ده نشانه كه شما و نامزدتان آماده ازدواج با هم نيستيد.
بعد از فروكش كردن هيجان اوليه براي خواستگاري و نامزدي اين سوال را از خودتان مي پرسيد كه آيا آماده ازدواج با نامزدتان هستيد؟

10 نشانه که شما و خواستگارتان برای ازدواج با هم آماده نيستيد

خواستگاري مطرح شده است و شما به خواستگار پاسخ مثبت داده اید. شما با هیجان نامزدی خود را به همه خانواده و دوستان خود اعلام کرده اید. اما همانطور که برنامه ریزی عروسی خود را شروع می کنید، آماده بودن را احساس نمی کنید.

شما مي ترسيد آیا این خواستگار عادي است یا چیز دیگری؟ برای ازدواج آماده نیستی؟ آیا می توانید به نشانه های آشکاری که نشان می دهد برای یک رابطه آماده نیستید نگاه کنید؟

در اینجا ده نشانه وجود دارد که نشان می دهد شما و خواستگار برای ازدواج با هم آماده نيستيد

1. مدت کوتاهی است که خواستگار خود را می شناسید

تنها شش ماه از آشنايي شما گذشته است، اما هر لحظه با هم بودن، سعادت بوده است. نمی توانید از فکر کردن به آنها دست بردارید. شما هرگز نمی خواهید از کنار خواستگار دور باشید. وقتی با هم نیستید، مدام پیام می دهید. این باید عشق باشد، درست است؟

نه واقعا.

در سال اول، شما در مرحله شیفتگی رابطه خود هستید. این بدان معنا نیست که شما یک روز با خواستگار خود ازدواج نخواهید کرد. اما قبل از اینکه به او متعهد شوید به زمان نیاز دارید تا در مورد این شخص بیشتر بدانید.

در طول سال اول، همه چیز گلگون به نظر می رسد. چند ماه بعد ممکن است متوجه شوید که می‌گویید: «در مورد ازدواج با او مطمئن نیستم».

گرفتن یک تصمیم مهم که زندگی را تغییر می دهد در حالی که عینک های شیفتگی را به چشم می زنید، اشتباه خواهد بود.

اگر این علاقه واقعی باشد، عشق دوام خواهد داشت و به شما زمان بیشتری می دهد تا همه چیز را در مورد همسرتان بهتر ارزیابی کنید – خوب و نه چندان خوب – وقت بگذاريد و واقعاً بدانید که این شخص کیست.

بعد از نامزدي ممكن است حس آماده بودن براي ازدواج را نداشته باشيد.

2. از به اشتراک گذاشتن رازهای عمیق و تاریک خود ناراحت هستید

یک ازدواج سالم و عاشقانه از دو نفر تشکیل شده است که رازهای یکدیگر را می دانند و هنوز همدیگر را دوست دارند. اگر چیز مهمی را پنهان می کنید، ازدواج قبلی، سابقه اعتباری بد، مشکل سوء مصرف مواد (حتی اگر حل شود) – آمادگی ازدواج با آن شخص را ندارید. اگر می ترسید که خواستگار شما را قضاوت کند، باید روی این موضوع کار کنید که این ترس از کجا می آید. وقتی می‌گویید «من با تو ازدواج می‌کنم»، می‌خواهید بتوانید به طور واقعی خودتان باشید، و همچنان دوست داشته باشید.

3.شما خوب دعوا نمی کنید

اگر الگوی حل تعارض زوج شما این است که یک نفر فقط برای حفظ آرامش به دیگری تسلیم می شود، شما آماده ازدواج نیستید.

زوج‌های خوشبخت یاد می‌گیرند که نارضایتی‌های خود را به شیوه‌هایی بیان کنند که به سمت رضایت متقابل یا حداقل درک متقابل از دیدگاه طرف مقابل حرکت کند.

اگر یکی از شما به طور مداوم تسلیم دیگری شود، فقط برای اینکه خلق و خوی شما شعله ور نشود، این فقط باعث ایجاد رنجش در رابطه شما می شود.

  قبل از ازدواج، کارهایی را انجام دهید، یا با خواندن کتاب های مشاوره یا صحبت با یک مشاور، به این ترتیب یاد می گیرید که چگونه درگیری های اجتناب ناپذیری را که در همه روابط ایجاد می شود، مدیریت کنید.

اگر احساس می کنید که مایل به «جنگ هوشمندانه» نیستید، آماده ازدواج نیستید.

4.شما اصلا دعوا نمی کنید

“ما هرگز دعوا نمی کنیم!” شما به دوستان خود بگویید این نشانه خوبی نیست. ممکن است به این معنی باشد که شما به اندازه کافی در مورد مسائل سخت ارتباط برقرار نمی کنید. به احتمال زیاد یکی از شما از تکان دادن قایق رابطه و ابراز نارضایتی خود در مورد یک موضوع می ترسد.

اگر این فرصت را نداشته اید که ببینید هر دوی شما چگونه یک بحث داغ را مدیریت می کنید، آماده نیستید که در ازدواج به یکدیگر بپیوندید.

5. ارزش های شما در مورد مسائل مهم یکسان نیست

شما عاشق گذراندن وقت با شریک زندگی خود هستید.

اما همانطور که آنها را بهتر می‌شناسید، متوجه می‌شوید که به چیزهای مهمی مانند پول (خرج کردن، پس‌انداز)، بچه‌ها (نحوه تربیت آنها)، اخلاق کاری و فعالیت‌های اوقات فراغت چشم در چشم نمی‌بینید.

ازدواج با کسی به معنای ازدواج با همه رفتار او است، نه فقط با بخش هایی که از آنها لذت می برید. واضح است، اگر در مورد ارزش‌های اصلی و اخلاقیات همسو نباشید، برای ازدواج مناسب هم نیستید.

6. چشم سرگردانی دارید

ارتباطات صمیمانه ای را که با یک فرد سابق دارید پنهان می کنید. یا، به معاشقه با همکار اداری خود ادامه می دهید. نمی توانید تصور کنید که به توجه یک نفر بسنده کنید.

اگر احساس می‌کنید که نیاز به تأیید دائمی از سوی افراد دیگری غیر از شخصی که قصد ازدواج با آن را دارید دارید، آماده ازدواج نیستید.

ازدواج به این معنا نیست که از انسان بودن دست بردارید – طبیعی است که از خصوصیات افراد دیگری غیر از همسر آینده خود قدردانی کنید – اما به این معنی است که باید آماده باشید تا از نظر احساسی و جسمی به همسر خود متعهد باشید.

7. مطمئن نیستید که آماده سروسامان گرفتن باشيد

شما به خوبی با شریک زندگی خود کنار می آیید، با این حال احساس می کنید که می خواهید قبل از اینکه خود را به یکی از آنها گره بزنید، با افراد مختلفی آشنا شويد. در اين صورت با آن فرد ازدواج نكنيد. چون بعدا نخواهيد توانست به او متعهد باشيد.

8. از سازش متنفرید

شما مدتی تنها بودید، و می‌دانید که چگونه خانه‌تان را دوست دارید (همیشه مرتب)، روال صبحگاهی‌تان (تا زمانی که قهوه‌ام را نخوردم با من صحبت نکنید)، و تعطیلاتتان. اما اکنون که عاشق شده اید و وقت خود را با هم می گذرانید، متوجه می شوید که عادات همسرتان دقیقاً یکسان نیست.

شما راحت نیستید سبک زندگی خود را تغییر دهید تا با سبک زندگی آنها ترکیب شوید.

اگر اینطور است، یکی از نشانه های بارز این است که نباید ازدواج کنید. بنابراین، سفارش خود را برای دعوت عروسی لغو کنید. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که برای ادغام موفقیت آمیز، باید مصالحه کنید.

وقتی آماده ازدواج هستید، این یک فداکاری به نظر نمی رسد. این به طور طبیعی به عنوان معقول ترین کار برای شما پیش خواهد آمد. این همچنین به این سوال پاسخ می دهد که “چه زمانی برای ازدواج آماده هستید؟”

9. همه دوستان شما ازدواج کرده اند

چگونه می دانید که برای ازدواج آماده نیستید؟

شما در یک سال و نیم گذشته به عروسی دیگران رفته اید. به نظر می رسد که شما یک صندلی دائمی سر میز عروس و داماد دارید. از اینکه از شما می پرسند خسته شده اید، “پس، شما کی می خواهید ازدواج كنيد؟”

اگر احساس می‌کنید به دلیل اینکه همه دوستانتان «آقا و خانم» شده‌اند کنار گذاشته شده‌اند، دایره اجتماعی خود را گسترش دهید تا افراد غیر متاهل را نیز در بر بگیرد. واضح است که  دليل شما برای ازدواج مناسب نيست  و فقط تحت فشار همسالان قرار می گیرید.

10. فکر می کنید شریک زندگی تان پتانسیل تغییر را دارد

شما می خواهید با فردی که شریک زندگی تان است ازدواج کنید، نه با فردی که تصور می کنید او می تواند باشد. در حالی که افراد در صورت بلوغ دستخوش تغییراتی می شوند، اما اساساً تغییر نمی کنند. هر کسی که شریک زندگی شما در حال حاضر باشد، همان کسی است که همیشه خواهد بود.

بنابراین وارد شدن به یک ازدواج با این تصور که به طور جادویی شریک شما را به مسئولیت پذیرتر، جاه طلب تر، مراقبت بیشتر یا توجه بیشتر نسبت به شما تغییر می دهد، اشتباه بزرگی است. انتخاب ازدواج به دلیل این تصور غلط نیز یکی از نشانه هایی است که شما برای ازدواج آماده نیستید.

مردم فقط به این دلیل که حلقه ازدواج رد و بدل می کنند تغییر نمی کنند.

مقاله مرتبط: چرا اين مرد براي ازدواج با شما تلاش نمی کند: 30 دلیل

اگر برای ازدواج آماده نیستید به این معنی نیست که تا پایان عمر خود تنها خواهید ماند.

از این زمان استفاده کنید تا بفهمید چه چیزی باعث سردی شما می شود، در رابطه خود اعتماد ایجاد کنید، مرزهای سالمی را تعیین کنید و حفظ کنید، برنامه های آینده را تنظیم کنید و از خود بپرسید که از ازدواج و شریک زندگی خود به دنبال چه چیزی هستید.

با توجه به علائمی که حاکی از عدم آمادگی شما برای ازدواج است، می توانید در تقویت پیوند خود کار کنید، در زمینه های بهبود روابط خود کار کنید و با هم چیز خاصی بسازید، که برای مقابله با طوفان ها لازم است. یک زندگی مشترک زناشویی

سپس از این بینش ها استفاده کنید تا ابتدا یک رابطه مستحکم با شریک زندگی خود ایجاد کنید و سپس زمانی که هر دو احساس آمادگی کامل کردید، دست به کار شوید.

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *