پانزده دعواي رايج در ازدواج
دعواي رايج در همه ازدواج ها كم و بيش شبيه هم است. با آگاهي در مورد آنها مي توانيد از انها پيشگيري كنيد.

15 دعوای رایج در ازدواج

وقتی در ازدواج شور و شوق وجود داشته باشد، بحث و جدل پیش خواهد آمد. شدت دعوا بستگی به زوجین دارد. این می‌تواند به معنای دعواي روزانه یا جنگ‌های خشمگین باشد، به‌ویژه اگر مسائل مهمی وجود داشته باشد که خانواده را تحت تأثیر قرار دهد.

کشمکش‌های رایج در ازدواج اغلب مربوط به چالش‌هایی است که در مواقع سختی با مسائل مالی، بچه‌ها، خانواده بزرگ و غیره با آن مواجه می‌شوید. یادآوری اینکه هر دو نفر مشکلات یکسانی را تجربه می‌کنند، دشوار است.

در این لحظات، زوج باید دور هم جمع شوند و با هم بحث نكنند. اما تنش گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا شود و منجر به سرزنش و زشتی شود.

تعداد دفعاتی که بحث های داغ وجود دارد، شراکت شما را مشخص نمی کند. چیزی که سلامت اتحادیه شما را تثبیت می‌کند این است که منصفانه، محترمانه و روشی که تصمیم می‌گیرید مشکل را حل کنید مبارزه کنید.

همیشه یک راه حل قطعی وجود ندارد، اما حداقل باید یک مصالحه وجود داشته باشد.

دعوای بين زن و شوهر طبيعي است.

آیا دعوا بین زن و شوهر طبیعی است؟

در یک ازدواج سالم، دعوا بین زوجین مورد انتظار است. این بخشی از فرآیند یادگیری در مورد شریک زندگی شما و نزدیک شدن به او است. افرادی که احساسات را از بین می‌برند و افکار یا پاسخ‌هایشان را مهار می‌کنند، به خود و رابطه آسیب بزرگی می‌رسانند.

نکته اصلی این است که دلایل دعوا بین زوجین چیست. اگر مشکلی شدید است یا بدون هیچ راه حلی ادامه پیدا می کند، ممکن است نیاز به نگاه دقیق تری داشته باشد تا مشخص شود آیا واقعاً ارزش ادامه مسیر را دارد یا خیر.

با این تحقیق بیاموزید که چگونه زوج های عادی با هم بحث می کنند و چگونه روی مسائل قابل حل تمرکز کنند قبل از اینکه به سمت چالش ها حرکت کنند.

رایج ترین دعواها بین زوجین چیست و چگونه می توانند آنها را حل کنند؟

مشاجره‌های رایج بین زوج‌ها می‌تواند به مشاجره‌های صرف محدود شود یا به مسائل جدی‌تر زندگی مرتبط باشد که نیاز به بررسی دقیق دارند، به خصوص اگر زیاد پیش بیایند. برخی از رایج‌ترین بحث‌هایی که باید نگران آن‌ها باشند، اگر مکرر باشند، عبارتند از حسادت، وفاداری، امور مالی، ازدواج و مسائلی از این دست.

زوج هایی که به طور مکرر بر سر هر یک از این مشکلات دعوا می کنند، باید در نظر بگیرند که آیا اين دعواها واقعاً اثر می کنند یا خیر. ممکن است بپرسید آیا دعوا در یک رابطه طبیعی است؟ پاسخ این است؛ بله طبیعی است

اما عامل تعیین کننده موضوع اين است كه نحوه برخورد شما با آن، یا نحوه دعوای شما با یکدیگر، چه محترمانه و چه با انگشت اشاره و تند و زننده. به‌علاوه، این موضوع چقدر تکرار می‌شود، به‌خصوص اگر هر یک از شما باور داشته باشید که پایان خوبی برای مشاجره وجود دارد.

این متغیرها تفاوت قابل توجهی را در ازدواج ایجاد می کند که رابطه سالم به جلو حرکت کند یا در مسیر ناموفق حرکت کند.

بیایید به هر یک از دلایل دعوای زوج ها نگاهی بیندازیم و ببینیم چگونه برخی این مسائل را حل می کنند.

1. دروغ گفتن

یکی از چیزهایی که زوج ها درباره آن دعوا می کنند، دروغ گفتن یکی یا هر دو است. تفاوتی بین یک دروغ سفید کوچک برای احترام به احساسات و عدم صداقت قابل توجهی وجود دارد که می تواند خانواده را تحت تأثیر قرار دهد،

تداوم عدم صداقت در این سطح به معنای نگرش خودخواهانه و بی احترامی نسبت به ازدواج است. زوج هایی که در مورد دروغ گفتن یک نفر تا این حد بحث می کنند، تنها در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که همسر اشتباه راه خود را ببیند و تصمیم به تغییر بگیرد.

اما توسعه مجدد اعتماد می تواند یک چالش باشد. این موقعیتی است که باید تصمیم بگیرید که آیا ادامه اين وضعيت ارزش دارد یا خیر.

2. حسادت

یکی از موضوعاتی که در برخی روابط درباره آن دعوا مي شود، ناشی از ناامنی است، اما می تواند به بی احترامی نیز مرتبط باشد.

اگر متوجه شوید که شریکتان با هر فردی که با او تماس دارد معاشقه می کند. با همه مهمانان مهمانی به جز شما صحبت می کند. می تواند منجر به حسادت و دعوا شود.

اگر همسرتان سابقه خیانت داشته باشد، این مشکل مهمی است که نیاز به رسیدگی دارد و می تواند منجر به پایان ازدواج شود. اگر نه، این فقط می تواند بخشی از شخصیت اجتماعی شریک زندگی شما باشد، به این معنی که هیچ آسیبی وجود ندارد.

گفتگو احتمالاً می تواند به ارضای شرایط کمک کند، به خصوص اگر همسرتان هرگز خیانت نکرده باشد.

از سوی دیگر، اگر حسادت شدید در ازدواج وجود داشته باشد، ناسالم است و می تواند به یک موقعیت سمی تبدیل شود که در آن یکی از افراد به دلیل عدم اعتماد به نفس سعی در کنترل دیگری دارد. این نوع رابطه باید به پایان برسد.

3. عدم تعهد

گاهی اوقات کشمکش‌های رایج در ازدواج به این دلیل ایجاد می‌شود که یک نفر وقت خود را برای شراکت نمی‌گذارد. در عوض، فرد یا به کار اختصاص دارد یا علایق، سرگرمی‌ها،/دوستان دیگری دارد که آنها را در انحصار خود درآورده است.

وقتی این موضوع باعث می‌شود که زوج‌ها اغلب با هم دعوا کنند، می‌تواند به رابطه آسیب برساند تا جایی که ممکن است نقطه‌ای برای ادامه دادن با همسرتان نبینید.

این می تواند به ویژه در صورتی صادق باشد که آنها تمایلی به دادن هیچ گونه امتیازی در برنامه خود نداشته باشند. اگر اکنون آنها را نمی بینید، زندگی بدون آنها نسبتاً آسان خواهد بود.

4. کارهای روزمره یک مشکل هستند

اغلب، چیزی که زوج‌ها درباره آن بحث می‌کنند ممکن است نسبتاً بی‌ضرر به نظر برسد، مانند اینکه چه کسی لباس‌ها را می‌شوید یا انبوه ظروف را در ماشين لباسشويي مي گذارد، اما می‌تواند بیش از آن چیزی که بسیاری فکر می‌کنند به ازدواج آسیب برساند.

اگر یک نفر به طور مداوم در رابطه احساس کند که تحت فشار قرار گرفته است، می تواند به رنجش تبدیل شود و باعث شود که او با عصبانیت به شریک زندگی خود حمله کند. چیزی که هر فرد به آن امیدوار است این است که یک حس تعادل در مشارکت وجود داشته باشد.

در شرایطی که یک نفر تمام مسئولیت ها را بر عهده می گیرد، ارتباط کلیدی است. با بحث در ازدواج خود مصالحه کنید. اگر یک نفر بخواهد همه ظروف را بشورد ، طرف مقابل باید آشپزی را انجام دهد.

کسی که تمام لباس‌ها را می‌شوید، تا کردن و کنار گذاشتن لباس‌ها را به طرف مقابل منتقل می‌کند. این نوع رویکرد مشترک خانواده را به یک تلاش تیمی تبدیل می کند. با این راهنما راه هایی برای متوقف کردن بحث ها پیدا کنید.

5. خانواده ها می توانند یک چالش باشند

آیا زوج بر سر خانواده بزرگ با هم دعوا می کنند؟ ازدواجي پیدا نمي کنید که در آن هیچ گونه اختلافی وجود نداشته باشد، حتی اگر عمه مورد علاقه شما باشد  ممكن است که اعصاب همسرتان را به هم می زند.

چه دوست دارید از خانواده خود متنفر باشید و چه برعکس، اینکه چرا زوج ها همیشه دعوا می کنند اغلب می تواند مربوط به اقوام باشد.

سازش تنها راه حل مشکلات خانوادگی است. اینها عزیزانی هستند که شما آنها را با معشوق خود می شناسید. این بدان معنا نیست که شریک زندگی شما باید در معرض رفتارهای نامناسب این شخص یا افراد قرار گیرد.

متأسفانه این می تواند به معنای شکستن گذراندن تعطیلات با خانواده شما باشد. اما شما می توانید روزی را که آنها را می بینید تعیین کنید تا همه بتوانند دور هم جمع شوند. هیچ کس نمی گوید که باید در تاریخ دقیق تعطیلات حتما هميشه كنار خانواده يكي از شما باشيد.

6. سازگاری با تفاوت های سبک زندگی

متأسفانه یکی از دعواهای رایج در ازدواج بر سر سبک زندگی است. چیزهایی مانند اینکه یک نفر درونگرا باشد و دیگری یک پروانه اجتماعی در نهایت اهمیت پیدا می کند. در هنگام آشنايي، این مسائل باید در نظر گرفته شود، اما مردم واقعاً معتقدند که می توانند در آن مراحل تفاوت ها را حل کنند.

همانطور که زمان می گذرد و همسر شما همچنان آماده است تا هر عصر بعد از ساعت 7:00 بعدازظهر بيرون برود، و شما مي خواهيد شب خانه باشيد، این می تواند در ازدواج مشکل ایجاد کند.

در حالی که افراد متضاد می توانند روابط طولانی مدت سالمی داشته باشند، حتی ازدواج، باید راهی برای سازش در مورد موضوعی از این قبیل وجود داشته باشد.

این باید به گونه ای باشد که افراد احساس نکنند که به خاطر درونگرا بودن کافی نیستند و فرد  پروانه اجتماعی نیازی به احساس گناه برای تمایل خود به تفریح ​​نداشته باشد.

شاید بتوان هفته را به شب‌های آخر هفته از جمعه تا یکشنبه تقسیم کرد که با هم بیرون می‌روند و یک شب در طول هفته هر کدام می‌توانند وقت خود را با یک بیرون رفتن و یکی ماندن در خانه و سپس سه عصر دیگر با هم در خانه ماندن بگذرانند. آسان، ساده و منصفانه.

7. امور مالی

آیا زوج ها باید بر سر پول دعوا کنند؟ این یک موضوع حساس برای یک زوج متاهل است. راستش را بخواهید، اگر یک رابطه قوی دارید، نیروها را به هم می‌پیوندید و به‌صورت تیمی به حل مسائل می‌پردازید. شما دو نفر با هم در آن ازدواج هستید. دعوا کردن یا سرزنش یکدیگر بیهوده است. ایجاد استرس بیشتر برای یکدیگر نتیجه معکوس دارد.

متأسفانه، این اغلب در مورد نحوه خرج کردن پول یا توسعه پس‌انداز یا حتی کسب درآمد کافی برای خانواده صدق می‌کند. بايد قبل از هر چیزي در مورد مسائل مالی حرف بزنيد.

از نظر مالی نیز باید تصمیمات مشترکی اتخاذ شود.

معمولاً، یک نفر بهتر از دیگری پول دارد تا بتواند یک برنامه بودجه تنظیم کند، و شخص دیگر بتواند تصمیم بگیرد که پول کجا می رود، از جمله گزینه پس انداز.

8. قطع ارتباط عاطفی در حال ایجاد است

اگر شما یا همسرتان احساس می کنید که ارتباطتان در حال لغزش است و مدام شروع به نزاع می کنید، باید بنشینید و احساسات خود را بیان کنید.

اگر این احساسات مورد بحث قرار نگیرد، می تواند به جایی برسد که یکی از شما شروع به جستجوی خارج از رابطه برای تحقق بخشیدن به یک رابطه عاطفی یا فیزیکی کند.

همه ازدواج ها فراز و نشیب هایی را پشت سر می گذارند. بودن با کسی برای مدت طولانی کار آسانی نیست. برای جلوگیری از قطع ارتباط، باید تلاش کرد تا اطمینان حاصل شود که نیازهای هر فرد برآورده می شود، خوشحالی و رضایت در هر دو طرف وجود دارد.

وقتی این اتفاق افتاد، برای بازگرداندن همه چیز به حالت عادی، ارتباط برقرار کنید. ایجاد ارتباط مجدد زمان می برد، اما باز هم بايد بررسي كنيد تلاش یا ارزشش را دارد یا نه.

9. عمومي كردن مسائل روابط خود

هر چند وقت یکبار زوج ها در مورد خارج شدن از ازدواج یا رابطه يا مسائل شخصی با هم دعوا می کنند؟ این یکی از رایج ترین دعواهای زناشویی است.

به طور کلی، یکی از آنها (یا هر دو) زمانی که بحثی پیش می‌آید با بهترین دوست یا یکی از اعضای خانواده تماس می‌گیرد تا نظر آن‌ها را جلب کند یا حتی تا آنجا پیش می‌رود که از دوستان رسانه‌های اجتماعی نظرسنجی می‌کند تا از نظر آنها در مورد دعوا مطلع شود.

دعوت از “افراد ثالث” به رابطه نامناسب است و باعث ایجاد حالت تدافعی در طرف مقابل می شود. همچنین به آسیب پذیری آنها حمله می کند زیرا شما به  اعتماد او خیانت کرده اید. این کار را نکنيد دو نفري این موضوع را حل می کنید.

10. دعوا به روش نادرست نتیجه کمی دارد

وقتی بحث می کنید، نتيجه باید تبادلات سالمی باشد که برای آموزش و رشد به عنوان یک زوج باشد. در عوض، آنها می توانند به عنوان یک انتقاد یا شکایت مستقیم شروع کنند که نشان دهنده حمله به شخصیت طرف مقابل است. این نمی تواند برای سلامت ازدواج منصفانه باشد.

وقتی حوله‌ای را روی زمین می‌بینید یا از هزینه‌های بیش از حد مطلع می‌شوید، باید به طور سازنده و بدون کلمات «شما» یا «چرا» در ابتدای جمله به آن نزدیک شوید.

یک شروع بهتر احتمالاً شامل «می‌توانی» یا «آیا می‌توانی» را شامل می‌شود، به آنها اجازه می‌دهید استدلال خود را بیان کنند یا شاید این کار را انجام دهند. احترام خیلی فراتر از همه چيز است.

11. بحث در مورد فرزندان

یکی از دعواهای رایج در ازدواج این است بچه ها هستند. همانطور که ازدواج ها تکامل می یابند و زوج ها با هم رشد می کنند، تصمیمات آنها بارها و بارها تغییر خواهد کرد. هر چه بیشتر بالغ شوید، می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید یک خانواده را با هم تجربه کنید يا نه.

مطمئناً این موضوعی است که قبل از ازدواج باید در مورد آن بحث شود. کودک چیزی نیست که بتوانید صرفاً در مورد آن مصالحه کنید. اگر هر دو نفر نظرشان يكسان نباشند، کوچولو متضرر می‌شود، زیرا یکی از والدین در تمام طول مسیر كمك نمي كند، اما عصبانی می‌شود.

این چیزی نیست که قابل حل باشد.

12. ناسازگاری جنسی می تواند مشکل ساز باشد

برای هر فرد افت و خیزهایی در رابطه جنسی وجود خواهد داشت. این نیز یکی از دعواهای رایج در ازدواج است. زمانی خواهید دید که یکی از شما میل جنسی بالاتری نسبت به دیگری دارد.

وقتی این یک مشکل تکراری می شود تا جایی که رابطه جنسی برای مدت طولانی به تعویق افتاده است، قبل از ایجاد یک قطع ارتباط باید یک خط ارتباطی ایجاد شود.

هر دو طرف باید در مکانی منطقی باشند که هر کدام بتوانند به طور آسیب پذیر، آشکار و صادقانه در مورد اینکه چرا به طور خاص رابطه جنسی اتفاق نمی افتد، خواه یک مشکل فیزیکی یا پزشکی یا شاید یک بی علاقگی، استرس، ناامنی یا دلایل مرتبط دیگر صحبت کنند.

هنگامی که مکالمه شروع شد، می توانید در یافتن راه هایی برای حل مشکل به طور سالم و رضایت بخش پیش بروید، بنابراین هر فرد احساس می کند نیازهایش برآورده شده است. ممکن است به معنای صمیمیت بیشتر به طور منظم و بودن در اتاق خواب بدون رابطه جنسي برای یک دوره باشد.

13. شما هرگز اشتباه نمی کنید

حل و فصل دعواهای زوج ها زمانی چالش برانگیز است که فرد اصرار دارد که بدون توجه به شرایط، همیشه حرف او درست است. این لجاجت و لجبازی است، در حد بی احترامی است، و می تواند برای همسر سختی باشد که به طور منظم با آن برخورد کند.

برای حرکت رو به جلو باید نرم شود، در غیر این صورت ممکن است شریک زندگی در ادامه رابطه با مشکل مواجه شود.

14. خیانت

دعواها بر سر خیانت می تواند بد باشد اگر اجازه دهید. نکته مهم این است که قبل از انجام واکنش اولیه که پر از احساسات خواهد بود، سعی کنید دليل را به دست آورید. اولین پاسخ می تواند شامل بسیاری از اظهارات تکانشی باشد که ممکن است منظور شما نباشد.

یک قدم به عقب بردارید، از شخصی که خيانت كرده بخواهید شما را ترک کند تا هر یک از شما قبل از صحبت کردن فکر کنید، و سپس زمانی را تعیین کنید که بعد از احساس آرامش و آمادگی برای بحث در مورد موضوع، بتوانید با هم ارتباط برقرار کنید.

هنگامی که یک نفر به یک ازدواج قابل اعتماد وارد می شود، خيانت می تواند ویرانگر باشد و به ازدواج آسیب برساند، اغلب تا حدی که كار به طلاق بكشد. ترمیم اعتمادی که به اشتراک گذاشتید چالش برانگیز است، اما غیرممکن نیست. تلاش قابل توجهی می طلبد.

شما دو نفر باید کارهای زیادی انجام دهید تا بفهمید چرا این اتفاق افتاد، چه چیزی منجر به آن شد، و تعیین کنید که اگر واقعاً می خواهید به عنوان یک زوج به جلو بروید، چه تغییراتی باید در ازدواج ایجاد کنید.

15. دعوا وجود ندارد

برای زوجی که از دعوا دست می کشند، جایی که سکوت جایگزین مشاجره شده است، این می تواند نشانه ای باشد که دیگر حرفی برای گفتن نیست. در این مورد، یکی یا هر دوی شما از نظر عاطفی جدا شده اید و دیگر اهمیتی نمی دهید. اجتناب نشانه آشکاری است که پایان نزدیک است.

اگر نمی خواهید رابطه به پایان برسد، به دنبال اشتیاق در ازدواج خود باشید. شما دو نفر، در یک نقطه، باید گفتگوها یا مناظره های پر جنب و جوشی در مورد موضوعاتی داشته باشید که در مورد آنها اختلاف نظر داشتید و از نظرات یکدیگر (و انتقاد) در مورد آن موضوعات قدردانی کرده اید.

این ضروری است که به یاد داشته باشید چه چیزی را در مورد این شخص دوست داشتید، عصبانی شوید و برای آن و با او مبارزه کنید.

نتيجه نهایی

هر زن و شوهری دعوا می کنند. این واقعاً یک بخش طبیعی از ازدواج طولانی مدت و متعهدانه است. به همین دلیل است که فهرستی از مشکلات رایج در ازدواج را خواهید یافت. اگر از بحث و گفتگو و برقراری ارتباط جلوگیری کنید، ارتباط با طرف مقابل ناسالم و ناامید کننده است.

مقاله مرتبط: 5 نشانه که همسر شما ناراحت است و راه حل

این رابطه احتمالاً دوام نخواهد آورد، زیرا صادقانه بگویم، وقتی کسی اشتباه می‌کند، آن شخص می‌خواهد که  شریکش به اندازه کافی برای واکنش، برقراری ارتباط و تمایل به بهتر كردن او از طریق ارتباط تلاش کند.

هنگامی که مشکلات مهمی وجود دارد،  هر طرفي از همسرش می خواهد که به اندازه کافی پرشور باشد تا بایستد و به رفع آن کمک کند. این مبارزات منجر به یادگیری، رشد و ساختن داستانی می شود که نسل ها آن را منتقل می کنند.

مطلب پیشنهادی

رنجش از همسر

غلبه بر رنجش از همسر در ازدواج

طبیعی است که به خاطر یک بی عدالتی خفیف یا یک حادثه بزرگ احساس رنجش …

قرار آشنايي با فرد سمي

چگونه بفهمیم که با یک فرد سمی قرار آشنايي و ازدواج می گذاريم؟

رابطه هیچ کس کامل نیست – این فقط یک واقعیت زندگی است. اما اگر بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *