وقتي در ازدواجي رابطه زناشويي گرم و صميمي وجود نداشته باشد. باعث مي شود طرفين احساس خشم، عدم عزت نفس و انزوا را تجربه كنند. تجربه اين احساسات به روح ما آسيب فراواني وارد مي كند و ممكن است در نهايت منجر به جدايي شود.
وقتي در ازدواجي رابطه زناشويي گرم و صميمي وجود نداشته باشد. باعث مي شود طرفين احساس خشم، عدم عزت نفس و انزوا را تجربه كنند. تجربه اين احساسات به روح ما آسيب فراواني وارد مي كند و ممكن است در نهايت منجر به جدايي شود.

رابطه زناشويي: پنج دليل كه همسر شما نمي خواهد با شما رابطه زناشويي برقرار كند.

صميمت بين زن و شوهر يك موضوع بسيار مهم و حياتي براي ادامه ازدواج است. زماني كه زن و شوهر صميمت و رابطه زناشويي را در ازدواج كنار مي گذارند. ذهن شما ناخودآگاه به سمت تاريك ترين و غم انگيز ترين نتيجه گيري ها مي رود. مثلا به اين فكر مي كنيد كه شايد ديگر براي همسر خود جذابيتي نداريد. شايد شما به اين فكر كنيد كه همسرتان در حال خيانت است.به خاطر خيانت است كه صميمت و ارتباطش با شما كم شده است. بعد شايد از خودتان بپرسيد آيا ممكن است يك ازدواج بدون ارتباط زناشويي دوام بياورد؟

وقتي در ازدواجي رابطه زناشويي گرم و صميمي وجود نداشته باشد. باعث مي شود طرفين احساس خشم، عدم عزت نفس و انزوا را تجربه كنند. تجربه اين احساسات به روح ما آسيب فراواني وارد مي كند و ممكن است در نهايت منجر به جدايي شود.

اثرات نداشتن رابطه صميمي در ازدواج

وقتي در ازدواج شما صميمتي وجود نداشته باشد، رابطه بين شما و همسرتان دچار شكاف هايي مي شود. اين شكاف ها باعث از دست رفتن ارتباط عاطفي و كلامي بين شما دو نفر خواهد شد. ممكن است با از دست دادن صميمت در ازدواج مشكلات زير هم بوجود آيند:

  • شما شروع به ناديده گرفتن يكديگر ميكنيد. نهايتا از هم دور شويد.
  • احساس طرد شدگي و كمبود محبت سراغتان مي آيد.
  • احتمال اينكه به همسرتان خيانت كنيد چندين برابر مي شود.
  • اگر اين رفتارهاي غير صميمانه بين شما و همسرتان ادامه يابد، نهايت ارتباط شما ختم به جدايي خواهد شد.
وقتي در ازدواج و رابطه زناشويي شما صميمت وجود ندارد اين عدم صميمت باعث ايجاد شكاف بين شما دو نفر ميشود.
وقتي در ازدواجي رابطه زناشويي گرم وجود ندارد طرفين احساس عدم اعتماد به نفس مي كنند.

ولي نگران نباشيد، همين كه شما در جستجوي علت مشكل خود هستيد و مي خواهيد براي رفع مشكل تلاش كنيد يعني هنوز اميدي به ادامه ازدواج شما هست و مي توان با درك علت هاي كم شدن صميمت و رفع آنها به زندگي شيرين و پر از آرامش كنار همسر خود فكر كنيد.

مقاله مرتبط: ده خواسته عشقبازي همه شوهرها

پنج دليل زير مهم ترين و معمول ترين دلايلي هستند كه در يك ازدواج صميمت از بين مي رود. يك نگاه صادقانه به ازدواج خود بي اندازيد و ببيند آيا اين دلايل در ازدواج شما صدق مي كنند. ممكن است اين دلايل فقط سرنخ ها را در اختيار شما قرار دهند كه دليل واقعي عدم صميمت را در ازدواج خودتان پيدا كنيد.

دلايل صميمي نبودن در ازدواج

1. استرس

زنان زيادي هستند كه باور ندارند استرس مي تواند باعث كاهش ميل به ارتباط از طرف شوهرشان شود. اگر به دنبال راهي هستيد كه صميمت را در ازدواج خود پررنگ كنيد، اول بايد بزرگترين مقصر يعني استرس را بين بيريد.

استرس در محل كار يا خانه باعث مي شود كه زن يا مرد احساس خستگي داشته باشد در اين حالت استراحت كردن براي او بسيار جذاب تر از داشتن ارتباط زناشويي خواهد بود.

با همسر خود در مورد استرسي كه تحمل مي كند صحبت كنيد و راه هايي براي كاهش استرس او پيدا كنيد، تا بتوانيد با برداشتن باري از روي دوش او به صميمت در ازدواج خود كمك كنيد.

2.عزت نفس پايين مي تواند روي روابط يك فرد تاثير داشته باشد.

عزت نفس پايين و داشتن تصوير زشت و منفي از خود در ذهن باعث مي شود كم كم فرد به داشتن رابطه زناشويي بي علاقه شود. چرا كه هر بار به تصويري كه از خودش در ذهنش دارد فكر مي كند احساس ناراحتي مي كند پس دلش نمي خواهد اين زشتي را با شخص ديگري به اشتراك بگذارد، در نهايت اين توهمات آنقدر بزرگ مي شود كه فرد كلا از رابطه زناشويي كناره مي گيرد.

براي حل اين مشكل اگر حس مي كنيد همسر شما خودش را زيبا نمي داند يا عزت نفس پاييني دارد حتما از زيبايي و جذابيت هاي او تعريف كنيد. عادت هاي تعريف كردن و قدر داني كردن از او را در وجود خود پرورش دهيد. به او بگوييد كه براي شما بسيار جذاب است. مي توانيد با كم كردن نور اتاق يا ارتباط داشتن زير روكش ها به او احساس بهتري بدهيد تا زماني كه عزت نفسش رشد كند و تصوير ذهنيش از خودش تغيير كند.

مقاله مرتبط: پانزده مشکل جنسی در ازدواج و راه های رفع آنها

آيا همسر شما به ارتباط زناشويي بي علاقه است؟ آيا عدم صميمت در ازدواج از طرف شوهرتان آرامش شما را از بين برده است؟ به آنها كمك كنيد اول خودشان را دوست داشته باشند و احساس خواستني بودن بكنند آنگاه آنها خواهند توانست به صميمت در ازدواج برگردند و عشقي را كه شما لايقش هستيد نثارتان كنند.

هيچ كسي نمي خواهد اين احساس را داشته باشد كه انگار همسرش رابطه زناشويي با او را يك ارتباط سخت و طاقت فرسا مي داند
نداشتن ارتباط زناشويي مي تواند باعث افسردگي زوج ها شود و زندگيشان را مختل كند.

3.پس زده شدن در گذشته توسط شما مي تواند علت عدم صميمت الان در ازدواجتان باشد.

آيا در گذشته همسر خود را از خودتان رانده ايد؟ شايد وقتي مشتاقانه در حال تلاش براي نشان دادن محبت و صميمت و خواستار برقراري رابطه زناشويي بوده است، احساسات او را بي پاسخ گذاشته ايد و خودخواهانه به كار خود مشغول شده ايد؟

اين رفتار مي تواند همسر شما را از شما دور كند.

هيچ كسي نمي خواهد اين احساس را داشته باشد كه انگار همسرش رابطه با او را يك ارتباط سخت و طاقت فرسا مي داند و مشتاق اين ارتباط نيست و آن را به تعويق مي اندازد و يا اصلا شروع نمي كند.  اگر دائم رابطه را به تعويق بي اندازيد، اتفاقي كه مي افتد اين است كه همسرتان ديگر علاقه به ارتباط با شما رااز ترس پس زده شدن مجدد نشان نخواهد داد.

مقاله مرتبط: بيست و پنج راه براي دلبري از آقاي شوهر

نداشتن ارتباط زناشويي باعث احساس افسردگي بين زوج ها مي شود و زندگي شان را مختل مي كند. نداشتن ارتباط زناشويي باعث مي شود طرفين خود را غير جذاب، نخواستني و كاملا بي انگيزه احساس كنند. در اين صورت افراد انگيزه  و اشتياق لازم براي ساير فعاليت هاي روزمره را هم از دست مي دهند.

اگر مشكل نداشتن ارتباط زناشويي در ازدواج شما وجود دارد، مراجعه به يك درمانگر هم مي تواند كمك تان كند.

4. رنجيدن از هم مي تواند صميمت را در ارتباط زناشويي از بين ببرد.

مسائل حل نشده  و وجود رنجش در ارتباط شما مي تواند باعث شود همسر شما به ارتباط زناشويي بي ميل شود و از شما دوري كند. اگر هيچ مشكلي در ارتباطتان به ذهنتان نمي رسد به اين فكر كنيد آيا شريك زندگي شما از نحوه رفتاري كه با او داريد راضي است؟ مهم اين است كه او چه احساسي نسبت به نحوه رفتار شما دارد نه اينكه شما چه حسي نسبت به رفتار خودتان داريد! رفتارتان به او احساس نااميدي يا قدرنشناسي مي دهد. رفتارتان به او حس بي ارزشي مي دهد. ارزش هاي او را در رفتارتان رعايت مي كنيد. اگر جواب موارد بالا منفي است. پس طبيعي است كه او از شما برنجد و تمايلي به ارتباط زناشويي با شما نداشته باشد. سعي كنيد رنجش او را برطرف كنيد آنگاه صميمت به ارتباط زناشويي شما باز خواهدگشت.

راه برطرف كردن رنجش هم اين است كه واضح و آشكار با هم صحبت كنيد و مسائلي را كه روي صميمت در ارتباط شما اثر گذاشته است پيدا كنيد.

5. نداشتن صميمت غير فيزيكي

صميمت از دست رفته در ازدواج فقط به خاطر نداشتن رابطه زناشويي نيست بلكه اگر صميمت عاطفي وجود نداشته باشد، ازدواج شما آسيب مي بيند.  دور بودن عاطفي و احساسي از شريك زندگيتان برقراري ارتباط زناشويي را دشوار مي كند. اين موضوع هم فقط مختص زنان نيست، مردها هم خواهان صميميت عاطفي با همسرشان هستند.

گذراندن زمان باكيفيت كنار همديگر به افزايش صميمت عاطفي و در نتيجه افزايش صميمت ارتباطي بين زن و و شوهر كمك مي كند.

نتيجه گيري:

عدم صميمت در ازدواج مي تواند از خيلي چيزها نشات بگيرد.  در اين مطلب سرنخ ها در اختيار شما قرار داده شد، براي يافتن ريشه اصلي مشكل خودتان صحبت روشن و روراستي با شريك زندگي خودتان داشته باشيد. از قضاوت عجولانه دوري كنيد. به هم اتهام نزنيد. اجازه ندهيد ازدواج شما تلخ شود. ياد بگيريد كه جرقه عشق را چطور دوباره در ازدواج خود شعله ور كنيد و پيوند عاشقانه خود را با طرف مقابل تقويت كنيد.

مطلب پیشنهادی

افراد سمي را چگونه ناديده بگيريم

چگونه افراد سمي را نادیده بگیریم

همه ما در مقاطع مختلف زندگی خود با افراد سمي روبرو هستیم. آن دسته از …

چگونه بعد از دعوا با همسر با او آشتي كنيم.

چگونه بعد از دعوا با همسرتان آشتي کنید

دعوا کردن با شریک زندگی عادی است، اما بعد از آن چگونه جبران می کنید؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *