راز شاد ماندن ازدواج با وجود بچه ها
بعد از به دنيا آمدن بچه ها ازدواج تغيير مي كند. زن و مرد نياز دارند روش هايي ياد بگيرند كه بتوانند با وجود بچه ها شاد بمانند.

20 راز برای شاد ماندن در ازدواج بعد از به دنيا آمدن بچه ها

شما بچه‌هایتان را دوست دارید و وقتی به زندگی‌تان نگاه می‌کنید، فکر می‌کنید: «راه دیگری ندارم». گفتنی است، اگر در حال خواندن این مطلب هستید، ممکن است متوجه شده باشید که ازدواج شما بیشتر از آنچه که دوست دارید در صندلی عقب قرار می گیرد. با وجود لذت داشتن بچه در زندگی، ازدواج با بچه ها واقعاً چالش برانگیز است. بنابراین، چگونه می توان رابطه با بچه ها را به نتیجه رساند؟ چگونه بعد از بچه دار شدن ازدواج شادی داشته باشیم؟

برای بسیاری از شما، رابطه زناشویی شما پس از بچه دار شدن ممکن است به هم ریخته باشد. اما راه حل هایی برای قوی نگه داشتن ازدواج و ماندن در ازدواج شاد وجود دارد. بنابراین، به خواندن ادامه دهید تا رازهای ازدواج شاد را کشف کنید!

داشتن فرزند چه تاثیری بر ازدواج شما دارد؟

قبل از اینکه رازهای یک خانواده موفق را آشکار کنیم، اجازه دهید چالش‌های مربوط به ازدواج با بچه‌ها را درک کنیم.

اولا، رفتن از بی فرزندی به داشتن فرزند یک تغییر اساسی در زندگی است. این با تعداد زیادی مسئولیت جدید همراه است. علاوه بر این، والدین جدید زمان کمتری برای مراقبت از خود دارند و اغلب اوقات خواب ندارند.

این می تواند بر روحیه شما و به نوبه خود بر روابط شما تأثیر بگذارد. هر چقدر هم که شگفت انگیز است، والدین با استرس های زیادی همراه است و مطالعات نشان می دهد که والدین شدن در واقع می تواند روابط شما را تحت فشار قرار دهد.

بچه ها زندگي شما را تغيير مي دهند.

پرورش ازدواج خود

پدر و مادر بودن یک شغل تمام وقت است و موارد فوق گویای این واقعیت است. البته، در حالی که با بچه ها ازدواج می کنید، باید فرزندان خود را در اولویت قرار دهید، اما آیا برای ازدواج خود وقت می گذارید؟

اگر پاسخ منفی است، برای شروع خیلی دیر نیست. مهم است که ازدواج خود را تقویت کنید، اما با توجه به ماهیت پر مشغله زندگی به عنوان والدین، ممکن است تعجب کنید که چگونه.

ایجاد تعادل بین رابطه و فرزند

تعادل بین ازدواج و فرزندان امکان پذیر است. ازدواج با بچه ها به این معنی نیست که باید اجازه دهید رابطه شما با همسرتان به سمت پایین برود و در عین حال والدین  بودن را در زندگی خود اولویت دهید.

می دانم، ممکن است فکر کنید، “افراد در ازدواج همیشه بچه ها را با هم بزرگ می کنند” و اگرچه این درست است، گاهی اوقات تعادل وجود ندارد. در اینجا بیست راز برای شاد نگه داشتن ازدواج شما بعد از بچه دار شدن آورده شده است.

20 راز برای شاد نگه داشتن ازدواج بعد از بچه دار شدن

1. عاشقانه را زنده نگه دارید.

چه از طریق گل‌ها، گفته‌های شیرین، یادداشت‌های پس از آن یا چیز دیگری، مطمئن شوید که به شریک زندگی‌تان اطلاع می‌دهید که دوستش دارید. ازدواج با بچه ها به این معنی نیست که عاشقانه باید عقب نشینی کند!

2. مطمئن شوید که گاهی اوقات اوقات فراغت از کودک دارید.

اطمینان حاصل کنید که به دنبال کمک هستید و لحظاتی بدون کودک نیز داشته باشید. اما، اگر به دلیل انصراف پرستار کودک مجبور به تغییر زمان شوید، اشکالی ندارد! اتفاق می افتد. مهمترین چیز این است که بتوانید زمانی را با هم بگذرانید.

3. مکالماتی داشته باشید که مربوط به بچه ها نیست.

ازدواج با بچه ها به این معنی نیست که شما باید فقط در مورد بچه ها، برنامه زمانی آنها، علاقه ها و ناخوشایندهای آنها یا سایر مسائل آنها صحبت کنید. تو هم زندگی داری!

در مورد روز کاری خود صحبت کنید؛ اگر همسرتان روز سختی داشته است، سعی کنید به او آرامش دهید. در مورد خواسته ها و چیزهایی که دوست دارید صحبت کنید. شما باید تلاش کنید تا ازدواج خود را تازه نگه دارید

4. تعیین حد و مرز.

یک مثال رایج در این مورد این است که بچه های خود را در اتاق خواب خود راه ندهید، چه همیشه، چه بیشتر اوقات، یا فقط بر اساس مجوز.

5. تاریخ ها را برنامه ریزی کنید

بله، شما می توانید با بچه ازدواج کنید و همچنین با همسرتان قرار ملاقات داشته باشید!

اصلا کلیشه ای نیست در عوض، باید برای احیای عشق از دست رفته و احیای رابطه خود، قرارهایی را برنامه ریزی کنید.

6. از یکدیگر سؤال بپرسید.

مهم نیست چقدر با هم هستید، هرگز از پرسیدن سوالات همسرتان دست نکشید. این به شما کمک می کند تا مکالمات را شروع کنید، صمیمیت را افزایش دهید و چیزهای جدیدی در مورد یکدیگر تا آخر عمر بیاموزید.

مهم نیست چقدر با هم هستید، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد!

به علاوه، نظرات، خواسته‌ها، نیازها، افکار، علایق، سرگرمی‌ها و خواسته‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند – شما می‌خواهید در جریان آنچه در ذهن همسرتان می‌گذرد، بمانید.

7. زمانی را برای خودمراقبتی فردی اختصاص دهید.

وقتی با بچه ازدواج می کنید، بیشتر از همه به یک نفر غفلت می کنید و آن خودتان هستید!

مطمئن شوید که زمانی را به خودتان اختصاص دهید، یک سرگرمی را دنبال کنید یا با رفتن به اسپا یا ماساژ در خانه، خود را نوازش کنید. همچنین، تمرینات خودمراقبتی یا مدیتیشن را برای حفظ سلامت جسمی و روحی خود انجام دهید.

8. با شریک زندگی خود معامله کنید

اگر شریک زندگی شما می‌خواهد کاری انجام دهد (یک کلاس هنری شرکت کند، برای پیاده‌روی برنامه‌ریزی کند و غیره)، بچه‌ها را نگه کنید و مطمئن شوید که آنها هم همین کار را برای شما انجام می‌دهند. مصالحه!

به یاد داشته باشید که شما موجوداتی مستقل هستید و هر دوی شما باید برای خود وقت داشته باشید.

9. با هم بخندید.

چه در مورد یک شوخی درونی، یک فیلم کمدی خاص، یک فیلم یا لحظه ای آنقدر مضحک که نمی توانید از آن خودداری کنید، مطمئن شوید که شما و همسرتان با هم می خندید.

حس شوخ طبعی جذاب است و خندیدن یک تسکین دهنده عالی استرس است که ثابت شده است برای سلامتی شما مفید است!

10. در صورت وجود اختلاف والدین از یک متخصص کمک بگیرید

اگر اختلاف والدینی دارید، آن را حل کنید یا به مشاوری مراجعه کنید که می تواند به شما در حل آن کمک کند.

11. مسئولیت های فرزندپروری را عادلانه تقسیم کنید.

هنگامی که شما ازدواج کرده اید و بچه دارید، وظیفه یک شریک نیست که مسئولیت های والدین را بر عهده بگیرد. برای یک زندگی زناشویی سالم، توزیع بار متعادل ضروری است.

12. از اهداف، سرگرمی ها و رویاهای شریک زندگی خود حمایت کنید.

هنگامی که از رویاها و اهداف شریک خود حمایت می کنید، او نیز حرکات محبت آمیز شما را متقابلاً پاسخ خواهد داد. به این ترتیب، با هم، می توانید جاه طلبی های خود را پرورش دهید و دنبال کنید.

13. نه تنها به عنوان یک پدر و مادر بلکه به عنوان یک عاشق با آنها رفتار کنید.

وقتی پدر و مادر می شوید، ناخواسته تمایل دارید که به همسرتان فقط به عنوان والدین نگاه کنید. اما اینطور نیست.

اگر چه شما ازدواج کرده و بچه دارید، به یاد داشته باشید که ازدواج شما ابتدا اتفاق افتاد. بنابراین، اجازه ندهید که از بین برود.

14. از یکدیگر تعریف کنید.

از کوچکترین حرکات همسرتان قدردانی کنید. وقتی خوب به نظر می رسند یا خوب می شوند از صمیم قلب آنها را تعریف کنید!

15. صمیمیت عاطفی را حفظ کنید.

در مورد آنچه در ذهن شماست صحبت کنید. حفظ صمیمیت عاطفی برای یک رابطه شاد و رضایت بخش با شریک زندگی تان ضروری است.

16. برای خانواده هم وقت بگذارید.

برای وقت خانواده وقت بگذارید و فهرستی از زندگی خود تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که تعادل وجود دارد. آیا وقت خانوادگی، یک به یک برای شما و همسرتان به عنوان یک زوج و زمانی برای خودتان وجود دارد؟ هر سه باید حضور داشته باشند!

17. از فرزندان خود حمایت کنید.

اگر فرزند شما نگرانی های روانی، رفتاری یا جسمی دارد، برای حمایت از او با یکدیگر همکاری کنید.

18. از مسائل موجود در رابطه خود غافل نشوید.

اگر نگرانی در مورد رابطه دارید، آن را مطرح کنید. مهم است که ارتباط برقرار کنید، حتی زمانی که سخت است.

19. در مورد مسائل تنها زمانی صحبت کنید که شریک زندگی شما در حالت پذیرا باشد.

زمانی که نگرانی هایی را مطرح می کنید، مراقب باشید. در صورت امکان، زمانی که هر دوی شما زمان کافی دارید، این کار را در زمان استرس کمتری انجام دهید. اگر موضوع جدی برای صحبت کردن وجود دارد و آنی نیست، صبر کنید تا هر دو به خوبی استراحت و آرام شوید.

20. در صورت نیاز از مشاوره یا درمان نترسید.

همه ما هر از گاهی به حمایت نیاز داریم و جستجوی مشاوره فردی، مشاوره زوجین یا هر دو می تواند به شما در ایجاد تعادل و تقویت روابط زناشویی کمک کند.

مقاله مرتبط: 25 قانون برای لذت بردن از دعوای خانوادگی

نتیجه

آگاهی تقریباً همیشه اولین قدم برای رسیدگی به یک مشکل یا نگرانی است. اگر متوجه شدید که ازدواج شما شاد نيست، از این بیست راز ذکر شده در بالا استفاده کنید تا به خودتان و همسرتان کمک کنید تا ازدواج خود و همچنین وظایف خود را به عنوان والدین تقویت کنید. مثل همیشه، در صورت نیاز از کمک گرفتن نترسید و بدانید که اگر شما و شریک زندگیتان با هم کار کنید، می توانید به نقطه تعادل مورد نیاز برای یک ازدواج شاد، سالم و موفق با

مطلب پیشنهادی

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

اختلال تحريك نشدن جنسي زن در ازدواج

اختلال تحريك نشدن جنسی در زنان: تعریف، علائم، علل، درمان

در حالی که بسیاری از زنان اغلب متوجه می شوند که 100٪ مواقع با فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *