چرا به تراپيست مراجعه كنيم
مراجعه به تراپيست مي تواند به شما در بحران هاي زندگي آرامش دهد.

چرا باید به تراپيست مراجعه کنم؟

وقت آن است که به یک تراپيست مراجعه کنید. روان درمانی، گفتگو یا گفتار درمانی، مشاوره یا به سادگی درمان – صرف نظر از نامی که با آن شناخته می شود، مشاوره سلامت روان می تواند برای افرادی که با مشکلات عاطفی، چالش های زندگی و نگرانی های سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، مفید باشد.

چرا تراپیست؟

درمان می تواند به بهبود علائم بسیاری از شرایط سلامت روان کمک کند. در درمان، افراد می توانند یاد بگیرند که با علائمی که ممکن است فوراً به درمان پاسخ ندهند کنار بیایند. تحقیقات نشان می دهد که مزایای درمان بیشتر از دارو به تنهایی دوام می آورد. دارو می‌تواند برخی از علائم بیماری‌های روانی را کاهش دهد، اما درمان به افراد مهارت‌هایی را می‌آموزد تا بسیاری از علائم را به تنهایی برطرف کنند. این مهارت‌ها پس از پایان درمان باقی می‌مانند و علائم ممکن است با استفاده از پایه‌های لمسی درمانگر همچنان بهبود یابد.

مسائل مربوط به سلامت روان چقدر شایع هستند؟

مسائل مربوط به سلامت روان رایج است. آمارهای اخیر اتحادیه ملی سلامت روان نشان می دهد که از هر 5 بزرگسال آمریکایی، 1 نفر با یک وضعیت مشكلات سلامت روانی زندگی می کند، در حالی که از هر 20 بزرگسال، 1 نفر هر سال یک وضعیت سلامت روانی جدی را تجربه می کند. از هر 6 جوان 6 تا 17 ساله ایالات متحده 1 نفر یک اختلال سلامت روان را تجربه می کند.

اما تنها حدود 40 درصد از افراد مبتلا به مشکلات سلامت روان کمک دریافت می کنند. مشکلات سلامت روان درمان نشده اغلب بدتر می شوند و ممکن است اثرات منفی دیگری داشته باشند. آنها همچنین می توانند منجر به موارد زیر شوند:

ناتوانی در کار یا رفتن به مدرسه

مشکل در روابط یا مراقبت از کودکان

افزایش خطر مشکلات سلامتی

بستری شدن در بیمارستان

خودکشی کردن

خودکشی دومین علت مرگ افراد در ایالات متحده بین سنین 10 تا 34 سال است. حدود 90 درصد از افرادی که در ایالات متحده بر اثر خودکشی می میرند با یک بیماری روانی زندگی می کردند.

بهترین گزینه برای کسانی که به خودکشی فکر می کنند، دریافت کمک فوری این است که از طریق تلفن با خط کمک خودکشی تماس بگیرند. ممکن است تشویق شوید که با نزدیکترین اورژانس تماس بگیرید یا به آن مراجعه کنید. هنگامی که دیگر در بحران نیستید، یک تراپيست می‌تواند به شما کمک کند تا به سمت جلو بروید.

آیا به درمان “نیاز دارم”؟

ممکن است تماشای مواجهه یکی از عزیزان با چالش‌های سلامت روان دشوار باشد. اما گفتن به کسی که باید به تراپيست برود. یا نیاز به درمان دارد می‌تواند انگ یا مقابله‌ای باشد.

تشویق کسی که دوست دارید گزینه های درمانی احتمالی را بررسی کند، حتی پیشنهاد بررسی تراپيست هاي بالقوه با آنها، به طور کلی راه خوبی برای نشان دادن حمایت است. افرادی که احساس می کنند مجبور به درمان هستند ممکن است احساس مقاومت کنند و انجام کارهای مورد نیاز برای ایجاد تغییر برایشان سخت تر است.

هنگامی که هر نوع سلامت روانی یا نگرانی عاطفی بر زندگی و عملکرد روزمره تأثیر می گذارد، ممکن است درمان توصیه شود. درمان می تواند به شما کمک کند تا در مورد آنچه احساس می کنید، چرا ممکن است آن را احساس کنید و چگونه با آن کنار بیایید آشنا شوید.

درمان همچنین مکانی امن برای صحبت در مورد چالش‌های زندگی مانند جدایی‌ها، غم و اندوه، مشکلات والدین، تأثیرات کووید یا مبارزات خانوادگی ارائه می‌کند. به عنوان مثال، مشاوره زوجین می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا مشکلات رابطه را حل کنید و راه های جدیدی را بیاموزید

مراجعه به تراپيست باعث مي شود راحت تر از چالش هاي زندگي عبور كنيد.

چه زمانی باید به درمان فکر کنم؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای درمان آماده هستید، ممکن است کمی  صبر كنيد. ممکن است بخواهید منتظر بمانید و ببینید آیا زمان، تغییر سبک زندگی یا حمایت دوستان و خانواده هر چیزی که با آن دست و پنجه نرم می کنید را بهبود می بخشد.

انجمن روانشناسی آمریکا به شما پیشنهاد می کند زمانی را برای مراجعه به درمانگر در نظر بگیرید، زمانی که چیزی باعث ناراحتی و تداخل در بخشی از زندگی می شود، به ویژه زمانی که:

فکر کردن یا کنار آمدن با آن موضوع حداقل یک ساعت در روز طول می کشد

این موضوع باعث خجالت می شود یا باعث می شود بخواهید از دیگران دوری کنید

موضوع باعث شده کیفیت زندگی شما پایین بیاید

این موضوع بر مدرسه، کار یا روابط تأثیر منفی گذاشته است

تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرده اید یا عادت هایی برای کنار آمدن با این موضوع ایجاد کرده اید

اگر هر یک از عواطف یا احساسات زیر را به حدی تجربه می کنید که در زندگی تداخل ایجاد می کند، درمان ممکن است به شما در کاهش اثرات آنها کمک کند. به خصوص مهم است که در نظر داشته باشید اگر احساس می کنید علائم تحت کنترل هستید یا ممکن است به خودتان یا دیگران آسیب برساند، زمان مراجعه به یک تراپيست فرا رسیده است.

علائم احتمالی که نشان می دهد باید به یک تراپيست مراجعه کنید

1.حس غرق شدن در مشكلات

 ممکن است احساس کنید کارهای زیادی برای انجام دادن دارید یا مسائل زیادی برای کنار آمدن با آنها دارید. ممکن است احساس کنید نمی توانید استراحت کنید یا حتی نفس بکشید. استرس و غرق شدن می تواند به نگرانی های جدی سلامت جسمی منجر شود.

2. خستگی

این علامت فیزیکی اغلب ناشی از مشکلات سلامت روان است یا با آن همراه است. می تواند نشان دهنده افسردگی باشد. خستگی می تواند باعث شود که شما بیش از حد معمول بخوابید یا در صبح هنگام بلند شدن از رختخواب مشکل داشته باشید.

3. خشم

 عصبانیت یا رنجش نامتناسب. همه گاهی احساس خشم می کنند. حتی گذر از خشم هم لزوما مضر نیست. جست‌وجوی حمایت برای مقابله با این احساسات ممکن است ایده خوبی باشد، زمانی که آنها از بین نمی‌روند، در مقایسه با موقعیت شدید هستند، یا اگر شما را به اقدامات خشونت‌آمیز یا بالقوه مضر سوق دهند.

4. آگورافوبیا

 افراد مبتلا به آگورافوبیا از قرار گرفتن در مکان هایی که ممکن است حملات پانیک را تجربه کنند یا به دام بیفتند می ترسند. برخی از افراد ممکن است نتوانند خانه های خود را ترک کنند.

5. افکار مضطرب یا مزاحم

طبیعی است که هر از گاهی نگران چیزهایی باشید، اما زمانی که نگرانی بخش قابل توجهی از روز شما را اشغال می کند یا علائم فیزیکی ایجاد می کند، درمان می تواند به شما کمک کند تا با آن مقابله کنید.

6. بی تفاوتی.

 از دست دادن علاقه به فعالیت‌های معمول، دنیای اطراف یا به طور کلی زندگی می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات روانی مانند افسردگی یا اضطراب باشد.

7. ناامیدی.

 از دست دادن امید یا انگیزه یا احساس اینکه هیچ آینده ای ندارید، می تواند نشان دهنده افسردگی یا وضعیت سلامت روان دیگری باشد. احساس ناامیدی از زمان به زمان، به ویژه پس از یک دوره دشواری، غیر معمول نیست. اما زمانی که ادامه یابد، ممکن است به افکار خودکشی منجر شود.

8. کناره گیری اجتماعی.

 بسیاری از مردم زمانی که بتوانند حداقل مدتی را تنها بگذرانند، احساس بهتری دارند. افراد درونگرا ممکن است حتی بیشتر از دیگران به زمان تنهایی نیاز داشته باشند. اما اگر در اطراف دیگران احساس ناراحتی می کنید یا از بودن با دیگران می ترسید، درمان می تواند به شما در درک و مقابله با این احساسات کمک کند.

اگر قبلاً تراپی را امتحان کرده باشم و جواب ندهد چه؟

گاهی اوقات درمان فوراً “کار نمی کند”. حتی در یک موقعیت درمانی ایده آل، بهبود علائم ممکن است زمان ببرد. – ماه ها یا سال ها رفتن به درمان و مشاهده هیچ تغییری ممکن است باعث ناامیدی شود. شاید شما تراپيست مناسب را پیدا نکرده باشید، بنابراین ارزش آن را دارد که به جستجوی کمک خود ادامه دهید. اگر هنوز هر یک از علائم بالا را تجربه می کنید، درمان همچنان باید یک گزینه باشد. تلاش خود را برای بهبود سلامت روانی خود متوقف نکنید.

می تواند کمک کند که به دنبال تراپيستي باشید که آنچه را که تجربه می کنید درمان می کند. اگر تشخیصی ندارید، می توانید با تراپيست هاي احتمالی در مورد علائم خود صحبت کنید. اکثر تراپيست ها به شما اطلاع می دهند که آیا قادر به درمان نگرانی شما هستند یا خیر. اگر نمی توانند، ممکن است بتوانند کسی را که می تواند توصیه کنند.

به خاطر داشته باشید که رویکردهای مختلف ممکن است برای مسائل مختلف بهتر باشد. اگر در درمان قبلی‌تان احساس نمی‌کردید شنیده می‌شد، یا اگر علائم شما از آخرین جلسه درمانی‌تان تغییر کرده است، ممکن است تراپيست دیگری دقیقاً همان چیزی باشد که باید به جلو بروید.

فواید جستجوی درمان چیست؟

اگر به فکر درمان هستید، ممکن است به معایب احتمالی آن فکر کنید. هزینه ممکن است برای شما نگران کننده باشد. همچنین ممکن است بدانید که درمان اغلب دشوار است. تروما یا سایر رویدادهای دردناک گذشته می تواند برای به خاطر سپردن و گفتگو با کسی ترسناک باشد. کار بر روی چالش ها آسان نیست، و درمان همیشه یک راه حل سریع نیست. اطمینان حاصل کنید که وقتی برای دیدن یک تراپيست آماده هستید، می توانید با خود و با آنها صادق باشید.

اما اگر مایل به انجام اين کار هستید، درمان می‌تواند مفید باشد. این یک فضای امن و بدون قضاوت است که در آن می‌توانید هر چیزی را با یک متخصص آموزش دیده به اشتراک بگذارید که در آنجا کمک می‌کند.

مقاله مرتبط: ايجاد اعتماد به نفس بعد شنيدن توهين

در اینجا چند مزیت درمانی وجود دارد:

• بیشتر در مورد خودتان خواهید آموخت. تراپيست ها به داستان شما گوش می دهند و به شما کمک می کنند تا ارتباط برقرار کنید. آنها ممکن است راهنمایی یا توصیه هایی ارائه دهند اگر احساس می کنید گم شده اید. درمان می تواند به شما قدرت دهد تا خودتان را پيدا كنيد.

• درمان می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. اگر از اهداف خود مطمئن نیستید، درمان می‌تواند به شما کمک کند تا آن‌ها را روشن کنید و گام‌های واقع بینانه برای رسیدن به آن‌ها تعیین کنید.

• درمان می تواند به شما کمک کند تا روابط رضایت بخشی بیشتری داشته باشید. چه مجرد باشید و چه در یک رابطه، درمان می تواند به شما کمک کند تا مشکلات مربوط به دیگران را برطرف کنید، مانند ناامنی در روابط یا مشکل در اعتماد به شریک زندگی خود.

• احتمال سلامتی شما بیشتر است. تحقیقات از ارتباط بین سلامت ذهن و بدن حمایت می کند. مسائل بهداشت روانی درمان نشده می تواند بر سلامت جسمانی تأثیر بگذارد. از سوی دیگر، افرادی که از سلامت عاطفی خوبی برخوردار هستند، ممکن است توانایی بیشتری برای مقابله با مسائل مربوط به سلامت جسمانی داشته باشند.

• درمان می تواند منجر به بهبود در تمام زمینه های زندگی شود. اگر احساس می‌کنید چیزی شما را از زندگی آنگونه که تصور می‌کنید باز می‌دارد، درمان می‌تواند به شما در رفع این مشکل کمک کند. وقتی مطمئن نیستید که چه چیزی شما را از ایجاد تغییر باز می دارد، درمان می تواند به شما در یافتن پاسخ کمک کند.

جستجوی خود را برای تراپيست از همین امروز آغاز کنید!

مطلب پیشنهادی

شب قرار عاشقانه با همسر

ایده هاي شب قرار عاشقانه در خانه با همسر براي برگرداندن عشق به رابطه

شب قرار خیلی بیشتر از شام و یک فیلم است. وقت گذاشتن با همدیگر مهم …

هزينه پنهان سفر با هواپيما

تمام هزینه های پنهان پرواز و نحوه اجتناب از آنها

وقتی نوبت به رزرو پرواز می رسد، هزینه پروازی که در ابتدا می بینید، همیشه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *