گريه در رابطه جنسي
گريه در رابطه جنسي به علت هاي مختلف رخ مي دهد. با شناختن علت مي توانيد به درك و حل موضوع كمك كنيد.

چرا ممکن است در طول رابطه جنسی گریه کنید

برای بسیاری از افراد، رابطه جنسی یک عمل بسیار احساسی است. هنگام داشتن رابطه جنسی، ممکن است متوجه شوید که احساسات بسیاری از لذت تا شادی را تجربه می کنید. حتی ممکن است برخی افراد آنقدر تحت تأثیر احساسات قرار گیرند که شروع به گریه کنند.

اگر تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفته اید، اولین چیزی که باید بدانید این است که در اکثر موارد کاملا طبیعی است. در حالی که ممکن است نسبتاً خجالت آور باشد، معمولاً جای نگرانی نیست. این مقاله کمک می کند تا بفهمید چرا این اتفاق افتاده است و اگر می خواهید چه کاری می توانید انجام دهید تا از تکرار آن جلوگیری کنید.

این مقاله به این موضوع می پردازد که چرا ممکن است در حین رابطه جنسی گریه کنید و بعد از وقوع آن چه باید کرد.

اگر تا به حال در حین رابطه جنسی گریه کرده اید، سوال فوری که از خود می پرسید این است که “چرا؟” به خصوص اگر به نظر می رسد که اشک ها از هیچ جا سرازیر نشده اند. در حالی که گریه معمولاً با غم و اندوه همراه است، بسیاری از احساسات می توانند باعث گریه شما شوند، از خوشحالی گرفته تا ناامیدی.

شما در درد ناخواسته هستید

رابطه جنسی هرگز نباید به شکلی ناخواسته و ناراحت کننده دردناک باشد. اگر در حین رابطه جنسی درد و ناراحتی ناخواسته ای را تجربه کنید، ممکن است شروع به گریه کنید. برای رفع این مشکل، فوراً به شریک خود اطلاع دهید که درد دارید و یا به طور کامل متوقف شوید یا به طور قابل توجهی سرعت کار را کاهش دهید، فقط با رضایت، مراقبت و ارتباط واضح ادامه دهید.

درد حین رابطه جنسی، که به نام دیسپارونی نیز شناخته می‌شود، ممکن است در نتیجه عفونت، آسیب، یا به دلیل کمبود روغن‌کاری باشد.

زنان مبتلا به بیماری به نام واژینیسموس اغلب در حین رابطه جنسی احساس درد می کنند. واژینیسموس وضعیتی است که رابطه جنسی دخول را برای زنان دشوار می کند. معمولاً باید با ترکیبی از دارو و درمان درمان شود.

گريه در رابطه جنسي به دلايل مختلفي پيش مي آيد.

شما غمگین یا افسرده هستید

اگر با احساس غم و اندوه یا افسردگی دست و پنجه نرم کرده اید، این احساسات در طول رابطه جنسی از بین نمی روند، حتی اگر رابطه جنسی یک فعالیت لذت بخش باشد. اگر غمگین یا افسرده هستید، ممکن است در لحظات تصادفی روز به طور ناگهانی گریه کنید و این می تواند شامل رابطه جنسی نیز باشد.

افسردگی یک وضعیت چالش برانگیز است که باید با دارو، درمان یا ترکیبی از هر دو درمان شود.

تو خوشحالی

باور کنید یا نه، ممکن است در حین رابطه جنسی فقط به این دلیل که بسیار خوشحال هستید گریه کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما با شریکی که عمیقاً دوست دارید رابطه جنسی دارید یا واقعاً از رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت می برید. بنابراین، اگر متوجه شدید که دارید گریه می کنید، جلوی خود را نگیرید و اجازه دهید اشک جاری شود.

این می تواند یک لحظه پیوند صمیمی بین شما و همسرتان باشد. مطمئناً ضروری است که به شما بگوییم که دارید گریه می کنید زیرا بسیار خوشحال هستید تا شریک زندگی خود را نگران نکنید.

شما از داشتن رابطه جنسی خجالت میکشید

بسیاری از مردم با محتاط بودن در مورد رابطه جنسی دست و پنجه نرم می کنند. این عمدتا زمانی رخ می دهد که خارج از ازدواج یا یک شراکت متعهد باشد. حتی برخی افراد رابطه جنسی را یک عمل کثیف می دانند.

اگر فردی هستید که به رابطه جنسی به عنوان یک عمل شرم آور فکر می کنید، مهم است که این احساسات را فراموش کنید تا به راحتی از رابطه جنسی لذت ببرید.

فرض کنید در مورد داشتن رابطه جنسی با یک فرد خاص یا در یک موقعیت خاص، احتیاط دارید. در این صورت، از رابطه جنسی خودداری کنید تا زمانی که این احساسات برطرف شده و احساس راحتی بیشتری در رابطه جنسی داشته باشید.

شما به تازگی به اوج لذت رسيديد

برخی افراد متوجه می شوند که هر بار که به اوج لذت می رسند، کمی گریه می کنند. اوج لذت یک واکنش شدید بدن به لذت هنگام داشتن رابطه جنسی است.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷، محققان دریافتند که افراد طیف وسیعی از احساسات را تجربه می‌کنند، از گریه گرفته تا عطسه و حملات پانیک پس از اوج لذت. این پدیده نادر است

شما احساس غرق شدن می کنید

اگر کار، زندگی یا هر مشکل شخصی دیگری بر شما غلبه کند، این می تواند در طول رابطه جنسی بر شما تأثیر بگذارد. هنگام داشتن رابطه جنسی، بدن شما به طور پیوسته ترکیبی از هورمون ها را آزاد می کند. اگر افزایش هورمون ها را با استرس یا اضطراب ترکیب کنید، ممکن است گریه کنید.

برخی از افراد همچنین دارای وضعیتی به نام اضطراب عملکرد جنسی هستند که می تواند باعث گریه آنها در حین رابطه جنسی شود. تحقیقات نشان می دهد که این اختلال 9 تا 25 درصد مردان و 6 تا 16 درصد زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

شما با ترومای حل نشده روبرو هستید

اگر در گذشته مورد آزار جنسی یا عاطفی قرار گرفته اید، این می تواند باعث آسیب شود. زندگی از طریق آسیب های جنسی می تواند داشتن و لذت بردن از رابطه جنسی پس از حادثه را پیچیده کند، به خصوص اگر هنوز از ترومای خود بهبود نیافته اید.

تشویق می‌شود که با شرکت در گروه‌های درمانی یا حمایتی، به آسیب‌های حل‌نشده‌ی خود تمایل داشته باشید و شریکی را در نظر بگیرید که می‌تواند از طریق ارتباط عاطفی و جنسی دلسوزانه، درک، و محترمانه از بهبودی شما حمایت کند.

شما مبتلا به نارسایی پس از مقاربت هستید

دیسفوری پس از مقاربت عارضه ای است که بعد از رابطه جنسی باعث ایجاد احساس غم و اندوه شدید در زنان می شود.

در مطالعه‌ای در سال 2015، محققان دریافتند که حدود 46 درصد از شرکت‌کنندگان حداقل یک بار در زندگی خود نارسایی پس از مقاربت را تجربه کرده‌اند. اگر این بیماری را دارید، ممکن است ناگهان بعد از رابطه جنسی یا در حین رابطه جنسی گریه کنید، حتی اگر از آن لذت می‌بردید. در برخی موارد، حتی ممکن است در حین رابطه جنسی بدون هیچ دلیلی با شریک زندگی خود دعوا کنید.

شما از شریک زندگی خود ناراضی هستید

گریه کردن می تواند نشانه مشکلاتی در رابطه شما باشد. اگر با شریک زندگی خود دچار مشکلات عاطفی شده اید یا فکر جدایی را در سر می پرورانید، همه اینها می تواند در طول رابطه جنسی به نتیجه برسد.

اگر اینطور است، مهم است که این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید تا هر دو بتوانید روی ترمیم رابطه کار کنید یا راه های جداگانه خود را ادامه دهید.

شما در حال تجربه تغییرات هورمونی هستید

هورمون‌هایی که در طول رابطه جنسی ترشح می‌شوند، مانند اکسی توسین و دوپامین، باعث ایجاد احساس آرامش و شادی می‌شوند. با این حال، ممکن است به شدت این تغییرات هورمونی – همراه با شدت فیزیکی و احساسی رابطه جنسی – با اشک‌ریزی یا گریه واکنش نشان دهید.

اگر شرایط دیگری مانند سندرم پیش از قاعدگی (PMS)،  بارداری،  یائسگي یا اگر تحت درمان باروری هستید،  در بدن شما تغییرات هورمونی را تجربه می کند که ممکن است باعث شود در حین رابطه جنسی نیز گریه کنید.

شما کاملاً حضور دارید

ممکن است در حین رابطه جنسی گریه کنید، زمانی که احساس می کنید کاملاً حضور دارید و در لحظه هستید. گاهی اوقات، حضور در لحظه، فضایی را برای بروز احساسات دیگر ایجاد می‌کند، به‌ویژه احساساتی که ممکن است از آنها اجتناب کرده باشیم، بی‌حس شده باشیم یا سرکوب شده باشیم. رابطه جنسی می تواند باعث آزاد شدن انواع احساسات شود.

پس حین رابطه گریه کردی، حالا چی؟

اگر فقط در حین رابطه جنسی گریه کرده اید، ممکن است کمی از آن احساس خجالت کنید. شاید دانستن اینکه شما تنها نیستید کمک کند و در بیشتر مواقع کاملاً طبیعی است.

کاری که بعدا انجام می دهید معمولاً به دلیل گریه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر درد دارید، باید بلافاصله رابطه جنسی را متوقف کنید و منبع درد خود را کشف کنید. اگر نمی توانید تشخیص دهید که چه چیزی باعث درد شما شده است، ممکن است لازم باشد در مورد آن به پزشک مراجعه کنید.

اگر به هر دلیل دیگری گریه می کنید، با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید تا بتوانید ریشه آن را با هم پیدا کنید.

چگونه به گریه همسر در حین رابطه جنسی پاسخ دهیم؟

گریه ناگهانی شریک جنسی در حین یا بعد از رابطه جنسی می تواند تعجب آور باشد. همچنین می تواند باعث شود که شما احساس گناه، نگرانی یا اضطراب در مورد رفاه شریک زندگی خود داشته باشید.

مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد آن گفتگو کنید. طوری از کنارش رد نشو که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده. گاهی اوقات، گریه شریک زندگی شما در حین رابطه جنسی می تواند به مسائل عاطفی یا محتاطاتی اشاره کند که ممکن است در مورد رابطه شما داشته باشد.

روشن کنید که احساسات آنها را درک می کنید و با آنها همدردی می کنید و از آنها بپرسید که چگونه می توانید کمک کنید. ضروری است تا زمانی که احساس نکنید هر دو به یک نتیجه کامل در مورد موضوع رسیده اید، برای از سرگیری رابطه جنسی یا هر گونه فعالیت جنسی عجله نکنید.

مقاله مرتبط: چگونه موهای ناحیه تناسلي را به طور کامل اصلاح کنیم (زنان)

علاوه بر مکالمه در مورد علت وقوع گریه (به جای رفتن به حالت حل مسئله منطقی، به جای تلاش فوری برای تشخیص، ملاقات و حضور در آن چیزی که وجود دارد می تواند مفید باشد):

از شریک زندگی خود بپرسید که آیا مایل به توقف است (پاسخ ممکن است ادامه دادن یا توقف باشد)

سرعت خود را کم کنید و به نشانه های غیرکلامی شریک زندگی خود توجه کنید

فعالیت جنسی را متوقف کنید و شریک زندگی خود را تا زمانی که برای صحبت/ارتباط آماده شود نزدیک نگه دارید

نتيجه

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است در حین یا بعد از رابطه جنسی گریه کنید. باید بدانید که جای نگرانی نیست و در برخی موارد حتی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شما رابطه‌ای سالم و محبت آمیز با شریک زندگی خود دارید. با این حال، اگر اغلب در طول رابطه جنسی گریه می کنید و به نظر نمی رسد دلیل آن را بفهمید، ممکن است لازم باشد با یک روان درمانگر یا درمانگر جنسی در مورد آن صحبت کنید. شما می توانید این کار را با شریک زندگی خود یا به تنهایی انجام دهید

مطلب پیشنهادی

راه هاي افزايش اسپرم مردان

10 راه برای افزایش باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم

فعال ماندن، به حداقل رساندن استرس و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی …

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *