نحوه استفاده از آب برنج براي موها
اگر به دنبال يك راه ارزان براي مراقبت از موها مي گرديد استفاده از آب برنج گزينه مناسبي است. فقط قبل از مصرف آب برنج با پزشك خود هماهنگ كنيد.

نحوه استفاده از آب برنج برای موها

با پزشك خود مشورت كنيد و مطمئن شويد استفاده از آب برنج براي موها ي شما مناسب است.

آیا به دنبال راهی ارزان، آسان و موثر برای بهبود ظاهر و سلامت موهای خود هستید؟ باید آب برنج را امتحان کنید! آب برنج حاوی ویتامین‌های E و B، اسیدهای آمینه، آنتی‌اکسیدان‌ها و اینوزیتول است. گفته می‌شود همه آنها آسیب فولیکول‌ها را به حداقل می‌رسانند. درخشندگی، استحکام و طول موهای شما را افزایش می‌دهند. در این مقاله، بهترین راه برای استفاده از آن را برای حداکثر فواید مو به شما معرفی می کنیم. به علاوه 2 راه آسان برای ساختن آن در خانه به شما نشان می دهیم. بیایید شروع كنيم !

چیزهایی که باید بدانید

بعد از شامپو کردن و حالت دادن به موهایتان، موهایتان را با آب برنج آغشته کنید. بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند. با آب خنک بشویید.

برای تهیه آب برنج، 1 فنجان (185 گرم) از برنج آبکش شده و نپخته را در 2 فنجان (0.47 لیتر) آب به مدت 30 دقیقه خیس کنید. سپس برنج را صاف کنید.

روش دیگر، اجازه دهید آب برنج پس از صاف کردن، یک روز در دمای اتاق بماند تا تخمیر شود. آن را به مدت 1 دقیقه بجوشانید و بعد از خنک شدن از آن استفاده کنید.

مقاله مرتبط: چطور دائما نگران سلامتي خود نباشيم؟

روش يك درست کردن آب برنج با خیساندن

1.يك فنجان (185 گرم) برنج را بشویید، سپس آن را با 2 فنجان (0.47 لیتر) آب ترکیب کنید.

از هر نوع برنجی که در خانه دارید استفاده کنید – بیشترین استفاده از آن برنج سفید یا برنج قهوه ای دانه بلند است. آن را کاملا بشویید.

زیر آب خنک برای از بین بردن گرد و غبار، زباله ها و سایر ناخالصی ها، سپس برنج آبکش شده و آب را در یک کاسه یا ظرف بزرگ مخلوط کنید.

اگر مقدار برنج را طوری تنظیم کنید که یک دسته کوچکتر یا بزرگتر بسازید، نسبت 1:2 به آب را حفظ کنید.

اگر از برنج غیر ارگانیک استفاده می کنید که ممکن است مقدار کمی آفت کش روی آن وجود داشته باشد، برنج را ۲ تا ۳ بار آبکشی کنید.

2.کاسه را کنار بگذارید و اجازه دهید برنج 30 دقیقه خیس بخورد.

اجازه دهید برنج خیس بخورد تا آب ظاهری شیری و نیمه مات به خود بگیرد. این ظاهر شیری نشان می دهد که مقداری از اینوزیتول برنج در آب آزاد شده است

آب برنج را در حین خیساندن چند بار هم بزنید تا مواد مغذی آن از بین برود. از قاشق یا چنگال برای شکستن کلوخه های برنج استفاده کنید.

اینوزیتول کربوهیدراتی است که به آب برنج ظاهر شیری می دهد. تحقیقات نشان می دهد که اینوزیتول به محافظت از قفل و درخشندگی کمک می کند.

روش دیگر، با اضافه کردن 2 فنجان (0.47 لیتر) آب و جوشاندن آن برای حدود 15 دقیقه، آب برنج غلیظ تری درست کنید.

3.برنج را صاف کنید و آب آن را کنار بگذارید.

برنج و آب را در صافی بریزید تا آب به کاسه یا ظرف تمیز دیگری منتقل شود، سپس برنج را كنار بگذاريد. دوبار بررسی کنید که آب برنج معلق نداشته باشد.

اگر آب برنج خود را جوشانده اید. برنج را که اکنون پخته اید، صاف کرده و قبل از استفاده بگذارید آب کاملا خنک شود.

4.آب برنج را داخل یک ظرف تزئینی یا کاربردی بریزید.

ظرفي را انتخاب کنید که می توانید با خود در حمام یا حمام بیاورید، مانند یک کاسه کوچک، پارچ یا بطری پلاستیکی. در صورت امکان، به دنبال ظرفی بگردید که دارای لبه یا دهانه باشد تا به شما کمک کند ریزش خود را در حالی که آن را به موهای خود می‌مالید کنترل کنید.

اگر قصد ندارید از تمام آب برنج خود یکباره استفاده کنید، از یک ظرف قابل مهر و موم استفاده کنید. آب برنج تا 5 روز در یخچال ماندگاری دارد.

اگر مقدار باقی مانده دارید، سعی کنید صورت خود را با آب برنج نیز بشویید

استفاده از آب برنج مي تواند به سلامت موهاي شما كمك كند.

روش دوم استفاده از آب برنج

1.موهایتان را طبق معمول شامپو بزنید. پس از آن حتما با آب گرم کاملاً بشویید.

برنامه معمولی حالت دهنده خود را دنبال کنید یا آب برنج را مستقیماً بعد از شامپو زدن بمالید. هر روشی را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر عمل می کند.

اگر معمولاً موهای خود را هر روز نمی شویید یا برای شروع موهای خشک دارید، ممکن است بخواهید شامپو را کنار بگذارید و مستقیماً به آب برنج بروید.

2. آب برنج را از پوست سر تا نوک موهایتان بمالید.

 آب برنج را از ظرف خود روی موهای خود بریزید یا فشار دهید، سپس آن را به طور کامل و به آرامی روی پوست سر خود و در طول تارهای خود ماساژ دهید. اگر موهای شما خیلی بلند است. انتهای آن را در ظرف آب برنج خود فرو کنید تا مطمئن شوید که نوک موهایتان به اندازه کافی هیدراته شده است.

سعی کنید از یک شانه با دندانه پهن استفاده کنید تا به توزیع یکنواخت آب برنج در موهایتان کمک کند.

برای استفاده از آب برنج لزوماً لازم نیست در حمام یا دوش باشید. در واقع، بسیاری از افراد موهای خود را روی یک لگن یا سینک خیس می کنند. این به شما بستگی دارد!

3.بگذارید آب برنج به مدت 20 تا 30 دقیقه در موهایتان بماند.

این به اینوزیتول موجود در آب برنج اجازه می دهد تا به طور کامل هر رشته را بپوشاند. در این مدت به دوش گرفتن یا حمام کردن ادامه دهید (برای جلوگیری از دوش گرفتن فوق العاده طولانی با موهای خود شروع کنید) یا یک کلاه دوش بیندازید تا موهای خود را مرطوب نگه دارید در حالی که کارهای دیگر در خانه انجام می دهید.

4. تمام آب برنج را با آب خنک بشویید.

پس از آن، موهای خود را به آرامی شانه یا برس بزنید تا هرگونه گره یا گره از بین برود. اکنون شما آماده هستید که موهای خود را برای آن روز حالت دهید.

بعد از اینکه آب برنج را آبکشی کردید، موهای شما دارای یک لایه نازک از اینوزیتول است که هر رشته را پوشانده است و به محافظت از آن در برابر آسیب و شکستگی کمک می کند.

5.حدود یک بار در هفته آب برنج را در برنامه معمول موهای خود بگنجانید.

 فرکانس دقیق به ترجیح شخصی شما و نوع نتایجی که امیدوارید به دست آورید بستگی دارد. آنهایی که خیلی ریز یا روغنی دارند

موها از درمان با آب برنج هر 10 روز یک‌بار بیشترین سود را می‌برند، در حالی که کسانی که موهای ضخیم‌تر و درشت‌تری دارند ممکن است هر 5 روز یک‌بار برای دیدن نتایج به آن نیاز داشته باشند.[14]

سعی کنید روزانه از آب برنج استفاده نکنید، زیرا پروتئین اضافه شده به برنج می تواند موهای شما را خشک و شکننده کند.

روش سوم تهیه آب برنج با تخمیر

1يك فنجان (185 گرم) برنج را بشویید، سپس آن را با 2 فنجان (0.47 لیتر) آب مخلوط کنید.

برنج را از گرد و غبار و ذرات دیگر با آب خنک بشویید (هر برنجی که در خانه دارید کارساز است!). سپس، برنج آبکش شده را با آب تازه در یک کاسه یا قابلمه مخلوط کنید. مخلوط را هم بزنید تا مطمئن شوید هیچ یک از برنج به هم نچسبد.

2.برنج را به مدت 30 دقیقه در آب خیس کنید.

وقتی آب آماده تخمیر شد باید کدر یا کدر به نظر برسد. برنج را صاف کرده و دور بریزید و آب آن را کنار بگذارید.

3. اجازه دهید آب برنج به مدت 24 ساعت در دمای اتاق بماند.

 آب برنج خیس شده را به یک ظرف قابل مهر و موم، مانند یک شیشه درب دار یا ظرف غذای بدون هوا منتقل کنید. آن را در جایی که تابش مستقیم نور خورشید ندارد کنار بگذارید و بگذارید حدود یک روز (بیشتر از 2 روز) تخمیر شود.

زمانی که آب برنج شروع به بوی ترش کند، تخمیر کامل می شود. هر چه دمای اتاق گرمتر باشد، سریعتر تخمیر می شود.

گفته می شود که تخمیر اثرات آب برنج را تقویت می کند و به بازگرداندن تعادل pH به موهای خشک یا شکننده کمک می کند.

4. آب برنج تخمیر شده را 1-2 دقیقه بجوشانید تا تخمیر متوقف شود.

 آب برنج خود را به یک قابلمه بریزید و آن را برای مدت کوتاهی بجوشانید (به آن دقت کنید تا شروع به تبخیر نكند). اجازه دهید آب قبل از استفاده به دمای اتاق خنک شود.

برای داشتن رایحه دلپذیرتر، پس از خنک شدن، چند قطره اسانس را به آب اضافه کنید. گفته می شود که درخت چای، رزماری و اسطوخودوس درخشندگی و رشد مو را افزایش می دهند.

5. آب برنج را در ظرف مورد علاقه خود بطری کنید.

 پس از اتمام فرآیند تخمیر، آب برنج را به ظرف، بطری یا شیشه ی قابل آب بندی منتقل کنید. یک بطری فشرده یا اسپری نیز بسیار خوب عمل می کند و زمانی که بعداً آن را روی موهای خود بمالید، مفید است.

باقیمانده آب برنج تخمیر شده را تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

مطلب پیشنهادی

شك در رابطه

چگونه بر شک و ترديد در یک رابطه غلبه کنیم

شما و شریک زندگیتان ممکن است قبل از اینکه شک و ترديد در مورد يكديگر …

افراد سمي را چگونه ناديده بگيريم

چگونه افراد سمي را نادیده بگیریم

همه ما در مقاطع مختلف زندگی خود با افراد سمي روبرو هستیم. آن دسته از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *