نشانه هاي خيانتكار دائمي
موضوع بدتر از كشف خيانت همسر وجود دارد اينكه كشف كنيم او خيانتكار دائمي است

6 نشانه یک خيانتكار دائمي

خیانت احساس وحشتناکی است. با این حال، یکی از تنها چیزهایی که می تواند احساس بدتری نسبت به همسر خيانتكار داشته باشد، این است که متوجه شوید این اولین بار نیست که آنها خیانت می کنند. فردی که سابقه  خيانت دارد  خيانتكار سریالی است. آنها ممکن است از نظر احساسی، فیزیکی یا هر دو خیانت کنند.

خيانت سریالی به سادگی به این معنی است که شخصی بیش از یک بار به شریک زندگی خود خیانت کرده است.

چگونه می توانید مراقب یک خیانتکار سریالی باشید و اگر متوجه شوید که شریک زندگیتان مکرراً به شما خیانت کرده است، چه کاری می توانید انجام دهید؟ با کمک یک روانپزشک دارای مجوز هیئت مدیره، ما هر چیزی را که برای مدیریت این وضعیت دشوار نیاز دارید، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

ویژگی ها و رفتارهای متقلبان سریالی

شایان ذکر است که  خيانت نوعی بیان است و می تواند دلایل زمینه ای زیادی داشته باشد. دکتر ادوارد راتوش، یکی از بنیانگذاران SohoMD، توضیح می دهد: «خيانت سریالی همچنین باید به عنوان یک شکل رفتاری ارتباط تلقی شود؛ دریچه ای به احساسات اساسی، انگیزه هایی برای بازسازی آسیب های گذشته، اجتناب از صمیمیت عاطفی و اعتماد به نفس پایین».

موارد زیر نشانه هایی است که نشان می دهد فرد سابقه خیانت به شریک زندگی خود را دارد.

همسر خيانتكار دائمي نشانه هايي دارد

1.در رابطه با صمیمیت دروغ می گویند.

راتوش می‌گوید: «متقلب‌ها درباره اولویت‌های صمیمیت خود به شریک زندگی خود دروغ می‌گویند و این حقیقت را پنهان می‌کنند که تازگی جنسی ریشه درخت تصمیم‌گیری آنهاست.

2. آنها قبلا خيانت کرده اند.

 افرادی که به شرکای قبلی خود خیانت کرده اند، احتمال بیشتری دارد که دوباره آن را تکرار کنند. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برای بسیاری از ما، طبیعی است که به شرکای خود این شک را بدهیم که آنها پس از اشتباه گذشته تغییر کرده اند. با این حال، مهم است که بدانید، افرادی که در اولین رابطه خود خیانت می کنند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که در رابطه بعدی خود دوباره این کار را انجام دهند، در مقایسه با کسانی که در رابطه خود خیانت نکرده اند.

3. لپ تاپ و گوشي خود را پنهان می کنند.

این کاملاً منطقی است که در برقراری ارتباط با دیگران حریم خصوصی بخواهید، اما شریکی که تلفن، لپ‌تاپ یا تبلت خود را از شما پنهان می‌کند ممکن است این کار را انجام دهد زیرا سابقه خيانت دارد یا در حال حاضر در حال خيانت است.

4. آنها با مسائل مربوط به سلامت عاطفی خود برخورد نکرده اند.

راتوش توضیح می‌دهد: «شرایط زمینه‌ای ممکن است از شرایط اولیه روان‌پزشکی، مانند اختلال دوقطبی یا اختلالات کنترل تکانه مانند ADHD یا اختلالات رفتاری ناشی از مواد متغیر باشد. او می افزاید: «اعتیاد جنسی یا مسائل دلبستگی نیز ممکن است در بازی وجود داشته باشد.

5. طوری رفتار می کنند که انگار خیانت مشكل بزرگی نیست.

خيانتكارها می گویند که وفاداري بیش از حد ارزشمند شده است. اگر به نظر می رسد که شریک زندگی شما علاقه ای به تعهد به شما ندارد، فکر نمی کند تک همسری مدل مناسبی برای رابطه است.

یا فکر نمی‌کند که خیانت به شریک یک مشكل بزرگ است، باید اين موارد را در نظر بگیرید. این طرز فکر نشان دهنده فردی است که به شرکای خود خیانت کرده است.

تاثیر خيانت سریالی بر روابط

خيانت سریالی هم بر فریبنده و هم بر شخصی که مورد خیانت قرار می‌گیرد تأثیر می‌گذارد، و به طور خلاصه، برای هر کسی که درگیر است، سالم نیست. هم فردی که خیانت می‌کند و هم شخصی که مورد خیانت قرار می‌گیرد، به سرعت خود را بدتر از این تجربه می‌بینند.

سابقه خود شما در روابط می تواند نحوه واکنش شما را به خيانت تعیین کند. راتوش هشدار می دهد: “برای فردی که مورد خیانت قرار می گیرد، این رفتار می تواند به آسیب های گذشته وارد شود و در واقع شریک زندگی را درگیر یک حلقه منفی نگه دارد.”

از سوی دیگر، سابقه رابطه مثبت ممکن است به شما کمک کند تا سریعتر از این موقعیت خارج شوید. او می‌گوید: «اگر شریکی که مورد خیانت قرار گرفته، دارای فرآیند دلبستگی سالم و عزت نفس بالایی باشد، معمولاً از رابطه خارج می‌شود و از نمایش رفتارهای منفی بعدی اجتناب می‌کند.

برای فردی که مورد خیانت قرار می گیرد، این رفتار می تواند به علت آسیب های گذشته باشد و در واقع شریک زندگی را درگیر یک حلقه منفی نگه دارد.

– دکتر. ادوارد راتوش

برای فردی که خیانت می کند، انجام دوباره آن پس از انجام آن در گذشته ممکن است باورهای منفی خود را تقویت کند. راتوش می‌گوید: «برای افراد خيانتكار، این كار ممکن است خارج از کنترل آنها باشد، زیرا اعتیاد یا مسائل ديگر بر عزت نفس آنها تأثیر منفی می‌گذارد». در واقع، او به ما می‌گوید که اوضاع ممکن است آنقدر خارج از کنترل آنها باشد که «برخی متقلب‌های سریالی، به‌ویژه آن‌هایی که مستعد اعتیاد هستند، می‌توانند چنان از نظر عاطفی تسخیر شوند که فقط برای برآوردن نیازهای اجباری خود، یک رابطه عاشقانه را به خطر بیندازند.»

  چگونه یک خيانتكار سریالی را شناسایی کنیم

اکنون که برخی از ویژگی ها و رفتارهای یک متقلب سریالی را می دانید، تشخیص علائم هشدار دهنده آسان تر است. در اینجا نحوه تشخیص اینکه فردی سابقه تقلب دارد یا اینکه در حال حاضر این اولین بار نیست که این کار را انجام می دهد، آمده است.

نشانه های اصلی یک خيانتكار سریالی

1.روابط ضعیفی با دیگران دارند.

 راتوش می‌گوید: «یک مکان مهم برای نگاه کردن، رابطه آنها با والدین، خواهر و برادرها و دوستانشان است. این به این دلیل است که “اگر آنها روابط پویا طولانی مدت و سالم با افراد زندگی خود داشته باشند، به احتمال زیاد با شریک زندگی خود این روابط را خواهند داشت.”

2. زمانی که شما آن را مطرح می کنید در برابر پرداختن به سلامت روان خود مقاومت نشان می دهند.

راتوش پیشنهاد می کند: «به دنبال افرادی باشید که از سلامت روان خود مراقبت می کنند. او توضیح می‌دهد: «متقلب‌ها معمولاً وضعیت‌های بد سلامت روانی را تحمل می‌کنند» و خاطرنشان می‌کند که «شناسایی اختلالات سلامت روان درمان‌نشده و/یا بهداشت روانی ضعیف برای درک متقلب سریالی حیاتی است».

3. قبلاً یک بار به شما خیانت کرده اند.

از آنجایی که مطالعات نشان می‌دهد کسانی که یک بار تقلب کرده‌اند بیشتر احتمال دارد دوباره آن را تکرار کنند، ممکن است نخواهید عذرخواهی را بپذیرید و با اعتماد کامل ادامه دهید.

هر کسی می تواند یک خيانتكار باشد، اما برخی از جمعیت بیشتر از دیگران مستعد خيانت هستند. برای مثال، احتمال خیانت مردان از نظر آماری بیشتر از زنان است، و افراد مسن تر بیشتر از جوان ترها خیانت می کنند.

چگونه با یک خيانتكار سریالی برخورد کنیم

اگر متوجه شده اید که شریک زندگی شما یک خیانتکار سریالی است، نباید منتظر اقدام باشید. شما می خواهید در اسرع وقت اقدامات بعدی خود را شروع کنید.

ابتدا باید سلامت جسمانی خود را در اولویت قرار دهید. راتوش توصیه می‌کند: «وقتی خیانت کشف شد، اولین نگرانی باید سلامت شخصی باشد: برای جلوگیری از خطرات سلامتی فوراً رابطه جنسی را متوقف کنید. اگر شریک زندگی شما ادعا می کند که هنگام خیانت اقدامات احتیاطی را انجام داده است، به این معنی نیست که ارتباط با او بی خطر است. شما می خواهید هر دو فورا آزمایش شوید.

در مرحله بعد، درمان مناسب است. راتوش می‌گوید: «روی طرحی برای مشارکت در درمان روان‌پزشکی که شامل کار بیولوژیکی و گفتار درمانی است، کار کنید. اگر با این وضعیت برخورد نشود، شریک زندگی شما احتمالاً دوباره خیانت می کند. و همچنین باید در درمان شرکت کنید، هم برای پردازش آسیب های ناشی از خیانت همسرتان و هم برای اطمینان از اینکه در چرخه او گرفتار نمی شوید.

در نهایت، باید در زمان حال مکث کنید. راتوش پیشنهاد می‌کند: «قبل از صحبت جدی درباره آینده رابطه، گام‌های ملموس برای بهبود وضعیت سلامت روانی را بررسی کنید». اگر برنامه‌های آینده دارید، بهتر است آن‌ها را متوقف کنید تا زمانی که هر دو مطمئن شوید که شریک زندگی‌تان دوباره به شما خیانت نخواهد کرد.

چگونه به جلو حرکت کنیم

چه با شریک زندگی خود بمانید و چه تصمیم به جدایی داشته باشید، به احتمال زیاد به دلیل خیانت شخصی که به شما خیانت می کند، از نظر عاطفی خسته شده اید. مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید، زیرا بدانید که نمی توانید شخص دیگری را اصلاح کنید.

جستجوی درمان برای خودتان کلیدی خواهد بود تا مطمئن شوید که مستقیماً از فردی که خیانت می‌کند به دیگری که خيانت می‌کند، حرکت نمی‌کنید. فردی که بعد از رابطه با یک خيانتكار سریالی ادامه می دهد باید ارزیابی روانپزشکی خود را انجام دهد – تا مطمئن شود که از حمایت مناسب برای مدیریت هر شکست قلبی برخوردار است و همچنین درک می کند که آیا به نوعی این نوع افراد را به زندگی خود جذب می کند یا خیر. راتوش پیشنهاد می کند. او می گوید این کار را باید برای سلامت روان و عزت نفس انجام داد.

اگر تصمیم به ماندن در کنار شریک زندگی خود دارید، برای تغییر عادات به درمان شخصی آنها نیاز است. خبر خوب این است که این در واقع ممکن است! راتوش توضیح می‌دهد: «با مراقبت‌های روانپزشکی مناسب، متقلبان می‌توانند مسیر زندگی عاطفی سالم‌تری را پیدا کنند. “گاهی اوقات، با حمایت و درمان مناسب، احساسات و صداقتی که می‌توان پس از یک قسمت تقلب آشکار کرد، می‌تواند به انگیزه‌ای تبدیل شود که به افراد کمک می‌کند تا برای ارتقای زندگی خود متعهد شوند.”

منابعی برای سلامت عاطفی شما

اگر با یک خيانتكار سریالی بوده اید، بدانید که این تقصیر شما نیست. شما تصمیم گرفتید کسی را دوست داشته باشید که از جایی رفتار می کند که از نظر عاطفی کاملاً خوب نیست، و این به این معنی نیست که شما کار اشتباهی انجام داده اید. اکنون تمرکز شما باید روی این باشد که چگونه سلامت عاطفی مکان خود را بهبود ببخشید تا از این وضعیت بهبود پیدا کنید.

اگر می خواهید با شریک زندگی خود بمانید، استفاده از یک شکل ساختار یافته بهبودی می تواند شریک زندگی شما را در مسیر درست نگه دارد.

مقاله مرتبط: شناخت علائم و انواع رفتارهای بازي با فرد توسط ديگران

همچنین می توان به شبکه شخصی خود اعتماد کرد. به جای اینکه این وضعیت را برای خود نگه دارید، به کسانی که به آنها نزدیک هستید در مورد آنچه از سر گذرانده اید بگویید. به خودتان اجازه دهید تا زمانی که از بودن با یک کلاهبردار سریالی خلاص می شوید، به عزیزانتان تکیه کنید. آنها به شما کمک می کنند تا برای مراقبت از خودتان وقت بگذارید و می توانند به شما یادآوری کنند که این تقصیر شما نبوده است.

بودن با یک کلاهبردار سریالی آسیب زا است، بنابراین به خود این لطف را بدهید که برای غلبه بر آن وقت بگذارید. شفا بلافاصله اتفاق نمی افتد، اما آینده شما همچنان می تواند پر از عشق و صداقت باشد.

مطلب پیشنهادی

شك در رابطه

چگونه بر شک و ترديد در یک رابطه غلبه کنیم

شما و شریک زندگیتان ممکن است قبل از اینکه شک و ترديد در مورد يكديگر …

بوسه روي گردن همسر

معني بوسه به گردن همسر چيست؟ (به علاوه، انواع دیگر بوسه ها)

بوسیدن گردن از طرف شریک زندگی خود مطمئناً قلب شما را پر از عشق می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *