14 نشانه كه كسي وانمود مي كند به شما اهميت مي دهد.
برخي از دوستي ها واقعا به دليل علاقه نيست و فقط وانمود كردن است.

14 نشانه كه كسي وانمود مي كند به شما اهميت مي دهد.

بسیاری از ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که بدانیم داشتن افرادی که واقعاً به ما اهميت مي دهند چه احساسی دارد. اما در مورد آن مواقع نادری که کسی فقط وانمود می کند چه می شود؟ آن مدعیان چطور؟ آنها می توانند یک دوست، شریک عاشقانه، عضو خانواده یا همکار باشند، یا تظاهر کنند که چیزی از شما می خواهند یا به این دلیل که احساس می کنند باید “خوب باشند”. بیایید به 14 نشانه آشکار که نشان می دهد یک نفر وانمود می کند که به شما اهمیت می دهد نگاهی بیندازیم تا بتوانید وقت خود را برای روابط جعلی تلف نکنید.

1. ناهماهنگی

یکی از اولین نشانه هایی که باید به آن توجه کرد، ناهماهنگی در رفتار دیگران است. برای مثال، اگر شخصی که فکر می‌کنید به شما اهمیت می‌دهد، فقط زمانی که برای او راحت است یا به چیزی نیاز دارد، حضور دارد، اما وقتی به او نیاز دارید، بیش از حد مشغول است.

مثلاً اگر آنها نمی خواهند خودشان به سینما بروند، از شما می خواهند که همراه باشید. اما وقتی می خواهید کاری انجام دهید، آنها همیشه بهانه ای دارند. یا، ماه‌ها از آن‌ها خبری نخواهید داشت، اما وقتی به لطفی نیاز دارند، ناگهان به زندگی‌تان باز می‌گردند.

و زمانی که به چیزی از آنها نیاز دارید؟

آنها به راحتی ناپديد شده اند و مي گويند “ببخشید، اما زمان خوبی نیست.”

مقاله مرتبط: كنار آن پسر كه دوست داريد چطور رفتار كنيد؟

2. عدم همدلی

می‌دانید که چه زمانی در حال گذراندن دوران سختی هستید و سعی می‌کنید آنچه را که از سر می‌گذرانید با یک دوست به اشتراک بگذارید، اما آنها آن را متوجه نمی‌شوند؟

آنها می گویند، “اوه، می گذرد” و گفتگو را به چیز دیگری منتقل می کنند یا راه حل های مسخره ای برای مشکل شما ارائه می دهند!

درست است، این به خودی خود به این معنی نیست که آنها وانمود مي كنند و اهمیتی نمی دهند، آنها ممکن است به سختی خودشان را به جای دیگران بگذارند.

اما همراه با برخی نشانه‌های دیگر، عدم درک و اصالت زمانی که در دوران سختی سپری می‌کنید، اين موضوع نشانه خوبی نیست.

3. حداقل تلاش

حفظ همه روابط نیازمند تلاش است، حتی آنهایی که با افرادی که دوست و خانواده شما نیستند، مانند همکاران و همسایگان شما، تلاش می کنند. حداقل کاری که باید انجام دهید این است که محترمانه و مؤدب باشید، درست است؟

بنابراین وقتی صحبت از کسی می شود که قرار است به شما اهمیت دهد، انتظار دارید که او کمی تلاش کند، درست است؟ محترمانه و مودب بودن باعث کاهش آن نمی شود.

از تمایل به معاشرت با شما گرفته تا ارسال پیامک های خنده دار گرفته تا یادآوری تولد و گریه کردن، اینها تنها برخی از چیزهایی هستند که می توانید از افرادی که واقعاً به شما اهمیت می دهند انتظار داشته باشید.

اما اگر فردی تظاهر کند، تلاش او برای حفظ رابطه حداقلی و سطحی خواهد بود.

4. خود محوری

معلوم می شود که برخی از مردم آنقدر در خودشان هستند که تنها دلیلی که آنها “دوستاني” دارند این است که بتوانند کسی را داشته باشند تا در مورد خودشان صحبت کنند. جدی میگم!

پس در مورد آن فکر کنید – اگر مکالمه همیشه حول محور آنها می چرخد و آنها علاقه ای به آنچه در زندگی شما می گذرد نشان نمی دهند، می توانید مطمئن باشید که این شخص واقعاً به شما اهمیت نمی دهد و فقط وانمود مي كند. آنها به تنهايي بیهوده هستند و به مخاطب نیاز دارند.

5. نادیده گرفتن مرزها

نکته اینجاست: وقتی کسی واقعاً به کسی اهمیت می‌دهد، به او احترام می‌گذارد و این شامل احترام به مرزهای او نیز می‌شود.

این بدان معناست که اگر این شخص مرزها و احساسات شما را نادیده بگیرد و فقط کاری را انجام دهد که برای او راحت است، فقط وانمود می کند که به شما اهمیت می دهد.

یک دوست واقعی هرگز شما را مجبور به انجام کاری نمی کند که از آن ناراحت هستید.

6. رنگ عوض كردن

حالا باید به این نکته اشاره کنم که برخی افراد رنگ عوض كن به دنیا آمده اند و پوسته پوسته شدن آنها ربطی به احساس آنها نسبت به دیگران ندارد.

در واقع، من چند دوست از این دست دارم و در حالی که مطمئن هستم که آنها به من اهمیت می دهند، اما همیشه وقتی دیر می کنند یا در آخرین لحظه انصراف می دهند، اذیت می شوم.

اما برخی از افراد این کار را فقط با افرادی انجام می دهند که برایشان مهم نیست.

به عنوان مثال، هنگامی که با آنها برخورد می کنید، نشان می دهند که چقدر از دیدن شما خوشحال هستند و چگونه باید به زودی با آنها روبرو شوید.

و سپس؟

آنها بدون دلیل موجه برنامه های شما را لغو می کنند.

چرا در وهله اول  خودشان را براي برنامه ریزی را به زحمت می اندازند؟

من هیچ نظری ندارم، برخی افراد فقط جعلی هستند و من نمی توانم آنها را تحمل کنم.

7.برنامه های پنهان

بله، گاهی اوقات مردم وانمود می کنند که دوستان ما هستند و به ما اهمیت می دهند در حالی که در واقع یک برنامه پنهان دارند.

به عنوان مثال، بگویید که با رئیس خود دوست هستید. یک همکار که می خواهد از نردبان شرکت بالا برود ممکن است سعی کند با رفتار بسیار خوب با شما از موقعیت سوء استفاده کند. آنها به شما در انجام وظایفتان کمک می کنند، شما را به رویدادها دعوت می کنند و بهترین دوست شما خواهند بود.

و بعد شروع میشه…

“در مورد اینکه از رئیس بخواهیم برای نوشیدنی به شما ملحق شود چطور؟”

“آیا می توانید یک کلمه خوب در مورد آنها براي رئیس بیان کنید؟”

اگر دقت کنید، خواهید دید که هر کاری که انجام می دهند با انگیزه منافع شخصی است.

8. نظرات منفی

حقیقت این است که وقتی کسی واقعاً به شما اهمیت می دهد، در مورد اهداف، علایق یا رویاهای شما اظهارنظرهای توهین آمیز یا انکارآمیز نمی کند.

آنها حامی هستند و بهترین آرزوها را براي شما را در دل دارند.

بنابراین، اگر اهداف شما غیر واقعی باشد یا ایده بدي داشته باشید، چه؟

آنها سعی می کنند انتقاد سازنده ای به شما وارد کنند تا بتوانید درک کنید که چرا فکر می کنند این ایده خوبی نیست. به عبارت دیگر، آنها می خواهند به شما کمک کنند، نه اینکه شما را زمین بزنند.

9.گوش نمی دهند

نشانه آشکار اینکه کسی به شما اهمیت می دهد و وانمود نمي كند این است که به آنچه می گویید علاقه مند است – به عبارت دیگر، آنها واقعاً گوش می دهند!

افرادی که فقط سرشان را تکان می دهند و منتظرند تا حرف شما تمام شود تا بتوانند صحبت کنند، واقعاً به شما اهمیت نمی دهند.

متوجه خواهید شد که آنها سؤالات بعدی نمی پرسند، وقتی شما به چیزی که قبلاً در مورد آن صحبت کرده اید اشاره می کنید شگفت زده می شوند و حتی ممکن است وقتی از آنها سؤالی می کنید سر تکان دهند!

10. تعاملات سطحی

در حالی که این می تواند نشانه ای از این باشد که فرد مورد نظر دارای مشکلات صمیمیت است و عدم گفتگوهای صمیمی او هیچ ربطی به شما ندارد، همچنین می تواند نشانه این باشد که او واقعاً روی رابطه شما سرمایه گذاری نکرده است.

يكي از نشانه هاي وانمود كردن اهميت دادن گوش ندادن است.

11.حمايت بي قيد و شرط

وقتی کسی به شما اهمیت می دهد، حمایت او بی قید و شرط است. به عبارت دیگر، اگر آنها بتوانند در کاری به شما کمک کنند، آن را بدون انتظار انجام می دهند.

اما اگر آنها بگویند: «اگر تو این کار را برای من انجام دهی، من این کار را برای تو انجام می‌دهم»، ماهیت رابطه شما معامله‌ای است و بر اساس دوستی، اعتماد یا مراقبت ساخته نمی‌شود.

12. رفتار غیر حساس

البته ممکن است تصادفی اتفاق بیفتد. منظورم این است که تقریباً اجتناب‌ناپذیر است که در مقطعی از زندگی‌مان، ناخواسته کاری را انجام دهیم یا بگوییم که به شخص دیگری آسیب برساند.

اما وقتی کسی به شما اهمیت نمی دهد، متوجه خواهید شد که رفتار غیر حساس او یک الگو است.

آنها از شوخی ها یا اظهار نظرهای بی احساس دریغ نمی کنند و احساسات آسیب دیده شما را کاملاً از بین می برند.

13. مقایسه ها

در حالی که ممکن است مستقیماً این کار را انجام ندهند، راه‌هایی برای مقایسه شما با دیگران پیدا می‌کنند.

به عنوان مثال، اگر در محل کار مشکل دارید، آنها به این موضوع می پردازند که چگونه یک آشنای مشترک ارتقا پیدا کرده و در حال خرید خانه است.

یا اگر هنوز ازدواج نكرده ايد، آنها در مورد همه دوستان شما که در حال ازدواج و بچه دار شدن هستند صحبت می کنند.

و نتیجه؟

شما احساس ناکافی و زیبا نبودن می کنید!

14. بازي دادن

این بدترین نوع دستکاری روانی است، من آن را با دشمن انجام نمی دهم!

اساساً زمانی است که شخصی سخت تلاش می کند تا شخص دیگری به درک، حافظه و حتی سلامت عقل خود شک کند.

کاری که فرد براي بازي دادن انجام می دهد انجام یک سری اقدامات است که هدف آن تحریف واقعیت و ایجاد سردرگمی در قربانی است. بازي دادن شامل انکار حقایق، بیان اظهارات متناقض، بی اهمیت جلوه دادن احساسات قربانی و حتی جعل وقایع برای زیر سوال بردن واقعیت خود است.

این بسیار بی رحمانه است و بله، درست حدس زدید، این کاری نیست که کسی که به شما اهمیت می دهد انجام دهد.

نتيجه گيري

این مهم است که وقتی کسی فقط وانمود می کند که به شما اهمیت می دهد آگاه باشید تا بتوانید از آسیب دیدن و همچنین عادت کردن جلوگیری کنید.

اما تشخیص علائم فردی که وانمود می‌کند به او اهمیت می‌دهد فقط با اشاره انگشت نیست، بلکه در مورد تجهیز خود به دانش برای تقویت روابط سالم‌تر است.

گاهی اوقات، این نشانه ها ممکن است در واقع نشان دهنده عدم صداقت باشند، اما می توانند ناشی از کشمکش های شخصی یا سوء تفاهم باشند – بنابراین عجله نکنید و در نتیجه گیری عجله نکنید.

در نهایت، اگر متوجه می‌شوید که دائماً احساس کم‌ارزش شدن یا  بازي داده شدن می‌کنید، باید واقعاً فکر کنید که آیا این رابطه با رفاه شما همسو است یا خیر.

به یاد داشته باشید، احساسات شما معتبر هستند و شما سزاوار مراقبت و حمایت واقعی هستید.

مطلب پیشنهادی

هزينه پنهان سفر با هواپيما

تمام هزینه های پنهان پرواز و نحوه اجتناب از آنها

وقتی نوبت به رزرو پرواز می رسد، هزینه پروازی که در ابتدا می بینید، همیشه …

نكاتي براي سفر تنهايي

7 نکته برای اولین بار سفر به تنهایی

اگر شما مانند من هستید (یک نگران مزمن و بیش از حد فکر می کنید)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *