صمیمیت فیزیکی در ازدواج
صمیمیت فیزیکی در ازدواج موضوع بسيار مهمي است كه مي تواند ازدواج شما را نجات دهد.

10 باید و نباید صمیمیت فیزیکی در ازدواج

صمیمیت فیزیکی در ازدواج برای زوج‌های متاهل می‌تواند چیزی شبیه به یک میدان مین باشد – اين موضوع از دیدگاه اکثر افراد در مورد روابط یک انتظار است، اما هرکسی ترجیحات و تفاوت‌های ظریف خاص خود را دارد وقتی صحبت از این می‌شود که چه نوع صمیمیت فیزیکی احساس راحتی می‌کند. .

صمیمیت فیزیکی چیست؟

اين نوع صمیمیت بین زوجین یک عمل یا تبادل احساسات از جمله همراهی نزدیک، عشق افلاطونی، عشق رمانتیک یا کشش جنسی است. رابطه فیزیکی بعد از ازدواج می تواند یک عنصر حیاتی در تقویت یک رابطه باشد.

برای یک زوج متاهل، صمیمیت شامل نزدیکی جسمی، عاطفی و معنوی است که ذاتی خوشبختی یک زوج صمیمی است.

به همین دلیل اغراق نخواهد بود اگر بگوییم ازدواج و صمیمیت دست به دست هم می دهند.

نمونه‌هایی از صمیمیت فیزیکی عبارتند از قرار گرفتن در فضای شخصی، گرفتن دست، در آغوش گرفتن، بوسیدن، نوازش کردن، نوازش و فعالیت جنسی رضایت‌بخش.

آیا ازدواج بدون صمیمیت فیزیکی می تواند دوام بیاورد؟

صمیمیت بین زوج ها را می توان به عنوان باز بودن و آسیب پذیر بودن با شریک زندگی خود بدون ترس تعریف کرد.

بنابراین، آیا صمیمیت فیزیکی در یک رابطه مهم است؟

صمیمیت برای زوج ها گاهی اوقات می تواند مفهومی گریزان باشد، حتی برای کسانی که عمیقاً عاشق هستند، اما در برقراری ارتباط و آسیب پذیری با یکدیگر مشکل دارند. صمیمیت برای زوج های متاهل می تواند برای رضایت از رابطه بسیار مهم باشد.

نکاتی برای حفظ صمیمیت فیزیکی در ازدواج

صمیمیت فیزیکی برای حفظ سلامت و استحکام ازدواج مهم است. بنابراین، چگونه می توان از نظر جنسی با همسر یا همسر خود صمیمی تر بود؟

راه های زیادی برای زنده نگه داشتن صمیمیت فیزیکی در ازدواج وجود دارد. چیزی به سادگی گفتن “دوستت دارم” به همسرتان می تواند معجزه کند.

راه هاي زيادي براي صمیمیت فیزیکی در ازدواج وجود دارد.

موانع صمیمیت در ازدواج

برای زوج‌های متاهل، تفاوت‌ها در تمایل به صمیمیت فیزیکی می‌تواند مشکلات بسیار جدی ایجاد کند، اگر زود به آن رسیدگی نشود.

جدای از آن، موانع رایج دیگری نیز وجود دارد که منجر به کاهش سطح صمیمیت فیزیکی با زن یا شوهر، در میان زوج‌ها می‌شود:

به هم ریختگی در محیط روابط صمیمی شما می تواند تعیین کننده ترین مانع برای رابطه فیزیکی بین زن و شوهر باشد.

 فضای نامرتب اتاق خواب، انبوهی از ظروف در سینک، انبوهی از لباس های شسته شده – نمی تواند اجازه دهد فضایی برای ارتباط صمیمانه با شریک زندگی شما وجود داشته باشد.

درج نکردن میزان رضایت بخش صمیمیت در رابطه شما یک تهدید بالقوه برای ازدواج شما است.

اگر صمیمیت و زمان با شریک زندگی خود را در اولویت قرار نمی دهید، باید برنامه ها، قرار ملاقات ها و فعالیت های خود را مجدداً تنظیم کنید تا زمانی را برای بهبود صمیمیت فیزیکی در بین خود اختصاص دهید. ازدواج.

در دسترس نبودن عاطفی شریک زندگی می تواند صمیمیت فیزیکی در ازدواج را به طور جدی مختل کند.

برای حفظ صمیمیت در یک رابطه، باید موانع عاطفی ریشه‌دار را بشکنید و با شریک زندگی خود بازتر باشید.

10 باید و نباید صمیمیت فیزیکی در ازدواج

برای غلبه بر موانع صمیمیت در ازدواج، بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی از مهم‌ترین بایدها و نبایدهای صمیمیت فیزیکی در ازدواج برای زوج‌های متاهل بیندازیم.

انجام دهید: مطمئن شوید که هر دو راحت هستید

در هر رابطه ای – متاهل یا غیر متاهل – بسیار مهم است که مطمئن شوید که شریک زندگی شما با کاری که انجام می دهید راحت است. اگر راحت نیستند – پس توقف کنید.

هنگامی که درگیر هر گونه فعالیت جسمی صمیمی هستید، مطمئن شوید که از واکنش همسرتان آگاه باشید. حتی اگر به صورت شفاهی هیچ نارضایتی را اعلام نکنند؛ زبان بدن آنها ممکن است نشان دهد که آنها با فعالیت های خاص احساس راحتی نمی کنند.

انجام ندهید: سعی کنید انتظارات خود را تحمیل کنید

به راحتی می توان انتظارات خود را از شریک زندگی خود در یک رابطه زناشویی بالا برد، به خصوص اگر به برخی از اعمال صمیمیت فیزیکی در ازدواج اهمیت زیادی بدهید.

با این حال، تلاش برای تحمیل توقعات شخصی خود به شخص دیگری در نهایت جواب نمی دهد و ممکن است مسائل صمیمیت شما را پیچیده تر کند.

به جای تحمیل توقعات خود به شریک زندگی خود، قبل از اینکه از نظر جسمی صمیمی شوید، در مورد احساسات و احساسات خود با او صحبت کنید و سعی کنید نقطه مشترکی را پیدا کنید که هر دو بر آن توافق کنید.

انجام: فعالیت ها

اگر صمیمیت فیزیکی در ازدواج وجود ندارد، سعی کنید صمیمیت فیزیکی را در ازدواج خود بهبود بخشید، تا زمانی که شریک زندگی خود را مجبور به ناراحتی نکنید. راه های زیادی برای بهبود صمیمیت فیزیکی در ازدواج وجود دارد.

تشویق به فعالیت هایی که شما و شریک زندگی تان را از نظر فیزیکی به هم نزدیک می کند، نشستن با هم هنگام تماشای فیلم، نشستن در کنار یکدیگر در رستوران ها، شنا کردن، دوچرخه سواری پشت سر هم و غیره.

ممکن است یک مشکل اساسی وجود داشته باشد

ممکن است فرض کنید که چون متاهل هستید، به طور خودکار همه چیزهایی را که باید در مورد شریک زندگی خود بدانید، خواهید دانست.

اما در واقع اینطور نیست. گاهی اوقات، افراد دارای مشکلات اساسی هستند که می تواند باعث شود آنها نسبت به انواع خاصی از صمیمیت فیزیکی در ازدواج احساس بی میلی کنند.

به عنوان مثال، برخی از افرادی که در خانواده‌هایی بزرگ شده‌اند که محبت فیزیکی در آنها ابراز نمی‌شود، ممکن است بعداً در زندگی از صمیمیت فیزیکی در ازدواج احساس ناراحتی کنند. با شریک زندگی خود در مورد مسائل اساسی که ممکن است نقشی در جلوگیری از نزدیکی فیزیکی شما داشته باشد، صحبت کنید.

انجام دهید: حرکات صمیمی

اگر در ازدواج از طرف زن یا شوهر صمیمیت وجود نداشته باشد، انجام حرکات صمیمی فیزیکی کوچکتر و کمتر آشکار مانند دست گرفتن به جای در آغوش گرفتن یا بوسیدن یک نکته برای شروع است.

قدردانی از لحظات فیزیکی به ظاهر «کوچک»، مانند برس کشیدن موهای همسرتان، قرار دادن بازوی خود دور بازوی او، یا به سادگی نشستن خیلی نزدیک به هم روی مبل یا در رختخواب.

انجام ندهید: برای رابطه جنسی تحت فشار قرار بگیرید

به خودتان یا شریک زندگیتان فشار بیاورید وقت بگذارید و از تجربه لذت ببرید! همچنین خود را با همسرتان مقایسه نکنید.

انجام دهید: در مورد سلامت جنسی ارتباط برقرار کنید

همیشه در مورد هر گونه نگرانی در مورد سلامت جنسی با او در میان بگذارید. ارتباط در هر رابطه ای بسیار مهم است و مهم است که به شریک زندگی خود بگویید چه احساسی دارید و دوست دارید در اتاق خواب چه اتفاقی بیفتد.

انجام ندهید: در هنگام عصبانیت عمل کنید

هنگامی که از رابطه خود یا در مورد اتفاقی که در آن روز رخ داده عصبانی یا ناامید هستید، از روی عصبانیت یا ناامیدی شروع نکنید. زوج هایی که دعوا می کنند نسبت به آنهایی که به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و تا حد امکان از درگیری اجتناب می کنند، کمتر احتمال دارد رابطه جنسی خوبی داشته باشند.

انجام دهید: زندگی جنسی خود را در اولویت قرار دهید

شما باید زمان کافی برای رابطه جنسی در ازدواج خود اختصاص دهید تا بتوانید کارها را به نتیجه برسانید و به یکدیگر متعهد بمانید. اگر بچه دارید یا شغل سختی دارید، این كار ممکن است دشوار باشد، اما سعی کنید هر زمان که می توانید راه هایی را برای گنجاندن رابطه جنسی در برنامه خود بیابید.

نباید: انتظارات غیر واقعی داشته باشید

توقعات غیر واقعی از زندگی جنسی خود نداشته باشید و سعی کنید اگر آماده نیستید یا روحیه ندارید سعی نکنید خود را مجبور کنید که یک رابطه جنسی داشته باشید. به خود و شریک زندگی تان اعتماد کنید و بدانید که میل جنسی کاهش می یابد و این کاملا طبیعی است.

انجام دهید: کارهای خلاقانه در رختخواب

در رابطه جنسي خلاقیت به خرج دهید و کارهای مختلفی را امتحان کنید که تا به حال انجام نداده اید تا به زندگی جنسی خود ببخشید و آن را سرگرم کننده تر کنید. به عنوان مثال، می توانید چیز جدیدی مانند نقش آفرینی را امتحان کنید.

انجام ندهيد: طبيعي شما با طبيعي بقيه بايد يكي باشد

اجازه دهید «آنچه طبیعی است» تعیین کند که چه چیزی برای شما و طرف مقابلتان مناسب است. اگر در یک رابطه هستید و هر دو می خواهید به روش خاصی رابطه جنسی داشته باشید، این کار را انجام دهید!

انجام دهید: راه هایی برای ارتباط بدون داشتن رابطه جنسی پیدا کنید.

بسیاری از زوج ها متوجه می شوند که وقتی با هم وقت می گذرانند و بدون فشار اضافی تنش جنسی، یکدیگر را بهتر می شناسند، پیوندهای عمیق تری ایجاد می کنند.

اگر می خواهید بدانید که چگونه بر ترس از صمیمیت فیزیکی غلبه کنید، سعی کنید یک سرگرمی را با هم شروع کنید یا با هم در یک کلاس شرکت کنید تا یک مهارت جدید یاد بگیرید یا با افراد جدید ملاقات کنید.

انجام ندهید: سعی کنید زمانی که حال و حوصله ندارید، خود را مجبور به صمیمی بودن کنید

اشکالی ندارد که زمانی برای خودت وقت بگذاری، در حالی که احساس نمی کنی. اگر برای مدت طولانی تمایل طبیعی خود را برای صمیمیت نادیده بگیرید، ممکن است بعداً مشکلاتی در رابطه شما ایجاد کند.

انجام دهید: با شریک زندگی خود در مورد کارهایی که می خواهید در اتاق خواب انجام دهید صحبت کنید

این كار یک راه خوب برای شروع یک مکالمه است و همچنین به شما کمک می کند تا از موقعیت های ناخوشایند که در آن انتظار دارید او آنجا باشد و در واقع هنوز در هنگام ورود او خواب هستید، اجتناب کنید.

نباید: از شریک زندگیتان انتظار داشته باشید که ذهن شما را بخواند

ارتباط در هر رابطه ای کلیدی است، بنابراین مطمئن شوید که به طور منظم در مورد رابطه جنسی و هر مشکلی که ممکن است با آن داشته باشید با شریک زندگی خود صحبت کنید.

انجام دهید: به نیازها و تخیلات شریک زندگی خود گوش دهید

مطمئن شوید که هر کاری که می توانید برای رضایت آنها در اتاق خواب انجام می دهید. تلاش برای گوش دادن به صحبت های همسرتان یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا زندگی جنسی خود را برای هر دوی شما لذت بخش تر و با ارزش تر کنید.

انجام ندهید: چیزها را شخصی بگیرید

وقتی همسرتان به رابطه جنسی علاقه ای ندارد یا به شما می گوید که از آن لذت نمی برد، مسائل را شخصی نگیرید. طبیعی است که همه ترجیحات جنسی متفاوتی داشته باشند، بنابراین مهم است که به تصمیم شریک زندگی خود در مورد اینکه آیا او می خواهد با شما رابطه جنسی داشته باشد یا نه، احترام بگذارید.

انجام دهید: پیشنهاد انجام رابطه جنسی دهانی

اگر همسرتان تمایلی به عشق ورزیدن ندارد با او رابطه جنسی دهانی انجام دهید. رابطه جنسی دهانی یک راه عالی برای ایجاد روحیه شریک زندگی است و می تواند راهی عالی برای نشان دادن اینکه از صداقت و صراحت او با شما قدردانی می کنید.

انجام ندهید: اگر تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارید بهانه بیاورید

مهم است که با شریک زندگی خود در مورد اینکه چرا نمی خواهید رابطه جنسی داشته باشید یا چرا در حال و هوای آن نیستید، به جای اینکه او را وادار کنید فکر کند مشکلی در او وجود دارد، مهم است.

چگونه صمیمیت فیزیکی در ازدواج ایجاد می کنید؟

فقدان صمیمیت فیزیکی در یک رابطه چندین اثر منفی دارد. بنابراین، چگونه صمیمیت فیزیکی را در یک رابطه افزایش دهیم؟ اینجا نکاتی وجود دارد:

اگر به نظر می‌رسد اتاق خواب شما الهام‌بخش نیست، برای صمیمیت فوری به نزدیک‌ترین هتل بروید.

روز شریک زندگی خود را با پیامک های عشوه گر خوش کنید و زمانی که آنها به خانه برگردند، همه شما را برای یک جلسه گرم و خنده دار آماده خواهید کرد.

با هم دوش بگیرید یا از یک وان حمام مجلل لذت ببرید.

ماساژها بسیار آرامش‌بخش و صمیمی هستند، یکی را به شریک زندگی خود پیشنهاد دهید، و در کوتاه‌مدت لطفتان را برمی‌گرداند و لطافتی دوست‌داشتنی بین شما دو نفر ایجاد می‌کند.

مقاله مرتبط: 10 ایده برای نوشتن نامه عاشقانه سالگرد برای شریک زندگی

نتيجه گيري

صمیمیت فیزیکی در ازدواج جنبه مهمی برای قوی نگه داشتن ارتباط است. برای اینکه این اتفاق بیفتد، ضروری است که هر دو طرف تلاش های مساوی انجام دهند. با این نکات و بایدها و نبایدها، جذابيت اتاق خواب شما مطمئناً بالا می رود.

مطلب پیشنهادی

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

اختلال تحريك نشدن جنسي زن در ازدواج

اختلال تحريك نشدن جنسی در زنان: تعریف، علائم، علل، درمان

در حالی که بسیاری از زنان اغلب متوجه می شوند که 100٪ مواقع با فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *