ممكن است در ازدواج شما زماني برسد كه با مشكلات جنسي روبرو شويد.
داشتن آگاهي از مشكلات رايج جنسي در ازدواج مهم ترين گام در حل اين مشكلات است.

پانزده مشکل جنسی در ازدواج و راه های رفع آنها

مشكلات جنسي چیزی است که  به عنوان زوج متاهل هرگز  نمي خواهيد با آن روبرو شوید، اما ممکن است زمانی فرا برسد که مشکل جنسی در ازدواج پیش بیاید. شما  دونفر  براي حل مشکل جنسی  در ازدواجتان بايد با هم تلاش كنيد، تا بفهمید چه اتفاقی دارد می افتد. شما می خواهید سعی کنید به طور دقیق مشخص کنید که بزرگترین دليل  مشکل جنسي در ازدواجتان چیست.

داشتن آگاهی و اشتیاق برای رفع مشکل جنسی در ازدواج، بزرگترین و مهمترین قدم است. شما واقعاً می توانید این مشکل جنسی را در ازدواج حل کنید، اما تنها در صورتی که هر دو متعهد به انجام این کار باشيد و بخواهيد ارتباط خود را ادامه دهيد.

علت مشکل جنسی در ازدواج

شما می خواهید سعی کنید راه خود را به سمت یکدیگر بیابید و بنابراین تمام عوامل حواس پرتی بیرون را کنار بگذارید. ممکن است  مشکل جنسی را در ازدواجتان تجربه کنید چون  دیگر با هم  گفتگو نمی کنید و بنابراین دیگر با یکدیگر همسو نیستید.

ممکن است در زندگی زناشویی دچار نوعی ضربه روحی شده باشید و به همین دلیل باید در مورد آن صحبت کنید. در این مرحله، ممکن است دریابید که مشاوره ازدواج ممکن است بهترین کار را برای شما در گذر از این نوع شرایط داشته باشد.

شما می توانید با هم کار کنید و با هم شاد باشید، و اگر هر دو واقعا متعهد هستید، می توانید مشکلات جنسی در ازدواج را که ممکن است در طول زمان ایجاد شود، کاهش دهید.
بايد در مورد مشکل جنسی با همسرتان صادقانه حرف بزنيد.

دوباره شروع کنید به صحبت کردن و لذت بردن از صمیمیت به طرق مختلف، زیرا این می تواند تفاوت بزرگی در همه چیز ایجاد کند. اگر چه مشکلات جنسی زناشویی ممکن است طاقت فرسا به نظر برسند، اما  قدم به قدم پيش برويد و بدانید که این مشکل جنسی در یک رابطه اغلب راحت تر از آنچه فکر می کنید حل می شوند.

شما می توانید با هم کار کنید و با هم شاد باشید، و اگر هر دو واقعا متعهد هستید، می توانید مشکل جنسی در ازدواج را که ممکن است در طول زمان ایجاد شود، کاهش دهید.

آیا مشکلات جنسی برای زوجین طبیعی است؟

مشکلات جنسی یا اختلالات جنسی چیزی است که هم زن و هم مرد در یک مقطع زمانی با آن روبرو هستند. این  موضوع بیشتر با افزایش سن افراد مشاهده می شود. سن می تواند منجر به انواع مختلفی از مشکلات جنسی زناشویی شود و این امری رایج است.

با این حال، در افراد جوان تر، عوامل  مانند سبک زندگی ناسالم، استرس روزمره، داشتن چند شریک زندگی و غیره در ايجاد مشكلات جنسي در ازدواج موثر هستند.

مقاله مرتبط: عشقبازي با شوهر

براي حل مشكلات جنسي در ازدواج مهمترين مسئله شايد اين باشد كه چطور  راه بازگشت به سمت همديگر را پيدا كنيد و هر موضوع و دلخوري ديگري كه در ازدواجتان پيش آمده است را حل كنيد.

یک زندگی جنسی سالم در ازدواج به این معنی است که دو نفر وجود دارند که واقعاً از  بود كنار یکدیگر راضی هستند و زمان آن رسیده که به شرايطي برگردند که زمانی از آن لذت می بردند.

پانزده مشکل رایج جنسی در ازدواج و راه حل ها

چگونه مشکلات صمیمیت در ازدواج را برطرف کنیم؟

اگر در ازدواج با بی حوصلگی جنسی روبرو هستید یا به این فکر می کنید که چگونه زندگی جنسی خود را هیجان انگیزتر کنید، در اینجا چند ايده در مورد چگونگی رفع مشکلات جنسی در ازدواج وجود دارد.

از فقدان اراده تا ناتوانی در رابطه جنسی، رفع مشکلات جنسی در ازدواج با شناسایی عواملی که باعث فقدان صمیمیت در یک رابطه می شود شروع می شود. مقابله با نارسایی‌های زندگی جنسی شما ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما نتایج بسیار ثمربخش‌تر از خجالتی است که ممکن است هنگام رفع آنها احساس کنید.

در زیر به مشکلات جنسی ازدواج و راه حل آن اشاره کرده ایم. این دلایل مشکلات جنسی در ازدواج و راه های مقابله با آنها را بررسی کنید:

1. تعداد کم رابطه جنسی

فراوانی کم صمیمیت جنسی در یک رابطه می تواند برای ازدواج بسیار مضر باشد و منجر به احساس نارضایتی یا رنجش یکی از طرفين شود. دلایلی که بر فراوانی عشق ورزی در یک رابطه تأثیر می گذارد، می تواند به چندین عامل متفاوت  مربوط باشد.

راه حل براي مشكل شما

 • ساعات کار طولانی می تواند فرد را بیش از حد خسته کند و باعث شود فرد نتواند با شریک زندگی خود  صمیمیت جنسی ايجاد كند. اگر شریک زندگی شما کم خواب است یا با استرس شدید مواجه است، اين موضوعات می تواند بر توان او برای برقراري یک رابطه جنسی خوب تأثیر بگذارد.

اگر شما آنقدر خسته هستید که نمی توانید با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته باشید، سعی کنید سطح استرس را در زندگی خود کاهش دهید. زمان کمتری را به تلفن و لپ تاپ خود اختصاص دهید و زود به رختخواب بروید. به یک برنامه پایبند باشید و از عوامل حواس پرتی دوری کنید، به خصوص زمانی که با شریک زندگی خود وقت می گذرانید.

مقاله مرتبط: بيست راهنمايي براي نوعروس ها در اولين عشقبازي

اگر شما آنقدر خسته هستید که نمی توانید با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته باشید، سعی کنید سطح استرس را در زندگی خود کاهش دهید.
وقتي با همسرتان شروع به ارتباط زناشويي مي كنيد از عوامل حواس پرتي دوري كنيد.

راه حل مشكل همسرتان

برعکس، اگر همسرتان همیشه خسته است، نگرانی های خود را بیان کنید و به او کمک کنید تا سطح استرسش را کاهش دهد.

 • میزان شناخت زياد شما از همسرتان زمانی که مدت طولانی از ازدواج شما گذشته باشد، عنصر سورپرايز و هيجان را در زندگی جنسی شما از بین می برد. وقتی شما یا همسرتان می دانید در رختخواب چه انتظاری دارید، هیجان مرتبط با صمیمیت جنسی به تدریج کاهش می یابد.

شکستن این روال عادی رابطه جنسی در ازدواج هاي طولاني مدت مستلزم آن است که زوج ها درگیر شوخی های جنسی، پیش نوازش ، بازي هاي نقش آفرینی و حتی استفاده از اسباب بازی ها برای افزايش شوق  جنسي در ازدواج شان شوند.

 • کاهش میل جنسی یا میل جنسی متفاوت در میان طرفين دلیلی است که باعث کاهش فراوانی رابطه جنسی در ازدواج می شود. رابطه جنسی برای افرادی که میل جنسی پایین تری دارند اولویت نخواهد بود و اگر حل نشود، می تواند شکاف بزرگی بین یک زوج ایجاد کند.

به دنبال کمک حرفه ای باشید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید، بدن و ظاهر خود را تقویت کنید، و با شریک زندگی خود در اين مورد گفتگو كنيد.

2. ناتوانی در  رسيدن به اوج لذت

وقتی صحبت از صمیمیت فیزیکی به میان می‌آید، بدن مردان و زنان واکنش متفاوتی نشان می‌دهد. مردان معمولا راحت تر از زنان خوشحال می شوند. رسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی برای مردان نسبتاً آسان تر از زنان است.

حتی اگر به طور مکرر با همسرتان درگیر فعالیت های جنسی هستید اما نمی توانید به ارگاسم برسید، ممکن است اين موضوع شما را ناامید كند و حتی گاهی خجالت بکشد. علاوه بر این، ناتوانی زوجین در بحث آزادانه در مورد چنین موضوعاتی فقط باعث افزايش مشكل مي شود.

این در نهایت منجر به از دست دادن علاقه یکی از شرکا به رابطه جنسی می شود که اين از دست دادن علاقه به رابطه، صميمت رابطه را از بين مي برد.

چه باید کرد

زنان به برخی از محرک‌ها به خوبی پاسخ می‌دهند، که اگر توسط همسرشان انجام شود، می‌تواند به آنها در رسیدن به ارگاسم کمک کند. ارگاسم برای زنان تنها  دخول نیست. شما باید درک کنید که بدن همسرتان هنگام انجام رابطه جنسی چگونه واکنش نشان می دهد.

پیش نوازش، رابطه جنسی دهانی و حتی اضافه کردن اسباب بازی می تواند به شما کمک کند تا زن خود را تا حد زيادي به ارگاسم سوق دهید و هیجان از دست رفته را در زندگی جنسی خود بازگردانید.

در مورد مردان، بهترین کاری که می توان انجام داد تا آنها را به ارگاسم برساند:

 • فشار را از بین ببرید تا بدانند تنها کاری که باید انجام دهند لذت بردن از تجربه و فراموش کردن اجراست
 • با سر به سر گذاشتن زیاد با او در طول پیش نوازش، براي او اشتياق ایجاد کنید
 • او را با ايجاد ارتباط جنسي سریع غافلگیر کنید
 • آلت تناسلی، پروستات و پرینه همسرتان را تحريك كنيد.

3. اختلال نعوظ

یکی دیگر از مشکلات رایجی که بر زندگی جنسی زوجین تأثیر می گذارد، اختلال نعوظ در مردان است. اختلال نعوظ ناتوانی مرد در دستیابی یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی است.

اختلال نعوظ می تواند باعث شود مردان احساس خجالت کنند و به نوبه خود اعتماد به نفس و اراده آنها را برای مشارکت در رابطه تحت تأثیر قرار دهد. یک مرد ممکن است به دلیل مشکلات جسمی و روانی مختلف از اختلال نعوظ رنج ببرد، مانند:

 • علل فیزیکی
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • چاقی
 • بیماری های قلبی
 • مصرف دخانیات
 • اختلال خواب
 • علل روانی
 • سطوح بالای استرس
 • افسردگی
 • اضطراب
 • سایر شرایط سلامت روان
اختلال نعوظ می تواند باعث شود مردان احساس خجالت کنند و به نوبه خود اعتماد به نفس و اراده آنها را برای مشارکت در رابطه تحت تأثیر قرار دهد.
اولين قدم براي درمان مشورت با پزشك است.

درمان اختلال نعوظ

اولین قدم برای پیشگیری یا توانبخشی از اختلال نعوظ، مشورت با پزشک است. به طور منظم برای معاینات پزشکی مراجعه كنيد. آزمایش های غربالگری انجام دهيد.

به طور منظم ورزش کنید (کگل(تمرينات تقويت عضلات كف لگن) را امتحان کنید). راه هایی برای کاهش استرس بیابید. در مورد راه های کنترل دیابت و کلسترول خود با پزشک خود مشورت کنید. به طور مشابه، برای مدیریت اضطراب و سایر مشکلات سلامت روان خود با یک پزشک مناسب مشورت کنید.

4. از بين رفتن اشتیاق

عدم اشتياق و هیجان یکی دیگر از مشکلات رایج جنسی در ازدواج است. زوجین با شروع پیر شدن یا گذراندن مدت طولانی با هم با آن مواجه می شوند. مسئله این است که وقتی زوج ها زمان زیادی را با یکدیگر می گذرانند، رمز و راز رابطه را از دست می دهند. اين موضوع منجر به از بين رفتن اشتیاق می شود.

درمان از بين رفتن اشتياق

بازگرداندن گرما به رابطه می تواند به این معنی باشد که باید به دنبال راه های جدیدی باشید تا با یکدیگر خوشحال باشید. برای این منظور، باید حداقل یک یا دو بار در هفته زمان با کیفیت بدون گوشي كنار هم سپري كنيد، برقراری ارتباط صادقانه و درک نیازهای فیزیکی یکدیگر را امتحان کنید.

هر دوی شما باید برنامه‌ریزی جنسی و در یک دوره زمانی مشخص را امتحان کنید. این به زندگی جنسی بهتر منجر می شود.

مقاله مرتبط: بيست و پنج راه براي دلبري از آقاي شوهر

5. میل جنسی شما دو نفر هماهنگ نیست

هماهنگ نبودن میل جنسی به این معناست که زوج ها در لحظات مختلف تمایل به داشتن رابطه جنسی دارند. این یکی از مشکلات رایج جنسی در ازدواج است، و صادقانه بگویم، زمان زیادی می تواند برای هر دوی شما تلف شود. بنابراین، به جای اینکه منتظر بمانید تا زمان های برانگیختگی شما هماهنگ باشد، می توانید روی موقعیت داده شده کار کنید.

چه باید کرد

به زمان مشخصی توجه کنید که شریک شما علاقه خود را به رابطه جنسی آغاز می کند. فرض کنید شب است، از همان شب ذهن خود را برای این مناسبت آماده کنید. احتمالاً می توانید این کار را با لباس پوشیدن برای خوشحال کردن شریک زندگی خود انجام دهید. خوب به نظر برسید، بوی خوبی بدهید.

حتی اگر احساس می کنید نیمه آماده هستید، اگر به تلاش خود ادامه دهید، این تلاش به شما کمک می کند كه كاملا آماده شويد.

6. ذهن سرگردان

یکی دیگر از مشکلات جنسی در رابطه این است که وقتی رابطه جنسی برای زن و شوهر یکنواخت می شود، آنها می دانند که در حین آمیزش چه چیزی در راه است. این زمانی است که ذهن آنها پس از مدتی شروع به سرگردانی می کند. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، ممکن است گاهی اوقات به همسرتان آسیب برساند.

چه باید کرد

هنگامی که شما و شریک زندگی خود در حال انجام رابطه جنسی هستید، می توانید جملات یا عباراتی را که همسرتان دوست دارد تکرار کنید. از طرف دیگر، می‌توانید هر از چند گاهی نام شریکتان را ناله کنید تا احساس کنید با هم ارتباط دارید و باعث می‌شوید که او بیشتر احساس دوست‌داشتن کند.

7.من دوست ندارم هر بار شروع کنم

اگر فکر می‌کنید تنها کسی هستید که با این مشکل جنسی در ازدواج دست و پنجه نرم می‌کنید و احساس می‌کنید که شریک زندگی‌تان به اندازه شما به شما علاقه نشان نمی‌دهد، بدانید که ممکن است همسرتان کاملاً از نیاز شما به لمس فیزیکی آگاه نباشد. این به دلیل عدم سازگاری و درک اتفاق می افتد.

چه باید کرد

با برقراری ارتباط صادقانه و آشکار، به شریک زندگی خود اجازه دهید نیازهای شما را بداند. همچنین می توانید مستقیماً به آنها نزدیک شوید یا برای آنها پیامکی ارسال کنید و خواسته های خود را بیان کنید. نکته عالی دیگر این است که قبل از ورود همسرتان به اتاق، برهنه در رختخواب دراز بکشید.

8. فشار کودک

قابل درک است که وقتی زوج تصمیم می گیرد که باید خانواده تشکیل دهند، تمرکز از عشق ورزی به دنبال کردن یک روند تغییر می کند. این فشار می تواند بر عملکرد هر دو طرف تأثیر بگذارد و ممکن است هدف از رابطه جنسی که ارتباط و صمیمیت با شریک زندگي است شکست بخورد.

چه باید کرد

این فرآیند می تواند میل جنسی را کاهش دهد، اما اگر شرکای زندگی به دنبال راه های متفاوتی برای صمیمیت باشند، این مشكل می تواند بهبود یابد. این بهبود می تواند با یک بوسه ساده، کمی در آغوش گرفتن و گذراندن زمان با کیفیت با هم شروع شود.

9. شریک زندگی پیش نوازش را نادیده می گیرد

گاهی اوقات، مشکلات جنسی در ازدواج در واقع هیچ نوع اختلالی نیست، بلکه  به دليل عدم درك يكي از طرفين از خواسته طرف مقابل است. اگر شریک زندگی تان از پیش نوازش صرف نظر می کند و فوراً وارد مرحله دخول مي شود، شما تنها نیستید. این یک مسئله رایج است.

چه باید کرد

اجازه دهید شریک زندگی تان بداند که شما چه می خواهید. از طرف دیگر، می توانید خودتان رابطه جنسی را آغاز کنید و این به شما فضای کافی برای تسلط و انجام آن مدلي که می خواهید را می دهد.

10. زود انزالی

انزال زودرس به این معنی است که برای یک مرد، انزال قبل یا کمی بعد از دخول اتفاق می افتد. انزال زودرس می تواند از عوارض جانبی برخی داروها باشد یا تغییر در سبک زندگی نیز می تواند علت آن باشد.

چه باید کرد

اگرچه نظارت پزشکی در چنین مواردی ضروری است، اما می توانید برای رفع مشکل چند کار انجام دهید. برای کاهش حس از کاندوم ضخیم استفاده کنید. با این کار می توانید مدت زمان بیشتری انزال خود را حفظ کنید.

11. اختلالات ارگاسمیک

اختلالات ارگاسم به این معناست که زن برای رسیدن به ارگاسم مشکل دارد یا در حین مقاربت نمی تواند به ارگاسم برسد. این یکی از مشکلات جنسی در ازدواج است که می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

چه باید کرد

اولین توصیه این است که با پزشک تماس بگیرید و هر مشکل زمینه ای را درمان کنید. تمريناتي وجود دارد كه با انجام آنها مي توانيد خود را درمان كنيد.

12. قطع ارتباط عاطفی

این امکان وجود دارد که قطع رابطه عاطفی بین زوجین بتواند صمیمیت آنها را مختل کند. این می تواند نتیجه ضربه یا سوء استفاده شریک زندگی باشد یا همچنین می تواند به دلیل خیانت یا یک دعوای بزرگ در رابطه باشد که هنوز حل نشده است.

چه باید کرد

دلیل اصلی اینکه چرا جدایی عاطفی در ازدواج هنوز حل نشده است این است که شریک زندگی به گذراندن زمان با کیفیت با هم توجه نمی کنند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هر دو زمان کافی را با یکدیگر سپری می کنید.

این امکان وجود دارد که قطع رابطه عاطفی بین زوجین بتواند صمیمیت آنها را مختل کند.
قطع صميمت عاطفي زندگي زناشويي را مختل مي كند.

13. تغییر در رفتارهای جنسی بعد از نوزاد

طبیعی است که با پدر و مادر شدن زوج ها، زندگی شلوغ تر می شود. نه فقط جنبه های عملی، بلکه تغییرات فیزیکی زیادی رخ می دهد که ممکن است ارتباط جنسی را برای زوجین سخت کند.

چه باید کرد

برای زوجین مهم است که با این گونه مشکلات جنسی در ازدواج با صبر و حوصله برخورد کنند. معمولاً 3 ماه طول می کشد تا زن دوباره علاقه جنسی خود را به دست آورد. تا آن زمان، هر دوی شما باید با در آغوش گرفتن و بوسیدن یکدیگر، بیرون رفتن در قرار ملاقات و مشغول شدن به سرگرمی های دیگر، صمیمی باقی بمانید.

14. شریک زندگی شما را بدیهی می داند

آیا فکر می کنید که شریک زندگی شما علایق جنسی شما را خیلی ساده می بیند؟ آیا این اتفاق می‌افتد که وقتی پیشرفت‌های عاشقانه انجام می‌دهید، شریک زندگی‌تان آن‌ها را جدی نمی‌گیرد ؟

گاهی اوقات، برقراری تعادل بین رابطه و سایر جنبه های زندگی برای زوج ها دشوار است. خوب، زوج ها می توانند با چنین مسائلی روبرو شوند و این فقط نیاز به تغییر رویکرد دارد تا اوضاع به حالت عادی بازگردد.

چه باید کرد

مهم است که در رابطه با موضوع به شریک زندگی خود شفاف سازی کنید و بیشتر الگو بگیرید. هر زمان که همسرتان کاری مثبت برای شما انجام می دهد که او را تشویق به انجام بهتر می کند، از او تشکر کنید.

15. مشکل در بحث در مورد موضوع

گاهی اوقات، زوج ها آنقدر احساس راحتی نمی کنند که در مورد رابطه جنسی با یکدیگر صحبت کنند. متأسفانه، این ناراحتی هنگام عشق ورزی نیز منعکس می شود. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی نیز می تواند مشکل باشد، به خصوص اگر شما نیاز به بحث در مورد چیزی دارید که می خواهید شریک زندگی خود را انجام آن كار  را متوقف کند.

چه باید کرد

چنین مشکلات جنسی درازدواج مکرر است. اول از همه، هر دوی شما باید سبک های جنسی یکدیگر را که می تواند خنده دار، عصبانی كننده، هوس انگیز و غیره باشد، بشناسيد.

در مرحله بعد، از غافلگیر کردن یکدیگر در مورد صمیمیت خودداری کنید. این تنها زمانی کار می کند که هر دوی شما سبک های جنسی یکدیگر را به خوبی بشناسید. در عوض، هر دوی شما می توانید در مورد خیالات و آرزوها صحبت کنید.

نتيجه گيري

چه با مشکلاتی در رابطه با رابطه جنسی در یک رابطه جدید روبرو باشید و چه مشکلات جنسی در ازدواج که پس از چندین سال با هم بودن ظاهر شده است، نکات ذکر شده در این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

اما به یاد داشته باشید که دانستن اینکه چگونه مشکلات جنسی در ازدواج را حل کنیم یا چگونه مشکلات صمیمیت را در یک ازدواج حل کنیم، مستلزم آن است که یک زوج یک کانال ارتباطی صادقانه و باز با یکدیگر داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

چگونه به همسر خود بگويم فتيش پا دارم

چگونه به همسر خود بگوييم فتيش پا داريم؟

از داشتن  فتيش برای پاهای جذاب شریک زندگی خود خجالت نکشید. راهی وجود دارد که …

بغل عاشقانه

چگونه  همسرمان را عاشقانه در بغل بگیریم

در بغل گرفتن یک نفر راهی عالی برای نشان دادن محبت شماست. انواع و سطوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *