چگونه بفهميم يك نفر دوست واقعی است
پيدا كردن دوست واقعی كار واقعا سختي است به خصوص كه عده اي تمايل دارند اداي دوست واقعی بدهند.

چگونه بفهمیم يك نفر دوست واقعی است یا خیر

اگر مطمئن نیستید که دوستتان واقعاً یک دوست واقعی است یا خیر، به طور کلی به این معنی است که اتفاقاتی افتاده است که باعث شک و تردید شما شده است. این واقعیت که نمی توانید مطمئن باشید به این معنی است که دوستی زیر سوال رفته است و قبل از اینکه بتوانید به این دوستی اعتماد کنید باید به احساسات درونی شما رسیدگی شود، ارزش تلاش را دارد. پس آیا این دوست با شما صادق است یا نه؟

قسمت

1

آیا دوست شما می خواهد با شما باشد؟

مدتی را با دوست خود بگذرانید. گذراندن وقت با هم بخشی عادی و مورد انتظار از دوستی است. از اینجا شروع کنید زیرا بهترین سرنخ برای این است که آیا دوست شما مایل است در دوستی تلاش کند یا خیر. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد نحوه واکنش دوستتان به شما که می خواهید با هم وقت بگذرانید در نظر بگیرید:

اگر دوست شما وقت بگذارد، این نشانه خوبی است. دوستان برای یکدیگر وقت می گذارند و انگار ترجیح نمی دهند جای دیگری باشند. گاهی اوقات ممکن است دوست شما واقعاً شلوغ باشد و این خوب است، فقط تا زمانی که دوست شما زمانی را برای با هم بودن اختصاص دهد، در مواقعی که مناسب باشد، مانند زمان استراحت یا ناهار، شاید در تعطیلات آخر هفته، در زمان تعطیلات و غیره.

دوست واقعی نشانه هايي دارد كه با كمك آنها مي توانيد نوع دوستي خود را متوجه شويد.

اگر دوستتان نمی‌خواهد وقت بگذارد یا هر بار که تلاش می‌کنید بهانه‌های زیادی می‌آورد، علامت هشداری دارید که نشان می‌دهد آنها تمایل زیادی به بودن در کنار شما ندارند. اگر قرار گذاشتید با هم جایی بروید و دوستتان مدام از چنین برنامه‌هایی کنار می‌آید، این نیز نشانه‌ای است. درک کنید که هیچ کس “همیشه مشغول نیست” — این فقط بهانه ای است که نشان می دهد آنها نمی خواهند شما را در اولویت قرار دهند.

اگر دوستتان تقریباً همیشه شما را ترک می‌کند، و به نظر شوخی نیست، به این معنی است که او واقعاً دوست خوبی نیست.

مرحله 2 ببینید چه اتفاقی می‌افتد اگر سعی کنید با دوستی که به شما علائمی می‌دهد که نمی‌خواهید نزدیک شما باشد، بگردید.

ببینید چه اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید دور دوستی بچرخید که به شما سیگنال می‌دهد که نمی‌خواهید نزدیک شما باشد. این ممکن است سخت به نظر برسد، اما می توانید بگویید: “هی، امروز اوضاع چطور پیش می رود؟” و با دوستت قدم بزن به واکنش و سطح راحتی آنها توجه کنید. اگر آنها دوست شما باشند، هیجان زده خواهند شد

برای داشتن تو در اطراف اگر آنها اینطور نباشند، دوست شما ممکن است غرغر کند، نتواند با شما صحبت کند، شانه های زیادی بالا بیاندازد و سعی کند سریعتر راه برود تا از شما دور شود.

مرحله 3 دوست خود را به یک مهمانی یا مراسم خاص در محل خود دعوت کنید.

دوست خود را به یک مهمانی یا مراسم خاص در محل خود دعوت کنید. دوست خود را دعوت کنید و ببینید آیا او دعوت را می پذیرد یا خیر. اگر دوستتان بیاید، آیا آنها با شما دوستانه رفتار می کنند یا شما را نادیده می گیرند و فقط کیک و نوشابه را پر می کنند و در حالی که زود می روند کیسه غذا را می گیرند؟ از آنجایی که شما میزبان یا مرکز اصلی توجه زمانی که در محل شما است، یک دوست خوب باید زمانی را صرف صحبت با شما و رفتار دوستانه کند. یک دوست بد از این موقعیت استفاده می‌کند تا آنچه را که می‌خواهد به دست بیاورد، سپس با یک خداحافظی آن را از آنجا بیرون بکشد.

قسمت

2

دوست شما چقدر حمایت کننده است؟

مرحله 1 به یاد داشته باشید که دوستی مربوط به افرادی نیست که در چهره شما صادق هستند

به یاد داشته باشید که دوستی مربوط به افرادی نیست که در چهره شما صادق هستند. این در مورد افرادی است که پشت سر شما صادق هستند.

باید سعی کنید پویایی رابطه را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که در دوستی شما تعادل وجود دارد. این نباید یک طرفه باشد، زیرا شما به طور مداوم تمام وقت خود را صرف می کنید و احساس می کنید انرژی در حال مکیدن است.

مرحله 2 مشاهده کنید که دوستتان چگونه است وقتی متوجه نمی شود که شما نزديك هستید.

مشاهده کنید که دوستتان چگونه است وقتی متوجه نمی شود که شما در حال نزدیکی هستید. این فرصت را برای شما فراهم می کند تا دریابید که دوست شما با چه نوع افرادی معاشرت می کند یا در مورد شما یا یکی از دوستان نزدیک تان چیز بدی می گویند. در اطراف جایی باشید که آنها در حال معاشرت هستند و فقط در پس زمینه آرام باشید، چیزی نگویید و توجه را به خود جلب نکنید و فاصله خوبی را حفظ کنید. هیچ سرنخی که در حال تماشای آن‌ها هستید را ندهید، و اگر آن‌ها دوست خوبی نیستند، احتمالاً متوجه شما هم نخواهند شد. آنها ممکن است در مورد شما یا شخص دیگری که واقعاً به شما نزدیک است چیزهای غیرقابل تعارفی بگویند.

به سرنخ های کلامی گوش دهید و به سرنخ های فیزیکی و احساسی نیز توجه کنید.

مرحله 3 در نظر بگیرید که چگونه دوستتان رازهای شما را مدیریت می کند

در نظر بگیرید که دوستتان چگونه اسرار شما را مدیریت می کند. یک دوست خوب و قابل اعتماد در مورد شما بدگویی نمی کند و شایعات و یا حتی بدتر از آن دروغ نمی گوید. آیا دوست شما تمام اسرار شما را حفظ می کند؟ آیا تا به حال شنیده اید که چیزی را که فقط به این دوست گفته اید توسط شخص دیگری که به او نگفته اید صحبت کرده باشد؟

دوستت رو تست کن یک راز جعلی که دارید به آنها بگویید و ببینید که آیا دوستتان در مورد این موضوع شایعاتی ایجاد می کند یا نه. اطمینان حاصل کنید که راز جعلی شما به اندازه کافی رسوا کننده است، اما کسی جز شما را شامل نمی شود.

قسمت

3

دوستتان با شما چگونه رفتار می کند؟

مرحله 1 مراقب دوستی باشید که شما را مجبور می کند کارها را به روش خود یا زمانی که می خواهد انجام دهید

مواظب دوستی باشید که شما را مجبور می کند کارها را به دلخواه یا زمانی که می خواهد انجام دهید. اگر آن‌ها می‌خواهند که شما بدون توجه به احساستان یا کاری که ترجیح می‌دهید انجام دهید، در صف قرار بگیرید، به این معنی است که آنها به شما اهمیتی نمی‌دهند و فقط شما را به‌عنوان یک سرسپرده/سرپرست می‌خواهند. این یک مورد استفاده است، نه دوست داشتنی، و نشانه کلاسیک یک شخصیت کنترل کننده است. دوست خوب بودن با چنین فردی تقریباً غیرممکن است، زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی شما را برای کارهایی که می توانید برای آنها انجام دهید دوست دارند یا شما را برای شما دوست دارند.

مرحله 2 در مورد احساس خود در اطراف اين شخص فکر کنید

به این فکر کنید که وقتی با این شخص صحبت می کنید چه احساسی دارید. آیا می توانید خودتان باشید یا احساس می کنید که باید “روش خاصی” داشته باشید یا واقعا مراقب حرف های خود باشید؟ یک دوست واقعی کسی است که بتوانید در کنارش باشید و شما را به خاطر هوس های خنده دار، لهجه های عجیب و غریب و روش های عجیب و غریبی که شما از دنیا می بینید قضاوت نمی کند. یک دوست واقعی شما را همانگونه که هستید می پذیرد و از شما انتظار ندارد که روی پوست تخم مرغ راه بروید یا نحوه صحبتتان را سانسور کنید. وقتی لازم نیست مراقب حرف های خود باشید، آن وقت است که در کنار فرد مناسبی هستید.

دوست کسی است که به شما این آزادی را می دهد که خودتان باشید. هر چیزی کمتر دوستی واقعی نیست.

مرحله 3 به طور موقت از دوست خود دور شوید

به طور موقت از دوست خود دور شوید. آیا دوست شما تعجب می کند که چرا این کار را می کنید و از شما می پرسد؟ یا به نظر می رسد این دوست از نبودن شما راحت شده است؟ این می تواند یک عامل بسیار گویای زمانی باشد که می خواهید تعیین کنید این شخص چقدر به شما اهمیت می دهد، زیرا تنها کسی که سکوت شما را می شنود و غیبت شما را می بیند واقعاً برای شما مهم است.

مرحله 4 در نظر بگیرید چه اتفاقی می افتد زمانی که شما نیاز دارید

در نظر بگیرید که وقتی نیاز دارید چه اتفاقی می افتد. دوستان واقعی در روزهاي بد در کنار شما می مانند. سختی در واقع فشارسنج خوبی برای دوستان واقعی زندگی شماست. فقط وقتی سختی ها و مشکلات را تجربه می کنید دوستانی را که خود را به عنوان دوست در می آوردند از دست می دهید. آن دوستان هوای مطبوع ارزش وقت یا تلاش شما را ندارند، زیرا آن دسته از افرادی هستند که از یک رابطه به رابطه دیگر می روند و همیشه به دنبال آنچه در آن رابطه برایشان است می گردند. یک دوست واقعی بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد می ماند، از شما حمایت می کند و به شما عشق می ورزد. دوست خوب کسی است که مایل است هم در شادی و هم در غم و اندوه شما شریک باشد و متوجه هر دو باشد و در کنار آنها باشد.

دوستی خوب دوستی است که در آن هر دوست فقط به چیزی نیاز دارد که فرد از خودش ببخشد، نه به ثروت مادی، ارتباطات یا قدرتش.

قسمت

4

رسیدن به تصمیم

با ارزیابی دوستی خود با استفاده از پیشنهادات بالا، آنچه را که آموخته اید، بررسي کنید.

با ارزیابی دوستی خود با استفاده از پیشنهادات بالا، آنچه را که آموخته‌اید بررسي کنید. آیا دوست شما به نظر شما درست است یا دروغ؟در کنار این فرد احساس راحتی و خوشحالی می کنید یا در کنار او احساس ناخوشایندی، کنترل و/یا ناراحتی می کنید؟ دوستتان به شما انگیزه و الهام می‌دهد یا لرزه‌ای از اضطراب و نگرانی در ستون فقرات شما ایجاد می‌کند؟ مدرکی دارید که نشان دهد این شخص از شما حمایت می کند یا به شما بدگویی می کند؟ به خود یادآوری کنید که هیچ دوستی بهتر از یک دوست بد نیست و اگر ثابت شود که این دوست نادرست است، دوست جدیدی پیدا خواهید کرد. همچنین، گاهی اوقات دایره دوستی شما به عنوان یک کل ممکن است از نظر اندازه کاهش یابد، اما ارزش آن افزایش می یابد، بنابراین بگذارید راهنمای شما باشد.

مقاله مرتبط: علائم اوتیسم بزرگسالي چيست؟

هنگام تصمیم گیری، به خاطر داشته باشید که این واقعیت که مجبور شده اید وفاداری این دوست را زیر سوال ببرید، یک پرچم قرمز است.

مطلب پیشنهادی

هزينه پنهان سفر با هواپيما

تمام هزینه های پنهان پرواز و نحوه اجتناب از آنها

وقتی نوبت به رزرو پرواز می رسد، هزینه پروازی که در ابتدا می بینید، همیشه …

نكاتي براي سفر تنهايي

7 نکته برای اولین بار سفر به تنهایی

اگر شما مانند من هستید (یک نگران مزمن و بیش از حد فکر می کنید)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *