يازده نشانه كه مادر شما يك آدم سمي بود
اگر نشانه هايي را كه يك مادر سمي دارد بشناسيد اين شناخت به شما كمك مي كند حس گناه نكنيد

11 نشانه که مادر شما یک مادر سمی بود

هر کودکی سزاوار این است که در خانواده ای دوست داشتنی و شاد به دنیا بیاید. اما در واقعیت، تعداد بسیار زیادی از کودکان با والدینی ناپایدار و مخرب بزرگ می شوند. و بدتر از آن، همه انواع بدرفتاری برای افراد خارجی آشکار نیست. برای مثال، بسیاری از مردم با والدینی بزرگ شده‌اند که ظاهراً عادی به نظر می‌رسند، اما در خصوصی ظالم و مخرب هستند. و به صراحت بگویم، این تربیت گیج کننده می تواند تا سال ها پس از خروج از خانه، به شما آسيب برساند.به همین دلیل این ایده هوشمندانه ای است که نشانه هایی را بدانید که مادرتان يك مادرسمی است تا بتوانید با گذشته خود صلح کنید و از تکرار این رفتار با فرزندان خود اجتناب کنید.

بخشی از چیزی که بزرگ شدن با یک والدین سمی را دشوار می کند، پنهان کاری و حس زندگی دوگانه است. در بسیاری از موارد، والدین برای افراد خارجی عضوی عادی و سازنده به نظر می رسد. اما در خلوت، این پرسونا سقوط می‌کند و یک فرد بی‌رحم و بی‌رحم ظاهر می‌شود تا براي کودک قلدري کند. برای دیدن اینکه این نوع تربیت می تواند آسیب جدی به یک بچه وارد کند، نیازی به دکترای روانشناسی نیست. مطمئناً تربیت فرزند کار سختی است. اما برداشتن زخم‌های کهنه بر روی یک کودک تأثیرپذیر هرگز مناسب نیست. در ادامه بخوانید تا ببینید آیا هر یک از این نشانه ها برای دوران کودکی شما صادق است یا خیر.

1.او اهداف شما را تضعیف کرد

احساس اینکه مادرتان پشت شماست بسیار مهم است. اما مادر سمی احتمالاً علایق و توانایی های شما را در دوران کودکی تضعیف مي كرد. او بیمار است: بچه ها به حمایت و عشق نیاز دارند، نه تمسخر.

2.او مکالمات را قطع کرد

وقتی در کودکی سعی می‌کردید با مادرتان صحبت کنید، آیا او با دقت گوش می‌داد یا با شما صحبت می‌کرد؟ به گزارش ریلیششن مدیا، مکالمه با والدین سمی ممکن است بیشتر شبیه یک رقابت باشد. اساساً، تلاش برای صحبت با مادرتان ممکن است شبیه یک بازی طناب کشی باشد (با سرگرمی بسیار کمتر).

3.او موضوعات نامناسب را بیش از حد به اشتراک گذاشت

هر رابطه ای به مرزهای سالم نیاز دارد. اگر مادر سمي شما مرتباً در مورد مسائل مالی، مسائل اعتیاد یا سایر موضوعات صحبت می کرد که بهتر است به یک درمانگر سپرده شود، این می تواند نشانه دیگری از یک رابطه سمی باشد. به اشتراک گذاری بیش از حد موضوعات خصوصی با فرزندتان نامناسب است: بچه ها برای مقابله با پیچیدگی های بزرگسالی مجهز نیستند

مادر سمي شما احساسات شما را ناديده مي گيرد.

4. او احساسات شما را ناديده مي گرفت

خوب، بنابراین گاهی اوقات برای مادر مناسب است که به فرزندش کمک کند تا به سمت مسیرهای مناسب بیان هدایت شود. در پویایی های ناکارآمدتر، بیان افکار و احساسات کودک، همانطور که توسط دانشگاه براون ذکر شده است، نادیده گرفته می شود یا مانع می شود. آیا احساس می کردید که می توانید خود را به مادرتان ابراز کنید یا احساسات شما  ناديده گرفته شده است؟

 

5. او مانع استقلال شما شد

در یک رابطه سالم، مادران به تدریج فرزندان خود را به سمت استقلال و رشد هدایت می کنند. اما مادران ناسالم ممکن است فرزندان خود را تشویق کنند که برای مدت طولانی وابسته بمانند. به گزارش Deseret News، مادران ناکارآمدتر ممکن است نسبت به درگیری های معمولی که وقتی بچه ها شروع به بزرگ شدن و ابراز استقلال می کنند، بیش از حد واکنش نشان دهند. اما در واقعیت، استقلال جوان باید تشویق شود.

6. او شما را به حفظ اسرار تشویق کرد

روابط سالم و رازداری معمولاً با هم هماهنگ نیستند. همانطور که در The Brighthill Lantern اشاره شد، والدین سمی معمولاً در حفظ اسرار خانواده استاد هستند. اگر از شما خواسته شد که اسرار اعتیاد، سوء مصرف الکل یا سایر مسائل نگران‌کننده را حفظ کنید، احتمالاً در خانواده‌تان اختلالاتی داشته‌اید.

7.او احساسات خود را بر احساسات شما ترجیح داد

روابط سالم احساسات هر دو نفر را در اولویت قرار می دهد. اما اگر مادر شما احساسات خود را بر احساسات شما ترجیح می دهد – به خصوص اگر احساسات او بزرگ و متزلزل باشد – ممکن است همانطور که در کاتالوگ فکر ذکر شده است، نشانه ای از یک رابطه سمی باشد. به اشتراک گذاشتن احساسات خود نباید به یک رقابت تبدیل شود.

8. او خواستار مسئولیت معکوس شد

والدین از کودکان مراقبت می کنند و اگر این نقش برعکس شود، معمولاً نشانه بدی است. آیا اغلب احساس می کردید که شما مسئول سلامتی مادرتان هستید، حتی زمانی که هنوز کودک بودید؟ این یک نشانه بسیار قوی از یک رابطه پیچیده والدین و فرزند است.

9.او باعث شد که نسبت به خود احساس بدی داشته باشید

این ایده به خصوص ناراحت کننده است. اما گاهی اوقات، یک مادر سمی، ناراحتی های خود را به فرزندش منتقل می کند. در این مورد، کودکی که در غیر این صورت خوب است ممکن است شروع به زیر سوال بردن حس خودش و حتی خواندن واقعیت کند.

10. او از بزرگ شدن شما دلسرد شد

بسیاری از والدین سمی با این ایده رشد می کنند که به آنها نیاز دارند. طبق گفته‌ی Controlling Parents، مادران سمی ممکن است رفتارهای عادی بزرگ شدن را نوعی توهین شخصی بدانند. مسلماً، بسیاری از والدین ممکن است در اولین روز مدرسه یا سایر نقاط عطف کمی احساس غمگینی کنند، اما مادران سالم در نهایت این حرکت را به سمت بزرگسالی تشویق می کنند.

مقاله مرتبط: سيزده نشانه بی احترامی به شما در رفتار ديگران

11.او شما را تحقیر کرد

هر گونه قلدری افتضاح است، اما زمانی که پدر و مادر خود مقصر باشند، بسیار موذیانه است. به گفته All About Love Inc.، اگر مادرتان شما را تحقیر کرده است، به خصوص در مقابل دیگران، احتمالاً والدینی سمی دارید. خوشبختانه، اگر اکنون در بزرگسالی بتوانید این علائم را بشناسید، می توانید در جهت ترمیم آسیب و ایجاد صلح با گذشته خود تلاش کنید.

مطلب پیشنهادی

خواستگاري از همکار

بايدها و نبايدها در آشنايي و خواستگاري از همکار

بیشتر بزرگسالان یک سوم عمر خود را صرف کار می کنند. جای تعجب نیست که …

وقتي همسرتان را ديگر دوست نداريد چه كنيد

اگر همسرتان را دوست ندارید چه کاری باید انجام دهید

اگر با همسری زندگی می کنید که از او متنفر هستید، ممکن است تعجب کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *