تمرين ارتباطي براي زوج ها
خيلي از آدم ها ارتباط برقرار كردن با بقيه آدم ها را بلد نيستند.

15 تمرین ارتباطی قدرتمند برای زوج ها

بدون ارتباط، هر رابطه ای محو خواهد شد. ما می دانیم که یک رابطه سالم به دلیل پایه و اساس آن، از جمله احترام، اعتماد، عشق و ارتباط موثر است.

اگر می خواهید همسرتان را بهتر درک کنید، تمرینات ارتباطی برای زوج ها ضروری است. این یکی از عناصر کلیدی برای داشتن یک رابطه سالم است.

تمرینات می تواند تفاوت زیادی در نحوه برقراری ارتباط ایجاد کند. با ارتباط بهتر، درک بهتر و رابطه هماهنگ تری خواهید داشت.

زوج‌ها چگونه می‌توانند ارتباطات خود را تقویت کنند؟

اولین قدم در انجام تمرینات زوج برای بهبود ارتباطات، تمایل به انجام آن است. باید بخواهید که بتوانید آن را به درستی انجام دهید. احساس فشار نکنید و امید خود را از دست ندهید تمرینات زوجی را برای بهبود ارتباطات انجام می دهید.

حقیقت این است که یک پایه محکم، مانند رابطه زوجین، چیزی است که شما روی آن کار می کنید. در طول سال ها، یا تقویت می شود یا کاهش می یابد.

چرا تمرینات ارتباطی برای زوجین مهم است؟

من و شریکم زیاد صحبت می کنیم. ما خوب هستیم.” این یکی از رایج ترین باورهای زوجین است، اما رابطه واقعی چیزی فراتر از صحبت کردن با یکدیگر است.

آنها به خانه می‌آیند. شما در مورد روزشان می‌پرسید. وعده‌های غذایی آماده می‌کنید. در مورد روزتان هم صحبت می‌کنید. اما در مورد احساسات، مسائل، نیازها و موضوعات دیگری که به ندرت در مورد آنها صحبت می‌کنید، چطور؟

ما باید احساسات و نیازهای خود را با شریک زندگی خود در میان بگذاریم. جدای از آن، ارتباطات همچنین پذیرای نیازها و احساسات شریک زندگی شماست.

رابطه در مورد گوش دادن، صحبت و درک است.

با این حال، همیشه اینطور نیست که بتوانیم رابطه خوبی با شرکای خود داشته باشیم، درست است؟

ما همچنین باید برای اطمینان از رابطه صحیح و سالم با یکدیگر همکاری کنیم. اینجاست که تمرین‌های رابطه‌ای برای ارتباط زوج‌ها وارد می‌شود.

دانستن تمرین های مختلف برای بهبود ارتباطات در یک رابطه بسیار مهم است زیرا به ما کمک می کند:

به مسائل درون رابطه رسیدگی کنید

روش مناسب برای رفع آنها و باز کردن آنها را بیابید

رابطه باز را در جایی که احساس راحتی می کنیم حفظ کنیم

سبک های رابطه سمی مانند فریاد و سرزنش را حذف کنید

از این به عنوان یک مثال سالم برای فرزندانمان استفاده کنیم و از آن با خانواده و دوستانمان استفاده کنیم

تمرینات ارتباطی برای زوج ها می تواند همه اینها و حتی بیشتر را انجام دهد.

هر چند وقت یکبار باید به عنوان یک زوج تمرینات ارتباطی را تمرین کنید؟

چند وقت یکبار باید تمرینات زوجین برای برقراری ارتباط انجام شود؟

این به افراد درگیر بستگی دارد، و دلیل آن اینجاست.

گذشته یا دوران کودکی یک فرد نقش مهمی در نحوه برقراری رابطه دارد. برخی از افراد نمی دانند چگونه به درستی رابطه برقرار کنند و معتقدند که نباید نگرانی های خود را بیان کنند.

برخی از مردم فکر می کنند فریاد و انتقاد بخشی از ارتباطات است.

اگر هر دو متوجه هستید که باید روی سبک رابطه خود بیشتر کار کنید. تمرینات زوج درمانی برای برقراری ارتباط ترجیح داده می شوند.

تمرین های ارتباطی برای زوج ها با هدف کمک به افراد در نحوه برقراری ارتباط با افکار و احساساتشان انجام می شود. همچنین می آموزد که چگونه یک فرد باید به کلمات خود حساس باشد و چگونه صحبت می کند و به شرکای خود گوش می دهد.

15 تمرین ارتباطی قدرتمند برای زوج ها

فعالیت های ارتباطی برای زوج های متاهل تمرین هایی است که زوج ها می توانند برای بهبود نحوه گفتگو با یکدیگر انجام دهند.

تمرین‌های ارتباطی قدرتمند و قاطعانه برای زوج‌ها می‌تواند کمک زیادی به ایجاد یک ازدواج شاد و سالم داشته باشد.

با وقوع این فعالیت ها، مهارت های ارتباطی افزایش می یابد و همسران یاد می گیرند که یکدیگر را درک کنند.

البته، کلمات قابل درک است. که استفاده شود. اما زمانی که ارتباط بهبود یافته است. همسران معنای پشت آن کلمات را یاد می گیرند. این شامل احساس شریک زندگی آنها و اینکه چرا چیزی گفته می شود می شود.

پانزده تمرین ارتباطی برتر برای زوج ها را در زیر بیابید و با این فعالیت های ارتباطی برای تقویت رابطه خود شروع کنید.

تمرینات ارتباط موثر برای زوجین

هدف از نکات ارتباطی برای زوج ها برقراری مجدد ارتباط عمیق است. از طریق این پانزده تمرین ارتباطی، خواهید فهمید که کدام یک برای شما مناسب است و کدام یک را می توانید ابتدا امتحان کنید.

تمرين ارتباط به زن و شوهر كمك مي كند ازدواج صميمي تري داشته باشند.

تمرین زوج شماره 1: گفتگوهای آرامش بخش

چت های کنار آتش یک گفتگوی دوستانه با شخصی در مقابل یک شومینه آرامش بخش است. این نماد گرما، گشاده رویی و فضای آرامش بخش برای صحبت است.

این یکی از بهترین فعالیت های ایجاد ارتباط برای زوج هایی است که می خواهند تفاوت ها را کنار بگذارند و فقط روی چیزهایی که دوست دارند تمرکز کنند.

ابتدا با صحبت کردن، پیوند خود را تقویت کنید. درباره دوران کودکی‌تان، غذای مورد علاقه‌تان، فهرست سطل‌های زندگی و خیلی چیزهای دیگر صحبت کنید. به آن به عنوان یک مکالمه “ایمن” فکر کنید.

تمرین زوج شماره 2: احساسات خود را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از تمرین‌های ارتباطی برای زوج‌ها که همسران باید در آن افراط کنند. به اشتراک گذاشتن احساساتشان است.

برای بسیاری، این ممکن است به راحتی انجام نشود و ممکن است سالها طول بکشد تا آن دو به راحتی احساسات خود را به اشتراک بگذارند. برای تشویق و تقویت ازدواج خود، به یک خلوت زوج ها بروید و درونی ترین احساسات و جنبه آسیب پذیر خود را به طرف مقابل بیان کنید.

این به درک شریک زندگی شما کمک می کند و ازدواج را قوی تر می کند.

یادگیری و رعایت تمرین‌های ارتباطی این زوج‌ها می‌تواند به زوج‌ها در برخورد با مسائل حساس کمک کند. گاهی اوقات ارتباط ضعیف بسیار بیشتر از محدود کردن توانایی شما برای رویارویی با مسائل رایج است.

تمرینات ارتباطی زوجین بهترین راه برای ایجاد و حفظ یک رابطه عالی است.

تمرین زوج شماره 3: ارتباطات به نوبت انجام می شود

یکی از درسی که ما باید در مورد ارتباط موثر درک کنیم این است که باید به نوبت رفتار کنیم. این تمرین های ارتباطی برای زوج ها به این موضوع می پردازد.

یک تایمر بگیرید و آن را برای 3-5 دقیقه تنظیم کنید، سپس انتخاب کنید که چه کسی اول می رود. اکنون، تایمر را روشن کنید و بدون اینکه دیگری مزاحم شود شروع به صحبت کنید.

شریک نمی تواند صحبت کند زیرا هنوز نوبت او نرسیده است. آنها می توانند از علائم غیرکلامی برای تصدیق، درک و همدلی استفاده کنند.

این به زن و شوهر می آموزد که به وقت شریک خود احترام بگذارند و در حالی که منتظر نوبت خود هستند گوش دهند. همچنین نشان دهنده احترام است.

وقتی تایمر خاموش شد، آن را بازنشانی کنید و نوبت به شخص دیگر می رسد.

تمرین شماره 4 زوج: به چشمان یکدیگر نگاه کنید

شما می توانید را در راحتی خانه خود تمرين انجام دهید. دو صندلی بگیرید و آنها را رو به روی هم قرار دهید.

مطمئن شوید که در اتاقی بدون حواس پرتی هستید. از شریک زندگی خود بخواهید که بنشیند. به مدت پنج دقیقه، صحبت نکن فقط بنشینید و رو به روی یکدیگر قرار بگیرید و مطمئن شوید که به چشمان یکدیگر نگاه می کنید.

از زوج خواسته می شود که اجازه دهند افکارشان در این پنج دقیقه تنها با تماس چشمی کار کند. بدون عمل و بدون ارتباط کلامی.

به شریک زندگی خود نگاه کنید. چی میبینی؟ چه احساسی دارید؟

آنچه را که احساس کردید، آنچه را که در چشمان شریک زندگی خود دیدید و آنچه را که از طریق این تجربه آموختید، به اشتراک بگذارید.

تمرین های ارتباط قاطعانه برای زوج ها

مسائل ارتباطی رابطه را ضعیف می کند. زوج درمانی ارتباط درمانی نیز سبک ارتباطی را مورد بحث قرار می دهد. تهاجمی، منفعل، و آنچه ما توصیه می کنیم، قاطعانه وجود دارد.

تمرین‌های ارتباطی به زوج‌ها کمک می‌کند تا سبک‌های ارتباطی یکدیگر را درک کنند. سبکی قوی‌تر و قاطعانه‌تر ایجاد کنند که به هر دو طرف اجازه می‌دهد احساس احترام، ارزش و شنیدن داشته باشند.

تمرین زوج شماره 5: آنچه در شما دوست دارم و دوست ندارم

تمرین های ارتباط زناشویی برای زوج ها با هدف تقویت ارتباط عشقی بین زوج ها و بهبود ارتباطات زناشویی انجام می شود.

در این تمرین، هر دو طرف باید به یک مکان آرام متوسل شوند و سه چیز را که دوست دارند یا دوست ندارند در مورد همسرشان فهرست کنند. سپس همان را به همسر خود ارائه دهید.

وقتی همسرتان آنها را می خواند، آنها را به خاطر ویژگی هایشان تحسین کنید و توضیح دهید که چرا از سایر نکات خوشتان نمی آید. البته، هر دو شریک هرگز نباید توهین شوند و بازخورد را به خوبی دریافت کنند.

قبل از انجام تمرینات ارتباطی، آماده باشید تا از آزار و اذیت یا آسیب دیدن جلوگیری کنید. باز هم، به یاد داشته باشید که هدف شما این است که در اینجا روی ارتباطات خود کار کنید.

ثابت شده است که این تمرین خاص یکی از موثرترین فعالیت های ارتباطی برای زوجین است. زیرا به تقویت ارتباط کمک می کند.

تمرین شماره 6 زوج: به جای تو از من استفاده کن

“تو خیلی تنبلی! شما می توانید شروع به کمک در کارهای خانه کنید!»

هنگامی که در یک مشاجره، ما اغلب از کلماتی مانند «شما»، «باید» و «می‌توانم» استفاده می‌کنیم. اما این کلمات باعث می‌شود طرف مقابل احساس کند که مورد حمله قرار گرفته است. البته در مقابل شما حالت تدافعی خواهد داشت.

این باعث می شود که بحث بزرگتر شود و کسی به موضوع گوش ندهد.

یکی دیگر از تمرین های ارتباطی قاطعانه برای زوج ها تغییر کلماتی است که استفاده می کنید. به این ترتیب، شریک زندگی شما می فهمد که “شما” خوب نیستید . “شما” می خواهید شنیده شود.

به عنوان مثال.

“عزیزم، من احساس می کنم ______ وقتی تو _____ نیستی. دلیل این است که _____. اگر شما ________ را انتخاب کنید، سپاسگزار خواهم بود.”

تمرین زن و شوهر شماره 7: به یاد داشته باشید زمانی که گفتید…

تمرینات ارتباطی نیز شما را با یکدیگر راحت می کند. وقتی این را ایجاد کردید، بهترین زمان برای امتحان این تمرین ارتباطی است.

این تمرین ارتباطی تاکیدی از زوج می خواهد که سه عبارت یا کلمه ای را که قبلا استفاده شده اند فهرست کنند. جملاتی که قبل از آن در هر اختلاف نظری به کار می رفت آسیب زا بود.

وقتی این کار انجام شد، می‌توانید با هم کار کنید و ببینید که آیا می‌توانید نحوه بیان آن را این بار به شیوه‌ای محترمانه‌تر اصلاح کنید.

آیا هنوز کلماتی را که شریک زندگی تان به شما گفته بود که بی احترامی بود را به خاطر دارید؟

زن و شوهر باید فهرستی تهیه کنند و سپس آن را با صدای بلند بخوانند. سپس هر کدام نوبتی دارند تا توضیح دهند. که چگونه یک کلمه بر آنها تأثیر منفی گذاشته است.

گاهی اوقات، به دلیل عصبانیت، کلماتی را که منظورشان نیست بیان می کنیم، بدون اینکه بدانیم این کلمات چقدر می توانند بد باشند.

تمرینات ارتباطی و اعتمادسازی برای زوجین

اعتماد یکی دیگر از پایه های یک رابطه سالم است. اگر ارتباط سالمی با شریک زندگی خود داشته باشید، پایه محکمی از امنیت نیز با یکدیگر خواهید داشت.

جدای از آن، اینها تمرینات ارتباطی سرگرم کننده ای برای زوج ها هستند.

تمرین زوج شماره 9: به بازی اعتماد کنید و گوش دهید

یکی از شریک‌ها با «مین یا بمب» یک مسیر مانع سرگرم‌کننده ایجاد می‌کند در حالی که دیگری چشم‌بند است.

با استفاده از نشانه‌های کلامی، سازنده مانع، فردی را که چشم‌بند دارد در مسیر هدایت می‌کند و مطمئن می‌شود که روی «بمب‌ها» پا نمی‌گذارد.

اعتماد، مهارت های گوش دادن و نحوه برقراری ارتباط، موفقیت شما را تعیین می کند.

تمرین زوج شماره 10: من را کپی کن

یکی دیگر از تمرین‌های ارتباطی سرگرم‌کننده برای زوج‌ها که دوستش خواهید داشت. هدف این است که به حرف های همسرتان گوش دهید و به همان هدف برسید.

پشت به پشت بنشینید و مجموعه و تعداد واحدهای ساختمانی یکسانی داشته باشید. سپس، یکی باید ساختاری ایجاد کند و تنها از طریق کلمات به دیگری آموزش دهد. بدون نگاه!

این باعث ایجاد اعتماد، گوش دادن فعال و نحوه استفاده از کلمات می شود. در نهایت برای رسیدن به یک هدف با هم کار کنید.

تمرین زوج شماره 11: به من دست بده

این بازی راه دیگری برای کار بر روی ارتباطات، ایجاد اعتماد و رسیدن به همان هدف است.

یک دست هر كدام از پشت بسته شده است. سپس، هر دو اقدامات و دستورالعمل‌ها را برای انجام کارها با یکدیگر ارتباط خواهند داد.

وظایف می تواند شامل پوشیدن لباس، تعمیر اتاق، بستن بند کفش و غیره باشد. ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، اما بدون یک بازو، انجام آن تقریبا غیرممکن است مگر اینکه شریک زندگی خود را همراه خود داشته باشید.

تمرین زوج شماره 12: شما، من و آینده ما

وقتی سرگرمی و بازی را تمام کردید، در رختخواب دراز بکشید و فقط در مورد برنامه های خود صحبت کنید.

این می تواند در مورد بچه دار شدن، راه اندازی یک تجارت یا ازدواج باشد.

هدف اتصال است. در حالی که در آن هستید، می توانید دفترچه یادداشت زوجی را نیز راه اندازی کنید. درمان ها همچنین به زوج ها می گویند که این کار را انجام دهند زیرا آنها را در مسیر درست نگه می دارد. بدانید با شخصی که دوستش دارید چه می خواهید، و مهمتر از همه، هرگز فراموش نکنید که در ارتباط باشید.

تمرین های ارتباطی برای زوج های نامزد

تمرین زن و شوهر شماره 13: “از انعکاس، اعتبارسنجی و همدلی استفاده کنید”

شماره سیزده از 15 تمرین ارتباطی برتر برای زوج ها گفتگوی ساختاریافته است.

برای این فعالیت، زمانی را برای صحبت با شریک زندگی خود اختصاص دهید و موضوعی را برای گفتگو انتخاب کنید.

پس از انتخاب موضوع، هر دو طرف باید شروع به گفتگو کنند. به جای برقراری ارتباط همانطور که معمولاً انجام می دهید، با استفاده از آینه سازی، اعتبارسنجی و همدلی، ساختار بیشتری در گفتگو ایجاد کنید.

انعکاس عبارت است از تکرار آنچه که همسرتان به قول خودتان به شما گفته است. به گونه ای که کنجکاوی/علاقه را بیان کند. اعتبارسنجی در یک مکالمه، انتقال درک است.

یک جمله ساده، “می فهمم چه می گویی” تمام چیزی است که لازم است. در نهایت، همدلی عبارت است از ابراز علاقه به احساس شریک زندگی‌تان با گفتن جمله‌ای مانند «این چه احساسی به شما می‌دهد؟»

این یکی از بهترین فعالیت ها برای بهبود مهارت های ارتباطی و آموزش حس عمیق همدلی بین زوج ها است.

تمرین زوج شماره 14: بازی های زبانی مثبت انجام دهید

دومین در لیست تمرین های بهبود روابط و برقراری ارتباط برای زوج ها، بازی مثبت زبان است.

ارتباط زوجین با چالش های زیادی همراه است. رفتار واکنشی، متکبرانه و اتهام زنی، مانع نهایی برای بهبود ارتباطات در یک رابطه است.

این یکی از تمرین‌های قدرتمند مهارت‌های ارتباطی است که در آن زوج‌ها باید زبان منفی را با زبان مثبت جایگزین کنند.

دفعه بعد که می خواهید در مورد اعمال یا رفتار شریک زندگی خود چیزی منفی بگویید، دست از کار بکشید و راه مثبت تری برای انتقال پیام خود بیابید.

این باعث می شود افراد از نحوه برقراری ارتباط آگاه تر شوند و می تواند الگوهای ارتباطی منفی را معکوس کند.

یک شخص هرگز نمی‌خواهد برای کسی که دوستش دارد، متهم‌کننده یا محکوم‌کننده باشد.

چنین فعالیت های ارتباطی برای زوج های متاهل به شکستن عادت های ارتباطی سمی و منفی در یک رابطه کمک می کند.

تمرینات زوج شماره 15: با هم به یک سفر بروید

موثرترین و سرگرم کننده ترین تمرین های ارتباطی برای زوج ها شامل سفر با هم است.

برنامه ریزی و رفتن به سفر تمرین زوج درمانی برای بهبود ارتباطات است. این یک روز یا بیشتر تنها در یک محیط جدید و هیجان انگیز است.

هنگامی که یکنواختی وارد می‌شود، ارتباط بین زوج‌ها می‌تواند استرس‌زا شود. چنین فعالیت‌های مهارت‌های ارتباطی به زوج‌ها مهلت بسیار مورد نیاز را از بی نظمی روزمره می‌دهد.

این فعالیت بسیار موثر است زیرا به زوج ها اجازه می دهد تا آرامش و استراحت کنند. دور شدن باعث بهبود ارتباطات می شود. وقتی استرس از معادله خارج شود، اتفاقات شگفت انگیزی رخ می دهد. برای ایجاد ارتباط در روابط، فعالیت هایی که باعث کاهش استرس می شوند مورد نیاز است.

این به شرکا اجازه می دهد تا در حین مکالمه و ارتباط در سطح عمیق تری تمرکز کنند. فرآیند برنامه ریزی و رسیدن به مقصد نیز فرصت هایی را برای برقراری ارتباط موثرتر ارائه می دهد.

تمرین‌های ارتباطی برای زوج‌های نامزد، فضایی را برای زوج‌ها فراهم می‌کند تا با هم ارتباط برقرار کنند و به صورت تیمی کار کنند. وقت خود را صرف فعالیت هایی نکنید که شما را از برقراری ارتباط با یکدیگر دور می کند.

در عوض، روی تمرین‌ها یا فعالیت‌هایی در طول فرار تمرکز کنید که هر دوی شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که روی ارتباط مثبت کار کنید.

این گریزها همچنین به هدف دوگانه فعالیت‌های ارتباطی برای زوج‌های متاهل کمک می‌کند تا به برقراری مجدد ارتباط و اعتماد متقابل در رابطه، از دست رفته در تنگنای کارهای روزمره و مسئولیت‌ها کمک کند.

در اینجا چند تکنیک ارتباطی دیگر برای زوج ها آورده شده است

 صحبت نکردن همزمان با همسرتان و گوش دادن برای درک و عدم واکنش

 هدف نهایی را در ذهن خود از دست ندهید. برای ایجاد یک پیوند عشقی قوی و عدم شکستن آن، ارتباط برقرار کنید

 مراقب زبان خود باشید. از نام بردن یا خدمت مکرر به گناهان گذشته در زمان حال خودداری کنید

 هنگام برقراری ارتباط، سعی کنید ترس ها، اهداف، ارزش ها و رویاهای یکدیگر را بیاموزید. مشاهده کنید و درباره شخصیت یکدیگر بیشتر بدانید.

برای حل مشاجرات ناتمام یا ارزیابی میزان خوشبختی ازدواجتان، تمرین‌های رابطه زیر را برای ارتباط زوج‌ها تمرین کنید.

مقاله مرتبط: 10 راه برای واکنش نشان دادن زمانی که همسرتان سر شما داد می زند

گوش دادن فعال و بدون وقفه

برقراری تماس چشمی

بغل کردن و در آغوش گرفتن را بیشتر ادامه دهید

اختصاص زمان برای بررسی رابطه هفتگی یا ازدواج.

نتيجه گيري

خواندن بازی‌های ارتباطی برای زوج‌ها که می‌تواند به رفع مشکلات ارتباطی در ازدواج و نکاتی برای تسهیل ارتباط مؤثر بین زوج‌ها کمک کند، می‌تواند مفید باشد.

تمرین این تمرین‌های ارتباطی برای زوج‌ها به شما این امکان را می‌دهد که از سطح جدیدی از درک و پیوند قوی‌تر لذت ببرید.

برای کمک بیشتر ارتباطی برای زوج‌ها، توصیه می‌شود که با یک متخصص برای حل مشکلات عمیق روابط ارتباط برقرار کنید.

مطلب پیشنهادی

ايجاد مرزهای عاطفی در ازدواج

چگونه در ازدواج خود مرزهای عاطفی ایجاد کنید

مرزهای عاطفی محدودیت هایی هستند که شما برای انرژی و احساساتی که در یک رابطه …

باج‌گیری عاطفي

چگونه باج گیری عاطفی را بشناسیم و از خود محافظت کنیم

همه ما آن یک نفر را در زندگی خود داریم که همه دکمه های ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *