دلايل خيانت مردان متاهل خوشبخت
مردان متاهل خوشبخت به دلايل مختلفي خيانت مي كنند.

12 دلیل برای خیانت مردان متاهل خوشبخت

خیانت همیشه چیز وحشتناکی است که باید در یک رابطه از سر گذرانید. همچنین توسط مردان متاهل بیشتر از زنان انجام می شود. مؤسسه مطالعات خانواده (IFS) از نظرسنجی عمومی اجتماعی اخیر گزارش داد 20٪ از مردان در مقایسه با 13٪ از زنان به همسر خود خیانت می کنند. دلشکستگی و ناامیدی که ایجاد می‌کند می‌تواند بسیار آسیب‌رسان باشد و اغلب در این فکر می‌مانید که چگونه یک رابطه خوشبخت اشتباه پیش رفت. این مقاله می تواند به توضیح اینکه چرا مردان متاهل خوشبخت خیانت می کنند کمک کند.

12 دلیل برای اینکه مردان متاهل خوشبخت خیانت می کنند

چرا یک مرد خوشبخت متاهل باید خیانت کند؟ این سوالی است که پاسخ روشنی برای آن ندارد. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک مرد متاهل خیانت می کند، و همیشه برای همه یکسان نیست. بنابراین، ما مهمترین دلایلی که یک شوهر خوشبخت به خیانت متوسل می شود را گردآوری کرده ایم.

1. برآورده نشدن نیازها

آنچه معمولاً باعث ایجاد مشکلات در ازدواج می شود زمانی است که نیازهای یک فرد در یک رابطه به طور کامل برآورده نمی شود. آنها می توانند به طور کلی از شریک زندگی خود راضی باشند اما هنوز احساس نارضایتی می کنند. آنها قادر به حل کامل این مشکل نیستند. نیازهای خود را به شیوه ای سالم برآورده نمی کنند. بنابراین تصمیم می گیرند آن را در شخص دیگری جستجو کنند.

2. مرزهای شخصی ضعیف

آیا مردان متاهل خیانت می کنند؟ گاهی نه به میل خودشان. نداشتن محدودیت در روابط یا افراد دیگر در مورد اینکه چه رفتاری قابل قبول یا غیرقابل قبول است. ممکن است شانس درگیر شدن مردان متاهل را درخيانت افزایش دهد.

اگر او فردی است که بیش از حد مطیع است و در گفتن «نه» مشکل دارد، ممکن است خود را در یک رابطه نامشروع بیابد، حتی اگر در وهله اول آن را نخواسته باشد.

گاهي علت خيانت مرد متاهل اين است كه مرز شخصي ندارد.

3. ناامنی ها

همه ناامنی هایی دارند، اما گاهی اوقات نحوه برخورد ما با آنها ممکن است آنطور که می خواهیم سالم نباشد. شوهر شما می تواند یک همسر عالی و یک پدر عالی برای فرزندان شما باشد و به همین دلیل می تواند تحت فشار زیادی برای راضی نگه داشتن خانواده شما باشد.

آن‌ها نمی‌توانند درباره این ناامنی‌ها صحبت کنند و به روشی سالم به آنها رسیدگی کنند، بنابراین به دنبال راه‌هایی می‌گردند تا آن‌ها را به طور مخفیانه از طریق یک رابطه حل و فصل کنند.

4. خواستار کاوش در خود

مرد متاهلی که به همسرش خیانت می کند نیز معمولاً کسی است که در توانایی خود برای ابراز وجود در رابطه خود احساس خفقان می کند. برای آن‌ها، خیانت فرصتی است برای کشف بخش‌هایی از خود که هرگز تجربه نکرده‌اند یا مدت‌ها پیش سرکوب کرده‌اند.

همچنین این موردی نیست که بخواهیم اساساً آنها را به عنوان یک شخص تغییر دهیم. این بیشتر به این دلیل است که آنها می خواهند به اندازه کافی احساس آزادی و بدون بار داشته باشند تا احساس کنند در حال رشد و تجربه زندگی هستند. در مواردی مانند این، آنها به دنبال فرد دیگری در زندگی خود نیستند. درعوض، هرچقدر هم که به نظر خنده دار به نظر برسد، آنها در جستجوی خودشان هستند.

5. جذابیت انجام کارهایی که نباید انجام دهند

چرا مردها رابطه دارند؟ گاهی اوقات فقط به این دلیل است که آنها می دانند که نباید آنها را وسوسه کند که دقیقاً برعکس عمل کنند. این جذابیت “میوه ممنوعه” است.

استر پرل، درمانگر، زمانی گفت که امور به ندرت به جذابیت و رابطه جنسی مربوط می شود، بلکه بیشتر به هیجان و میل به دست آوردن چیزی است که قرار نیست داشته باشیم.

6. تمایل به احساس کمتر وابستگی و آسیب پذیری

شاید تعجب آور باشد، اما احساسات در خیانت مرد نقش دارند. این همچنین به ناامنی هایی که ممکن است شوهر شما داشته باشد مربوط می شود. در بیشتر موارد، مردان به سختی می توانند احساسات خود را به درستی بیان کنند و حتی نسبت به خودشان آسیب پذیر باشند.

به همین دلیل است که ازدواج ترسناک می شود زیرا همه چیز مربوط به آسیب پذیر بودن و وابسته بودن به یک فرد است. برای اینکه کمتر آسیب پذیر باشد، او اغلب به داشتن رابطه جنسی به عنوان راهی برای انتشار جزئیات صمیمی خود و عدم وابستگی کامل عاطفی به یک فرد متوسل می شود.

7. رضایت آنی خود

آیا یک مرد شاد خیانت می کند؟ بله، او قطعاً این کار را می کند، اما نه به دلیل عدم رضایت. بیشتر اوقات، با منیت آنها گره خورده است.

همانطور که بسیاری از مردم متوجه شده اند، خودخواهی اغلب عامل محرک مردان برای داشتن رابطه جنسی است. او ممکن است ازدواج خوشبختی داشته باشد اما به دلیل نیاز به رضایت فوری که همسرش ممکن است نتواند در آن لحظه به او بدهد، به همسرش خیانت کرده است.

8. فکر می کنند که می توانند با آن کنار بیایند

بسیاری از مردان خیانت می کنند، زیرا فکر می کنند می توانند از پس آن برآیند. آن‌ها آن را با بیان اینکه پسر خوبی هستند، شوهر خوبی هستند و پدر خوبی هستند، توجیه می‌کنند، بنابراین خیانت نباید مشکل بزرگی باشد.

آنها درک نمی کنند که همسرانشان واقعاً اینطور نمی بینند و بنابراین نمی توانند ویرانی هایی را که خیانت آنها به همراه دارد درک کنند.

9. ناپختگی

این اغلب یکی از دلایل اصلی خیانت مردان است. زمانی که فردی فاقد تجربه و بلوغ لازم برای کارکردن با جنبه های اصلی یک رابطه باشد، اغلب می تواند به این فکر کند که در وفاداری خود به همسرش جایی برای سیالیت وجود دارد.

آنها سپس برای اقدامات خود توجیهات زیادی ارائه می کنند که اغلب در انکار پنهان می شود. آنها فاقد بلوغ عاطفی برای درک اینکه اعمالشان عواقبی دارد.

10. تازگی تجربه

این یک چیز معمولی است که تعجب کنید که چرا مرد متاهل خوشبخت رابطه نامشروع دارد، و اغلب اوقات، پاسخ به این سوال ماجراجویی و هیجان پشت سر همسرتان است.

قرار گرفتن در یک رابطه ثابت به معنای راحتی قابل اعتماد و روتین است، و برخی از مردان از آن راضی هستند. اما در نهایت، آنها هوس هیجانی را خواهند داشت که در یک رابطه عاشقانه به همراه دارد.

11. فرصت

حتی کسی که در یک ازدواج قوی و شاد است، ممکن است زمانی که فرصتی پیش بیاید آسیب پذیر شود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که شوهر به جای یک غریبه ، به همسرش با کسی که می‌شناسد، مانند همکار که او را جذاب می‌بیند، خیانت می‌کند.

آنها اغلب آن را با این توجیه می کنند که فرصت درست وجود دارد و احساس می کنند که نمی توانند اجازه دهند از دستشان برود.

12. تصویر بدن

گاهی اوقات، خیانت راهی برای مردان است تا به خود ثابت کنند که «هنوز آن را دارند.» این به طور مستقیم با خودخواهی و تمایل به نوازش نفس آنها مرتبط است.

با درگیر شدن در رابطه با شخص دیگری، احساس خوبی در آنها ایجاد می شود که بدانند، حتی در خارج از ازدواج، همچنان برای دیگران مطلوب و جذاب هستند.

آیا شوهر خیانتکار همچنان می تواند همسرش را دوست داشته باشد؟

شنیدن اینکه مردانی که به همسرانشان خیانت کرده اند بسیار رایج است که ادعا می کنند هنوز آنها را دوست دارند. دیگران ممکن است آن را واقعی بدانند، با این حال دیگران ممکن است آن را تنها راهی برای دلجویی از همسران خود بدانند و دچار مشکل بیشتر نشوند.

این سوال که آیا یک شوهر خیانتکار هنوز هم می تواند همسرش را دوست داشته باشد، پیچیده است و واقعاً پاسخ روشنی ندارد. عشق در وهله اول یک احساس پیچیده است و خیانت همیشه آنطور که اکثر مردم فکر می کنند ساده نیست.

چرا مردان در صورتی که ازدواج خوشبختی داشته باشند، رابطه دارند؟ همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، دلایل مختلفی وجود دارد که مردان را به خیانت وادار می کند و همه آنها نشان دهنده دلزدگی مرد از همسرش نیست.

داشتن روابط صمیمی و جنسی با دیگران معمولاً دلیل خیانت مردان متاهل است. آنها امور خود را چیزی می دانند که نیازی به پیوند عاطفی عمیق ندارد. این بدان معنی است که هیچ رابطه عاشقانه واقعی بین آنها وجود ندارد.

این ممکن است لزوماً به این معنی نباشد که او از دوست داشتن همسرش دست کشیده است، اما به این معنی است که او آنطور که باید به همسرش احترام نمی گذارد.

چرا مردان متاهل خیانت می کنند اما همچنان با همسران خود می مانند؟

چند دلیل وجود دارد که چرا مردانی که دارای روابط نامشروع هستند همچنان با همسر خود باقی می مانند:

آنها هنوز همسر خود را دوست دارند

مواردی وجود داشته است که مردان با وجود خیانت به همسر خود همچنان عاشق آنها بوده اند. آن‌ها خیانت می‌کنند زیرا میل به هیجان دارند یا خواسته‌های عمیقی دارند که برآورده نمی‌شوند و ممکن است خجالت بکشند که از همسرشان خواسته‌هایشان را بخواهند.

طلاق می تواند کثیف باشد

مردان متاهلی که خیانت می‌کنند می‌ترسند که اگر همسرشان را رها کنند تا رابطه‌شان را دنبال کنند، یا اگر همسرشان متوجه این رابطه شوند، طلاق احتمالاً انتخابی است که او انجام می‌دهد.

پیامدهای مالی و استرس ناشی از طلاق چیزهایی هستند که آنها نمی خواهند با آنها کنار بیایند، بنابراین به جای اعتراف به خیانت خود، ازدواج خود را انتخاب می کنند.

آنها نمی خواهند به همسران خود صدمه بزنند

علیرغم خودخواهی که داشتن یک رابطه کناری نشان می دهد، بسیاری از مردان هنوز به احساس همسرشان در مورد خیانت آنها اهمیت می دهند. این را نمی توان برای کسانی که بلوغ عاطفی ندارند، گفت، اما اکثر مردان ترجیح می دهند با همسران خود بمانند، زیرا ترجیح می دهند هیچ درد غیرضروری برای آنها ایجاد نکنند.

مشاوره زوجین چگونه به مقابله با خیانت کمک می کند؟

مهم نیست دلیل آن چه باشد، خیانت باز هم اشتباه است و می تواند باعث درد شدید طرف مقابل شود. این شما را ناامید می کند و به این فکر می کنید که چرا پسرها وقتی خوشحال هستند خیانت می کنند.

تلاش برای کنار آمدن با آن می تواند منجر به پریشانی عاطفی زیادی شود، هم برای زوج و هم برای درمانگری که بعد از رابطه عاشقانه به سراغ او می روند.

اما نقش یک زوج درمانگر برای هدایت صحیح زن و شوهر از این بحران طاقت فرسا بسیار مهم است. انجمن روانشناسی آمریکا گزارش داده است که استفاده از EFT یا درمان متمرکز بر عاطفه برای مشاوره زوجین 75 درصد شانس موفقیت دارد.

حتی زوج‌هایی که کاملاً خوشحال بودند و با یکدیگر هماهنگ بودند، نیاز به یک متخصص دارند تا آنها را از طریق میزان خیانت، بی‌اعتمادی و آسیب‌های ناشی از رابطه راهنمایی کند. مهم است که به درستی در میان آنها پیمایش کنید تا در صورت تمایل هر دو، فرصتی برای بازسازی رابطه و بهبودی از آن داشته باشید.

درمانگران نه تنها باید علت اصلی مسئله و درمان آن را دریابند، بلکه باید راهی برای ارائه ابزارهای لازم برای بازسازی این اعتماد و اطمینان و ایجاد محیطی بیابند که در آن مراجع بتواند به درستی مشکلات خود را حل کند.

نتيجه گيري

اکنون، دیگر نمی‌توانید به این فکر کنید که «چرا شوهران خوشبخت به همسرانشان خیانت می‌کنند؟» دانستن و داشتن ایده از علت اصلی این موضوع، گامی در جهت پذیرش و درمان آن است.

داشتن این اطلاعات همچنین به این معنی است که شما می توانید تا زمانی که هنوز می توانید برای نجات ازدواج خود هر کاری که می توانید انجام دهید. البته، شما نمی‌توانید دقیقاً وفاداری شوهرتان را تضمین کنید، زیرا در پایان روز، این موضوع همچنان به انتخاب‌هایی که او انجام می‌دهد خلاصه می‌شود.

اما تلاش برای ایجاد پیوند بسیار عمیق تر با او، چه از طریق ارتباطات فیزیکی یا عاطفی شما، ضرری ندارد. اگر مردی بداند که آنچه می توانید در رابطه خود به او پیشنهاد دهید چیزی است که نمی تواند از هیچ کس دیگری دریافت کند، احتمال خیانت او کمتر است.

مقاله مرتبط: وقتی یک زن براي شوهرشما عشوه گري می کند چه باید کرد؟

در مواردی که او در نهایت خیانت می کند، مشاوره زوجین راهی موثر برای حل مشکلات هر دوی شما است که می تواند علت خیانت او باشد. در عین حال، مجبور نخواهید بود که به تنهایی با ناراحتی عاطفی خود کنار بیایید زیرا می توانید در مورد آن با یک متخصص صحبت کنید.

دلیل این رابطه هر چه که باشد، دلشکستگی ناشی از آن به همان اندازه ویرانگر است. توصیه هایی که در این مقاله به اشتراک گذاشته شده است به ارائه بینشی در مورد نحوه عملکرد ذهن یک شوهر خیانتکار کمک می کند و امیدواریم به شما ایده ای درباره کارهایی که می توانید برای جلوگیری از وقوع هر گونه خیانت انجام دهید ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی

داروهای ضد افسردگی و كاهش تمايل جنسي

مقابله با عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

از دست دادن میل جنسی و مشکلات در انجام ملاقات های صمیمی می تواند از …

اختلال تحريك نشدن جنسي زن در ازدواج

اختلال تحريك نشدن جنسی در زنان: تعریف، علائم، علل، درمان

در حالی که بسیاری از زنان اغلب متوجه می شوند که 100٪ مواقع با فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *