لمس عاشقانه چيست؟
يكي از راه هاي ابراز محبت بين زن و شوهر لمس عاشقانه است.

لمس عاشقانه چيست؟

پنج زبان عاشقانه توسط دکتر گری چپمن ابداع شده است. او کتابی نیز در همین زمینه نوشته است. به گفته دکتر چپمن، مردم به یکی از پنج روش زیر عشق می بخشند: کلمات تایید کننده، زمان با کیفیت، هدیه دادن، خدمات و لمس عاشقانه فیزیکی.

در این مقاله، ما عمیقاً به جنبه لمس عاشقانه فیزیکی می پردازیم و به شما می گوییم که چگونه می توانید از آن برای بهبود روابط خود استفاده کنید.

نقش زبان های عشق در روابط

زبان هاي عشق نشان دهنده راه های اصلی است که ما عشق می دهیم و دریافت می کنیم. در حالی که شریک زندگی شما ممکن است از تلاش های شما برای نشان دادن عشق با هر یک از پنج زبان عشق قدردانی کند. زبان اصلی یا ترجیحی عشق بهترین راه برای رسیدن به قلب او خواهد بود.

لمس عاشقانه از بهترين راه هاي ابراز علاقه به همسر است.

به عنوان مثال، فردی که زبان اصلی عشق او لمس عاشقانه فیزیکی است، زمانی که عشق خود را از طریق این روش نشان دهید، عشق شما را شدیدتر احساس می کند.

به گفته دکتر چپمن، مشکلات به این دلیل به وجود می آیند که افراد در روابط متعهدانه و ازدواج تمایل دارند که زبان عشق یکسانی را به اشتراک بگذارند.

برای مثال، شخصی که ترجیح می‌دهد ابراز عشق از طریق کلمات تأییدی رخ دهد، ممکن است با کسی که زبان عشق  نیاز به لمس فیزیکی دارد شریک شود.

این بدان معناست که دانستن زبان عشق شریک زندگی‌تان مهم است، بنابراین می‌توانید بیاموزید که چگونه محبت خود را به شیوه‌ای که برای او معنادار است نشان دهید.

لمس عاشقانه فیزیکی چیست؟

اهمیت لمس در روابط زمانی اصلی می شود که یکی از طرفین زبان عشق لمس عاشقانه فیزیکی را داشته باشد. این زبان عشق شامل شریکی است که در هنگام دریافت محبت فیزیکی، مانند در آغوش گرفتن، گرفتن دست، بوسیدن، در آغوش گرفتن و ماساژ، رشد می کند.

چند نمونه خاص از لمس فیزیکی در روابط به شرح زیر است:

هنگام راه رفتن دست یکدیگر را بگیرید

دستتان را روی پشت همسرتان بکشید

گونه هاي همسرتان را ببوسيد.

شانه هاي او را مالش دهيد.

، اگر لمس عاشقانه فیزیکی برای شما زبان عشق اصلی باشد. عبارات فیزیکی فوق عمیق ترین صحبت را با شما خواهد کرد و باعث می شود بیشترین احساس را داشته باشید که دوستش دارید.

چرا لمس عاشقانه فیزیکی اینقدر مهم است؟

وقتی شریکی که لمس عاشقانه فیزیکی را ترجیح می دهد فقط یک لمس عاشقانه از شما می خواهد، واقعیت این است که اين كار ممکن است رابطه را تقویت کنند.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که آزاد شدن ماده شیمیایی اکسی توسین باعث می شود که تماس از طرف یک شریک عاشقانه بسیار ارزشمند به نظر برسد.

این به دو نفر در یک رابطه عاشقانه کمک می کند تا با هم پیوند برقرار کنند و به یکدیگر متعهد بمانند. دریافت لمس فیزیکی از طرف شریک زندگی نیز می تواند بهزیستی شما را بهبود بخشد.

مطالعات نشان می دهد که لمس فیزیکی محبت آمیز می تواند استرس را کاهش دهد و حتی با کاهش سطح هورمون استرس و ضربان قلب، واکنش ما را به موقعیت های استرس زا بهبود بخشد. علاوه بر این، لمس یکدیگر این واقعیت را تقویت می کند که رابطه نزدیک است و می تواند احساس آرامش و امنیت ایجاد کند.

هنگامی که دو نفر در یک رابطه متعهدانه یکدیگر را لمس می کنند، به واسطه ورود به فضاهای فیزیکی یکدیگر، از نظر روانی بیشتر احساس ارتباط می کنند.

به طور خلاصه، داشتن زبان عشق لمسی می تواند اثرات مفید متعددی بر رابطه شما داشته باشد. ابراز عشق از طریق لمس می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا با هم پیوند برقرار کنید و احساس امنیت کنید، که باعث می شود رابطه قوی تر شود.

اصول لمس عاشقانه فیزیکی

اگر زبان عشق شما یا والدینتان لمس فیزیکی باشد، درک اصول لمس فیزیکی، مانند معنای پشت آن و نوع لمسی که افراد تمایل دارند ترجیح دهند، مفید است.

اگر لمس فیزیکی زبان عشق همسرشما باشد، گرفتن دست در ملاء عام باعث می شود که او احساس دوست داشتن و امنیت کند. همچنین ممکن است تعجب کنید که چه کسی بیشتر از لمس به عنوان وسیله ای برای برقراری ارتباط استفاده می کند.

پاسخ این است که هم مرد و هم زن می توانند از لمس برای ابراز عشق استفاده کنند. مردان ممکن است به دلیل انتظارات اجتماعی و هنجارهای جنسیتی از تماس با مردان دیگر به عنوان وسیله ارتباطی منصرف شوند. با این حال، آنها از لمس برای نشان دادن محبت و تمایلات خود به شریک عاشقانه خود استفاده می کنند.

از سوی دیگر، زنان ممکن است بیشتر از لمس کردن برای نشان دادن حمایت یا مراقبت از شریک زندگی خود استفاده کنند، مانند در آغوش گرفتن یا دست زدن به شانه شخصی. از نظر اینکه کجا دخترها دوست دارند لمس شوند و کجا پسرها دوست دارند لمس شوند، به ترجیح شخصی بستگی دارد.

کسانی که لمس فیزیکیرا ترجیح می دهند، از طریق لمس فیزیکی، از جمله انواع لمس، احساس مراقبت و دوست داشتن می کنند. اگر زبان عشق شریک زندگی شما لمس فیزیکی است، می توانید از او بپرسید که ترجیحات آنها چیست.

با این حال، این احتمال وجود دارد که صرف نظر از جنسیت، اگر شریک زندگی شما زبان عشق  لمس را ترجیح دهد، از حرکاتی مانند نگه داشتن دست، بوسه روی گونه یا ماساژ قدردانی خواهد کرد.

15 نشانه که زبان عشق شما لمس عاشقانه فیزیکی است

اگر مایل به لمس عاشقانه فیزیکی در روابط خود هستید، ممکن است تعجب کنید که آیا لمس فیزیکی روش ترجیحی شما برای دریافت ابراز عشق است.

نشانه‌های زیر را در نظر بگیرید که نشان می‌دهد زبان عشق شما لمس فیزیکی است:

1. وقتی شوهرتان در مکان های عمومی بازوی خود را دور شما می اندازد، کاملاً احساس خوشحالی می کنید.

2. آرزو داريد شوهرتان شما را در آغوش بگيرد و ببوسد.

3. تا زمانی که رابطه جنسی مکرر نداشته باشید، احساس ارتباط با شریک زندگی خود ندارید.

4. علاقه داريد وقت تماشاي فيلم شوهرتان شما را در آغوش بگيرد.

5. دوست داريد شوهرتان در ملاعام دست شما را بگيرد.

6. وقتي شوهرتان شما را در آغوش مي گيرد حس خوبي داريد.

7. زمانی که شما دو نفر با هم هستید، نمی توانید شریک زندگی خود را لمس نکنید. ممکن است متوجه شوید که بدون فکر کردن، موهایشان را نوازش می کنید، دستتان را روی بازویشان می گذارید یا به آنها نزدیک می شوید.

ساير نشانه ها

8. وقتی با دوستانتان بیرون هستید، احساس ناراحتی می کنید و متوجه عدم تماس فيزيكي عاشقانه شریکتان می شوید.

9. اگر استرس دارید، وقتی شریک زندگیتان شما را لمس می کند، فوراً احساس آرامش می کنید.

10. بیرون رفتن در قرار ملاقات، بخش مورد علاقه شما در رابطه نیست. دوست داريد همسرتان سرش را روي شانه شما بگذارد يا شما را در آغوش بگيرد.

11. شما در رابطه ای که هر دوی شما بسیار “لمسي” هستید، شادترین هستید.

12. به نظرتان عجیب است که روی کاناپه یا در رختخواب با همسرتان باشید و دست نزنید. در واقع، شما می توانید عدم لمس را به عنوان طرد شدن درک کنید.

13. متوجه می شوید که از شریک زندگی خود شکایت می کنید که هرگز به اندازه کافی شما را لمس نمی کند. دکتر گاتمن اظهار می دارد که هر چیزی که از شریک زندگی خود شکایت می کنید نشان می دهد که زبان اصلی عشق شما چیست.

14. از این ایده که همسرتان شما را ماساژ دهد یا پاهایتان را بمالد، لذت می برید.

15. وقتی شریک زندگی شما رابطه جنسی را با شما آغاز می کند، آن را به عنوان یک ابراز قوی از عشق می بینید.

لمس عاشقانه فیزیکی در مقابل رابطه جنسی

اگر لمس فیزیکی برای شما مناسب است، احتمالاً رابطه جنسی را ضروری می دانید. اما راه هاي غيرجنسي محبت را هم ضروري مي دانيد.

اگر زبان عشق شما لمس فیزیکی است، وقتی شریک زندگیتان شما را لمس می کند احساس دوست داشتن و آرامش می کنید.

چگونه همسرمان را كه لمس عاشقانه فیزیکی رابطه دلخواه اوست خشنود کنیم

اگر شریک زندگی شما لمس عاشقانه فیزیکی را ترجیح می دهد، ضروری است که برای او محبت فیزیکی ایجاد کنید تا احساس دوست داشتن داشته باشد و رابطه را شاد نگه دارد.

عشق را از طریق لمس عاشقانه صمیمی نشان دهید

اگر زبان عشق همسرتان لمس فیزیکی است، به خاطر داشته باشید که انواع لمس صمیمی و غیر صمیمی وجود دارد. به عنوان مثال، در آغوش گرفتن، بوسیدن، رابطه جنسی و در آغوش گرفتن معمولاً به عنوان اشکال صمیمی لمس فیزیکی در نظر گرفته می شوند، و اینها همان چیزی است که احتمالاً وقتی به لمس فیزیکی  عاشقانه فکر می کنیم، بیشتر به ذهنمان می رسد.

عشق را از طریق تماس غیر صمیمی نشان دهید

زبان عشق  لمس می تواند شامل اشکال غیر صمیمی لمس باشد. به عنوان مثال، هنگامی که زبان عشق شریک زندگی شما لمس فیزیکی است، ممکن است از فعالیت های فیزیکی مانند رقصیدن با هم، ورزش کردن، یا ورزش در باشگاه لذت ببرند.

هر چیزی که مستلزم تحریک فیزیکی باشد احتمالا برای آنها پاداش خواهد داشت.

در اینجا چند نکته برای جلب رضایت آنها وجود دارد:

یک بوسه روی گونه، حلقه کردن بازوی خود به دور آنها، یا گرفتن دست برای آنها یک دنیا معنا خواهد داشت.

حتما آنها را ببوسید و شب بخیر را بوسید.

وقتی در اطراف افراد دیگر هستید، حفظ نوعی تماس فیزیکی را فراموش نکنید، زیرا عدم لمس می تواند به عنوان طرد تلقی شود.

آنچه را که از نظر جنسی می خواهند بیاموزند و آن را در اولویت قرار دهند. تصور نکنید که فقط به دلیل اینکه لمس فیزیکی را ترجیح می دهند، رابطه جنسی تنها چیزی است که آنها آرزو می کنند، اما مهم است که در مورد خواسته های آنها صحبت کنید.

بدون اینکه از شما خواسته شود یک ماساژ پشت یا ماساژ پا ارائه دهید – مکث برای مالیدن پشت در حین در آغوش گرفتن نیز می‌تواند به ویژه برای آنها معنی‌دار باشد.

وقتی با هم روی کاناپه هستید، تلاش کنید تا آنها را در آغوش بگیرید، یا حداقل دست آنها را بگیرید یا بازوی خود را روی آنها بگذارید.

در مورد اعمال منظم لمس فیزیکی، مانند مالیدن شانه های آنها، کشیدن انگشتان روی صورت آنها، یا نزدیک شدن به آنها از پشت و حلقه کردن بازوهای خود به دور آنها، عمدی باشید.

در حالی که بوسه روی لب ها مهم است، اگر هر از گاهی در جاهای دیگر مانند گونه یا پیشانی بوسید، همسرتان احتمالاً از آن قدردانی خواهد کرد.

قبل از اینکه به خواب بروید یا اول صبح قبل از بلند شدن از رختخواب، چند دقیقه را به نوازش در رختخواب اختصاص دهید.

لمس فیزیکی در روابط از راه دور

ملاحظات دیگر این است که چگونه می توان به موضوع تماس فیزیکی در روابط زمانی که شما و همسرتان از راه دور هستید پرداخت. از نظر فیزیکی دور بودن مطمئناً می‌تواند دانستن نحوه ابراز محبت با لمس فیزیکی را دشوار کند.

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ ارتباط فیزیکی انجام دهید. هدیه دادن یک ماساژ یا یک پتوی نرم به همسرتان می تواند به او کمک کند تا شما را با احساس فیزیکی مرتبط کند.

چت تصویری همچنین می تواند برای زوج هایی که در یک رابطه از راه دور درگیر هستند مفید باشد، زیرا این فرصت را به شما می دهد که همدیگر را رو در رو ببینید و از نظر فیزیکی بیشتر با یکدیگر حضور داشته باشید. ممکن است برای تقلید حس لمس فیزیکی، شریک زندگی خود را ببوسید.

اگر شما کسی هستید که زبان اصلی عشق  لمس را دارید، کارهایی نیز وجود دارد که می توانید برای برآورده شدن نیازهای خود انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است در نظر داشته باشید که یک حیوان خانگی را برای در آغوش گرفتن با او یا سرمایه گذاری روی یک بالش بدن برای بغل کردن در شب در نظر بگیرید.

ماساژ منظم نیز می تواند به شما کمک کند وقتی شریک زندگی تان در اطرافتان نیست احساس آرامش کنید تا با لمسش شما را آرام کند. ورزش بدنی همچنین می تواند به شما کمک کند تا نیاز خود را برای تحریک فیزیکی برآورده کنید.

مقاله مرتبط: كار هاي جديد زناشويي براي جلوگيري از تكراري شدن رابطه

نتيجه گيري

به طور خلاصه، لمس فیزیکی کسی را توصیف می‌کند که در هنگام دریافت محبت فیزیکی، چه به صورت در آغوش گرفتن، بوسیدن، گرفتن دست، رابطه جنسی، ماساژ ، بیشترین احساس عشق را دارد.

افرادی که لمس فیزیکی را به عنوان زبان عشق اصلی خود ترجیح می‌دهند، تمایل دارند از همه اشکال لمس لذت ببرند، اما ممکن است مفید باشد که از شریک زندگی خود بپرسید که چگونه می‌توانید به بهترین شکل به او ابراز عشق را از طریق لمس فیزیکی نشان دهید، زیرا همه ما ترجیحات منحصر به فردی داریم.

مطلب پیشنهادی

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

اختلال تحريك نشدن جنسي زن در ازدواج

اختلال تحريك نشدن جنسی در زنان: تعریف، علائم، علل، درمان

در حالی که بسیاری از زنان اغلب متوجه می شوند که 100٪ مواقع با فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *