حوصله انجام رابطه جنسي و زناشويي
راه هايي وجود دارد كه بتوانيد حوصله خود را براي انجام رابطه جنسي و زناشويي افزايش دهيد.

8 نکته برای اینکه حوصله انجام رابطه جنسی و زناشويي را در شما افزايش دهد.

وقتی دو شخصیت در کتاب‌ها و فیلم‌ها می‌خواهند رابطه جنسی داشته باشند، به‌محض اینکه از درهای اتاق خواب می‌روند، به نظر می‌رسند کاملاً گرم و آماده هستند، اما این همیشه در واقعیت اتفاق نمی‌افتد. در حالی که برخی از روزها حتی ممکن است قبل از دریدن لباس های همسرتان به اتاق خواب نروید، در روزهای دیگر، مهم نیست که او چه می گویند یا چه می کنند، شما حوصله انجام رابطه را نداشته باشید.

به یاد داشته باشید، اگر حوصله ندارید، از رابطه جنسی خودداری کنید. اما در روزهایی که می خواهید رابطه جنسی داشته باشید و می خواهید حوصله را ایجاد کنید، نکاتی وجود دارد که ممکن است میل جنسی شما را تحریک کند.

این مقاله به دلایل رایجی می‌پردازد که نشان می‌دهد افراد تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارند. همچنین نکاتی را ارائه می دهد که می تواند شانس و حوصله شما را برای داشتن صمیمیت افزایش دهد.

چرا ممکن است حوصله رابطه جنسي با همسر را نداشته باشيد؟

کشف اینکه چرا ممکن است در خلق و خوی رابطه جنسی نباشید، کلید کشف چگونگی رفع آن است. امتحان کردن نکات و ترفندهایی برای ایجاد روحیه فقط زمانی ممکن است به طرز ناامیدکننده ای بیهوده باشد که نتوانید بفهمید که چرا حوصله رابطه جنسی ندارید.

برخی از مقصران احتمالی پشت میل جنسی کم یا کاهش یافته عبارتند از:

اضطراب

تأثیرات فرهنگی

افسردگی

احساس شرم یا گناه

تغییرات هورمونی

عوامل استرس زای زندگی (مانند مرگ، بچه دار شدن)

دارو

سابقه سوء استفاده یا تروما بدون رسیدگی

مسائل حل نشده رابطه

علت هاي مختلفي وجود دارد كه چرا شما حوصله انجام رابطه زناشويي را نداريد.

اگر مشکوک هستید که هر یک از موقعیت های فوق یا موقعیتی خارج از کنترل شما باعث کاهش میل جنسی شما می شود، توصیه می شود با یک پزشک برای رد هر گونه مسائل پزشکی و همچنین یک متخصص سلامت روان برای روانی، عاطفی، صحبت کنید.

8 نکته برای اینکه شما را در خلق و خوی رابطه جنسی قرار دهد

اکنون که می‌دانید چه چیزی ممکن است باعث کاهش حوصله  و میل جنسی شما شود، می‌توانید راه‌هایی را برای رفع آن جستجو کنید. اگر فکر می کنید کاهش میل جنسی شما نتیجه یک وضعیت پزشکی است، باید با پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد آن صحبت کنید. با این حال، اگر ناشی از چیزهایی است که بیشتر تحت کنترل شما هستند، مانند استرس یا خستگی، در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند خلق و خوی رابطه جنسی داشته باشید.

اول مراقب خودت باش

زمانی که بهترین احساس را ندارید، ایجاد روحیه و لذت بردن از رابطه جنسی دشوار است. ممکن است در مرحله‌ای سپری کنید که در آن همیشه احساس خستگی، فرسودگی، دارید. همه اینها می تواند بر علاقه شما به صمیمیت فیزیکی تأثیر بگذارد.

با رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش منظم شروع کنید. زمانی را برای خود اختصاص دهید، جایی که فقط استراحت کنید و دوباره با خودتان ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان می دهد که ورزش منظم می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد

استفاده از مواد می تواند عملکرد جنسی را نیز با چالش مواجه کند. اگر سیگار می‌کشید یا مقادیر زیادی الکل می‌نوشید، ممکن است بخواهید منابعی را جستجو کنید که به شما کمک کند سیگار را ترک کنید یا به طور کامل ترک کنید.

چیزهای جدید را امتحان کن

گاهی اوقات به دلیل بی حوصلگی یا بی قراری، حوصله رابطه جنسی ندارید. این امر به ویژه در مورد افرادی که ازدواج طولانی مدت دارند رایج است. شما می توانید با امتحان کردن چیزی که هیچ یک از شما قبلاً امتحان نکرده اید، زندگی جنسی خود را تجدید کنید. نقش آفرینی  مي تواند به شما كمك کند.

همچنین می توانید محیط خود را تغییر دهید. رزرو اتاق در یک هتل مجلل برای یک یا دو شب می تواند جرقه ای را به زندگی جنسی در ازدواج شما بازگرداند که حتی نمی دانستید آن را از دست داده اید.

با این حال، مهم است که صمیمیت عاطفی بین خود و شریک زندگی خود را قبل از امتحان کردن چیزهای جدید برای طعم دادن به زندگی جنسی خود تقویت کنید. ارتباط عاطفی میل جنسی را افزایش می دهد

شما و شریک زندگیتان ممکن است فهرستی از آنچه می خواهید در طول رابطه جنسی تجربه کنید – چه از نظر فیزیکی و چه از نظر احساسی – تهیه کنید و آنها را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. به اشتراک گذاشتن خواسته های خود با شریک زندگی خود، و همچنین گوش دادن به خواسته های او، راهی عالی برای اطمینان از اینکه هر دو از نظر احساسی در ارتباط هستید و امنیت دارید – که اغلب راه را برای صمیمیت فیزیکی هموار می کند.

برای رابطه جنسی وقت بگذارید

بسیاری از زوج ها متوجه می شوند که رابطه جنسی را به عنوان یک فکر بعدی، احتمالاً در پایان یک روز طولانی، انجام می دهند. اگرچه ممکن است کار جالبی به نظر نرسد، اما تعیین زمان خاصی در برنامه خود برای داشتن رابطه جنسی می تواند تفاوت قابل توجهی در زندگی جنسی شما ایجاد کند.

برنامه ریزی رابطه جنسی تضمین می کند که از زمان حضور کامل در کنار شریک زندگی خود محافظت می کنید. همچنین ذهن و بدن شما را برای فعالیت آماده می کند، زیرا زمانی را برای لذت بردن از آن اختصاص می دهید.

استرس خود را مدیریت کنید

زمانی که استرس زیادی دارید، ایجاد روحیه برای رابطه جنسی یا حتی لذت بردن از آن سخت است. در حالی که گفتن ساده‌تر از حذف عوامل استرس‌زا از زندگی‌تان آسان‌تر از انجام آن است، می‌توانید از تکنیک‌های خاصی برای مدیریت سطح استرس خود استفاده کنید.

یک برنامه ورزشی منظم ایجاد کنید، مدیتیشن کنید و تمرینات تنفسی را تمرین کنید تا به شما کمک کند سطح استرس خود را مدیریت کنید و میل جنسی خود را تقویت کنید.

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای پایین نگه داشتن سطح استرس خود انجام دهید، خواب کافی در شب است. وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، بر نحوه عملکرد شما در طول روز و در اتاق خواب تأثیر می گذارد

کشف کنید که چه چیزی شما را تحريك می کند

به چیزی که شما را تحريك می کند، سعی کنید آن را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، برخی از افراد با تبادل پیام با شریک زندگی خود در خلق و خوی رابطه جنسی قرار می گیرند. می توانید ابتدا یک متن قدردانی برای شریک زندگی خود ارسال کنید.

ارسال یک پیام محبت آمیز به شریک زندگی تان، ارتباط عاطفی بین شما دو نفر را افزایش می دهد، که می تواند روحیه هر دوی شما را برای رابطه جنسی ایجاد کند. شاید در طول روز پیام‌های متنی عشوه‌گر بفرستید و ببینید اوضاع چطور پیش می‌رود.

برخی از زوج ها ممکن است از شرکت در یک جلسه صحبت گرم چند ساعت قبل از رابطه جنسی لذت ببرند. شما همچنین می توانید مطالعه مطلبي وابسته به عشق شهوانی را امتحان کنید. اگر شریک زندگی شما به آن علاقه دارد، می‌توانید آن‌ها را بیاورید و با هم بخوانید، که ممکن است تمایل هر دوی شما برای صمیمیت فیزیکی را افزایش دهد.

خودت را بشناس

هیچ کس نمی تواند بهتر از خودتان بدن شما را بشناسد. مکان هایی را که همسرتان دوست دارید  شما را لمس کنند، به او بگوييد.

مقاله مرتبط: 10 راه برای افزایش میل جنسی و رابطه زناشويي

جدول زمانی رابطه جنسی خود را تغییر دهید

اگر متوجه شدید که شما و شریک زندگیتان فقط در شب و در پایان یک روز طولانی رابطه جنسی دارید، این ممکن است دلیلی باشد که شما در حال و حوصله رابطه جنسی نبوده اید. داشتن رابطه جنسی در شب، زمانی که زندگی بسیار شلوغی دارید، می تواند خسته کننده به نظر برسد. درعوض، برای چند هفته آینده برای رابطه زناشويي صبحگاهی وقت بگذارید.

داشتن رابطه جنسی اول صبح بعد از اینکه هر دو به اندازه کافی بخوابید و احساس استراحت کردید می تواند راهی عالی برای بهبود میل جنسی شما باشد.

نتيجه

این کاملا طبیعی است که گاهی اوقات در حال و هوای رابطه جنسی نباشید. اگر میل جنسی پایینی دارید، کمی وقت بگذارید تا بفهمید از رابطه جنسی از چه چیزهایی لذت می برید و چه چیزی شما را در خلق و خوی قرار می دهد. هنگام انجام این کار به خود فشار نیاورید. برای کشف تمایلات جنسی خود یا با شریک زندگی خود وقت بگذارید. اگر دوره های طولانی کم میل جنسی را تجربه کرده اید، این ممکن است نشانه یک بیماری زمینه ای باشد و باید با یک متخصص در مورد آن صحبت کنید.

مطلب پیشنهادی

خواستگاري از همکار

بايدها و نبايدها در آشنايي و خواستگاري از همکار

بیشتر بزرگسالان یک سوم عمر خود را صرف کار می کنند. جای تعجب نیست که …

وقتي همسرتان را ديگر دوست نداريد چه كنيد

اگر همسرتان را دوست ندارید چه کاری باید انجام دهید

اگر با همسری زندگی می کنید که از او متنفر هستید، ممکن است تعجب کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *