نشانه هاي مادرشوهر سمي و نحوه برخورد با او
داشتن يك مادرشوهر سمي مي تواند مشكل بزرگي براي ازدواج و زندگي مشترك شما به وجود بياورد.

مادرشوهر سمی و نحوه برخورد با او

یک مادرشوهر سمی لزوماً کینه ای نسبت به شما ندارد که مبتنی بر واقعیت باشد. آنها اغلب واقعاً به خود اجازه نمی دهند که شخصاً شما را بشناسند.

به نظر می رسد که کل ایده اینکه کسی وارد شود و جایگاه برجسته ای در زندگی فرزندش بگیرد و با او تصمیماتی بگیرد که قبلاً در آن نقش داشته باشد، برای او خوب نیست و تصمیم ها هم درست نیست.

به جای اتخاذ یک رویکرد سخت منفعل-تهاجمی، بهتر است سعی کنید از نگاه آنچه مادر شوهرتان با آن سر و کار دارد به موضوع نگاه کنید. سعی کنید در موقعیت کمی همدلی پیدا کنید.

اگر بتوانید به جای بیرون راندن او را وارد زندگی خود کنید، ممکن است اوضاع را بهتر کند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ممکن است یک مادرشوهر سمی هرگز از شما خوشش نیاید.

مهم نیست چقدر تلاش می کنید یا چه کاری انجام می دهید، مادر شوهر همان فردی است که باید با او کنار بیایید. تا زمانی که همسرتان تلاش شما را تشخیص دهد و موقعیت شما را درک کند، این چیزی است که واقعا اهمیت دارد. به علاوه، شما خانواده خود را به عنوان یک سیستم پشتیبانی دارید.

گاهي مهم نيست چقدر تلاش مي كنيد مادر شوهر سمي شما راهي براي انتقاد از شما پيدا خواهد كرد.

به یک مادرشوهر سمی چه باید گفت؟

وقتی مادرشوهر بدی دارید، حداقل گفتن آن چالش برانگیز است. با این حال، به عنوان یک قاعده، زمانی که شما ازدواج می کنید، همسرتان و خودتان تبدیل به یک واحد خانواده می شوید. به این ترتیب، شما دو نفر می توانید نه تنها برای خانواده شریک زندگی خود، بلکه برای خودتان مرزها تعیین کنید.

اگر با یک مادرشوهر سمی سر و کار دارید که قبلاً از این مرزها عبور کرده است، باید گفتگو کنید. این بحث باید توسط همسر شما به عنوان شریک زندگی شما هدایت شود و آنها باید دستورالعمل های مرزی را تعیین کنند.

اگر مادرشوهر کنترل کننده شما نتواند راه خود را برای پیروی از قوانین پیدا کند، هر دوی شما باید نشان دهید که تا زمانی که توافق حاصل شود فاصله زمانی وجود دارد. چند نشانه از یک مادرشوهر سمی را بررسی کنید تا ببینید آیا این همان چیزی است که شما با آن سر و کار دارید یا خیر.

20 نشانه که نشان می دهد مادرشوهر سمی دارید

اگر متوجه شدید که می‌گویید «من از مادرشوهرم متنفرم»، به این معنی است که این شخص از مرزهایی عبور می‌کند که شما و همسرتان سعی کرده‌اید با او تعیین کنید، یا به دلیل ماهیت کنترل‌کننده هرگز نتوانستید او را در جای خود قرار دهید.

مادرشوهری مثل این مادرشوهر، کسی نیست که شما هر چه می‌گویید یا انجام می‌دهید، به احتمال زیاد بر او پیروز شوید. احتمالاً با ضربه های گاه و بیگاه، شیرینی به صورت شما می آید و سپس پشت سرتان خنجر می زند.

این نمونه ای از مادرشوهرهای سمی است. روان‌درمانگر دکتر سوزان فوروارد، در کتاب خود با عنوان «شوهرهای سمی» به دنبال نشانه‌هایی از مسمومیت در رابطه شماست و همچنین به برخی از نشانه‌هایی که مادرشوهرتان شما را دوست ندارد در فهرست زیر مي آورد.

1. همه چیزهایی را که می گویید براي او بدترش اتفاق افتاده است!

هنگامی که شما بیماری دارید یا احساس خوبی ندارید، او ناگهان با چیزی بسیار بدتر مواجه می شود.

2. به احساسات شما توجهی نمي كند

یک مادرشوهر سمی راهی برای بی احترامی پیدا می کند. این می تواند انتقاد از نحوه ازدواج شما باشد، شاید یک مراسم مدنی یا موضوعی که انتخاب کرده اید یا احتمالاً اشاره به طلاق احتمالی “فقط با در نظر گرفتن بدترین سناریو ممکن”.

3. کاملاً درگیر خود است

وقتی مادرشوهر شما سمی است، دنیا حول این می چرخد که همه چیز چه احساسی در او ایجاد می کند و نظراتی که تقریباً در مورد هر موضوعی می دهد. او ممکن است راه هایی پیدا کند که در هر موضوعی که در یک گفتگو مطرح می کنید، جا بیفتد.

4. فضولي در ازدواج شما

یک مادرشوهر مزاحم می خواهد درباره ازدواج شما شایعات بشنود تا بتواند این اطلاعات را به حلقه اجتماعی خود منتقل کند. تقریباً مثل این است که او قابلمه را هم می‌زند تا مشکلاتی ایجاد کند، که احتمالاً همینطور است.

5. باعث می شود احساس حقارت کنید

یک مادرشوهر بداخلاق دوست دارد به شما اطلاع دهد که دانش بسیار بالاتری در مورد زندگي دارد و می تواند بهترین توصیه ها را در مورد نحوه مدیریت هر موقعیتی ارائه دهد. به احتمال زیاد، او می تواند راهنمایی های درخشانی ارائه دهد، اما این لزوماً به این معنا نیست که شما می خواهید کارها را به روش او انجام دهید.

از شنیدن نصیحت ها بدتان نمی آید، اما نیازی نیست که شما را وادار به احساس حقارت کنند.

6. از شما انتقاد مي كند

می‌دانید که در هر بار ملاقات با مادرشوهر، واکنش‌های انتقادی به نحوه تزئین یا تمييز بودن خانه‌تان وجود دارد، و شام به میل او نیست، بنابراین او از خوردن امتناع می‌کند.

مهماني فقط مدت کوتاهی طول می کشد و سپس او انجا را ترک می کند زیرا  خانه گرد و غباري شما  آلرژی او را آزار می دهند.

7. منفی گرایی

هرچی مادرشوهرت میگه منفیه. این تایید می کند که چگونه بفهمم مادر شوهرم سمی است یا خیر. مهم نیست که چقدر دوست داشتنی یا خوش بین باشید، او آن را به زمین می کوبد.

تنها چاره ای که دارید این است که با مثبت اندیشی بیشتر برگردید تا به او کمک کنید جنبه خوب چیزها را ببیند.

8. مرزها نادیده گرفته می شوند

وقتی به نحوه برخورد با مادرشوهری که از شما متنفر است فکر می‌کنید و سعی می‌کنید حد و مرزهایی را تعیین کنید، اما اینها نادیده گرفته می‌شوند، وقت آن است که همسرتان وارد عمل شود.

9. همه چیز را چالش برانگیز می کند

هیچ‌کس نمی‌خواهد جلوی خانواده، به‌ویژه شریک زندگی‌اش، به هم بریزد، و یک مادرشوهر دستکاری‌کننده عاطفی این را می‌داند. به همین دلیل است که وقتی او از شما می‌خواهد کارهای غیرممکن را در زمانی که همه در اطراف هستند انجام دهید، می‌داند که مطمئناً شکست می‌خورید و این اعتماد شما را متزلزل می‌کند.

در برخورد با مادرشوهر، می توانید برای اثبات اشتباه او تلاش کنید. روی انجام موفقیت آمیز وظایف و غافلگیر کردن همه به روشی مثبت کار کنید.

10. مادرشوهر حسادت دارد

متأسفانه، یک مادرشوهر سمی حسادت را در خود جای می‌دهد، زیرا شما فرزندش را برده‌اید، یا دست‌کم او اینگونه به آن نگاه می‌کند.

این به همسر شما بستگی دارد که اطمینان حاصل کند که آنها همچنان یک رابطه را تحمل می کنند، اما این تقصیر شما نیست، و همچنین نباید بار آن را به دوش بکشید.

11. درام بازی مي كند

در همین راستا، در برخورد با مسائل مادرشوهر، بسیاری از بازي نمایشنامه درام  برای جلب توجه پسران خود استفاده می کنند.

در حالی که می توانید به شریک زندگی خود بگویید که تاکتیک ها چیست، آنها باید خودشان بفهمند و به روش خودشان آن را مدیریت کنند. با این حال، اگر مادر به توجه بیشتری نیاز دارد، این رویکرد درستی نیست.

12. شایعات

وقتی پشت سرتان شایعات او را شنیدید، می توانید بگویید “مادرشوهر من سمی است”. اگر کسی در مورد شخص دیگری حرفی برای گفتن دارد، باید رو در رو انجام شود.

13. شما را ناديده مي گيرد.

وقتی شما و همسرتان برای ملاقات می روید، و انگار حتی در اتاق نیستید، این نشانه یک مادرشوهر سمی است. او در تمام مدتی که آنجا هستید کاملاً شما را نادیده می گیرد و فقط با همسرتان صحبت می کند.

هنگامی که نوشیدنی سرو می شود، شریک زندگی شما باید آنها را به شما ارائه دهد. تحقیر کننده است و در حالی که شخصی باید چیزی بگوید، مانند همسر شما، این موضوع مورد توجه قرار نمی گیرد. آن وقت است که باید با همسرتان مکالمه ای انجام شود، بنابراین دیگر تکرار نمی شود.

14. کینه

شاید شما کاری را انجام دادید که او ممکن است در گذشته كينه به دل گرفته است و تا به امروز آن را رها نکرده باشد. ضروری است که مکالمه داشته باشید تا به او بفهمانید که تاریخ باید در گذشته باقی بماند و شما باید بتوانید به جلو حرکت کنید.

15. یک فرد کنترل کننده

هنگام تلاش برای تشخیص نحوه برخورد با همسران سمی، بسیار مهم است که اجازه ندهید فرد سعی کند شما را کنترل کند. آن شخص سعی خواهد کرد به همسر شما دیکته کند که در خانه و ازدواج شما چگونه باید باشد.

تحقیقات نشان می دهد که نیاز به کنترل محیط زیستی و روانی است، اما زمانی که غیرمنطقی شود می تواند ناسالم شود.

تلاش های مادرشوهرتان برای کنترل شما یا شریک زندگی تان باید با بحث بعدی غیرقابل قبول باشد.

16. او حساس است

با توجه به نحوه برخورد با یک مادرشوهر سمی، باید تعیین کنید که آیا او بیش از حد حساس است یا خیر. اگر فردی با مسائل حساس هستید، باید مراقب صحبت های خود باشید. آنچه شما می گویید ممکن است برای چندین دهه به شما بازگردد.

17. توهین

وقتی یک مادرشوهر سمی جلوی خود را نمی‌گیرد، بلکه در عوض، با جسارت به شما توهین می‌کند، نیاز است که با آرامش و دیپلماتیک از خود دفاع کنید. سپس می‌توانید رویدادها را با همسرتان در میان بگذارید، او می‌تواند دوباره به مادر بگوید که مشکل درست نیست.

18. فرد دو رو است

وقتی شخصی به صورت شما چیزی می گوید و کار دیگری انجام می دهد یا به دیگری چیز دیگری می گوید، دو رو است که نشان دهنده علائم سمی مادرشوهر است.

اگر او به شما بگوید که در چیزی چقدر خوب به نظر می‌رسید، فقط برای اینکه به همسرتان بگویید لباس زشت است، این نه تنها دو رو بودن است، بلکه سمی و بی‌ادب است.

19. فردی شاکی

شاید یک مادرشوهر سمی باور نداشته باشد که شما وظایف خاصی را به درستی انجام می دهید، بنابراین از نحوه انجام کارها وقتی می آید شکایت می کند.

او ممکن است نحوه جاروبرقی شما را بررسی کند و راه درست را به شما نشان دهد، یا شاید سیب زمینی های شما خیلی صاف باشند. هیچ کاری که انجام می دهید او را راضی نمی کند.

20. یک فرد پست

شما می دانید که یک مادرشوهر سمی دارید، زیرا او وقتی با شما صحبت می کند بسیار بد است. هیچ حرف محبت آمیزی وجود ندارد. این نیاز به گفتگو بین شریک زندگی شما، شما و او به طور واضح و کامل دارد تا از احساسات آسیب دیده بیشتر جلوگیری شود.

چگونه با یک مادرشوهر سمی مرزبندی کنیم؟

تعیین حد و مرز با یک مادرشوهر سمی مستلزم آن است که شما، همسرتان و مادرشوهر بنشینید و درباره قوانینی که به عنوان قوانین برای خانواده خود وضع کرده اند صحبت کنید.

انتظار می رود همه خانواده های بزرگ از این مرزها پیروی کنند. اگر کسی مایل به پیروی از قوانین نیست، باید مدتی را از هم جدا کند تا بفهمد چرا نمی‌تواند به خواسته‌های خود احترام بگذارد، و سپس شاید بتواند به درک متقابل برسد.

حالا، این برای یک مادرشوهر سمی خوب نیست، اما او باید این تصمیم را بگیرد. برای یک فرزند سخت خواهد بود که روی موضع خود بایستد زیرا مقابله با یک مادر سمی چالشی است، اما محکم ایستادن بسیار مهم است.

10 راه برای مقابله با یک مادرشوهر سمی

برخورد با یک مادرشوهر سمی یک چالش است. او خوب یا منصفانه بازی نمی کند و قصد تلاشی هم ندارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که حد و مرزها را تعیین کنید، سعی کنید شرایط را تشدید نکنید و در صورت لزوم از خودتان دفاع کنید، همانطور که همسرتان باید این کار را انجام دهد.

در اینجا فقط چند نکته برای مقابله با یک مادرشوهر سمی وجود دارد:

1. خود را از نظر عاطفی دور نگه دارید

به خودتان اجازه دهید که از موقعیت جدا شوید، بنابراین او هیچ توانایی برای ربودن شادی شما وجود ندارد. زمانی که فرد بتواند از نظر احساسی وارد شود، می تواند انواع ویرانی ها را به بار آورد.

2. از تحریک خودداری کنید

یک مادرشوهر سمی می خواهد بحث کند و امیدوار است که دعوا کند. این فرصت را به او ندهید در پایان، باعث می شود که شما برای همسرتان بد به نظر برسید زیرا، احتمالاً صحنه ای پر از اشک دراماتیک وجود خواهد داشت.

3. از قضاوت خود بپرهیزید

پس از برخورد با کسی که احساس می کنید قرار است با او پیوندی شاد و سالم داشته باشید، قضاوت در مورد خود آسان است. شما نمی توانید بفهمید که کجا اشتباه می شود و چه کاری می توانید متفاوت انجام دهید.

4. اجتناب از تظاهر اشکالی ندارد

لحظاتی به وجود می آیند، به خصوص در رویدادها یا گردهمایی هایی که نیاز به گفتگو دارد و مادرشوهر سمی شما وانمود می کند که خوشایند است. اشکالی ندارد که مراقب باشید و مطمئن نباشید زیرا حق با شماست. وقتی پشتت برمی گردد شایعات پخش می شود.

5. نیازی به تلاش ندارید

اگر می‌خواهید اعتبارسنجی را به دست آورید، باید تلاش را متوقف کنید. مادرشوهرت انتقاد و شکایت خواهد کرد. راضی کردن او بدون توجه به شامی که درست می کنید یا خانه ای که می خواهید تمیز کنید غیرممکن خواهد بود.

اگر او به دلایل ناشناخته خود تصمیم گرفته است که شما را دوست نداشته باشد، برای تغییر نظر او نمی توانید کاری انجام دهید.

6. به خود وفادار بمانید

علیرغم سمی بودن مادرشوهرتان، هنوز هم می توانید به آنچه هستید وفادار باشید. اگر فردی مهربان، با ملاحظه و مودب هستید، ادامه دهید. در حالی که احتمالاً با طعنه پاسخ داده می شود، این اشکالی ندارد زیرا همه می توانند واقعاً ببینند که مادرشوهر شما چگونه رفتار می کند. ممکن است باور کنید که او همه را گول می زند، اما اینطور نیست.

7. به همسرتان اجازه دهید وارد شود

اگر اوضاع به حدی پیش می‌رود که احساس می‌کنید مورد توهین یا تحقیر قرار گرفته‌اید، وقت آن است که به همسرتان اجازه دهید وارد شود و با مادرشوهر سمی صحبت کنید. در حالی که روی موضع خود ایستاده اید، ضروری است که شریک زندگی نیز توصیه کند که این رفتار قابل قبول نیست. هیچ کس نیازی به تحمل این اقدامات ندارد.

8. بخشش نباید برای طرف مقابل باشد

اگر بخشش برای مادرشوهر سمی خود را در قلب خود حمل کنید، ممکن است در نهایت برای او متاسف شوید. در این صورت، زشتی که او با آن به شما نزدیک می شود، نمی تواند به شما آسیب برساند. در عوض، شما قادر خواهید بود با احساس خوب به جلو بروید و تشخیص دهید که او بدبخت است.

9. انتظارات را کنار بگذارید

در همین راستا، می‌توانید انتظاراتی را که برای داشتن یک رابطه سالم و شاد با این شخص دارید، کنار بگذارید. در حالی که برای همسرتان خوب بود که خانواده و شریک زندگی‌اش با هم به خوبی کنار بیایند، اما مادرش اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد.

10. فاصله بگیرید

پس از بخشش و اجازه دادن به خود برای رها کردن احساسات بد، زمان آن فرا رسیده است که فضایی را از هم جدا کنید. این فرد عضوی از خانواده نزدیک شما نیست و در حالی که همسر شما می تواند هر چقدر که می خواهد برود، اشکالی ندارد که زمانی را که در آنجا می گذرانید کاهش دهید.

دلیل اینکه مادرشوهرها مشکل ایجاد می کنند

بسیاری از مادرشوهرهای سمی حسود هستند. حسادت یک احساس زشت است و می‌تواند باعث شود مردم به طرز وحشتناکی سرزنش کنند، و این همان کاری است که آنها انجام می‌دهند حمله کردن به کسی که به خاطر گرفتن فرزندشان مقصر است.

این امر به منزله رسیدگی به تمام نیازهای آنها و اطمینان از خوب بودن آنها خواهد بود. اکنون، در عوض، شوهر شما به خاطر این چیزها نگران است در حالی که شخص دیگری آنها را مدیریت می کند.

اشکالی ندارد با مادرشوهر سمی خود قطع ارتباط کنید؟

اشکالی ندارد که بین مادرشوهر سمی و خودتان فاصله بگذارید زیرا او مادر شما نیست. یک همسر باید هر چند وقت یکبار که دوست دارد مادرش را ببیند. این کاملاً تصمیم آنهاست؛ این مادر آنهاست و اگر بچه‌هایی در تصویر هستند، مادربزرگشان هستند. آنها کاملاً باید با مادر( مادر بزرگ) رابطه داشته باشند اگر  مادر شوهر سمي بی احترامی می کرد و چیزهای ناپسندی در مورد شما می گفت، فقط بر ملاقات ها نظارت و مرزبندي لازم است.

مقاله مرتبط: 11 نشانه که مادر شما یک مادر سمی بود

نتيجه نهايي

یک مادرشوهر بداخلاق و سمی برای حل مشکلاتش به مشاوره مراجعه نمی کند، اما ممکن است به همسر و شریک زندگی کمک کند که این کار را انجام دهند تا نحوه برخورد با مشکلات را بیاموزند.

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *