اثرات سركوب جنسي خودتان در ازدواج
در ازدواج بايد با همسرتان در مورد تمايلات جنسي خودتان روراست باشيد و خودتان را سركوب نكنيد.

اثرات سرکوب جنسي خودتان در ازدواج

سرکوب جنسی به زمانی اطلاق می شود که فرد از احساس یا تجربه تمایلات جنسی طبیعی خود در ازدواج جلوگیری می کند. شخصی که از نظر جنسی سرکوب می شود، اغلب افکار منفی نسبت به رابطه جنسی دارد، گاهی اوقات این عمل و هر چیزی که با آن مرتبط است را اشتباه می داند.

در اینجا نگاهی عمیق‌تر به تاریخچه سرکوب جنسی، علل آن، و نشانه‌هایی می‌اندازیم که ممکن است نشان دهند یک فرد سرکوب شده است. ما همچنین بررسی می کنیم که چگونه سیستم های اجتماعی ممکن است به این اثر کمک کنند، و همچنین روش های ممکن برای غلبه بر سرکوب جنسی.

تاریخچه سرکوب جنسی

به دلیل کار روانشناس معروف، این نظریه مطرح شد که بسیاری از بیماری‌های روانی نتیجه سرکوب غیرارادی جنسی هستند. اگرچه این تفکر تا حدی قدیمی تلقی می‌شود، اما به شکل‌گیری نظریه‌های روان‌شناختی مدرن در مورد تمایلات جنسی و رفتارهای جنسی کمک کرده است.

با ایجاد پیوند بین سرکوب و بیماری روانی، پیامدهای منفی اين رفتار تا حدی مورد توجه قرار گرفته است.

سركوب جنسي مي تواند ازدواج شما را مختل كند.

علل سرکوب جنسی

سرکوب جنسی ممکن است توسط عوامل مختلفی ایجاد شود.

رفتار جامعه با رابطه جنسی

مدتهاست که رابطه جنسی به عنوان یک موضوع غیراخلاقی ترسیم شده است. در جوامع که بحث در آنها به عنوان یک موضوع تابو در نظر گرفته می شود، ممکن است از رابطه جنسی فقط در محکومیت صحبت شود.

هنگامی که یک فرد جوان به بلوغ می رسد، بدن او دچار تغییرات زیادی می شود که باعث کنجکاوی در مورد رابطه جنسی می شود. اگر محیط آنها با رابطه جنسي به عنوان یک موضوع چندش برخورد کند، ممکن است در پرسیدن سوال احساس راحتی نکنند و شروع به نگاه منفی به رابطه جنسی و جنس مخالف کنند. دیدگاه منفی مداوم ممکن است منجر به سرکوب جنسی شود.

برخوردهای تروماتیک گذشته

برای افرادی که آسیب جنسی را تجربه کرده‌اند، درگیر شدن در اعمال جنسی یا حتی افکار جنسی ممکن است باعث تجارب آسیب‌زای گذشته شود.

نشانه های سرکوب جنسی

ممکن است شخص بدون اینکه بداند از نظر جنسی سرکوب می شود. در اینجا رفتارهایی وجود دارد که ممکن است نشانه سرخوردگي جنسی باشد.

ناراحتی در رابطه جنسی در ازدواج

یکی از نشانه های سرکوب، ناراحتی در مورد مسائل جنسی است. ممکن است فردی در حین گفتگوهای جنسی احساس خجالت کند یا قادر به حفظ خونسردی خود نباشد. یک فرد سرکوب شده نیز ممکن است قبل یا در حین رابطه جنسی بدون هیچ دلیل قابل شناسایی احساس اضطراب کند.

احساس گناه یا شرم به دنبال رابطه جنسی با همسر

سرکوب می تواند شادی و لذت را که معمولاً با رابطه جنسی همراه است از بین ببرد. درعوض، زمانی که یک فرد سرخورده شده تسلیم رابطه جنسی یا فکر صمیمیت با افراد دیگر می شود، اندوه شدیدی ممکن است رخ دهد. اشک، شرم از تسلیم شدن در برابر امیال، و خود دفعی، همگی از ویژگی های مرتبط با سرکوب جنسی هستند.

  مشکل در یافتن لذت در رابطه جنسی با همسر

وقتی شخصی رابطه جنسی را نامناسب می‌داند، قدردانی از این عمل دشوار است. افراد سرخورده شده جنسی اغلب به جای لذت بردن از آمیزش با شریک زندگی، ازدواج را تحمل می کنند! این می تواند منجر به نارضایتی و نارضایتی بین شرکای جنسی شود. همچنین می تواند یک رابطه ناسالم با رابطه جنسی ایجاد کند.

ناراحتی از برهنگی در حضور همسر

این ناراحتی ممکن است در افراد سرکوب شده جنسی مشاهده شود. تمایلات جنسی سرکوب‌شده می‌تواند باعث شود که فرد برهنه شدن خود را براي رابطه زناشويي غیراخلاقی یا ناخوشایند ببیند، همچنین به طور بالقوه خودآگاهی و نارضایتی کلی از ظاهر خود را افزایش می‌دهد.

پیامدهای سرکوب جنسی

هنگامی که احساس شرم و ناامیدی به این عملکرد طبیعی بدن متصل شود، می تواند اثرات منفی جنسی، عاطفی و حتی فیزیکی ایجاد کند.

احساسات متضاد نسبت به رابطه جنسی با همسر

نگاه کردن به یک شریک زندگي جذاب می تواند باعث تحریکات خاصی شود. واکنش های رایج به این احساسات شامل تخیلات جنسی است. با این حال، هنگامی که این واکنش ها توسط یک فرد مبتلا به سرکوب جنسی تجربه می شود، می تواند باعث ایجاد احساسات گیج کننده شود.

سرکوب می تواند باعث شود که آنها از پذیرش تحریک جنسی توسط بدن احساس شرم کنند. اين احساس شرم از فكر كردن به رابطه زناشويي در عمل می تواند منجر به ناراحتی قابل توجهی شود. این ممکن است احساسات متناقضی را نسبت به جلسات جنسی صمیمی ایجاد کند.

درد حین رابطه جنسی با همسر

سرکوب می تواند باعث ترس و تنش در حین رابطه جنسی شود که می تواند منجر به درد در حین مقاربت شود. به عنوان مثال، برای زنان، تنش می تواند به صورت واژینیسموس ظاهر شود – وضعیتی که در آن دیواره های واژن از ترس نفوذ به هر نوع سفت می شوند.

ترس و تنش احساس شده می تواند صرف نظر از میزان راحتی با همسر یا میزان راحتی در حین مقاربت باشد.

مسائل مربوط به عملکرد جنسی

در حالت ایده آل، رابطه جنسی یک تمرین بدون فشار بین همسران مشتاق است. با این حال، وقتی احساس گناه و شرم مبتنی بر سرکوب سر آنها را بالا می‌برد، این می‌تواند باعث ایجاد فشار در لحظات صمیمی شود. اضطراب، خجالت یا ناراحتی از انجام کاری که به نظر آنها “اشتباه” است می تواند بر عملکرد و لذت فرد در حین رابطه جنسی تأثیر بگذارد.

چگونه با سرکوب جنسی کنار بیاییم

فردی که با سرکوب جنسی سر و کار دارد در نهایت می تواند از رابطه جنسی لذت ببرد. در اینجا چند استراتژی برای مقابله با سرکوب وجود دارد.

ویژگی های سرکوب شده را بشناسید

ایجاد نگرش جدید نسبت به رابطه جنسی ممکن است مستلزم پذیرش ایده های قبلی در مورد رابطه جنسی به عنوان ناسالم و غیر واقعی باشد. این امر مستلزم درک این است که چگونه محیط یک فرد می تواند به شکل منفی باورهایی را که دارند شکل دهد.

با درک و یادگیری پذیرش راه های مختلف سرکوب، فرد می تواند از انکار اثرات آن اجتناب کند. این می‌تواند اولین گام مهمی در جهت ایجاد باورهای جنسی سالم‌تر باشد، که می‌تواند به زندگی جنسی سالم‌تر نیز کمک کند.

ارتباط را با همسر باز نگه دارید

از آنجایی که سرکوب جنسی باعث ناراحتی شدید حول رابطه جنسی می شود، برای از بین بردن این احساسات سهولت لازم است. به روز نگه داشتن شریک زندگی در مورد افکار و احساسات خود می تواند باعث ایجاد آرامش بیشتر در مورد موضوع رابطه جنسی شود.

مقاله مرتبط: رابطه جنسي در حالت عصبانی چگونه است؟

به دنبال کمک حرفه ای باشید

کار با یک متخصص می‌تواند به شناسایی آنچه در پس سرکوب جنسی یک فرد است، محرک‌های آن و هر عامل دیگری که اثرات مستمر آن را تشویق می‌کند، کمک کند. علاوه بر هدف قرار دادن احساسات سرکوب شده، درمانگران می توانند استراتژی های موثری برای راحتی و لذت بردن از لحظات صمیمی به اشتراک بگذارند.

خلاصه

از رابطه جنسی در همه اشکال می توان به عنوان یک فعالیت لذت بخش لذت برد. بزرگ شدن در یک خانواده سرکوب شده یا داشتن باورهای سرکوبگرانه در مورد این عمل می تواند باعث ایجاد احساسات متفاوت نسبت به رفتار جنسی شود.

برای هر کسی که رابطه جنسی را از دریچه سرکوب شده می بیند، ممکن است این تنها راه ممکن برای نزدیک شدن به برخوردهای صمیمی باشد. با این حال، خود انعکاس، جنسی درمانی متخصص می توانند نگرش سالم تری نسبت به رابطه جنسی ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

اختلال تحريك نشدن جنسي زن در ازدواج

اختلال تحريك نشدن جنسی در زنان: تعریف، علائم، علل، درمان

در حالی که بسیاری از زنان اغلب متوجه می شوند که 100٪ مواقع با فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *