با همسر خيانتكار چه كنيم
داشتن همسر خيانتكار تا سالها باعث مي شود از نظر عاطفي آسيب ديده باشيد.

چگونه با یک همسر  خيانتكار برخورد کنیم؟

كنار آمدن با  خيانت کار آسانی نیست. یادگیری نحوه برخورد با یک خيانتكار می تواند به شما کمک کند تا کنترل زندگی خود را دوباره به دست آورید و به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ادامه دهید.

عوارض جانبی نامطلوب عاطفی و ذهنی ناشی از خيانت می‌تواند تا آخر عمر با شما باقی بماند. خيانت باعث برانگیختن ناامنی ها، اعتماد به نفس پایین، بی اعتمادی، ناتوانی در گشایش، احساس بی ارزشی می شود و باعث می شود ویژگی ها و ظاهر فیزیکی خود را زیر سوال ببرید.

برخورد با یک خيانتكار از نظر عاطفی ویرانگر است و می تواند شخصیت شما را برای سال های آینده تغییر دهد. آیا می‌پرسید چگونه بعد از خیانت در رابطه خود ادامه دهید؟ در اینجا نحوه برخورد با یک خيانتكار آورده شده است.

داشتن همسر خيانتكار اعتماد به نفس شما را از بين مي برد.

۱- برای خودتان وقت بگذارید

حتی اگر تصمیم گرفته اید با شریک خیانتکار خود بمانید و روی رابطه خود کار کنید، باز هم ضروری است که برای خود وقت بگذارید.

به شما این امکان را می دهد که از حالت افسرده خارج شوید. همچنین به شما این امکان را می دهد که افکار خود را جمع آوری کرده و وضعیت را مديريت کنید. اگر انتخاب کرده اید که با هم بمانید و با فرد خيانتكار کنار بیایید، صرف وقت به تنهایی ممکن است به شما کمک کند تا در موارد زیر تجدید نظر کنید:

آیا در رابطه باقی می‌مانید زیرا می‌توانید شرکای بهتر، قوی‌تری با یکدیگر شوید

به سادگی از غم دوری می کنید یا

چون رابطه راحت بوده است

2. مدارک خود را جمع آوری کنید

آیا شریک زندگی شما در رابطه خیانت می کند، اما شما هنوز با آنها روبرو نشده اید؟

وقت آن است که به دنبال راه هایی برای مقابله با یک خيانتكار باشید. اکنون وقت شما است که هر مدرکی را که ممکن است در طول رویارویی خود به آن نیاز داشته باشید جمع آوری کنید. این به این معنی است که از پیام‌های متنی، عکس‌ها، مکالمات و تعاملات رسانه‌های اجتماعی که ممکن است بین طرف‌های گناهکار به طور تصادفی با آنها برخورد کرده باشید، از صفحه نمایش عکس بگیرید.

این به شما این امکان را می دهد که فوراً با یک خيانتكار را بشناسانيد و دروغ های شریک زندگی خود را متوقف کنید، اگر آنها تصمیم گرفتند هر گونه دخالت با معشوق مخفی خود را انکار کنند.

3. آزمایش بدهيد

اگر شریک زندگی‌تان درباره اینکه با یک شریک زندگی می‌کنید به شما دروغ گفته است، چه کسی می‌تواند بگوید که بدون اطلاع شما با ده‌ها نفر نبوده است؟

انجام آزمایش عفونت های مقاربتی پس از خیانت ضروری است. پیش دکتر خود بروید و بخواهید آزمایش بدهید. کلینیک ها و مراکز بهداشت جنسی رایگان آزمایشاتی را برای STD، HIV و هپاتیت ارائه می دهند.

شما باید از خود محافظت کنید، حتی اگر شریک زندگی شما ادعا کند که در طول خیانت خود “امن” بوده است. تعریف آنها از رابطه جنسی ایمن ممکن است با تعریف شما بسیار متفاوت باشد.

اگر تصمیم گرفتید با خیانتکار کنار بیایید، یعنی همسر یا شوهر خیانت کار را ادامه دهید، از آنها بخواهید آزمایش هم بدهند تا بتوانید بدون نگرانی رابطه جنسی خود را از سر بگیرید.

4. با شریک زندگی خود روبرو شوید

با شریک زندگی خود در مورد خیانت او روبرو شوید. این به آن‌ها این فرصت را می‌دهد که موضوع را با شما در میان بگذارند و شما کاملاً احساسات خود را روشن کنید. احساس خیانت، عصبانیت، تحقیر و آسیب شما باید واضح باشد.

این همچنین فرصتی است تا به آنها اطلاع دهید که آیا قصد پایان دادن به رابطه را دارید. ناگفته نماند که اگر تصمیم دارید روی رابطه خود با هم کار کنید، همسر خیانتکار شما باید به آن رابطه پایان دهد.

5. خودتان را سرزنش نکنید

دلیل اینکه خيانتكاران تصمیم می گیرند راه بی وفایی را در پیش بگیرند و در امور زیاده روی کنند، ممکن است ربطی به شما نداشته باشد. خیانت در روابط یک عمل خودخواهانه است که در آن فرد فقط به فکر خودش است.

با این حال، بسیاری هنوز درک “چرا” را به عنوان بخشی اساسی از روند سوگواری می دانند.

تمام تلاش خود را بکنید که خود را به خاطر این عمل سرزنش نکنید. اغلب خیانت در پاسخ به اشتباهی در رابطه است. تشویق می شود که شرکا بنشینند و در مورد نیازهایی که از دست رفته اند صحبتی صادقانه داشته باشند.

اگر شریک خیانتکار شما افسرده بود، باید از قبل به شما می گفت. در نتیجه، آنها باید قبل از اینکه با فرد جدیدی بخوابند، رابطه را قطع کنند.

6. محدودیت زمانی برای درد قائل نشوید

درد درد است. محدودیت زمانی از صدمه که بعد از خیانت به شما احساس کردید کم نخواهد کرد. سوگواری یک فرآیند فردی است که زمان می برد. روابط جدید و دیگر حواس‌پرتی‌ها باعث نمی‌شود که سریع‌تر پیش برود.

7. تصمیم بگیرید که از رابطه خود چه می خواهید

اگر تصمیم گرفته اید با یک خیانتکار کنار بیایید، کمی به خود فرصت دهید تا صادقانه درباره مزایا و مضرات ماندن در رابطه فکر کنید.

مهم نیست به کدام سمت می روید، باید از این نقطه به بعد در رابطه با خواسته ها و نیازهای خود کاملاً با خودتان صادق باشید. هنگامی که به این فکر می کنید که آیا در رابطه با کسی که به شما خیانت کرده است یا خیر، این سوالات را از خود بپرسید:

آیا واقعا می توانم شریک خیانتکارم را ببخشم؟

اگر تصمیم بگیرید که در رابطه خود بمانید، آیا واقعاً می توانید شریک خیانتکار خود را ببخشید؟ رابطه شما هرگز موفق نخواهد بود اگر نتوانید خود این عمل را ببخشید.

پس از روند سوگواری خود، به طور مداوم این بی احتیاطی را مطرح می کنید و این سوال را مطرح می کنید که “آیا یک متقلب می تواند تغییر کند؟” فقط به هر دو طرف آسیب رسانده و صدمه خواهد زد.

آیا می توانم دوباره به همسرم اعتماد کنم؟

توبه گرگ مرگ است. بنابراین، هنگامی که اعتماد از بین رفت، به نظر می رسد بازگشت آن دشوار است. همسر یا همسر خیانتکار شما باید 24 ساعته کار کند تا دوباره اعتماد شما را جلب کند.

آنها باید تلاش کنند تا همه الگوهای رفتاری خيانتكارانه را از بین ببرند و در مورد مکان و تعاملات آنها کاملاً شفاف باشند تا زمانی که یک بار دیگر در رابطه خود احساس راحتی و امنیت کنید.

اگر با هم بمانیم به دنبال مشاوره خواهیم بود؟

علائم خيانتكار سریالی را بررسی کنید. بخشش راه سختی است، اما می توان آن را انجام داد. این جاده با شرکت در مشاوره زوجین و باز کردن در مورد آنچه که هر یک از طرفین در رابطه فعلی خود دوست دارند و چه چیزی ندارند، کار را برای زوج ها آسان تر می کند.

خانواده/فرزندان من چگونه تحت تاثیر تصمیم شما برای با هم ماندن/از هم گسیختگی قرار خواهند گرفت؟

آوردن بچه ها به یک رابطه، ملاحظات جدیدی را ایجاد می کند. جدایی چه تاثیری بر آنها خواهد داشت؟ چگونه در این دوران چالش برانگیز برای حفظ ثبات والدین برای فرزندانتان تلاش خواهید کرد؟

وقتی سوال این است که چگونه با یک خیانتکار برخورد کنیم، بسیاری از ویژگی‌های یک زن یا مرد خیانتکار یا نشانه‌های خیانت وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به ماندن یا رفتن به آن توجه کرد.

مقاله مرتبط: 12 دلیل برای خیانت مردان متاهل خوشبخت

پیامدهای عاطفی ناخوشایندی برای هر دو گزینه وجود دارد. بعضی ها ماندن را انتخاب می کنند و سعی می کنند روابط خود را تقویت کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند ترک کنند و روابط عاشقانه را با کسی دنبال کنند که به اعتماد و وفاداری آنها احترام بگذارد.

انتخاب شماست که چه راهی را برای برخورد با یک خيانتكار انتخاب کنید. مطمئن شوید که نتیجه شما برای شما و شادی شما بهترین است.

مطلب پیشنهادی

مراقبت از خود در دوران شیردهی

11 روش برای تمرین مراقبت از خود در هنگام شیردهی

تغذیه با شیر مادر یا شیردهی فواید مهم بسیاری برای نوزادان و والدین دارد. و …

بلوغ عاطفي

8 نشانه بلوغ عاطفی

بلوغ عاطفی توانایی فرد برای مدیریت احساسات و عوامل استرس زای زندگی به شیوه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *