بخشيدن خود
براي ادامه زندگي بعد از اشتباهات بايد بخشيدن خود را ياد بگيريد.

12 راه برای بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه

چند بار با افرادی برخورد کرده اید که سعی می کنند به شما بگویند «فقط خودت را ببخش» یا «فقط ولش کن»؟ بارها، درست است؟ به همان اندازه که بخشیدن خود مهم است، گفتن آن بسیار آسان تر از انجام آن است. صرف نظر از اینکه چه نوع خطا یا اشتباهی مرتکب شده اید، بخشش، به خصوص برای خودتان، به راحتی انجام نمی شود، اینطور نیست؟

بنابراین، یادگیری اینکه چگونه خودتان را برای خراب کردن یک رابطه ببخشید، مهارتی است که آگاهی از آن ضروری است.

احساس گناه مرتبط با از بین بردن یک رابطه خاص واقعا بی نظیر است. خواه ازدواج باشد یا یک رابطه عاشقانه. بنابراین به طور طبیعی، رها کردن احساس گناه و شرم و بخشیدن واقعی خود می تواند یک سفر دشوار و پر از چالش باشد.

اضطراب شدید در مورد اعمال گذشته همراه با احساس گناه می تواند بسیار زیاد باشد. همچنین ابهامات زیادی در مورد اینکه چه چیزی مستلزم بخشیدن خود است وجود دارد. چه حسی دارد؟

ممکن است سوالات زیادی در حال حاضر شما را آزار دهد. اشکالی نداره.

در اینجا، همه چیز را در مورد نحوه بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه، مراحل بخشیدن خود، چندین مزیت بخشش خود، اهمیت مهربانی با خود و موارد دیگر خواهید آموخت.

یک نفس عمیق بکش.

اهمیت بخشیدن خود

اولین چیزی که باید قبل از بررسی چگونگی بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه تصدیق شود. درک اهمیت بخشیدن خود است.

بدون درک اهمیت تمرین بخشش با خود، انگیزه بسیار کمی برای یادگیری بخشیدن خود وجود خواهد داشت.

بنابراین، چه چیزی باعث می شود که یادگرفتن چگونه خودتان را برای خراب کردن یک رابطه ببخشید تا این اندازه مهم باشد؟ چه ارزشی دارد؟

مقاله مرتبط: ده راه براي رهايي از حس شكست در رابطه عاشقانه

وقتی نمی توانید خودتان را ببخشید، به نوعی در حالت خود تخریبی قرار می گیرید. بدون اینکه متوجه شوید، ناتوانی شما در بخشیدن خود به خاطر آشفتگی، سرازیر می شود و حوزه های مختلف زندگی شما را به خطر می اندازد.

این می تواند رابطه شما با اعضای خانواده، دوستان، سایر اقوام، عملکرد شغلی، رضایت کلی از زندگی و رفاه باشد.

چگونه این اتفاق می افتد؟

خوب، وقتی می بینید که اشتباه کرده اید و در این زمینه ازدواج یا رابطه عاشقانه خود را به هم ریخته اید و متوجه این واقعیت می شوید که کاری که انجام داده اید اشتباه است، احساسات منفی زیادی ایجاد می شود.

مهمترین آنها شامل شرم و گناه شدید است. شما احساس حقارت می کنید. خودت را تحقیر می کنی به شدت از خودت متنفری شما بسیاری از احساسات منفی دیگر مانند پشیمانی، اضطراب، اندوه، ناامیدی، ترس و غیره را تجربه می کنید.

تجربه چنین احساسات قوی در یک دوره طولانی، در اغلب موارد، می تواند منجر به انبوهی از اختلالات سلامت روان، از جمله اختلالات اضطرابی، افسردگی و غیره شود.

بیزاری از خود و تجربه چنین احساسات طاقت فرسایی در یک دوره طولانی می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت جسمانی شما تأثیر بگذارد. بیماری قلبی می تواند یک پیامد ناگوار باشد.

همه اینها به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی، رضایت از زندگی، رفاه ذهنی و موارد دیگر تأثیر می گذارد.

بنابراین، یادگیری اینکه چگونه خود را به خاطر خراب کردن یک رابطه ببخشید از اهمیت بالایی برخوردار است.

بخشیدن خود: چگونه شروع کنیم؟

اکنون که اهمیت بی‌نظیری یادگیری نحوه بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه را دريافتيد، بیایید بر این تمرکز کنیم که چگونه می‌توانید سفر خود را به سوی بخشش خود آغاز کنید.

بیایید این سؤال را بپذیریم که چگونه شخص خود را می بخشد و از کجا شروع می کند.

برای یادگیری مراحل مختلف بخشیدن خود، بهترین نقطه شروع تمرکز بر طرز فکرتان است. بدون ذهنیت مناسب، پیمودن راه خود برای اینکه چگونه خود را به خاطر خراب کردن یک رابطه ببخشید، امکان پذیر نخواهد بود.

بهترین مکان برای شروع یادگیری نحوه بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه، تعیین انتظارات متعادل و واقع بینانه است. انتظارات در اینجا به انتظاراتی اشاره دارد که شما برای خود تعیین خواهید کرد.

انتظاراتی که برای خود انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که بتوان آنها را در یک جدول زمانی واقع بینانه به دست آورد و طبیعتاً قابل دستیابی باشد.

ایجاد توقعات غیرواقعی بالا حتی در سفری که با پشیمانی و غلبه بر شرم گناه به خاطر اشتباهات گذشته خود در رابطه عاشقانه تان غلبه کنید، برعکس مهربانی با خودتان خواهد بود.

به این ترتیب، سفر بخشیدن خود به خاطر اشتباهات و حرکت واقعی می تواند یک واقعیت باشد. بنابراین، به یاد داشته باشید، زمانی که یاد می گیرید چگونه خود را به خاطر خراب کردن یک رابطه ببخشید، سفر خود را با تعیین انتظارات واقع بینانه آغاز کنید.

بخشيدن خود با مشخص كردن انتظارات واقع بينانه از خودتان شروع مي شود.

فواید بخشش خود

یکی دیگر از انگیزه‌های کلیدی که به شما کمک می‌کند در این سفر شفابخش شگفت‌انگیز و بسیار مورد نیاز بمانید، این است که به فواید شگفت‌انگیز بخشش خود نیز توجه کنید.

برای اجرای مداوم مراحل خودبخشی، نتیجه این سفر شفابخش را به خاطر بسپارید. به گفته دکتر فردریک لوسکین از دانشگاه استنفورد، یکی از مزایای کلیدی تمرین بخشش خود، بهبود رفاه است.

به گفته دکتر لوسکین، در اینجا سایر مزایای قابل توجه بخشش خود آورده شده است:

خودبخشی به افراد اجازه می دهد کمتر آسیب ببینند.

احساسات بالقوه مضر مانند خشم نیز با شدت و فرکانس کمتری تجربه می شوند.

تمایل به تجربه تمایلات افسردگی نیز کمتر است.

بهبود توانایی مدیریت استرس.

خودبخشی همچنین برای کاهش علائم مرتبط با استرس مانند تنش عضلانی، کمردرد، سردرد، مشکلات گوارشی، سرگیجه، تپش قلب و غیره عالی است.

کاهش سطح استرس و بهبود سلامت روان به معنای بهبود اشتها، انرژی بهتر، الگوهای خواب سالم و تنظیم خوب هورمونی است.

بخشیدن خود به خاطر اشتباهات گذشته به شما کمک می کند تا کیفیت روابط خود را با همه عزیزانتان بهبود بخشید.

12 روش موثر برای بخشیدن خود به خاطر خراب کردن یک رابطه

شما فواید یادگیری و اجرای نحوه بخشش خود را برای اشتباهات در یک رابطه درک کرده اید. اکنون، بیایید در نهایت به راه‌های مؤثری بپردازیم که از طریق آن می‌توانید خود را ببخشید و ادامه دهید.

1. اگر چیزی (بزرگ یا کوچک) وجود دارد که قابل اصلاح است، آن را انجام دهید

این احتمال وجود دارد که از زمانی که این مطلب را می خوانید، احتمالاً با انجام برخی اشتباهات در رابطه خود به کسی صدمه زده اید. این همچنین ممکن است به این معنی باشد که شما قبلاً زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد اینکه چگونه و چه چیزی را می توان اصلاح کرد، صرف کرده اید.

اگر در نهایت به چیزی فکر می کنید که واقعاً قابل اصلاح است (این قابل دستیابی است)، ممکن است این کار را انجام دهید. این می تواند به شما کمک کند تا با یک یادداشت خوب سفر خود را برای بخشش خود آغاز کنید.

2. عذرخواهی کنید

اگر قبلاً عذرخواهی نکرده‌اید، عذرخواهی از معشوق خود را در نظر بگیرید (بدون توجه به اینکه او اکنون همسر سابق شما است). و اگر قبلاً صمیمانه عذرخواهی کرده اید و آنها هنوز عذرخواهی شما را نپذیرفته اند، نکته مهمی را به خاطر بسپارید.

اینکه آنها شما را ببخشند یا نه در اختیار شما نیست. و بخشش آنها نیازی به تأثیری بر سفر شفای شما ندارد.

3. به خود زمان بدهید

صبور بودن فوق العاده با خودتان ضروری است تا یاد بگیرید چگونه خودتان را به خاطر خراب کردن ازدواجتان ببخشید. وقتی صحبت از رها کردن می شود، کار آسانی نیست. ممکن است احساس شرم یا گناه یا سایر احساسات منفی داشته باشید.

بنابراین، بیرون آمدن از جایی که آن احساسات قوی را می پذیرید، اما دیگر آن ها را نگه ندارید، یک فرآیند تدریجی است.

4. افکار خود را تنظیم کنید

سعی کنید از افکار خود در ارتباط با اشتباهات خود آگاه باشید. اگر هستید، امکان تنظیم افکارتان وجود دارد. اگر متوجه شدید که وارد این مارپیچ خودگویی منفی شدید، از آن فرار نکنید. در عوض، سعی کنید آن جریان فکری را در جهتی سازنده هدایت کنید.

5. در مورد آن صحبت کنید

احساسات یا افکار را براي خودتان نگه نداريد. مخصوصا منفی ها. اين افكار اضافه می شود و شدت آن افزایش می یابد. می تواند تلفات قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. در نظر بگیرید که در مورد احساسات و افکار خود به کسی که عمیقاً به او اعتماد دارید صحبت كنيد.

6. با خود صادق باشید

صداقت کلیدی است برای اینکه یاد بگیرید چگونه خودتان را برای خراب کردن یک رابطه ببخشید. فرار از واقعیت اعمال، کلمات، رفتار و پیامدهای شما کمکی نخواهد کرد. باهاش ​​روبروشو. آن را تصدیق کنید.

7. رها کنید

به یاد داشته باشید که چه خودتان را ببخشید و چه دیگری، این یک انتخاب آگاهانه است. شما فعالانه این تصمیم را می گیرید. بنابراین، هنگامی که می بخشید، تصمیم یا انتخاب می کنید که رها کنید تا بهزیستی عمومی شما بهبود یابد.

8. پذیرش امری ضروری است

پذیرش این حقیقت که جنبه انکارناپذیر انسان بودن، ناقص بودن و گاهی اشتباه کردن است، برای بخشش خود ضروری است. پذیرفتن احساسات منفی و پذیرفتن گذشته، برای ادامه مسیر حیاتی است.

9. احساسات دشوار را پردازش کنید

اگر می‌خواهید چگونه احساس گناه یا سایر احساسات منفی قوی را رها کنید، به یاد داشته باشید که سرکوب این احساسات کمکی نمی‌کند. هر چه بیشتر احساسات را نادیده بگیرید و سرکوب کنید، بدتر می شود.

اینکه به خودتان زمان، انرژی و صبر بدهید تا شرم، گناه، اضطراب، ترس و غیره را تجربه کنید، کلید این است که کمتر تحت تأثیر این احساسات قرار بگیرید.

10. این یک تجربه یادگیری است

دیدگاه شما برای بخشش خود و تنظیم فکر ضروری است. اگر تصمیم بگیرید که این تجربه چالش برانگیز را به عنوان یک فرصت یادگیری ببینید، به خودتان اجازه می دهید از آن رشد کنید.

11. خاطره نويسي را در نظر بگیرید

یکی دیگر از راهبردهای عالی تنظیم افکار این است که افکار خود را در حین تجربه آنها بنویسید. هر چند وقت یکبار که نیاز دارید این کار را انجام دهید. به این ترتیب افکار منفی خود را از وجود خود خارج می کنید.

12. روان درمانی

روان درمانی برای یادگیری اینکه چگونه خود را به خاطر سمی بودن ببخشید بسیار موثر است. یک روان‌درمانگر می‌تواند در سفر خودبخشش به شیوه‌ای ساختاریافته، حرفه‌ای و بی‌طرفانه به شما کمک کند.

نتیجه

اکنون که می‌دانید اگر می‌خواهید خودتان را ببخشید چگونه خودتان را برای خراب کردن یک رابطه ببخشید، لطفاً اگر می‌خواهید خودتان را ببخشید، هر یک از استراتژی‌های ذکر شده در بالا را اجرا کنید.

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *