13 راه جلب احترام مردان
جلب احترام مردان با جلب علاقه آنها موضوعي متفاوت است.

13 راه برای جلب احترام مردان نسبت به يك زن

آیا از بی احترامی مردان و تلاش براي جلب احترام آنها خسته شده اید؟ آیا احساس می کنید مردانی که از شما خواستگاري مي كنند، به طور مداوم ارزش شما را نمی بینند؟ یا همکاران مردی که با آنها کار می کنید از اعتراف به سخت کوشی و تعهد شما امتناع می ورزند؟

من قبلا جای تو بودم زمانی که به اواخر دهه 20 سالگی رسیدم، از سرزنش مردان و جستجوی تایید در همه جاهای اشتباه خسته شده بودم.

بله، این دنیای مردسالارانه ای است که ما در آن زندگی می کنیم، اما زمانه در حال تغییر است و اگر ما زنان احترام می خواهیم، باید به آنجا برویم و آن را بدست آوریم!

راه حل اين مشكل به صورت زير است:

1) قبل از هر چیز به خودتان احترام بگذارید

یکی از چیزهایی که با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد این است که جلب احترام مردان ابتدا از خودتان شروع می شود. شما نمی توانید مردان را مجبور کنید که به شما احترام بگذارند، اما اگر ببینند که شما به خود احترام می گذارید، احتمال بیشتری دارد که به شما احترام بگذارند.

پس احترام به خود چگونه است؟

مراقبت از خود و رفاه خود (عاطفی، ذهنی و جسمی).

خود را در اولویت زندگی خود قرار دهید

وفادار ماندن به ارزش های خود و زندگی واقعی

امتناع از پذیرش رفتاری که شما را تحقیر می کند

پرورش خواسته ها و رویاهای خود

چرا احترام به خود اینقدر مهم است؟

خوب، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که دیگران به شما احترام بگذارند، اگر شما ابتدا به خودتان احترام نمی گذارید!

به مردان نشان دهید که چقدر برای خودتان ارزش قائل هستید و چیزی کمتر از آن را نمی پذیرید!

عدم احترام به خود به مردان این فرصت را می دهد که از شما سوء استفاده کنند و با شما ناعادلانه رفتار کنند – در بی احترامی که دریافت می کنید، خودتان دليل عاملی نباشید.

اما احترام گذاشتن به خود تنها کاری نیست که باید انجام دهید، که من را به نکته بعدی هدایت می کند…

به ديگران احترام بگذاريد تا احترام مردان را جلب كنيد

۲) به دیگران احترام بگذارید

احترام گذاشتن به خود مهم است، اما باید به دیگران نیز احترام بگذارید. شما نمی توانید با مردان زندگی خود بی ادب باشید و انتظار داشته باشید که آنها با شما با مهربانی و صداقت رفتار کنند.

اما این یک امر مسلم است، پس بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم…

شما ممکن است به خودتان احترام بگذارید. شما ممکن است به مردان زندگی خود احترام بگذارید. اما اگر از نظر بقیه آدم‌های بی ادب باشید، چه؟

اینجوری بگم:

یک روز برای ناهار بیرون می روید با همکار مردی که خیلی به او احترام می گذارید. پیشخدمت می آید و شما خیلی مودب یا محترمانه با او رفتار نمی کنید. همکار شما، با وجود اینکه با او خوب رفتار می کنید، این رفتار را دنبال می کند.

مطمئناً در چشم او اعتبار خود را از دست خواهید داد.

پس اخلاق داستان؟

برای اینکه به شما احترام بگذارند، باید محترم باشید.

اگر مردی ببیند که این یک قانون برای شما و قانون دیگری برای دیگران است، نمی‌خواهد برای شما احترام زیادی قائل شود، فقط فرض می‌کند که شما یک ریاکار هستید (و درست است!).

3) هوش خود را پنهان نکنید

خوب، خانم ها، همه ما قبلاً آنجا بوده ایم. خندیدن به جوک ها برای ما خنده دار نیست. موافقت با نظر یک مرد فقط برای اینکه دوست داشتنی تر باشد.

حتی تظاهر به اینکه نمی دانيد چگونه روغن موتور ماشین را دوباره پر کند تا مرد بتواند نقش قهرمان را بازی کند

من قصد دارم با یک واقعیت سخت به شما ضربه بزنم – این كارها  باعث احترام ما نمی شود.

چند بار خودتان را فریب داده اید تا یک مرد احساس قدرت بیشتری کنید؟ می‌دانم که بارها این کار را انجام داده‌ام، و هرگز نتیجه خوبی نداشته‌ام.

در واقع، زمانی که من دست از سرکشی به نفس مردان برداشتم، سطح احترام آنها مستقیماً بالا رفت. در محل کار، در رابطه من و حتی با مردان خانواده ام!

بنابراین، اگر استعداد دارید – آن را نشان دهید!

اگر در مورد چیزی آگاه هستید، حکمت خود را به اشتراک بگذارید.

اگر چیزی خنده دار نیست، نخندید!

هرگز هوش خود را پنهان نکنید تا مردان در اطراف شما احساس امنیت بیشتری کنند. آنها ممکن است شما را به خاطر آن دوست داشته باشند، و این ممکن است منیت آنها را آرام کند، اما آنها هرگز به خاطر آن به شما احترام نخواهند گذاشت.

برعکس، وقتی مردها زنی را می‌بینند که باهوش است، حتی اگر این موضوع باعث ناراحتی آنها شود، نمی‌توانند از تحسین کردنش خودداری کنند و به شما اعتبار بدهند.

4) همیشه صادق باشید

صداقت اساس احترام است. صداقت را حذف کنید و چیزی باقی نمانده است. پس چرا صداقت اینقدر مهم است؟

خوب، اگر به حقیقت پایبند باشید و از دروغ گفتن، شایعه پراکنی یا اغراق شدید اجتناب کنید، نشان دهنده صداقت است. این نشان می دهد که شما ارزش هایی دارید و سعی می کنید کار درست را انجام دهید.

و مردان آن را دوست دارند.

وقتی با زنی صادق ملاقات می کنند، می دانند که می توانند به او اعتماد کنند. این به طور طبیعی احترام آنها را برای شما نیز افزایش می دهد!

وقتی به حق آنها برای حقیقت احترام می گذارید، در عوض به شما احترام می گذارند.

5) آنها را به چالش بکشید

این با نکته ای که من در مورد پنهان نکردن هوش شما گفتم همراه است. شری کمبل، نویسنده HuffPost، توضیح می دهد:

مردان چالش را دوست دارند، پس از به چالش کشیدن او نترسید. با همان چیزی که از حقیقت خود هستید، آرام و جدی روی موضع خود بایستید. اگر سعی کنید “درست بودن” خود را متقاعد کنید یا با او درگیر شوید، ضرر خواهید کرد. به آنچه باور دارید صادق باشید و او به خاطر آن شما را مورد احترام و تحسین قرار خواهد داد.

ببینید، ما دیگر در دهه 1950 نیستیم – یک زن فقط برای دیده شدن و شنیدن نیست.

نظرات ما مهم است، و باور کنید یا نه، اکثر مردان در واقع دوست دارند در مناظره دوستانه با زنان شرکت کنند.

ما اغلب استدلال های همدلانه تری را روی میز می آوریم و چیزها را از منظرهای مختلف می بینیم. این امر مردان را به چالش می‌کشد و باعث می‌شود به روش‌هایی فکر کنند که قبلاً ممکن نبودند.

آنها نه تنها به شما احترام بیشتری می گذارند، بلکه این یک ویژگی جذاب است!

اما یک نکته وجود دارد:

اگر می‌خواهید مردی را به چالش بکشید، باز هم باید با احترام انجام شود. تلاش برای تکه تکه کردن نفس او احتمالاً هیچ امتیازی برای شما نخواهد داشت.

نظرات خود را آرام، هوشمندانه و با وقار استدلال کنید و به من اعتماد کنید، حتی اگر با شما موافق نباشد، مجبور خواهد شد به شما احترام بگذارد!

6)به قول خود پایبند باشید

این چیزی است که بسیاری از مردان زندگی خود را با آن می گذرانند:

وفای به قولشان

بدون آن، آنها شایسته احترام نیستند.

همین امر در مورد شما نیز صدق می کند! اگر مردها ببینند که شما وعده هایی می دهید که نمی توانید به آنها عمل کنید، به درستی شما را در دسته “غیرقابل اعتماد” قرار می دهند.

همانطور که مایکل گرون برای RollingStone می نویسد:

وفای به قول خود چیزی فراتر از انجام آنچه می گویید است. فرقی نمی‌کند که کار کم‌اهمیت باشد. اگر می گویید آن را انجام خواهید داد، این کار را انجام دهید زیرا این کار باعث ایجاد اعتبار، اعتماد و مسئولیت پذیری می شود.»

وقتی به مردان نشان می‌دهید که خود را مسئول می‌دانید، به این معنی است که به خود احترام می‌گذارید. و در مورد عزت نفس چه گفتم؟

این کلید احترام به دیگران است!

۷) همیشه منفعل نباشيد

آیا در مورد مردان زندگی خود فعال هستید؟

اگر شما نیستید، من کاملا آن را درک می کنم. بسیاری از زنان تربیت شدند تا منفعل باشند و «اجازه دهید مردان با آن کار کنند».

اما این باعث احترام شما نمی شود. مردان از زنانی خوششان می آید که کارها را به دست می گیرند و کارها را انجام می دهند!

و همین امر در مورد محل کار نیز صدق می کند – اگر می خواهید تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید یا پروژه ای را انجام دهید، باید به آنجا بروید و آن را محقق کنید.

من قصد ندارم به شما دروغ بگویم، برخی از مردان هنوز زنانی را که کنترل را به دست می‌گیرند، «ترسناک» می‌دانند، اما مردانی که در درون خود امن هستند، این خودتوانمندی را بسیار قابل تحسین و قابل احترام می‌دانند!

8)مرزهای مشخصی داشته باشید

مرزها راه شما برای گفتن است:

این چیزی است که من قابل قبول می دانم و این چیزی است که تحمل نمی کنم.

همانطور که توسط Shona Waters برای BetterUp توضیح داده شده است:

“مرزهای سالم در روابط باعث ایجاد احترام متقابل بین افراد می شود. تعیین مرزها به ما کمک می کند بدانیم چه چیزی در رابطه مورد انتظار است. به علاوه، مرزها به ما نشان می‌دهند که چگونه می‌توانیم به فضای شخصی، سطح راحتی و محدودیت‌های یکدیگر احترام بگذاریم.»

پس چرا وقتی صحبت از احترام مردان به شما می شود، مرزها اینقدر مهم هستند؟

اولاً، مرزهای سالم نشان می دهد که به خودتان احترام می گذارید. آنها نشان می دهند که شما ارزش خود را در نظر گرفته اید و از اینکه با شما کمتر از دیگران رفتار شود امتناع می کنید.

ثانیاً، وقتی که شما حد و مرزی دارید، احترام گذاشتن به شما را برای مردم آسان‌تر می‌کنید. مرزها این انتظار را تعیین می کنند که می خواهید با شما چگونه رفتار شود.

این بدان معنی است که مردان دقیقاً می دانند که چگونه باید و چگونه نباید در اطراف شما رفتار کنند. و وقتی مرزهای شما مشخص است، هیچ بهانه ای برای بی احترامی وجود ندارد.

P.S – اگر مردی به طور مداوم مرزهای شما را نادیده بگیرد، در وهله اول ارزش این را ندارد که به او احترام بگذارد!

9)نظرات خود را بیان کنید

وقتی چیزی برای گفتن دارید، با صدای بلند بگویید و با افتخار بگویید! من قبلاً به این موضوع اشاره کردم. ما دیگر در دهه 1950 زندگی نمی کنیم.

اکثریت قریب به اتفاق مردان، مردان شایسته، زنانی را می خواهند که برای خود فکر و صحبت کنند.

حتی اگر آنها با آنچه شما می گویید موافق نباشند، این واقعیت که شما به صدای خود اعتقاد دارید و می خواهید نظر خود را به اشتراک بگذارید، از زنی که ساکت می ماند و به همه چیز “بله” می گوید، احترام بیشتری برای شما خواهد داشت.

حقیقت این است که برای مدت طولانی صدای ما شنیده نمی شد.

اکنون، بسیاری از ما در جوامعی زندگی می کنیم که می توانیم با خیال راحت خواسته های خود را بیان کنیم. این به ما بستگی دارد ، فضایی برای نظرات خود ایجاد کنیم و احترامی را که شایسته آن هستیم، بخواهیم!

و اگر مردان پس از به اشتراک گذاشتن نظر شما همچنان به شما احترام نمی گذارند؟

آنها احتمالاً از ایده‌های شما احساس حقارت می‌کنند، در این صورت، به هر حال نباید خیلی نگران این باشید که آنها به شما احترام بگذارند!

10) بدانید چه زمانی عذرخواهی کنید

یکی دیگر از ویژگی هایی که مردان به آن احترام می گذارند این است که بدانند چه زمانی باید عذرخواهی کنند.

مردان به داشتن منیت های بزرگ معروف هستند، اما حدس بزنید چیست؟ زنان نیز منیت های بزرگی دارند!

بنابراین، متواضع بودن و توانایی به عهده گرفتن مسئولیت خود، کمک زیادی به جلب احترام دیگران می کند.

اگر به هم ریخته اید، مسئوليت آن را به عهده بگیرید. عذرخواهی کنید و هر کاری که از دستتان بر می آید برای درست کردن شرایط انجام دهید.

حقیقت این است که مردها به زنی که اشتباهاتش را اصلاح می کند بیشتر احترام می گذارند تا کسی که فقط عذرخواهی می کند و عقب می نشیند.

اما این همه ماجرا نیست…

بدانید چه زمانی نیز عذرخواهی نکنید.

مقاله مرتبط: 17 نشانه ظریف مبنی بر اینکه یک نفر آدم بد است

می بینید، اگر حتی زمانی که تقصیر شما نیست، مقصر باشید، به خودتان احترام نمی گذارید. و تا به حال، باید بدانید که در اینجا عزت نفس کلیدی است!

بنابراین، زمانی که:

کار اشتباهی انجام نداده اید

می توانید به راحتی وضعیت را اصلاح کنید

حساس بوده اید یا احساساتی را نشان داده اید (این یک مورد رایج است)

حقیقت را گفتید

اگر دائماً برای چیزهایی که نیازی به پشیمانی ندارید عذرخواهی می کنید، نشان دهنده کمبود عزت نفس و ارزش خود است. این باعث می شود که شما هدف بی احترامی آسان تری باشید.

11)استقلال خود را حفظ کنید

ما در مورد به اشتراک گذاشتن نظرات خود، فعال بودن و مسئولیت پذیری خود صحبت کرده ایم. همه این عوامل با مستقل بودن همراه است. منظورم مستقل بودن از نظر نحوه زندگی شماست. اگر می خواهید مردان به شما احترام بگذارند، باید نشان دهید که توانایی و لیاقت آن را دارید.

مردان زنان شجاعی را دوست دارند که به دنیای بزرگ می روند و برای خود زندگی می سازند.

اگر  براي خودتان زندگي دارید:

زندگی اجتماعی

شغل

خانه

علایق و سرگرمی ها

و شما برای چیزهای بزرگ زندگی به هیچ کس متکی نیستید، به من اعتماد کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مورد احترام مردان قرار بگیرید!

12) ارتباط کلیدی است

نحوه ارتباط شما با مردم یکی دیگر از راههای مطمئن برای جلب احترام مردان به شما است.

اجازه دهید این را به دو بخش تقسیم کنیم تا روشن شود. در اینجا نحوه عدم برقراری ارتباط وجود دارد:

تقابلی (حمله به عقاید دیگران به شیوه ای تهاجمی)

حالت تدافعی (بی توجهی به موضوع و ناراحت شدن)

منفعل-پرخاشگر بودن (به طور غیرمستقیم منفی نگر، توهین آمیز و سپس تظاهر به شوخی)

قطع حرف دیگران (قطع کردن حرف دیگران نشان می دهد که شما به حرف های آنها احترام نمی گذارید)

نمایش زبان بدن خصمانه (بازوها روی هم قرار گرفته، بدون تماس چشمی، پاها به سمت دور از شخصی که با او صحبت می کنید)

همه موارد فوق نه تنها باعث می‌شود مردان به شما بی‌احترامی کنند، بلکه به سختی می‌توانید با همکاران، دوستانتان کنار بیایید و حتی می‌تواند روابط عاشقانه را از بین ببرد.

چگونه می توانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید و احترام به دست آورید؟

به نظرات دیگران گوش دهید و احساسات و افکار آنها را تصدیق کنید

زبان بدن مثبت را با حفظ تماس چشمی، تکان دادن سر، لبخند زدن و به طور کلی حفظ وضعیت آرام نشان دهید.

آرام و واضح صحبت کنید، چیز زیادی را به تفسیر موکول نکنید.

روراست باشید، اگر مشکل دارید، با احترام آن را در فضای باز بیرون بیاورید.

o آنچه را که می کند، خلاصه کنید، و سپس به افراد زمان بدهید تا آن را پردازش کنند (اگر سکوت ناخوشایندی وجود دارد، به این معنی است که در حال فکر کردن هستند).

وقتی یاد بگیرید که به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید، برای مردان سخت است که به شما احترام نگذارند.

آنچه در مورد تقسیم نظرات، آنها باید با شما موافق باشند، اما سبکی که در آن نظر خود را بیان کرده اید به این معنی است که با بی احترامی بسیار بد است.

و اگر این کار انجام شود، این جایی است که باید مرزهای شما وارد شود. انتظارات خود را در مورد نحوه صحبت با شما تعیین کنید، و اگر آنها نمی توانند به آن احترام بگذارند، پس مکالمه را تمام کنید!

13)برای چیزی که به آن اعتقاد دارید بایستید

در نهایت، یک راه عالی برای احترام به مردان این است که برای چیزی که به آن اعتقاد دارد باید بایستید.

به چه چیزی علاقه دارید؟

حقوق حیوانات؟ به افراد جامعه محلی خود کمک کنید؟ گسترش آگاهی و حمایت از سلامت در مناطق محروم؟

مهم نیست چه چیزی، مهم این است که شما در زندگی هدف دارید.

و وقتی آن هدف را دنبال می کنید و تمام قلب و انرژی خود را صرف آن می کنید، مردان این را بسیار قابل توجه می دانند.

شما در خانه علاف نمی‌نشینید، علاف در مرکز خرید نمي چرخيد و پول‌های غیرضروری را هدر می‌دهید. در زندگي هدف داريد.

مردان این حس هدف را دریافت خواهند کرد، تقریباً مانند حباب انرژی است که شما را احاطه کرده است. شما را جالب می کند. این نشان می دهد که شما صدایی دارید و از آن نمی ترسید استفاده کنید.

آیا جلب احترام مردان سخت است؟

حقیقت این است که در گذشته و حتی اکنون، زنان هنوز برای احترام به مردان تلاش می کنند.

آنچه در ابتدا اشاره کردم، ما هنوز در دنیای مردسالارانه زندگی می کنیم. مردها عادت کرده اند که همه چیز را باید داشته باشند.

این بدان معناست که همه مردان به زنان بی احترامی می کنند.

حتی در بدترین دوران تاریخ برای زنان، مردان محترمی وجود داشته اند. و زنانی بوده اند که از طریق رفتار خود خواستار احترام بوده اند.

بنابراین، من معتقدم که به معنای عام احترام گرفتن از سمت مردان سخت است، اما غیرممکن نیست.

در محل کار، ممکن است احساس کنید که همکاران مرد شما بیشتر به رسمیت شناخته می شوند. آنها احتمالا انجام می دهند. اما این نباید شما را از مبارزه شرافتمندانه باز دارد! کاری کنید که رئیستان به شما احترام بگذارد!

در روابط – مردان زیادی وجود دارند که زنی را دوست دارند، می‌پرستند و به زنی که روی پای خود می‌ایستد و بهترین زندگی‌اش را می‌گذراند، احترام می‌گذارند. اگر مدام با مردانی ملاقات می کنید که به شما احترام نمی گذارند، مکان های اشتباهی را جستجو می کنید!

یا مرزهای سالمی در جای خود ندارید.

و در موقعیت های خانوادگی، خوب، این می تواند سخت باشد.

دیدگاه های منسوخ شده ممکن است هنوز باقی بمانند، اما این به ما زنان است که تغییر را انجام دهیم. اگر نمی‌خواهیم پسرانمان به گونه‌ای بزرگ شوند که به زنان بی‌احترامی کنند، باید راه دیگری را به آنها نشان دهیم.

ما باید مرزهای قوی و واضحی را با مردان و با خودمان تعیین کنیم!

نتيجه نهایی

ما 13 نکته را در مورد چگونگی وادار کردن مردان به احترام گذاشتن به شما پوشش داده ایم، اما امیدوارم نکته اصلی این مقاله این باشد که احترام از خانه شروع می شود.

اگر اجازه دهید در خانه با شما مانند يك آدم چرند رفتار شود، واداشتن مردان به احترام شما بسیار متفاوت خواهد بود. شما باید احترام دیگران را جلب کنید اما این ابتدا از خودتان شروع می شود.

و یک توصیه آخر – هر مردی به شما احترام نخواهد گذاشت، و این اشکالی ندارد. ما نمی توانیم کسی را مجبور کنیم که به ما احترام بگذارد.

اما با پیروی از مراحل بالا، در موقعیت بسیار بهتری خواهید بود که توسط مردانی که برای شما مهم هستند مورد احترام قرار بگیرید! فقط به اسلحه خود بچسبید، قبل از هر چیز خودتان را دوست داشته باشید، و فراموش نکنید که مرزهای قوی داشته باشید!

مطلب پیشنهادی

شك در رابطه

چگونه بر شک و ترديد در یک رابطه غلبه کنیم

شما و شریک زندگیتان ممکن است قبل از اینکه شک و ترديد در مورد يكديگر …

چطور همسر ايده آل پيدا كنيم

چگونه همسر ایده آل را پیدا کنیم

کسی که قرار است بقیه عمرتان را با او بگذرانید، شریک زندگی یا همسری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *