اعتماد دوباره به همسر سابق
اعتماد دوباره به همسر سابق بعد از خيانت يا بي وفاويي كار بسيار دشواري است ولي ممكن است.

چگونه دوباره به همسر يا نامزد سابق اعتماد كنيم؟

بازسازی اعتماد با یک سابق می تواند واقعا سخت باشد و ممکن است زمان زیادی را صرف کند. چه توسط شریک سابق خود به شما خیانت شده باشد یا مرتکب اشتباهی شده باشید که اعتماد آنها را از بین برده است، برای بازگرداندن این اعتماد به کار واقعی هر دو طرف نیاز است. اگر متعهد هستید که اختلافات خود را کنار بگذارید و دوباره به یکدیگر اعتماد کنید، بدانید که این کار شدنی است. در ادامه نکاتی را در مورد چگونگی انجام این فرآیند با قلبی باز و صادق بخوانید.

روش

1

در رابطه خود شفافیت ایجاد کنید.

مرحله 1 موافقت کنید که همیشه در آینده با یکدیگر صادق باشید.

توافق کنید که همیشه در آینده با یکدیگر صادق باشید. برای بازسازی اعتماد با یک سابق، به خصوص اگر خیانت در کار باشد، متعهد شوید که 100٪ با آنها صادق باشید. به آنها دروغ نگویید تا از احساسات در امان بمانید یا قسمت هایی از داستان را پنهان نکنید که می دانید آنها دوست ندارند. در مورد نیات و اعمال خود با آنها کاملاً باز باشید.

به عنوان مثال، شاید هنوز با دوستانی در تماس هستید که در گذشته باعث تنش در روابط شما شده است. به جای اینکه آن را از همسر سابق خود پنهان کنید، در مورد این موضوع صریح باشید.

بازسازي اعتماد نياز به تلاش زيادي دارد.

اگرچه دوست دارید همسر سابقتان دوباره احساسات مثبتی نسبت به شما داشته باشد، اما دروغ گفتن برای این اتفاق کمکی به جلب مجدد اعتماد او نخواهد کرد. ممکن است باعث شود او را برای همیشه از دست بدهید.

روش

2

کارها را آهسته انجام دهید.

مرحله 1 اعتماد در طول زمان بازسازی می شود.

اعتماد به مرور زمان بازسازی می شود. برای مثال، پس از یک خیانت عاشقانه، ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا یک شریک زندگي دوباره به طرف مقابل اعتماد کند. برای گفتگو درباره احساسات خود با یکدیگر، حتی اگر کمی ناراحت کننده باشد، باز بمانید و متعهد شوید که خاطرات جدیدی با یکدیگر بسازید.

اگرچه ممکن است لازم باشد چند بار درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید، مطمئن شوید که این تنها چیزی نیست که درباره آن صحبت می کنید. در مورد اینکه هر چند وقت یکبار در مورد گذشته صحبت می کنید، مرزهایی را با یکدیگر تعیین کنید (که هر دو در مورد آن توافق دارند).

این می تواند به شما کمک کند تا روی ایجاد خاطرات جدید و مثبت با هم تمرکز کنید. وقت خود را با یکدیگر به انجام کارهایی بگذرانید که هر دو از آنها لذت می برید، مانند رفتن به پارک، پیاده روی خوب یا نوشیدن قهوه برای رسیدن به فرصت.

روش

3

به همسر سابق خود بگویید که رفتار او چه احساسی در شما ایجاد کرده است.

مرحله 1 شاید به شما خیانت شده است.

مهم است که قبل از اینکه بتوانید اعتماد خود را ترمیم کنید، به آنها بگویید که چگونه اعمالشان واقعاً بر شما تأثیر گذاشته است. از جملات «من» استفاده کنید، مانند: «آن روز واقعاً از کارهای شما صدمه دیده بودم» یا «به خاطر اتفاقی که افتاده بود درد زیادی داشتم». ایجاد احساس دفاعی در آنها.

حتی اگر واقعاً به شما صدمه می زنند، از سرزنش کردن خودداری کنید. این می تواند به توانایی شما برای ترمیم اعتماد بین شما آسیب برساند و ممکن است احساس بدتری نسبت به قبل در شما ایجاد کند.

روش

4

با دیدگاه سابق خود همدلی کنید.

مرحله 1 سعی کنید خود را جای آنها بگذارید.

سعی کنید خود را جای آنها بگذارید. این می‌تواند به شما کمک کند کاری را که کمتر انجام داده‌اند، شخصی کنید. شاید زمانی که همسر سابق شما این اشتباه را مرتکب شد، دوران بسیار سختی را در زندگی سپری می کرد. شاید آنها هرگز یاد نگرفتند که چگونه روابط سالمی داشته باشند. این رفتار آن‌ها را توجیه نمی‌کند، اما تجزیه و تحلیل این عوامل می‌تواند به شما کمک کند که این وضعیت را به‌عنوان یک موقعیت جزئی نسبت به خودتان ببینید. دیدن چیزها در این منظر می تواند در نهایت به شما کمک کند که آنها را ببخشید و دوباره به آنها اعتماد کنید.

سعی کنید در یک دفتر خاطرات بنویسید تا احساسات خود را پردازش کنید و با دیدگاه آنها همدردی کنید.

روش

5

اگر همسر سابقتان اعتماد شما را شکست، او را ببخشید.

مرحله 1 ممکن است سخت باشد، اما برای بازسازی اعتماد ضروری است.

این می تواند سخت باشد، اما برای بازسازی اعتماد ضروری است. اگر همسر سابقتان واقعاً به شما صدمه زد، به خودتان فرصت دهید تا از این روند عبور کنید. به خودتان اجازه دهید احساسات خود را احساس کنید، مانند خشم و آسیب. برای آنها نامه ای بنویسید برای بیان تمام احساسات خود ولي نامه را ارسال نکنید. حرفهاي خود را به دوستان و خانواده مورد اعتماد خود تخلیه کنید. همانطور که بر درد خود کار می کنید، می توانید شروع به بهبودی کنید، آنچه را که اتفاق افتاده رها کنید و سابق خود را به خاطر کاری که انجام داده است ببخشید.

ممکن است بخشیدن سخت باشد زیرا نمی خواهید همسر سابقتان از اشتباهی که مرتکب شده خلاص شود. سعی کنید به خاطر داشته باشید که بخشش به این معناست که به خودتان اجازه دهید التیام یابد و به جلو حرکت کنید.

اگر نتوانید آنها را به خاطر کاری که انجام داده اند ببخشید، ممکن است آمادگی بازسازی اعتماد با سابق خود را نداشته باشید. این کاملاً اشکالی ندارد، زیرا تصمیم در نهایت به شما بستگی دارد.

روش

6

ابتدا روی شفای خود تمرکز کنید.

مرحله 1 اگر در تلاش برای ادامه دادن هستید، ممکن است هنوز آماده اعتماد به آنها نباشید.

اگر در تلاش برای ادامه دادن هستید، ممکن است هنوز آماده اعتماد به آنها نباشید. در ضمن مواظب خودت باش. سرگرمی های جدید را انتخاب کنید، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و به اندازه کافی بخوابید. تمرین خودمراقبتی به شما کمک می‌کند تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، که برای ادامه راه و در نهایت ترمیم اعتماد از دست رفته بین شما و سابقتان ضروری است.

چیزهای جدید را امتحان کنید تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. سفرهای یک روزه به مکان های جدید داشته باشید. رستوران‌های متفاوتی نسبت به رستوران‌هایی که اغلب به آن‌ها می‌روید، امتحان کنید. کارهایی را انجام دهید که هرگز فکر نمی کردید بتوانید انجام دهید.

همانطور که نسبت به خودتان احساس بهتری دارید، ممکن است به خاطر آنچه که رابطه به شما آموخته احساس سپاسگزاری کنید. این می تواند به شما کمک کند که سابق خود را ببخشید و حتی او را به عنوان فردی شایسته اعتماد مجدد خود ببینید.

اگر آماده نیستید دوباره اعتماد را با سابق خود ایجاد کنید، خیلی به خودتان سخت نگیرید. شاید با گذشت زمان نظر خود را تغییر دهید یا شاید بهتر باشد بدون آنها در زندگی خود ادامه دهید.

روش

7

مسوولیت اعمال خود را بپذیر.

مرحله 1 اگر به اعتماد شریک خود خیانت کردید، خود را مسئول نگه دارید.

اگر به اعتماد شریک زندگی خود خیانت کردید، خود را مسئول نگه دارید. سابق شما باید ببیند که شما واقعاً درک می کنید که چگونه اعمال شما بر روابط شما تأثیر گذاشته و به آنها آسیب می رساند. از جملات «من» استفاده کنید که مسئولیت شخصی شما را تأیید می کند، مانند «اشتباه بزرگی مرتکب شدم» یا «از اینکه می دانم چقدر به شما صدمه زدم احساس وحشتناکی می کنم». مطمئن شوید که به طور مشخص به اشتباهی که انجام داده‌اید، توجه کنید و از سرزنش کردن اعمال خود به گردن شریک سابق خود یا کوچک کردن کارهایی که انجام داده‌اید اجتناب کنید.

چیزی شبیه این بگویید: “من متوجه شدم وقتی به شما دروغ گفتم اعتماد شما را شکستم. احساس وحشتناکی دارم که می دانم چقدر باید به شما آسیب زده باشد.”

به شریک سابق خود نگویید که او بیش از حد از مقاصد شما عکس العمل نشان داده یا سوءتفاهم کرده است. اگر به آنها صدمه زدید، پاسخگو باشید تا اعتماد آنها را دوباره به دست آورید.

روش

8

بگو که متاسفم و منظورت اینه

مرحله 1 عذرخواهی …

اگر اعتماد به خاطر کاری که انجام دادید از بین رفت عذرخواهی کنید. پشیمانی خود را ابراز کنید، با رفتارهایتان احساس همدردی کنید و با تعهد به تغییر رفتارتان، آن را دنبال کنید.

بهانه نیاورید یا هر گونه تقصیر را گردن سابق خود بیاندازید، زیرا ممکن است باعث شود آنها احساس کنند عذرخواهی شما از صمیم قلب نیست.

چیزی شبیه این بگویید: “نمی‌توانستم بیشتر از این متاسف باشم که چگونه با شما رفتار کردم. نمی‌توانم تصور کنم که این باید چقدر صدمه دیده باشد. قول می‌دهم که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنم.”

روش

9

خودتان را به خاطر اشتباهاتتان ببخشید.

مرحله 1 پس از عذرخواهی و جبران، کارهایی که انجام دادید را رها کنید.

پس از عذرخواهی و جبران، کاری را که انجام دادید رها کنید. برای ادامه دادن و ترمیم اعتمادتان، هر دوی شما باید با آنچه در رابطه تان اتفاق افتاده صلح کنید. هر بار که متوجه شدید در مورد خود افکار ناخوشایند فکر می کنید، چیزهایی مانند “من آدم وحشتناکی هستم” یا “من لایق شاد بودن نیستم”، این افکار را با افکار مهربان جایگزین کنید. چیزهایی مانند، “من یک فرد ناقص هستم که اشتباه کردم، اما اکنون بهتر می دانم” را امتحان کنید.

سرزنش بیش از حد خود می تواند شما را از حرکت رو به جلو و تغییر راهتان باز دارد، که می تواند به توانایی شما در ترمیم اعتماد با سابقتان آسیب برساند.

مقاله مرتبط: چگونه متوجه شويد که اين دختر دیگر شما را دوست ندارد

روش

10

روش خود را در آینده تغییر دهید.

قول بدهید و به آن عمل کنید.

قول بدهید و به آن عمل کنید. شاید زمانی که قرار ملاقات داشتید برنامه‌های مربوط به سابق خود را لغو می‌کردید، که واقعاً به احساسات آن‌ها آسیب می‌زند و باعث می‌شود دیگر به شما وابسته نشوند. در آینده، فقط برنامه‌هایی بسازید که می‌دانید می‌توانید نگه دارید. اگر سابق شما ببیند که رفتار شما واقعاً تغییر کرده است، ممکن است دوباره به شما اعتماد کند.

بعد از اینکه عذرخواهی کردید و خودتان را بخشیدید، اجازه دهید اعمالتان خودشان صحبت کنند. قابل اعتماد و قابل اعتماد باشید و اعتماد به مرور زمان برمی گردد.

مطلب پیشنهادی

هزينه پنهان سفر با هواپيما

تمام هزینه های پنهان پرواز و نحوه اجتناب از آنها

وقتی نوبت به رزرو پرواز می رسد، هزینه پروازی که در ابتدا می بینید، همیشه …

نكاتي براي سفر تنهايي

7 نکته برای اولین بار سفر به تنهایی

اگر شما مانند من هستید (یک نگران مزمن و بیش از حد فکر می کنید)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *