسانی که ترس از نه شنيدن دارند، ممکن است اضطراب قابل توجهی را تجربه کنند. به جای تمرکز بر شناخت طرف مقابل و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دوست دارید قرار دومی داشته باشید، ممکن است تمام وقت خود را صرف این نگرانی کنید که آیا آن شخص شما را دوست دارد یا خیر. مشکل در صحبت کردن، نگرانی وسواسی در مورد ظاهر خود، ناتوانی در غذا خوردن، و رفتار عصبی به وضوح شایع هستند.

روابط همسالان

نیاز به تعلق یک شرط اساسی انسانی است، بنابراین افراد اغلب به گونه‌ای رفتار می‌کنند که به آنها کمک می‌کند تا با گروه سازگار شوند. در حالی که لباس پوشیدن، صحبت کردن و رفتار به عنوان یک عضو گروه لزوماً ناسالم نیست، فشار همسالان گاهی اوقات بیش از حد می شود. این می تواند شما را به انجام کارهایی سوق دهد که با آنها راحت نیستید، فقط برای اینکه بخشی از گروه باقی بمانید.

خلاصه

ترس از نه شنيدن می تواند بر بسیاری از زمینه های مختلف زندگی تأثیر بگذارد، از جمله موفقیت شما در محل کار و روابط شما با دوستان و شرکای عاشقانه.

چگونه بر رفتار شما تأثیر می گذارد

وقتی ترس از نه شنيدن دارید، ممکن است رفتارهایی را انجام دهید که بر روی پوشاندن یا جبران این ترس متمرکز است.

عدم اصالت

بسیاری از افرادی که از نه شنيدن می‌ترسند، شیوه‌ای از زندگی را با نظارت دقیق و برنامه‌ریزی شده ایجاد می‌کنند. از ترس اینکه اگر خود واقعی خود را به دنیا نشان دهید طرد خواهید شد، ممکن است زندگی را پشت نقاب زندگی کنید. این می تواند شما را در نظر دیگران ساختگی و غیر معتبر جلوه دهد و ممکن است باعث عدم تمایل شدید به پذیرش چالش های زندگی شود.

مردم خوشایند

اگرچه طبیعی است که بخواهیم از کسانی که دوستشان داریم مراقبت کنیم، کسانی که از نه شنيدن می ترسند اغلب زیاده روی می کنند. ممکن است نه گفتن برای شما غیرممکن باشد، حتی زمانی که بله گفتن باعث ناراحتی یا سختی های عمده در زندگی شما می شود.

اگر از مردم خشنود هستید، ممکن است بیش از حد متحمل شوید و خطر فرسودگی شغلی خود را افزایش دهید. در نهایت، خوشایند مردم گاهی به توانمندسازی رفتارهای بد دیگران تبدیل می‌شود.

انفعال

افرادی که ترس از نه شنيدن دارند اغلب برای اجتناب از رویارویی از راه خود دست می کشند. شما ممکن است از درخواست آنچه می خواهید خودداری کنید یا برای آنچه نیاز دارید صحبت کنید. 5 یک گرایش رایج این است که سعی کنید به سادگی نیازهای خود را خاموش کنید یا وانمود کنید که آنها اهمیتی ندارند.

ترس از نه شنيدن ممکن است شما را از دستیابی به پتانسیل کامل خود باز دارد. قرار دادن خود در آنجا برای هر کسی ترسناک است، اما اگر ترس از نه شنيدن دارید، ممکن است احساس فلج کنید. ماندن در وضعیت موجود احساس امنیت می کند، حتی اگر از وضعیت فعلی خود راضی نباشید.

منفعل-تهاجمی

بسیاری از افرادی که از نه شنيدن می‌ترسند، از نشان دادن خود واقعی‌شان ناراحت هستند، اما نمی‌توانند نیازهای خود را کاملاً کنار بگذارند. که به عهده می گیرید

خلاصه

ترس از نه شنيدن ممکن است شما را به رفتارهایی مانند پرخاشگری منفعلانه، انفعال و خوشایند مردم سوق دهد. همچنین می تواند اصالت شما را تضعیف کند و زمانی که در اطراف دیگران هستید، خود بودن را دشوار کند.

پیامدهای روانی

ترس از نه شنيدن منجر به رفتارهایی می‌شود که باعث می‌شود ما را ناامن، بی‌اثر و غرق به نظر برسانیم. ممکن است عرق کنید، تکان بخورید، بی‌قرار شوید، از تماس چشمی اجتناب کنید و حتی توانایی برقراری ارتباط مؤثر را از دست بدهید. در حالی که افراد به روش های بسیار متفاوتی به این رفتارها واکنش نشان می دهند، اینها برخی از واکنش هایی است که ممکن است مشاهده کنید.

نه شنيدن

از قضا، ترس از نه شنيدن اغلب به یک پیشگویی خودشکوفایی تبدیل می شود. در روانشناسی پاپ معروف است که اعتماد به نفس جذابیت را افزایش می دهد. به عنوان یک قاعده کلی، عدم اعتماد به نفس که در ترس از نه شنيدن ذاتی است، ما را بیشتر در معرض نه شنيدن قرار می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که اعتماد به نفس تقریباً به اندازه هوش در تعیین سطح درآمد ما مهم است

دستکاری – اعمال نفوذ

برخی افراد ناامنی دیگران را طعمه می کنند. کسانی که از ترس نه شنيدن رنج می برند ممکن است در معرض خطر بیشتری برای دستکاری برای منافع شخصی دیگران باشند.

دستکاری‌های خبره عموماً افراد جذاب، متین و دلسوز به نظر می‌رسند – آنها می‌دانند چه دکمه‌هایی را فشار دهند تا دیگران به آنها اعتماد کنند. آن‌ها همچنین می‌دانند که چگونه فردی را که ترس از نه شنيدن دارد، کمی سرگردان نگه دارند، به‌طوری‌که گویی ممکن است دستکاری‌کننده هر لحظه آن را ترک کند. تقریباً همیشه، زمانی که دستکاری‌کننده چیزی را که از طرف مقابل می‌خواهد به دست آورد، آن را ترک می‌کند.

نا امیدی

اکثر مردم شریف، صادق و صریح هستند. به جای اینکه کسی را با ترس از نه شنيدن دستکاری کنید، سعی می‌کند کمک کند. به دنبال نشانه‌هایی باشید که نشان می‌دهد دوستان و خانواده‌تان تلاش می‌کنند قاطعیت شما را تشویق کنند، از شما می‌خواهند با آنها بازتر رفتار کنید، یا احساسات واقعی‌تان را بررسی کنند.

با این حال، بسیاری از اوقات، افرادی که از نه شنيدن می ترسند، این تلاش ها را به عنوان تهدید عاطفی تجربه می کنند. این اغلب باعث می شود که دوستان و خانواده روی پوست تخم مرغ راه بروند و ترس شما را بدتر کنند. با گذشت زمان، آنها ممکن است ناامید و عصبانی شوند، یا در مورد رفتار شما با شما روبرو شوند یا شروع به فاصله گرفتن از شما کنند.

مقاله مرتبط: اگر هیچ چیز شما را خوشحال نمی کند چه باید کرد

نتيجه

اگر متوجه شدید که ترس از نه شنيدن بر زندگی شما تأثیر منفی می گذارد و باعث ناراحتی می شود، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال روان درمانی باشید. این می تواند به شما کمک کند تا برخی از نقش های اساسی در ترس خود را کشف کرده و بهتر درک کنید و راه های موثرتری برای مقابله با این آسیب پذیری بیابید.

مطلب پیشنهادی

خواستگاري از همکار

بايدها و نبايدها در آشنايي و خواستگاري از همکار

بیشتر بزرگسالان یک سوم عمر خود را صرف کار می کنند. جای تعجب نیست که …

وقتي همسرتان را ديگر دوست نداريد چه كنيد

اگر همسرتان را دوست ندارید چه کاری باید انجام دهید

اگر با همسری زندگی می کنید که از او متنفر هستید، ممکن است تعجب کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *