25 قانون براي لذت بردن از دعوای خانوادگی
دعوای خانوادگی اجتناب ناپذير است ولي موضوعي كه مهم است اين است كه شما دعواي محترمانه بلد باشيد و به يكديگر توهين نكنيد

25 قانون برای لذت بردن از دعوای خانوادگی

هر جا که دو نفر رابطه مستمر داشته باشند، در نهایت درگیری وجود خواهد داشت. و هر زمان که درگیری وجود داشته باشد، فقط دو نتیجه می تواند داشته باشد: هر دو به یکدیگر صدمه می زنیم و در رابطه خود فاصله ایجاد می کنیم. یا با کسب دانش و ارتباط بیشتر با طرف مقابل یکدیگر را بسازیم و از تجربه بهره مند شویم. همه چیز به این بستگی دارد که ما با اشتباه مبارزه کنیم یا درست بجنگیم. در اینجا آنچه می توانید در دعوای خانوادگی انجام دهید:

1. پاسخ ملایم خشم را در دعوای خانوادگی خنثی می کند

طنز به موقع می تواند مفید باشد، اما البته شوخی، کنایه یا اظهارات تمسخر آمیز فقط آتش دعوای خانوادگی را شعله ور می کند.

2. از تعمیم، اغراق و فاجعه گویی در دعوای خانوادگی بپرهیزید

گفتن “همه تقصیر من است” بی احترامی و دستکاری است. ایفای نقش مقصر همه چیز برانگیختن همدردی به قیمت تصمیم است. گفتن «هرگز» یا «همیشه» اغلب منجر به حالت تدافعی طرف مقابل در دعوای خانوادگی می شود. با احساسات خود صادق باشید. از گریه به عنوان ابزاری برای بازي دادن طرف مقابل استفاده نکنید.

3. در زمان حال بمانید و گذشته را در گذشته رها کنید

روی موضوع فوری تمرکز کنید. از به کار بردن عبارت «به یاد می آورم چه زمانی . . ” مسائل یا شکایات دیگر را برای استفاده به عنوان سلاح در آینده در دعوای خانوادگی ذخیره نکنید.

در  دعوای خانوادگی گذشته را رها كنيد.

4. روی مشکل تمرکز کنید نه اینکه به طرف مقابل در دعوای خانوادگی حمله کنید

این به معنای اشتراک گذاری به گونه ای است که طرف مقابل احتمال بیشتری برای دریافت پیام دارد. درباره شخصیت، طرف مقابل قضاوت نکنید و به او برچسب نزنید. مشاهدات دیگران در مورد طرف مقابل را وارد گفتگو نکنید.

5. هنگام صحبت در دعوای خانوادگی ، به جای «تو باید» بگویید «من احساس می کنم»

جملات «احساس می‌کنم» به پیام شما اجازه می‌دهد به شیوه‌ای غیرتهاجمی شنیده شود. جملات “شما باید” منجر به تمرکز، عصبانیت و حالت تدافعی اشتباه می شود.

6. مایل به گوش دادن آشکار باشید

این به معنای شنیدن و بازتاب احساسات طرف مقابل به روشی معتبر است. ما اغلب بهتر از اعضای خانواده خود به صحبت های غریبه ها یا آشنایان گوش می دهیم. آنها با وجود آشنایی ما سزاوار احترام ما هستند.

7. از دعواي بی صدا استفاده نکنید

سرد و دور شدن، ارزش طرف مقابل را کم می کند و منفعل – پرخاشگر است. این فقط منجر به ناامیدی و خصومت بیشتر برای هر دو طرف خواهد شد.

8. از موضوع اجتناب نکنید یا آن را رد نکنید

اشکال آن عبارتند از: فرار به خانه مادر، جایگزینی رابطه جنسی به جای حل و فصل، خیالبافی. مسئولیت شروع گفتگو برای حل مشکل را بپذیرید.

9. درد و خشم خود را پر یا تقسیم نکنید

به یاد داشته باشید که “عشق هیچ سابقه ای از اشتباهات را نگه نمی دارد.” اگر متوجه شدید که طرف مقابل در حال کاهش صدمات است، برای پیگیری آشتی پیشقدم شوید.

10. حل تعارض را به موقع دنبال کنید

در برخی شرایط، ممکن است تأخیر عاقلانه باشد، اما این نیز می تواند شکاف را عمیق تر کند. از این اصل پیروی کنید که هرگز با عصبانیت به رختخواب نروید.

11. در انتخاب زمان بحث در مورد یک موضوع عاقلانه عمل کنید

بهترین گزینه انتخاب مشترک زمانی است که بهترین فرصت را برای بحث بی وقفه فراهم می کند. طرف مقابل را مجبور به بحث در مورد آن نکنید، زیرا فقط باید آن را بیرون بیاورید. زمانی که هر یک از طرفین ممکن است خسته، مضطرب یا استرس داشته باشند، بحث کردن درباره موضوعی عاقلانه نیست. از بحث کردن درباره یک موضوع، به خصوص موضوعی که با احساسات شدید همراه است، در اطراف دیگران خودداری کنید.

12. اگر سریع عصبانی می شوید سعی نکنید مشکلی را حل کنید

“اگر آرام بمانید، عاقل هستید، اما اگر خلق و خوی تند داشته باشید، فقط نشان می دهید که چقدر احمق هستید.”

13. اگر طرف مقابل در حال تخلیه است، صحبت را قطع نکنید یا تلافی نکنید

به طرف مقابل فرصت دهید تا به طور کامل احساسات یا ناامیدی خود را بیان کند. تمام تلاش خود را بکنید تا خشم یا ناامیدی دیگران را شخصی نکنید. به عبارت دیگر، اجازه دهید مالک آن باشد.

14. راه های خروجی سالمی برای رهاسازی احساسات قوی به ویژه خشم ایجاد کنید

رهایی از خشم از طریق فعالیت بدنی فرصت بهتری برای حل و فصل فراهم می کند. هنگامی که به شدت عصبانی یا ناامید هستید، قبل از مقابله با مشکل، دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، وزنه برداری یا هر نوع ورزش دیگری را امتحان کنید. کنترل احساسات برای ارتباط ایمن، بالغ و سالم ضروری است.

15. در یک زمان روی حل یک مسئله کار کنید

در مورد شکایت خود دقیق، موجز و شفاف باشید. با برداشتن چندین شکایت به طور همزمان، طرف مقابل را تحت فشار قرار ندهید. تا زمانی که مشکل حل شود در محل بمانید. از مسائلی که ممکن است دیگران با این شخص داشته باشند یا مسائل نامرتبط برای تأکید بیشتر بر شکایت خود استفاده نکنید.

16. ذهن خوان نباشید

از پیش بینی آنچه ممکن است یک نفر فکر کند، احساس کند یا بگوید، خودداری کنید. ما اغلب با کسانی که بیشتر می شناسیم نتیجه گیری می کنیم به جای اینکه به او فرصتی تازه برای اشتراک گذاری فرصت بدهیم.

17. هرگز تصور نکنید که طرف مقابل می تواند ذهن شما را بخواند

بسیاری از همسران، چون یکدیگر را به خوبی می شناسند، انتظار دارند که طرف مقابل به طور خودکار تصمیم بگیرد که چه احساسی دارد.

18. از انتقاد از موضوعات خارج از كنترل آن شخص خودداري كنيد.

از انتقاد از نقاط دردناک یا نواحی خارج از کنترل شخص دیگر خودداری کنید. اندازه شکایت خود را با جدیت موضوع بسنجید.

19. صادقانه آنچه را که واقعاً احساس می کنید به اشتراک بگذارید

روی مشکل واقعی تمرکز کنید که به مسائل ثانویه یا مرتبط نیست.

20. محبت های خود و امتیازات همسرتان را دریغ نکنید

سعی نکنید همسرتان را با خودداری از اعمال محبت آمیز مانند گرفتن دست، بوسیدن یا در آغوش گرفتن تنبیه کنید. برای زوج های متاهل، از انکار صمیمیت جنسی به عنوان یک تهدید یا سلاح درگیری استفاده نکنید.

21. زمانی که اشتباه می کنید مسئولیت را بپذیرید و زمانی که حق با شماست فروتنی داشته باشید

به طرف مقابل یادآوری نکنید که باید قبلاً بهتر گوش می داد زیرا حق با شما بود. داشتن یک رابطه درست مهمتر از درست بودن است.

22. بدون تمایل به اشتراک گذاری راه حل سودمند متقابل شکایت نکنید

تغییرات خاص را بخواهید. درخواست نکنید که همه انتظارات شما به یکباره برآورده شود. روشن باشد که چه مسائلی حل شده است، چه اقداماتی انجام خواهد شد و چه کسی مسئول هر اقدام است.

23. هنگامی که یک قانون شکسته می شود صحبت کنید

فضایی ایجاد کنید که هر یک از طرفین را تشویق کند که در صورت شکسته شدن یک قانون صحبت کنند. به همدیگر احترام بگذارید تا اصلاح لازم را انجام دهید.

24. همیشه مایل به بخشش باشید

بسیاری از چیزها ممکن است ما را در مورد شخص دیگری تحریک، آزار یا ناراحت کند. این چیزها ممکن است مستلزم تحمل و نبخشیدن باشد. اگر عملی قابل توجیه باشد، ممکن است به جای بخشیدن نیاز به درک داشته باشد. بخشش اساس آشتی است. بخشش به معنای فراموش کردن به خاطر آوردن نیست، بلکه به این معناست که فراموش کردن را به خاطر بسپارید. وقتی می گویم «تو را می بخشم»، اعلام می کنم که موضوع بین ما مرده و دفن شده است. من آن را تکرار، مرور یا تمدید نمی کنم.

مقاله مرتبط: نحوه برخورد موثر با اعضای مشكل ساز خانواده

25. به چشمان طرف مقابل نگاه کنید

تماس چشمی خوب می تواند کیفیت ارتباط شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. تماس چشمی خوب به فردی که صحبت می کند احترام می گذارد.

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *