ده توصيه جنسی براي زنان بعد از زايمان
بعد از زايمان بدن و هورمون هاي شما تغيير خواهد كرد براي شروع مجدد رابطه جنسی بايد صبور باشيد.

رابطه جنسی برای زنان بعد از زايمان 10 توصیه

رابطه جنسی بعد از زايمان نیز لذت بخش است. به عنوان یک زن، سخت است که در طول دوره زایمان و حتی بعد از آن دوباره رابطه جنسی داشته باشید.

زنان در طول این فرآیند چیزهای زیادی را از سر می گذرانند که فکر جنسی به سادگی آن چیزی نیست که جرات فکر کردن به آن را داشته باشند .بعد از بچه دار شدن خیلی چیزها تغییر می کند.

همه چیز از سبک زندگی گرفته تا بدن شما دستخوش تغییرات زیادی می شود. در واقع، ممکن است لازم باشد یک چک لیست پس از زایمان داشته باشید تا به شما کمک کند در مسیر خود بمانید و ذهن خود را از دست ندهید.

همچنین، آماده باشید زیرا زندگی جنسی پس از زایمان شما بدون شک تغییر خواهد کرد.

خوب، ممکن است نتوانید بلافاصله به عشقبازی برگردید. با این حال، بسیاری از زنان هنوز در مورد “چگونه شوهرم را از نظر جنسی پس از زایمان خوشحال کنم” تحقیق می کنند. و بله انجام این کار امکان پذیر است.

فکر درگیر شدن در عشق ورزی بعد از زایمان ممکن است کمی ناراحت کننده باشد.

حتما بعد از زايمان مي خواهيد شوهرتان را از نظر جنسی خوشحال كنيد.

نکاتی برای رابطه جنسی عالی پس از زایمان

به همین دلیل است که از طریق تحقیقات، ما برخی از بهترین 10 توصیه جنسی برای زنان پس از بارداری را شناسایی کرده ایم.

هدف از این نکات راهنمایی است که شما را برای بازگشت به فعالیت جنسی آسان می کند. جایی در این بین، ما به بهترین پوزیشن جنسی پس از زایمان اشاره خواهیم کرد.

1. یک دوره انتظار وجود دارد

ممکن است مشتاق باشید که به انجام رابطه جنسي برگردید، اما باید منتظر بمانید. نکات مهم برای رابطه جنسی عالی پس از زایمان شامل در نظر گرفتن دوره انتظار است. یک دوره انتظار بین 4 تا 6 هفته یا تا زمانی که پزشک به شما چراغ سبز نشان دهد توصیه می شود.

این به این دلیل است که بدن شما به یک دوره بهبودی نیاز دارد. هر گونه اشتباه و شما می توانید عفونتی داشته باشید که می تواند روند بهبودی را کند کند و شما را در معرض خطر قرار دهد. این صرف نظر از اینکه سزارین کرده اید یا زایمان طبیعی. موارد زیر کلیدی هستند:

خونریزی باید کاهش یابد

دهانه رحم باید بسته شود

سایر پارگی ها و بریدگی ها نیاز به بهبود دارند

2. سطح میل جنسی شما تغییر می کند

زندگی و بدن شما تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. به لطف ترن هوایی احساسی که تجربه خواهید کرد، میل جنسی شما نیز همینطور خواهد بود. همچنین، هورمون‌های شما همچنان در همه جا هستند و همچنان سعی می‌کنند به حالت عادی خود ادامه دهند. مراقبت از نوزادان می تواند طاقت فرسا باشد و در بیشتر مواقع خسته می شوید. همه این مسائل بر میل جنسی شما تأثیر می گذارد.

احتمالاً میل جنسی کاهش یافته است. شما و شریک زندگیتان باید راه هایی برای حل آن پیدا کنید.

3. روغن کاری ضروری خواهد بود

رابطه جنسی پس از زایمان می تواند آسیب ببیند زیرا واژن شما خشکی را تجربه می کند. این موضوعی است که همه زنان بعد از بارداری را تحت تاثیر قرار می دهد. واژن شما خشک می شود زیرا هورمونی که به شما لذت می دهد و شما را خیس نگه می دارد، استروژن در مقادیر کم است.

همچنین، تمام رطوبت در هنگام زایمان تخلیه می شود.

بنابراین، تا زمانی که هورمون‌ها به سطح نرمال برسند، هنگام رابطه جنسی باید از روغن‌کاری استفاده کنید. اگر خشکی ادامه داشت با متخصص خود صحبت کنید.

4.باید سینه ها را بپوشانید

به همان شکلی که مقداری نشت در هنگام شیردهی اتفاق می‌افتد، در زمان عشق‌بازی یا پیش‌بازی نیز چنین خواهد بود. این یک موضوع بیولوژی بدن است.

هورمون اکسی توسین که برای از بین رفتن شیر نسبت داده می شود، همان هورمونی است که وقتی با یکی از عزیزان خود همراه می شویم تولید می شود.

این چیزی است که باعث می شود احساس کنیم با یکدیگر ارتباط داریم.

بنابراین، هنگام داشتن رابطه جنسی، سینه های شما مقداری شیر می ریزند و بنابراین دلیلی برای هشدار وجود ندارد. فقط مطمئن شوید که تحت پوشش هستید.

5. شوهر شما مشتاق است تا زمان رابطه جنسي فرا برسد.

مرد شما مشتاقانه منتظر است تا زمان رابطه جنسي برسد. او صبورانه منتظر بهبودی شماست.  خوب، مردانی که شاهد زایمان زنان خود بوده‌اند، پس از زایمان تمایل جنسی بیشتری نسبت به همسر خود دارند.

نکته، اگرچه ممکن است نتوانید با او عشق ورزی کنید، اما راه های دیگری وجود دارد که می توانید به او لذت جنسی بدهید.

6. پیش بازی یک هدیه خواهد بود

همانطور که قبلا ذکر شد جنسیت بعد از زایمان متفاوت است.

کاهش میل جنسی و خشکی واژن وجود دارد که می تواند تأثیر منفی بر رابطه جنسی داشته باشد. آنها در درجه اول دلایلی هستند که پیشبازی را به یک هدیه تبدیل می کنند.

پیش بازی باعث ایجاد برانگیختگی جنسی می شود و شما را به حال و هوا می برد. همچنین شما را مرطوب می کند و در نتیجه خشکی را کاهش می دهد.

7. بعد از زایمان یک پوزیشن جنسی مطمئن پیدا کنید

رابطه جنسي یک حرکت است، اما هر کاری که قبلا انجام داده اید را نمی توان انجام داد. این بدان معناست که شما باید با برخی از موقعیت ها خداحافظی کنید. بدن شما هنوز در بهترین حالت خود قرار نگرفته است و نمی خواهید به خودتان صدمه بزنید. برخی از وضعیت های ایمن برای رابطه جنسی پس از زایمان عبارتند از:

زن بالا قرار بگيرد.

از پشت بغل كردن همسر

سبك ورود از پشت

مقاله مرتبط: هفت كار شوهر براي جذاب تر شدن رابطه جنسي

8. سینه های شما احساس متفاوتی خواهند داشت

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که سینه های خود را بعد از زایمان لمس نکنند. آنقدرها لذت جنسی نمی دهد، و دلیل آن این است:

شیر دادن مداوم باعث می شود سینه به دلیل خشکی و ترک خوردن کمی احساس درد کند

احساس خفگی خواهيد داشت

هورمون تولید کننده شیر لذت جنسی را کاهش می دهد

9. ارتباطات ابزاری ارزشمند خواهد بود

بدون ارتباط مناسب پس از تولد، رابطه شما به احتمال زیاد از بین خواهد رفت.

هر دوی شما در بسیاری از مراحل رشد خواهید کرد، و این بسیار طاقت فرسا خواهد بود، و ارتباط چیزی است که به شما کمک می کند تا از آن عبور کنید.

شما باید احساسات و عواطف خود را به همدیگر بیان کنید تا یک رابطه وجود داشته باشد.

زندگی جنسی شما تا زمان بازگشت به حالت عادی نیاز به ارتباطات زیادی خواهد داشت. در غیر این صورت، هر دو احساس ناامیدی خواهید کرد.

10. در دوره شيردهي به کنترل بارداری نیاز دارید

از کنترل بارداری استفاده کنید.

این مفهوم را فراموش کنید که “شما نمی توانید در دوران شیردهی باردار شوید.”

به شما توصیه می شود که به سراغ گزینه های غیر هورمونی بروید زیرا تاثیری بر تولید شیر ندارند.

کاندوم، آی یو دی و دیافراگم گزینه های عالی هستند. قبل از زایمان با پزشک خود در مورد این موضوع صحبت کنید تا گزینه ها را بررسی کنید.

اين مقاله رابطه جنسي بعد از زايمان از ديدگاه زن بود با این حال، رابطه جنسی پس از زايمان از دیدگاه مرد نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هر دو طرف نیازهایی دارند که باید برآورده شوند.

10 نکته بالا که ارائه کرده‌ایم تا شما را آماده ‌کند بعد از زايمان هم با همسر خود خوش بگذرانيد.

مطلب پیشنهادی

افراد سمي را چگونه ناديده بگيريم

چگونه افراد سمي را نادیده بگیریم

همه ما در مقاطع مختلف زندگی خود با افراد سمي روبرو هستیم. آن دسته از …

چگونه بعد از دعوا با همسر با او آشتي كنيم.

چگونه بعد از دعوا با همسرتان آشتي کنید

دعوا کردن با شریک زندگی عادی است، اما بعد از آن چگونه جبران می کنید؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *