ناامیدی جنسی در ازدواج
در ازدواج شما ممكن است روزهايي پيش بيايد كه بين خواسته هاي جنسي تان و آنچه بدست مي آوريد تفاوت باشد به اين حالت ناامیدی جنسی مي گوييم

ناامیدی جنسی در ازدواج چيست و چه کاری باید انجام دهید

احتمالاً عبارت ناامیدی جنسی را شنیده اید، اما ممکن است ندانید که ناامیدی جنسی چیست. شاید حتی احساس ناامیدی جنسی داشته باشید، اما نمی دانستید علت چیست یا چگونه با آن کنار بیایید.

در اینجا، همه چیز را در مورد معنای ناامیدی جنسی و همچنین راه های مقابله با نا امیدی جنسی در یک رابطه بیاموزید.

ناامیدی جنسی چیست؟

به طور کلی می توان ناامیدی جنسی را به عنوان موقعیتی توصیف کرد که بین آنچه از نظر جنسی به آن نیاز دارید یا می خواهید و آنچه واقعاً به دست می آورید، گسست وجود دارد. ناامید بودن از نظر جنسی می تواند باعث شود که شما احساس عصبانیت، اضطراب یا افسردگی کنید.

ممکن است در ازدواج دچار ناامیدی جنسی شوید. به عنوان مثال، زمانی که شما می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، اما شریک زندگی شما نمی خواهد. یا شاید بخواهید همیشه رابطه جنسی شدید و رضایت بخش را تجربه کنید، اما زندگی جنسی شما متوسط ​​است.

هر یک از این موقعیت ها می تواند باعث ناامیدی جنسی در یک رابطه شود، اما ممکن است با دانستن اینکه این احساس در واقع نسبتا طبیعی است، احساس بهتری داشته باشید.

توضیح دیگر برای معنای ناامیدی جنسی این است که زمانی رخ می دهد که شما به سادگی از زندگی جنسی خود راضی نیستید.

شاید به نظر می رسد که شما و شریک زندگی تان هم مزاج نیستید، یا دیگر از رابطه جنسی لذت نمی برید. در هر صورت، ناامید بودن از نظر جنسی می تواند خلق و خوی شما را تضعیف کند و بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد.

ناامیدی جنسی زماني پيش مي آيد كه از زندگي جنسي خود راضي نيستيد.

چگونه ناامیدی جنسی را تشخیص دهیم؟

اولین قدم برای مقابله با اين موضوع، تشخیص وجود آن است. گاهی اوقات ما استرس یا تنش در حوزه دیگری از زندگی را به عنوان ناامیدی جنسی می نامیم در حالی که واقعاً اینطور نیست. برای شروع، وضعیت خلق و خوی خود را به تازگی ارزیابی کنید. اگر بیشتر منفی بوده است، ممکن است از نظر جنسی ناامید شوید.

بعد، ارزیابی کنید که چه چیزی می تواند باعث خلق و خوی منفی شود. آیا این مشکلات در محل کار است یا شاید استرس ناشی از مسائل مالی؟ اگر دلیلی غیرجنسی برای تنش وجود داشته باشد، احتمالاً از نظر جنسی ناامید نیستید.

از سوی دیگر، اگر دلیل دیگری برای اين حال شما وجود نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که اثرات ناامیدی جنسی مقصر باشد. در اینجا برخی از علائم ناامیدی جنسی وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص این مشکل در زندگی کمک کند:

شریک زندگی شما در چند بار اخیر که سعی کرده اید شروع به رابطه جنسی کنید، شما را رد کرده است.

متوجه می شوید که شما و طرف مقابلتان کمتر رابطه جنسی دارید.

چیزهایی هستند که از زندگی جنسی خود می خواهید که نمی توانید به دست آورید.

متوجه می‌شوید که تغییرات در بدن یا داروهایی که مصرف می‌کنید باعث شده است که نسبت به رابطه جنسی کمتر علاقه داشته باشید یا اعتماد به نفس کمتری داشته باشید.

ممکن است برای برآورده کردن خواسته های جنسی خود خطراتی مانند داشتن رابطه جنسی محافظت نشده یا ارتباط با چندین شریک زندگی را انجام داده اید.

متوجه می شوید که برای داشتن رابطه جنسی خیلی خسته یا استرس دارید، حتی اگر تمایلی به آن دارید.

10 راه برای مقابله با ناامیدی جنسی در رابطه شما

ناامیدی جنسی سرگرم کننده نیست و حتی می تواند منجر به افکار و رفتارهای مخرب مانند اعتماد به نفس پایین یا خارج شدن از رابطه جنسی شود.

زمانی که از نظر جنسی به حدی احساس ناامیدی می کنید که در شادی روزانه شما اختلال ایجاد می کند یا بر روابط شما تأثیر منفی می گذارد، وقت آن رسیده است که اقدام کنید.

اگر از نظر جنسی در رابطه خود احساس ناامیدی می کنید، خبر خوب این است که راه هایی برای کنترل ناامیدی جنسی وجود دارد. ده نکته زیر را در نظر بگیرید تا از شر اين احساس خلاص شوید و دوباره شبیه خودتان شوید:

1. با شریک زندگی خود گفتگو کنید

ارتباط بخش مهمی از مقابله با ناامیدی جنسی در رابطه شما است. اگر با شریک زندگی خود ارتباط برقرار نکنید، ممکن است او حتی از ناامید شدن شما از نظر جنسی آگاه نباشد.

می توانید با شریک زندگی خود گفتگو کنید تا تعیین کنید چگونه می توانید نیازهای یکدیگر را از نظر جنسی بهتر برآورده کنید.

گفتگوی صادقانه اما محترمانه داشته باشید. با این جمله شروع کنید: “من متوجه شده ام که اخیراً به این اندازه رابطه جنسی نداشته ایم و دلم برای احساس نزدیکی به شما تنگ شده است. “آیا حاضرید در مورد اینکه چگونه می توانیم ارتباط جنسی بهتری برقرار کنیم صحبت کنید؟”

2. ادامه دهید و رابطه جنسی را آغاز کنید

با گذشت زمان، افرادی که در روابط متعهدانه هستند می توانند تلاش برای رابطه جنسی را متوقف کنند، که می تواند منجر به ناامیدی جنسی یکی یا هر دوی شما شود. ممکن است شریک زندگی شما نیز دچار اين احساس باشد اما در شروع رابطه جنسی مردد باشد.

به جای اینکه منتظر بمانید تا طرف مقابلتان شما را درگیر رابطه جنسی کند، پیش بروید و اولین قدم را بردارید.

3. روال جنسی خود را تغییر دهید

گاهی اوقات، تنها چیزی که برای از بین بردن ناامیدی جنسی نیاز دارید، تغییر سرعت است. اگر همیشه از پوزیشن‌های جنسی یکسان استفاده می‌کنید یا در روال یکسانی قرار می‌گیرید، خودتان را به چالش بکشید تا چیز جدیدی را امتحان کنید. در مورد تخیلات جنسی با یکدیگر صحبت کنید یا موقعیت یا سبک جدیدی از رابطه جنسی را آزمایش کنید.

5. درباره شریک زندگی خود بیشتر بدانید

در طول یک رابطه، دو نفر ممکن است از نظر جنسی از هم جدا شوند که منجر به ناامید شدن یک یا هر دو طرف از نظر جنسی شود. کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیازهای همسرتان می تواند به حل این مشکل کمک کند. دریابید که چه چیزی شریک زندگی شما را تحریک می کند یا از نظر جنسی به چه چیزی نیاز دارد. این می تواند به شما کمک کند تا در یک صفحه قرار بگیرید و دوباره از نظر جنسی سازگار شوید.

ادامه دهید و گفتگو کنید تا ببینید شریک زندگی شما ممکن است به چه چیزهایی متفاوت از شما نیاز داشته باشد تا دوباره در مورد رابطه جنسی هیجان زده شود.

6. از موسیقی برای مقابله استفاده کنید

اگر میل جنسی پایین شریک زندگی شما منجر به ناامیدی جنسی مداوم می شود، استراتژی هایی وجود دارد که می توانید تا زمانی که وضعیت بهبود یابد، برای مقابله با ناامیدی جنسی استفاده کنید.

یکی از این راهبردها گوش دادن به موسیقی است.

یک مطالعه اخیر نشان داد که گوش دادن به موسیقی انتخابی شما می تواند احساس شادی را افزایش دهد، در حالی که موسیقی کلاسیک می تواند تأثیر آرامش بخش داشته باشد. اگر به دلیل ناامیدی جنسی احساس افسردگی می کنید، موسیقی مورد علاقه شما ممکن است کمک کند، در حالی که برخی از آهنگ های کلاسیک آرامش بخش ممکن است اضطراب را کاهش دهند تا به شما در مقابله با تنش جنسی کمک کنند.

7. کمی ورزش کنید

در صورت نیاز به خلاص شدن از شر ناامیدی جنسی، راه دیگری برای تقویت خلق و خوی خود این است که بیرون بروید و کمی فعالیت بدنی داشته باشید. ورزش یک راه عالی برای رهایی از ناامیدی جنسی است.

مطالعات نشان می دهد که می تواند خلق و خو را تقویت کند و افسردگی را بهبود بخشد. این باعث می شود ورزش راهی ایده آل برای مقابله با ناامیدی جنسی شود. ممکن است جایگزینی برای رابطه جنسی نباشد، اما می‌تواند راهی برای کمک به شما برای مقابله با آن فراهم کند.

8. مراقبت از خود را تمرین کنید

مراقبت از خود با تغذیه مناسب، خواب کافی و مدیریت استرس سالم می تواند زندگی شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه از ناامیدی جنسی خودداری کنید.

اگر همیشه احساس استرس یا خستگی می کنید، این می تواند بر توانایی شما برای فعال شدن و لذت بردن از رابطه جنسی تأثیر بگذارد، که می تواند شما را به ناامیدی جنسی برساند. هنگامی که مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید، احتمالاً متوجه خواهید شد که احساس بهتری دارید و رابطه جنسی نیز بهتر است.

9. کمک های خارجی را در نظر بگیرید

اگر روش‌های دیگر در کمک به شما برای از بین بردن ناامیدی جنسی موفق نبودند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال کمک از خارج به شکل رابطه درمانی باشید.

یک درمانگر می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا مشکلات زمینه ای رابطه، مانند تعارض یا عدم سازگاری جنسی را که ممکن است بر زندگی جنسی شما تأثیر منفی بگذارد و باعث ناامیدی جنسی شما شود، برطرف کنید.

مقاله مرتبط: 25  راه عالي برای جذب همسرتان از نظر جنسی

نتیجه

ناامیدی جنسی زمانی اتفاق می‌افتد که بین نیازها یا خواسته‌های جنسی شما و آنچه واقعاً از نظر جنسی تجربه می‌کنید، گسست وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر می خواهید از رابطه جنسی رضایت بخش با شریک زندگی خود لذت ببرید، ممکن است احساس ناامیدی جنسی کنید، اما آنها اغلب پیشرفت های جنسی شما را رد می کنند. این می تواند باعث شود که شما احساس افسردگی، تحریک یا عصبانیت کنید.

اگر این استراتژی‌ها مؤثر نباشند، ممکن است از رفتن به یک درمانگر رابطه با شریک زندگی خود بهره ببرید تا به شما کمک کند تا به یک رابطه جنسی رضایت‌بخش برای هر دوی شما دست یابید.

مطلب پیشنهادی

چگونه به همسر خود بگويم فتيش پا دارم

چگونه به همسر خود بگوييم فتيش پا داريم؟

از داشتن  فتيش برای پاهای جذاب شریک زندگی خود خجالت نکشید. راهی وجود دارد که …

بغل عاشقانه

چگونه  همسرمان را عاشقانه در بغل بگیریم

در بغل گرفتن یک نفر راهی عالی برای نشان دادن محبت شماست. انواع و سطوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *