عشق واقعی
يافتن عشق واقعی آرزوي خيلي از آدم هاست.

چگونه بفهمم که عشق واقعی را یافته ام؟

میل به عشق جهانی است. به ندرت می توان با انسانی روبرو شد که هرگز مشتاق عشق واقعی نبوده باشد، اما این اصطلاح حتی به چه معناست؟

ما «عشق واقعی» را با افسانه‌ها و دیزنی، یا عروسی‌های عجیب و غریب و فیلم‌های عاشقانه در مورد زوج‌هایی که با هم بر ناملایمات غلبه می‌کنند و زندگی مشترکی زیبا می‌سازند، مرتبط می‌کنیم.

مفهوم عشق واقعی حتی برای محققان گیج کننده است، با ادبیات آکادمیک که نشان می دهد عشق تجربه ای است که در مجموعه ای از احساسات خلاصه می شود که توانایی ما را برای بقا بیشتر می کند.

ممكن است در جستجوي نشانه هايي باشيد كه بدانيد عشق واقعی را پيدا كرده ايد يا نه

در حالی که مطمئناً حقیقتی در این وجود دارد، از انگیزه برای تولید مثل گرفته تا وابستگی شدیدی که می تواند در پایان زندگی ما حمایت کند، عشق عمیق را می توان به سختی تشخیص داد.

عجیب نیست که تعجب کنید که آیا عشق واقعی را پیدا کرده اید یا عشقی که زمانی فکر می کردید آخرین عشق شماست در حال محو شدن است و آیا عشق واقعی حتی ادامه دارد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا بفهمید و بیاموزید که چگونه عمیق، ایمن، عشق را در واقعی‌ترین شکل آن پرورش دهید.

ویژگی های عشق واقعی

برای یادگیری چگونگی شناسایی عشق واقعی، مهم است که ویژگی های آن را درک کنید. یکی از اجزای اصلی عشق واقعی، احساس تزلزل ناپذیر احساس احترام و ارزش متقابل است. بد صحبت کردن از یکدیگر و شکستن مرزهای توافق شده رابطه به عنوان نقطه مقابل این ویژگی ها وجود دارد.

عشق مطمئن یک نقطه پایان ثابت نیست؛ این یک سفر مداوم است که در آن شرکا به طور فعال و پیوسته برای خود، یکدیگر و رابطه ظاهر می شوند.

– لورن کنسول، LMFT

پذیرش و حمایت بی قید و شرط نیز کلید عشق واقعی است. همانطور که در مورد یکدیگر بد صحبت نمی کنید، همچنین مهم است که یکدیگر را در بهترین و بدترین زمان بپذیرید و از آنها حمایت کنید. این بدان معنا نیست که شما از حقایق دشوار فرار می کنید. در عشق واقعی، می توانید اعتماد کنید که می توانید صادق باشید. علاوه بر این، می توانید اعتماد کنید که شریک زندگی تان با شما صادق است.

اما، عشق واقعی فقط احترام، ارزش ها و مرزها نیست. همچنین عناصر مسحور کننده ای وجود دارد که شما را در زمان سختی در رابطه نگه می دارد.

برای کاوش عمیق تر در جادو، با لارن کنسول، درمانگر ازدواج و خانواده دارای مجوز صحبت کردیم، «عشق مطمئن یک نقطه پایان ثابت نیست. این یک سفر مداوم است که در آن شرکا به طور فعال و پیوسته برای خود، یکدیگر و رابطه ظاهر می‌شوند.» این یک نکته کلیدی است که باید به خاطر بسپارید – عشق واقعی پایان یک کتاب نیست. این فرآیند نوشتن یک داستان در حال تکامل است. او ادامه داد: “این شامل تجربه یک احساس امنیت، اطمینان و اهمیت در چشم شریک زندگی شما است.” این نوع ارتباط به ایجاد پیوند عاطفی عمیق و صمیمیت کمک می کند.

عشق واقعی چه حسی دارد؟

وقتی صحبت از مفهوم عشق به میان می آید، شنیدن اینکه مردم می گویند شما فقط می دانید غیر معمول نیست. دلیل خوبی برای این وجود دارد. عنصری از عشق ناگفتنی است، بیش از هر چیز یک احساس است. «این فراتر از شنیده شدن است. این در مورد این است که احساس کنید کلمات شما برای شریک زندگی شما اهمیت دارند. این احساس نشان دهنده ارتباط عاطفی، اعتماد و آسیب پذیری است.

عشق واقعی کمتر شبیه آدرنالین است و بیشتر شبیه احساس آرامشی است که پس از دریافت یک آغوش بسیار مورد نیاز در آن باقی می ماند. این شما را با سوالات یا احساسات مختلط رها نمی کند و به روشی عمیق تر از آنچه بسیاری از ما تجربه کرده ایم، احساس واقعی بودن می کند.

با این حال، همه چیز می تواند مشکل ساز شود. شما می توانید عشق عمیقی به کسی داشته باشید و همچنین دیگر تمایلی به ادامه رابطه با او نداشته باشید. اگرچه ممکن است این متناقض به نظر برسد، اما چنین مخمصه‌ای نشان‌دهنده فقدان عمق نیست، می‌گوید: «عشق واقعی همه چیز را تسخیر نمی‌کند… با شرایط بیرونی همزیستی می‌کند که ممکن است سفر رابطه را پایان دهد، اما عشق را پایان نمی‌دهد».

به طور مشابه، او به اشتراک می‌گذارد که کسی می‌تواند دیگری را نیز دوست داشته باشد، اما نمی‌تواند آن عشق را واقعاً ابراز کند. افسوس، این زمانی است که ما در مخمصه تاسف بار عدم دسترسی عاطفی قرار می گیریم. با این حال، در یک رابطه عاشقانه مطمئن، هر دو طرف به انجام کار اختصاص دارند تا اطمینان حاصل کنند که برای شیرینی یک رابطه در دسترس هستند.

چگونه عشق واقعي را پیدا کنم؟

قرار ملاقات برای یافتن عشق واقعی می تواند یک کار دلهره آور در دنیایی باشد که بسیاری از مردم فقط به دنبال روابط معمولی هستند. با این حال، با مقداری پشتکار، تمرکز و کار شخصی، نه تنها می توانید همتای خود را پیدا کنید، بلکه از سفر در طول مسیر لذت ببرید.

” آشنايي، یک جنبه مهم خودآگاهی است. کنسول توضیح می‌دهد که این بدان معناست که هم ویژگی‌های مثبت و هم خصلت هاي منفي را که حمل می‌کنید درک کنید. او با اذعان به این موضوع ادامه داد که اگرچه احترام گذاشتن به نقاط قوت و شایستگی یک رابطه عالی بسیار مهم است، اما مهم‌تر است که از خصلت هاي منفي، الگوهای نسلی، آسیب‌ها و محرک‌های خود آگاه باشید. هنگامی که این آگاهی را پرورش دادید، می توانید خود کار عمیق مورد نیاز را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید با در دسترس بودن عاطفی و صبر در یک رابطه عاشقانه ظاهر شوید.

او در ادامه توضیح داد که آشنایی با کسی از طریق علاقه مشترک می تواند فشار روزهای اولیه آشنايي را از بین ببرد.

  حفظ عشق واقعی

بنابراین، شما عشق را پیدا کردید. چطوری نگهش میداری؟ به گفته کنسول، بستر یک رابطه پر رونق و طولانی مدت در کنجکاوی پایدار نهفته است. کنجکاوی به اجتناب از فرضیات کمک می کند، که به نوبه خود از قضاوت اجتناب می کند و در عین حال صمیمیت و راه حل ها را تقویت می کند.

فراتر از کنجکاوی، ارتباط موثر است. تحقیقات نشان می‌دهد که روشی که یک زوج به تعارض می‌پردازند، مستقیماً نشان‌دهنده کیفیت رابطه است. تعارض برای یک رابطه بد نیست و راهی عالی است که زوج‌ها می‌توانند یاد بگیرند که چگونه چالش‌ها را با هم مرور کنند.

«اغلب، ما در دام فرضیات می افتیم زیرا معتقدیم که شریک زندگی خود را از درون می شناسیم. با این حال، این می تواند به تدریج یک رابطه را از بین ببرد و منجر به قطع ارتباط شود.» شما می توانید با پرسیدن مداوم سوال، حس کنجکاوی را در خود پرورش دهید. این می تواند به سادگی این باشد که “غذای مورد علاقه شما در حال حاضر چیست؟” یا «چیز جدیدی است که اخیراً یاد گرفته‌اید؟» اگرچه این سؤالات ممکن است ابتدایی به نظر برسند، از اینکه چه مکالماتی می توانند باز کنند شگفت زده خواهید شد.

عشق واقعی بسیار بیشتر در مورد عملکرد امن با هم است. این توانایی شما را برای مهربانی و از خودگذشتگی، داشتن مرزها، و فردی فهیم، همزمان با معشوقتان افزایش می دهد.

– فرانسسکا ماکسیمی، روان درمانگر جسمی.

اگر متوجه شدید که چیزهایی در رابطه تان به شدت دشوار است، به دنبال درمان باشید. زوج درمانی یک ابزار عالی است که می تواند به شما کمک کند ارتباطات، ارتباط فیزیکی و درک عاطفی خود را از یکدیگر ساده کنید.

مقاله مرتبط: 10 نشانه سازگاری شما و نامزدتان

یادت باشه

در حالی که عشق واقعی کار می خواهد، ثمره کار شما ارزش آن را دارد. “عشق واقعی بسیار بیشتر در مورد عملکرد امن با هم است. ماکسیمه توضیح می‌دهد که این توانایی شما را برای مهربانی و از خودگذشتگی، داشتن مرزها، و فردی فهیم و در عین حال با معشوق افزایش می‌دهد.

اگر آن را پیدا کردید، اعتماد کنید که می توانید آن را حفظ کنید. اگر به دنبال آن هستید، اعتماد کنید که منتظر شماست.

مطلب پیشنهادی

شك در رابطه

چگونه بر شک و ترديد در یک رابطه غلبه کنیم

شما و شریک زندگیتان ممکن است قبل از اینکه شک و ترديد در مورد يكديگر …

چطور همسر ايده آل پيدا كنيم

چگونه همسر ایده آل را پیدا کنیم

کسی که قرار است بقیه عمرتان را با او بگذرانید، شریک زندگی یا همسری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *