نشانه هاي اينكه همسر شما ناراحت است
بعضي از آدم ها وقتي ناراحت هستند نمي گويند و انتظار دارند شما از نشانه ها بفهميد.

5 نشانه که همسر شما ناراحت است و راه حل

رابطه زناشویی همیشه با فراز و نشیب های خود روبرو می شود و از طریق یک سری مشاجرات، سوء تفاهم ها و مسائل به خوبی توسعه می یابد. با این حال، ازدواج موفق ازدواجی است که در آن دو نفر پیوند منحصر به فردی از درک و تحمل نسبت به کاستی های دیگری ایجاد می کنند و احساسات پذیرش متقابل را از خود بروز می دهند. سپس مواقعی پیش می‌آید که یکی از شرکا به طرز سعادتمندانه‌ای نادان است و کاملاً از ناراحت بودن شریک زندگی خود بی‌اطلاع است. به خصوص مردان در مواقعی از احساسات و عواطف همسران خود غافل هستند. آنها آنقدر مشغول کار و سایر کارها می شوند که گاهی اوقات همسرشان را کاملاً نادیده می گیرند و به نیازها و مشکلات آنها توجه نمی کنند. فهرست زیر چند نشانه را که به یک همسر ناراحت اشاره می کند برجسته می کند:

يكي از نشانه هاي ناراحت بودن همسر شما اين است كه او ديگر با شما درددل نمي كند.

1. همیشه منفی

یک همسر افسرده و ناراحت ناراحتی خود را به شیوه ای بسیار منفی نشان می دهد. او احتمالاً در بیشتر موضوعات با لحن منفی پاسخ می دهد.

2. دیگر تلاش نمی کنید

او نسبت به ازدواج و مسئولیت ناشی از آن، بی‌تفاوتی و بی‌احتیاطی نامشخص نشان خواهد داد. اگر وقتی شریک زندگی را ناامید می کند، بدون هیچ توضیحی و نشانه ای از پشیمانی، چیزی بیش از «متاسفم» به زبان نمی آورد، آشکارا ناراحت است اما به اندازه کافی برای رفع هرگونه سوء تفاهم و ارائه دیدگاه خود اهمیتی نمی دهد.

3. او هرگز شخصی نمی شود

او هرگز نمی خواهد در مورد سرگرمی ها، احساسات، رویاها، جاه طلبی ها، ترس ها یا حتی آینده اش با شما صحبت کند.

4. او بدون تو شادتر به نظر می رسد

این علامت بسیاری از مردان را دیوانه می‌کند، زیرا به نظر نمی‌رسد که بفهمند چرا همسرانشان در کنار دیگران شادتر به نظر می‌رسند و نه چندان در کنارشان.

اگر همسرتان با دوستان و همکارانتان برنامه‌ریزی می‌کند تا با آن‌ها فعالیت‌های سرگرم‌کننده انجام دهد و در حضور آنها سرزنده‌تر به نظر می‌رسد، نشانه‌ی واضحی است که او همراهی دیگران را به شما ترجیح می‌دهد.

5. او به شما از مشكلاتش نمي گويد.

اگر همسر ناراحت شما به نگرانی‌های شما در مورد بدخلقی‌ها و رفتارهای دمدمی مزاج اخیرش با «من خوبم» یا «هیچ چیز اشتباهی نیست» پاسخ می‌دهد. این نشانه آشکاری است که حتی احساس راحتی نمی کند مشکلات خود را با شما در میان بگذارد. ثابت شده است که این برای روابط بسیار مضر است.

چگونه رابطه خود را درست کنیم

ممکن است ناراحت بودن همسرتان پایانی برای ازدواج شما به نظر برسد زیرا تمام تلاش های آشتی شما در برابر رفتار سرد همسر ناراضی شما بی فایده به نظر می رسد، اما امید خود را از دست ندهید.

راه هایی برای نجات ازدواج و کمک به بازگشت شادی همسر و رابطه شما وجود دارد.

1. به همسرتان (و خودتان) یادآوری کنید که از او قدردانی می کنید

پس از سال‌ها زندگی مشترک، ممکن است تلاش زیاد بی‌معنی به نظر برسد و بسیار آسان‌تر و اغواکننده باشد که در یک روتین سخت‌گیرانه، هرچند راحت، قرار بگیرید. با این حال، یک روال طولانی مدت می تواند یک خطر برای ازدواج باشد.

هرگز نباید از تشکر و قدردانی همسرش برای کمک در انجام کارها و مراقبت از فرزندان خود دست بکشید تا مبادا احساس کنند که از آنها قدردانی نشده و كار آنها بدیهی شده است. هر چند وقت یکبار گرفتن قرار اسپا براي او، برنامه ریزی برای خرید با او و سفرهای هرازگاهی می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی همسر شما و روحیه او داشته باشد.

2. مهربان باشید

غیرمعمول نیست که یک روز بد در محل کار داشته باشید یا خیلی خسته باشید و به اشتباه ناراحتی را سر همسرتان خالي کنید. این می تواند بر رابطه فرد با شریک زندگی خود فشار وارد کند زیرا نوعی تنش بین آن دو ایجاد می کند. به نظر می رسد که همسر برای هر مشکل یا مانعی که شوهر در محل کار با آن روبرو است سرزنش می شود.

این مهم است که بدانید شما و همسرتان در یک تیم هستید و او همیشه در کنار شما بوده و خواهد بود. شما باید با او مهربان باشید زیرا او نیز مشکلات و نگرانی های خود را دارد و اضافه کردن به آنها فقط ازدواج را خراب می کند.

3. مراقب کلمات خود باشید

استفاده نکردن از اصطلاحات تعمیم دهنده برای همسرتان مانند «تو همیشه» یا «تو هرگز» بسیار مهم است، این باعث ایجاد روحیه بد می شود و معمولاً باعث مشاجره بین شرکا می شود.

هیچ کس دوست ندارد کلیشه ای یا تعمیم داده شود زیرا باعث می شود کمتر احساس کنند فردی با هویت و رفتار جداگانه هستند. هنگام انتقال هر پیامی از کلمات قدردانی و مثبت استفاده کنید تا درک بهتری با همسرتان ایجاد کنید.

4. از عذرخواهی نترسید

در ازدواج نباید چیزی به نام منیت وجود داشته باشد. اگر زمانی مقصر هستید، اولین کسی باشید که اشتباه خود را پذیرفته و بابت رفتار خود عذرخواهی کنید. این به همسرتان نشان می‌دهد که شما یک بزرگسال بالغ هستید که از معایب او آگاه هستید و آماده هستید که روی آن‌ها کار کنید نه اینکه در مورد اشتباه انکار کنید و با او بر سر آنها دعوا کنید.

مقاله مرتبط: 3 دلیل برای اینکه رابطه شما و همسرتان رمانتيك بازي نيست و راه حل

مطلب پیشنهادی

ايجاد مرزهای عاطفی در ازدواج

چگونه در ازدواج خود مرزهای عاطفی ایجاد کنید

مرزهای عاطفی محدودیت هایی هستند که شما برای انرژی و احساساتی که در یک رابطه …

باج‌گیری عاطفي

چگونه باج گیری عاطفی را بشناسیم و از خود محافظت کنیم

همه ما آن یک نفر را در زندگی خود داریم که همه دکمه های ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *