15 نشانه هشدار كه خود را با افراد سمی احاطه كرده ايد
اگر احساس مي كنيد تنها هستيد و براي هيچ كسي مهم نيستيد علت مي تواند احاطه با افراد سمی باشد.

15 علامت هشدار دهنده که شما خود را با افراد سمی احاطه کرده اید

تا به حال این عبارت را شنیده اید، شما دوستاني هستید که دارید؟ این اندیشه ای است که بارها و بارها در طول قرن ها توسط متفکرانی مانند فیلسوف یونانی Epictetus، نویسنده آلمانی گوته و کمدین Dave Chapelle و دیگران بیان شده است.این بد است اگر خود را با افراد سمی احاطه کرده باشید.

متأسفانه، همیشه مشخص نیست که آیا در بهترین دوستي ممکن هستید یا خیر. شاید از خود بپرسید آیا من خودم را با افراد سمی احاطه کرده ام؟ و اگر چنین است، چرا من خودم را با افراد سمی احاطه می کنم؟ خوب، دلایل زیادی برای آن وجود دارد. بیایید نگاهی به برخی از نشانه‌هایی بیندازیم که نشان می‌دهد باید بهتر از آنچه هستید همراهی کنید.

1.دوستانتان را دائم عوض مي كنيد.

آیا متوجه می شوید که گروه دوستان شما دائماً در حال تغییر هستند؟ آیا شما عضوی از خانواده ای هستید که اعضای مختلف خانواده گهگاه قطع رابطه می کنند؟

یکی از سمی ترین ویژگی های افراد، تلاش آنها برای حفظ روابط طولانی مدت است.

دلیل این امر این است: هر کسی می تواند برای مدتی شخصیت خود را جعل کند. اما با گذشت زمان، سمیت درونی خود را نشان می دهد. دیر یا زود، مردم متوجه می شوند که یک فرد سمی است و از او فاصله می گیرند.

به همین دلیل است که افراد سمی باید دائماً دوستی های جدیدی پيدا کنند تا جایگزین دوستی هایی شوند که از دست می دهند.

اگر حلقه اجتماعی شما دارای شخصیت هایی است که دائماً در حال تغییر هستند که به ندرت برای مدت طولانی می مانند، این نشانه ای است که ممکن است بخواهید کمی بیشتر در مورد دوستاني که دارید فکر کنید.

2.اطرافیان شما نیاز به توجه دائمی دارند

همه ما گاهی نیاز به توجه داریم. چه در زمان سختی به کمک نیاز داشته باشیم و چه فقط می‌توانیم از توجه دوستان استفاده کنیم، انتظار اینکه افراد نزدیک به ما حمایت خود را ارائه دهند، چندان زیاد نیست.

اما نکته اینجاست: افراد سمی این را به سطح دیگری می برند.

افراد سمی نیاز به توجه مداوم دارند. و اغلب، آنها واقعاً اهمیتی نمی دهند که توجه مثبت یا منفی باشد. تا زمانی که آنها در مرکز افکار همه باشند.

این می تواند به سرعت آنها را خسته کند. اگر افرادی که در زندگی شما هستند از شما زمان بیشتری نسبت به زمانی که مایل به پس دادن هستند می خواهند، ممکن است به این دلیل باشد که آنها سمی هستند.

افراد سمی هرگز از موفقيت شما خوشحال نمي شوند.

3. شما را بازي مي دهند.

این یک ویژگی کلاسیک افراد سمی است. و این رفتاری است که نباید به کسی که نزدیک شماست اجازه دهید از آن فرار کند.افراد سمی دوست دارند دیگران را بازي دهند.

گاهی اوقات این برای منافع مادی خودشان است، با فریب دادن مردم. گاهی اوقات، ممکن است برای جلب توجه بیشتر آنها یا کنترل رفتارهای افراد اطرافشان باشد تا مطمئن شوند که روابط نزدیکی با دیگران ایجاد نمی کنند که ممکن است از افراد سمی دور کند.

بازي دادن به هر شکلی که باشد، مطلقاً قابل قبول نیست. و چه دوستان، یک شریک عاشقانه یا خانواده شما که این کار را انجام می دهند، تلاش برای بازي دادن شما و احساسات شما برای به دست آوردن منافع خود، نشانه مطمئنی از یک فرد سمی است که باید از زندگی شما حذف شود.

4. نقش قربانی را بازی می کنند

افراد سمی استراتژی دیگری برای به دست آوردن خواسته های خود از اطرافیان خود دارند. آنها اغلب نقش قربانی را بازی می کنند تا شما برای آنها متاسف شوید.

وقتی با آنها در مورد سمیت آنها روبرو می شوید، این یک استراتژی محبوب است. اما این نیز کاری است که آنها ممکن است در هر زمان انجام دهند تا مردم را در کنار خود قرار دهند.

گاهی اوقات، افراد سمی رفتاری خاص نشان می دهند. این بدان معنی است که آنها:

رفتار را انکار کنید

به فردی که به رفتار بد او اشاره می کند حمله کنید

اتهام شخص متهم کننده را برگردانید

خود را قربانی می کنند و شما را تبدیل به مجرم می کنند

به زبان ساده، یک فرد سمی هرگونه انتقاد از خود را منحرف می کند و آن را به سمت فردی که از او انتقاد می کند، پس می زند.

به این ترتیب، آنها از سرزنش اجتناب می کنند و هرگز مجبور به تغییر رفتار خود نمی شوند.

  5.احساسات آنها همیشه در حال تغییر است

همه ما خلق و خوی متفاوتی داریم. اما بخشی از بالغ بودن از نظر عاطفی این است که یاد بگیرید چگونه با آنها رفتار کنید.

افراد سمي، در هر مرحله به احساسات خود تسلیم می شوند و هرگز کار روانی لازم برای کنترل احساسات خود را انجام نمی دهند.

این باعث می شود که افراد سمی در اطرافشان بسیار غیرقابل پیش بینی و خسته کننده باشند. جای تعجب نیست که آنها مجبورند دوستان و روابط جدیدی پیدا کنند تا توجهی که میل دارند به آنها بدهند.

6. آنها از موفقیت شما خوشحال نیستند

همه ما به کسی نیاز داریم که هر از گاهی ما را تشویق کند. این نقشی است که خانواده ما، شرکای عاشقانه ما و دوستان ما باید ایفا کنند.اما اگر سمی باشند نه.

افراد سمی در یک رقابت دائمی با سایر نقاط جهان، از جمله افراد نزدیک به خود، محبوس شده اند. به همین دلیل است که آنها هرگز از موفقیت شما خوشحال نخواهند شد. در عوض، هر چیزی که به دست می آورید، کاستی های خود را به آنها یادآوری می کند.

اغلب این خود را به عنوان انتقاد یا تحقیر دستاوردهای شما نشان می دهد.

7. سعی می کنند از شما تقليد كنند.

راه دیگری که افراد سمی دائماً با دیگران رقابت می کنند، درگیر شدن در یک نفره است. هر کاری که ممکن است انجام داده باشید، آنها بهتر انجام داده اند. هر چیزی که شما به دست آورده اید، آنها قبلاً حتی بیشتر به دست آورده اند.

هنگامی که یک فرد سمی رنج و سختی را با شما مقایسه می کند، این می تواند شکل منفی به خود بگیرد. هر چیزی که شما از آن رنج می برید در مقایسه با آنچه که فرد سمی متحمل شده است می تواند به حداقل برسد.

8. غیبت می کنند

افراد سمی دوست دارند پشت سر دیگران صحبت کنند. این یکی از راه‌هایی است که آن‌ها با تلاش برای کنترل اینکه چگونه افراد مختلف درباره یکدیگر فکر و احساس می‌کنند، مردم را دستکاری می‌کنند.

اگر در اطراف شما افرادی هستید که عاشق شایعات هستند، این یک نشانه بد است. به هر حال، اگر آن‌ها اینقدر آماده هستند که پشت سرشان درباره دیگران صحبت کنند، از کجا می‌دانید که درباره شما صحبت نمی‌کنند؟

9. درام ایجاد می کنند

افراد سمی در نمایشنامه رشد می کنند. این به آنها راه دیگری برای ماندن در مرکز توجه می دهد. این بدان معنی است که آنها اغلب در جایی که نیازی به وجود ندارد، تضاد ایجاد می کنند. آن‌ها با دوستان و اعضای خانواده دعوا می‌کنند یا مواضع محکمی اتخاذ می‌کنند که می‌دانند آنها را با دیگران درگیر می‌کند و از تغییر نظر خودداری می‌کنند.

سپس، هنگامی که درگیری اجتناب ناپذیر رخ می دهد، آنها مانند یک قربانی عمل می کنند.

10. آنها خود را در اولویت قرار می دهند

یک نشانه مطمئن از یک فرد سمی این است که آنها همیشه نیازها، خواسته ها و خواسته های خود را بر دیگران مقدم می دارند. از جمله مال شما.

فرقی نمی کند که دوست باشند، همکار، یکی از اعضای خانواده یا شریک زندگی. یک فرد سمی همیشه آنچه را که می خواهد در اولویت قرار می دهد.

ممکن است چیز کوچکی باشد، مثلا چه چیزی برای شام بخوریم.

ممکن است چیزی بزرگ باشد، مثلاً در چه شهری باید زندگی کرد.

اما هر چه که باشد، فرد سمی باید راه خود را داشته باشد، زیرا معتقد است نیازهایش به نوعی مهمتر از شماست.

مقاله مرتبط: چطور يك دوست واقعي پيدا كنيم؟

11. دروغ می گویند

بخشی از استراتژی بازي دادن ديگران توسط یک فرد سمی، دروغ گفتن است. افراد سمی به راحتی و مکرر دروغ می گویند، بدون هیچ ابایی از دروغگویی.

گاهی اوقات، وقتی در یک دروغ گیر می‌افتند، حتی دو برابر می‌شوند و سعی می‌کنند به دروغ بگویند تا از موقعیت خارج شوند.

12. آنها وقتي شما  با آنها كار داريد حضور ندارند.

منظورم این است هم به معنای واقعی و هم مجازی.

افراد سمی غیر قابل اعتماد هستند. دلیلش این است که آنها فکر نمی کنند شما به اندازه آنها مهم نيستند.

آنها به وقت شما احترام نمی گذارند بنابراین اگر قرار ملاقات با آنها را در جایی بگذارید، ممکن است دیر بيايند یا اصلاً حاضر نشوند.

به همین ترتیب، در هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، از شما حمایت نخواهند کرد. در هر صورت، آنها سعی خواهند کرد شما را به پایین بکشانند و يا جلوي شما را بگيرند.

13. آنها فقط در مورد خودشان صحبت مي كنند. همه چيز در مورد آنهاست.

آیا تا به حال با کسی صحبت کرده اید که همه چیز را در مورد خودش می سازد؟ هر داستانی که برایشان تعریف می کنید به یاد اتفاقی می افتد که برایشان افتاده است. هر کاری که شما انجام داده اید، آنها نیز آن را انجام داده اند – معمولاً بزرگتر، بهتر و چشمگیرتر.

این رفتار یک فرد سمی است. اما عمیق تر از این هم هست.

برای یک فرد سمی، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید که به نوعی در مورد آنها نباشد. بنابراین اگر شغل جدیدی انتخاب کنید، آپارتمان‌ها را جابه‌جا کنید یا موهایتان را عوض کنید، به نوعی به آن‌ها مربوط می‌شود. این به این دلیل است که برای یک فرد واقعا سمی، هیچ چیز خارج از دنیای سمی خود واقعی نیست.

14. آنها مرزهای شما را نادیده می گیرند

حفظ مرزهای محکم برای هر رابطه بین افراد کلیدی است. اما انواع سمی، مرزهایی را که ممکن است تعیین کنید، صرف نظر از اینکه چقدر منطقی باشند، کاملا نادیده می گیرند.

یک رئیس سمی خارج از ساعات کاری با شما تماس می گیرد، حتی اگر گفته باشید این کار را نکنید. یک شریک سمی شما را برای رابطه جنسی تحت فشار قرار می دهد، حتی زمانی که شما علاقه ای ندارید. یکی از اعضای سمی خانواده بدون دعوت به خانه شما می آید، حتی پس از اینکه مکرراً به او گفته شد که دست از کار بکشید.

اینها تنها نمونه هایی از رفتار سمی در اطراف مرزها هستند. جای تعجب نیست که افراد سمی برای بودن در اطراف کابوس هستند.

15. هرگز اشتباهات را نمی پذیرند

در نهایت، یک فرد سمی هرگز نمی پذیرد که سمی است. در واقع، آنها هرگز به اشتباهی که ممکن است مرتکب شده باشند، اعتراف نمی کنند.

همیشه تقصیر شخص دیگری است افراد سمی همیشه برای هر اشتباهی که انجام می دهند بهانه ای دارند. و این همان چیزی است که از رشد آنها جلوگیری می کند.

ببینید، رشد واقعی مستلزم این است که مسئولیت زندگی و خوشبختی خود را بپذیرید. افراد سمی هرگز این کار را نمی کنند و به همین دلیل است که در زندگی سمی که برای خود ساخته اند باقی می مانند.

اما این بدان معنا نیست که شما مجبور باشید كنار آنها باقي بمانيد.

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *