فانتزی جنسي با همسر
اينكه فانتزی جنسي معمول داريد موضوع شرم آوري نيست مي توانيد آن را با همسر خود مطرح كنيد.

چرا فانتزی های جنسی دارید و معنی آنها چیست؟

همه ما در حین رابطه جنسی یا زمانی که احساس می کنیم برانگیخته می شویم در ذهن خود جاهایی داریم و هرکسی متفاوت است. به طور واضح، فانتزی جنسی تصویری ذهنی است که میل فرد را به رابطه جنسی افزایش می دهد و می تواند به تقویت تجربه جنسی کمک کند.

در حالی که افراد، مضامین و فرکانس ممکن است تغییر کنند، خیال‌پردازی‌های جنسی کاملاً طبیعی هستند.

با این حال، مهم است که بدانیم که آیا باید آنها را با همسر خود در میان بگذاریم یا آنها را برای خود نگه داریم. در بسیاری از موارد، امتحان کردن فانتزی‌های جنسی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، و ما پیشنهاداتی برای کمک به شما برای شروع داریم.

در یک نگاه

فانتزی های جنسی هم عادی و هم رایج هستند. برخی از اینها ممکن است فقط به عنوان فانتزی سرگرم کننده باشند، اما ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشند که باید در زندگی واقعی آنها را بررسی کنید. فانتزی های معمولی مانند رابطه خشن، رابطه جنسی مقعدی، و غیرتک همسری، و سپس فانتزی های غیر معمول مانند سادیسم، مازوخیسم، و فتیشیسم وجود دارد. با این حال، اگر تخیلات جنسی شما باعث ایجاد ناراحتی یا ایجاد احساس نارضایتی براي همسرتان می شود، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای حمایت با یک درمانگر کار کنید.

فانتزی رابطه خشن با همسر يك فانتزي رايج است.

فانتزی های جنسی رایج

گروه فانتزی های جنسی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: معمولی یا غیر معمول.

فانتزی های جنسی معمولی

فانتزی های جنسی معمولی به طور کلی “عادی” یا سالم در نظر گرفته می شوند. یک بررسی در سال 2021 از تحقیقات نشان می دهد که رایج ترین فانتزی های جنسی معمولی شامل موارد زیر است:

• رابطه جنسی مقعدی یا دهانی

رابطه خشن: شامل اسارت توافقی، انضباط، تسلط، تسلیم، سادیسم، و مازوخیسم است.

در یک مطالعه در سال 2020، نزدیک به یک سوم بزرگسالان گزارش دادند که داشتن فانتزی جنسی مورد علاقه آنهاست. این مطالعه همچنین نشان داد که اکثر شرکت‌کنندگان در رابطه با قرار گرفتن در یک رابطه غیرتک‌همسری، خیال‌پردازی کرده‌اند.

فانتزی های جنسی غیر معمول و بيمار

تخیلات جنسی غیر معمول اغلب به عنوان “انحرافی” یا حتی کمک به رفتارهای مجرمانه شناخته می شود. برخی از رایج ترین فانتزی های جنسی غیر معمول شامل کسب لذت یا ارضای جنسی به شکل زیر است:

• نمایش گرایی: نمايش اندام تناسلی خود به جنس مخالف( غير همسر)

• فتیشیسم: «تحريك» شدن توسط یک عضو، شی یا فعالیت خاص بدن

فورتريسم: تماس قسمت هایی از خود (معمولاً اندام تناسلی) روی شخص دیگری بدون رضایت او، اغلب در یک مکان شلوغ.

مازوخیسم: لذت جنسی ناشی از درد یا تحقیر جسمانی خودتان

پارافیلیا: تمایلات جنسی غیرطبیعی که اغلب شامل فعالیت های افراطی و گاهی خطرناک می شود.

سادیسم: لذت جنسی ناشی از تحمیل درد فیزیکی به شخص دیگری

فضول گرایی: تماشای دیگران در موقعیت های جنسی بدون اطلاع آنها

آنچه مردم در مورد خود در فانتزی های جنسی تغییر می دهند

در مطالعه‌ای بر روی 4175 آمریکایی، روان‌شناس اجتماعی جاستین لهملر دریافت که تقریباً همه (97.1%) حداقل در بخشی از زمان‌ها در خیالات جنسی خود هستند.

بر اساس این مطالعه، تغییراتی که افراد تمایل دارند بر اساس جنسیت انها متفاوت است. این چیزی است که پیدا کرد:

• زنان و به دنبال آن مردان به احتمال زیاد بدن خود را در تخیلات جنسی خود تغییر می دهند. مردان به احتمال زیاد در مورد تغییر ظاهر اندام تناسلی خود خیال پردازی می کنند.

• مردان تمایل دارند در سنین پایین تر درباره خود خیال پردازی کنند، در حالی که زنان در مورد نسخه آینده خود خیال پردازی می کنند. لهملر همچنین دریافت که مردان بیشتر احتمال دارد پشیمان شوند، بنابراین خیال‌پردازی‌های آنها برای بازگشت به سنین پایین‌تر می‌تواند با بازگشت آنها به فرصت‌های از دست رفته مرتبط باشد.

• مردان به احتمال زیاد تغییرات شخصیتی را در تخیلات جنسی خود گزارش می کنند. تغییرات شخصیتی در افرادی که درون گرا یا روان رنجور هستند نیز بیشتر دیده می شود، در حالی که افرادی که وظیفه شناس هستند کمترین احتمال تغییر چیزی را در مورد خود دارند.

• مردان اغلب در مورد تسلیم بودن بیشتر از آنچه که هستند و زنان اغلب در مورد تسلط بیشتر خیال پردازی می کنند.

فانتزی های جنسی به چه معناست؟

بنابراین، تخیلات جنسی خاص شما در مورد شما چه می گویند؟ تصاویری که برانگیخته می‌شوید می‌توانند بینشی درباره شخصیت، سبک دلبستگی و هویت فرهنگی شما ارائه دهند.

شخصیت

تغییراتی که یک فرد در تخیلات جنسی خود ایجاد می کند ممکن است به ما اطلاعات بیشتری در مورد شخصیت او بدهد. اگر در مورد تغییر بدن و شخصیت خود خیال پردازی می کنید، ممکن است عصبی تر باشید.

یک مطالعه در سال 2020 ارتباط بین افرادی با ویژگی‌های شخصیتی که ناسازگار تلقی می‌شوند – که شامل متخاصم بودن یا مهار نشدن است – و خیال‌پردازی‌های جنسی شامل تسلط و تحقیر وجود دارد.

سبک دلبستگی

نظرسنجی Lehmiller نشان داد که افراد دارای سبک دلبستگی مضطرب و اجتنابی بیشتر احتمال دارد خود را از هر نظر تغییر دهند. او حدس می‌زند که افرادی که سبک دلبستگی مضطرب دارند از خیال‌پردازی‌های خود برای اجتناب از نگرانی در مورد طرد شدن استفاده می‌کنند. برعکس، کسانی که سبک دلبستگی اجتنابی دارند از خیال پردازی های خود برای ایجاد فاصله عاطفی بیشتر استفاده می کنند

مطالعه دیگری این یافته ها را تأیید کرد و افزود که افراد دارای سبک دلبستگی اجتنابی معمولاً تخیلات جنسی عاشقانه ندارند.

فرهنگ

در نهایت، فانتزی ها به وضوح چیزی در مورد فرهنگ می گویند. برای مثال، زنان، مردان بیشترین تمرکز را روی تغییر ویژگی‌های فیزیکی خود داشتند. مردان بیشتر تمایل داشتند که اندام تناسلی خود را در فانتزی های خود تقویت کنند. همه اینها واکنش های واضحی به آرمان های بدن فرهنگی است.

یک مطالعه همچنین نشان داد که فانتزی های جنسی اغلب منعکس کننده نحوه نمایش مردان و زنان در فیلم ها و رمان های عاشقانه است.

لهملر خاطرنشان می کند که همه تغییراتی که در تخیلات جنسی در خود ایجاد می کنیم، معانی عمیق تری ندارند.

فانتزی های جنسی می تواند نقش مثبتی در زندگی افراد داشته باشد. به عنوان مثال، شواهد نشان می دهد که تخیلات جنسی به زنان کمک می کند تا برانگیخته شوند و حتی به آنها در رسیدن به اوج در حین رابطه جنسی با شریک زندگي  شان کمک می کند.

چه زمانی باید روی فانتزی های جنسی عمل کرد

اغلب اوقات، تغییراتی که در تخیلات جنسی ما رخ می دهد، فقط محصول یک تخیل فعال است. چنین خیال پردازی هایی معنای عمیق تری ندارند.

از آنجایی که آنها فانتزی هستند، ما اغلب نسخه های ایده آلی از خودمان می سازیم. فقط به این دلیل که خود یا شریک زندگی تان را در خیال پردازی هایتان متفاوت تصور می کنید، لزوماً به این معنا نیست که در زندگی واقعی ناراضی هستید.

فانتزی های جنسی اهداف مختلفی را دنبال می کنند. آنها می توانند به افراد کمک کنند تا برانگیخته شوند یا از نظر جنسی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. آنها همچنین می توانند راهی برای کشف رابطه جنسی باشند که ممکن است واقعاً مایل به دنبال کردن آن در زندگی واقعی نباشند.

در برخی موارد، نیازهای برآورده نشده ممکن است به تخیلات جنسی کمک کند. تا زمانی که خیال پردازی های شما امن، قانونی و توافقی باشد، ممکن است بخواهید آنها را با شریک زندگی خود در میان بگذارید.

مقاله مرتبط: 10 نشانه سازگاری شما و نامزدتان

ارتباط حیاتی است و شامل قبل، حین و بعد است. کمی تحقیق کنید، قوانین اساسی تعیین کنید و آهسته پیش بروید.

به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که در مورد چیزی فانتزی دارید به این معنی نیست که باید به آن عمل کنید. اگر در یک رابطه شاد هستید و فانتزی در مورد خیانت به شریک زندگی خود دارید، این لزوماً به این معنی نیست که ناخودآگاه شما سعی دارد به شما بگوید که با شخص دیگری خوشحال تر خواهید بود.

مطلب پیشنهادی

افراد سمي را چگونه ناديده بگيريم

چگونه افراد سمي را نادیده بگیریم

همه ما در مقاطع مختلف زندگی خود با افراد سمي روبرو هستیم. آن دسته از …

چگونه بعد از دعوا با همسر با او آشتي كنيم.

چگونه بعد از دعوا با همسرتان آشتي کنید

دعوا کردن با شریک زندگی عادی است، اما بعد از آن چگونه جبران می کنید؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *