چگونه شوهر خود را تشويق كنيم
تشويق كردن شوهر به او احساس آرامش و مردانگي مي دهد و در نتيجه ازدواج شما شادتر خواهد شد.

چگونه شوهر خود را تشویق کنیم

یادگیری نحوه تشویق صحیح شوهر یک فرآیند در هر ازدواج است. این امر در مورد همه ازدواج ها صدق می کند. این چیزی است که هر همسری می تواند بیاموزد و بر آن مسلط شود.

یک رابطه فقط با عشق رشد نمی کند. شرکا نیز باید در مواقع سخت در کنار یکدیگر باشند و در مواقع ضروری دست به دست هم دهند. ممکن است مواقعی پیش بیاید که شوهرتان دچار ناراحتی شود و نتواند بفهمد که برای رهایی از این موقعیت چه کاری می تواند انجام دهد. او ممکن است آن را بیان نکند اما به شما نیاز دارد.

10 راه برای تشویق شوهرتان

اکنون زمان شما فرا رسیده است که یاد بگیرید چگونه شوهر خود را به روش های صحیح تشویق کنید. این نه تنها می تواند به یک شوهر شادتر منجر شود، بلکه می تواند به ازدواجی سالم تر و پربارتر منجر شود. بعلاوه، اگر یاد بگیرید که چگونه شوهرتان را تشویق کنید، برای شما نیز مزایای زیادی خواهد داشت.

اگر ياد بگيريد چطور شوهر خود را تشويق كنيد ازدواج شما سالم تر خواهد بود.

از اینکه برخی از این روش ها چقدر ساده هستند شگفت زده خواهید شد، همین حالا همه آنها را کشف کنید.

در اینجا ده راه برای تشویق موثر شوهرتان وجود دارد:

1. به شوهرتان کلمات تشویق کننده بگوييد

یکی از بهترین راه ها برای تشویق شوهرتان این است که این کار را به صورت شفاهی انجام دهید. شما باید همیشه کنار باشید تا او را تشویق کنید بدون توجه به شرایط.

تشویق همسرتان و کمک به او برای احساس بهتر در مواقعی که ممکن است نامطمئن باشد، بخشی از بسته بندی ازدواج است. یک کلمه تشویقی ساده برای شوهرتان ممکن است برای او معنای دنیا داشته باشد.

کلمات ساده ستایش و عشق ممکن است به او کمک کند تا بیش از آنچه که تا به حال می دانید رشد کند.

2. کشف کنید که زبان عشق شوهرتان چیست

هر فردی زبان بسیار متفاوتی دارد و این می تواند تاثیر زیادی بر ازدواج شما داشته باشد. با کشف زبان عشق شوهرتان، می‌توانید شوهرتان را تشویق کنید که بهتر شود.

اگر زبان عشق او جملات تاکیدی است، پس یافتن چیزهای تشویقی برای گفتن به شوهرتان مهمتر از همیشه است. مهم است که به طور مداوم به او جملات تاکیدی تشویقی ارائه دهید، حتی زمانی که به نظر می رسد خوب است.

بهترین راه برای تایید همسرتان تحسین شفاهی و حمایت کلامی از اوست.

اگر زبان عشق او هدیه است، می توانید پیام های عاشقانه را یادداشت کنید و در این زمینه تشویق کنید. اگر لمس فیزیکی زبان عشق او است، پس مطمئن شوید که همیشه حرکات کوچک محبت جسمی را ارائه می دهید.

در مجموع پنج زبان عشق وجود دارد و تشویق همسرتان به زبان عشق منحصر به فرد خودش می تواند بسیار مفید باشد.

3. اخم های او را وارونه کنید

بسیار مهم است که مرد خود را در هنگام ناراحتی تشویق کنید. این به شما بستگی دارد که با تبدیل کردن ماموریت شماره یک خود به شاد کردن او لبخندی بر لبان او بیاورید.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از آن برای کمک به شوهرتان استفاده کنید. با برنامه‌ریزی غذای مورد علاقه‌اش و ژانر فیلم‌هایی که از آن لذت بیشتری می‌برد، کمی تلاش کنید.

سعی کنید او را بخندانید و لبخند بزنید و به او یادآوری کنید که چقدر برای شما مهم است. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد به او نشان دهید که چقدر دوستش دارید، و این می تواند به اندازه کلمات دلگرم کننده باشد. با این حال، فراموش نکنید که به شوهرتان بگویید که او را هم دوست دارید.

ضروری است که شوهرتان را با انجام کارهای کوچک و مداوم برای او تشویق کنید. درست کردن یک فنجان قهوه بدون درخواست او یا گذاشتن شکلات روی بالش، همه راه هایی برای ایجاد احساس خاص، دوست داشتنی و مهمتر از همه تشویق او هستند.

4. ویژگی های شگفت انگیزش را به او یادآوری کنید

گاهی اوقات حمایت از شوهرتان ممکن است مستلزم «نفس او» باشد.

بهترین راه برای تشویق او اغلب تحسین کردن اوست. می توانید به او بگویید که چه شوهر بزرگی است و چقدر خوش قیافه است. (بالاخره، اگر او خوش قیافه و فوق العاده نبود، با او ازدواج نمی کردید، درست است؟). با گذاشتن یک کلمه دلگرم کننده برای شوهرم، به او نشان می دهد که چقدر به او اهمیت می دهید.

اجازه دهید او واقعاً بداند که چقدر برای شما جذاب است – از کلمات برای نشاط واقعی مردتان استفاده کنید. این می تواند تشویقی باشد که او به شدت نیاز دارد تا احساس بهتری نسبت به خودش داشته باشد یا در مورد طرد شدن احتمالی، مانند یک مصاحبه شغلی بد، احساس بهتری داشته باشد.

مهم است که تصور نکنید او می داند که شما چقدر تمام ویژگی های شگفت انگیز او را دوست دارید. باید فعالانه به او بگویید. حتی می توانید لیستی از چیزهایی که در مورد او دوست دارید تهیه کنید و این ویژگی ها را به طور روزانه به او یادآوری کنید.

5. به او بگویید که چقدر به او افتخار می کنید

وقتی نوبت به روش‌هایی می‌رسد که چگونه شوهرتان را به بهترین شکل تشویق کنید، گاهی اوقات چیزهای ساده مهم هستند. شما نیازی به انجام کارهای گزاف یا غیرعادی ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه با گفتن اینکه چقدر به همسرتان افتخار می کنید، انگیزه دهید.

برای او به عنوان یک مرد ضروری است که احساس کند شما نه تنها به او بلکه به همه چیزهایی که با هم به دست آورده اید افتخار می کنید. هر روز به او بگویید که چقدر به او افتخار می کنید و چقدر به بودن با او افتخار می کنید.

اگرچه ممکن است برای شما آشکار باشد که به او افتخار می کنید، ممکن است همیشه برای او آشکار نباشد. اگر به او و دیگران بگویید چقدر افتخار می کنید، به تشویق شوهرتان کمک می کند.

اگر هر دوی شما در شبکه های اجتماعی هستید، او را در عکس دو نفری خود تگ کنید و ذکر کنید که چقدر او را دوست دارید و چقدر به او افتخار می کنید. حرکات کوچکی مانند این می تواند واقعاً کارهای بزرگی برای رابطه شما انجام دهد.

6. وقتی صحبت می کند، صمیمانه گوش کنید

متأسفانه کمبود ارتباط یکی از بزرگترین دلایل بد شدن روابط خوب است. اجازه ندهید این اتفاق برای رابطه شما بیفتد. یادگیری نحوه تشویق همسرتان همچنین مستلزم یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثر با یکدیگر است.

در حالی که ارتباط یک “خیابان دو طرفه” است، برای شما مهم است که نقش خود را انجام دهید. به عنوان یک همسر، بسیار مهم است که نه فقط به او گوش دهید، بلکه واقعاً او را بشنوید.

گوش دادن و شنیدن دو چیز متفاوت هستند و بسیار توصیه می شود که تفاوت اساسی را درک کنید. وقتی شوهرتان واقعاً احساس می‌کند که به حرف‌هایش گوش می‌دهند، این یکی از بهترین راه‌ها برای تشویق شوهرتان است.

به جزئیات بیشتر توجه کنید و این جزئیات کوچک را به خاطر بسپارید. بدون هیچ تردیدی به او بفهمانید که واقعاً او را می شنوید و درک می کنید. این یکی از بزرگترین شکل های تشویقی است که می توانید ارائه دهید.

7. یک شب ملاقات منظم ایجاد کنید

بسیاری از زوج ها ارزش واقعی یک شب قرار ملاقات تعیین شده را دست کم می گیرند. تنظیم شب‌های قرار و پایبندی به برنامه واقعاً می‌تواند به شما کمک کند دوباره با شوهرتان ارتباط برقرار کنید. زندگی استرس‌زا می‌شود و اغلب احساس می‌کند که «در کنار یکدیگر زندگی می‌کنید».

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بفهمید چگونه شوهرتان را تشویق کنید، قرار گذاشتن در شب و صحبت کردن است.

یک شب قرار منظم به شما کمک می کند تا به عنوان یک زوج دوباره ارتباط برقرار کنید. به دلیل محدودیت های مالی، زمان و موارد دیگر، یک بار در هفته یا هر دو هفته یک بار برای بسیاری از زوج ها گزینه ای نیست. در این مورد، حتی می توانید یک بار در ماه یک شب قرار ملاقات بگذارید.

این شب قرار به هیچ وجه نیازی به ولخرجی ندارد. این می تواند شامل این باشد که شما دو نفر روی یک نیمکت پارک بنشینید و ساندویچ بخورید، و زمانی را صرف یک غذای عاشقانه در خانه کنید. این می تواند چیزی ساده مانند قدم زدن در کنار ساحل و بازدید از یک کافی شاپ بعد از آن باشد.

8. اجازه دهید رهبری را به عهده بگیرد

اگر واقعاً می‌خواهید در تشویق شوهرتان عالی باشید، یک راه ساده و مؤثر برای انجام آن وجود دارد که به طور کلی جواب می‌دهد. آنچه لازم است این است که شما به سادگی به او اجازه دهید رهبری را به دست بگیرد. وقتی نوبت به تصمیم گیری های بزرگ می رسد، به او اجازه دهید احساس کنترل کند.

ضروری است که شوهرتان را با اثبات اینکه به قضاوت و نظرات او اعتماد دارید، تشویق کنید. بهترین راه برای اینکه به طور فعال به شوهرتان نشان دهید که صریحاً به او اعتماد دارید این است که به او اجازه دهید رهبری را به دست بگیرد.

این كار همیشه نیازی به تلاش زياد  ندارد. این می تواند با چیزهای ساده ای مانند تصمیم گیری در مورد چه چیزی باشد.به او اجازه دهید تصمیم بگیرد، به قضاوت هایش اعتماد کند و به او اجازه دهید که کنترل کند. بدون اینکه بدانید، در واقع شوهرتان را بیشتر از آنچه می دانید به این شکل تشویق می کنید.

9. همیشه پشت او باشد

برای اینکه واقعاً از شوهرتان حمایت کنید، برای شما مهم است که «همیشه از او حمایت کنید». نه تنها باید همیشه وفادار باشید و «پشت او باشید»، بلکه او باید کاملاً آگاه باشد که چنین است. نه تنها باید به طور منظم به او بگویید که همیشه «پشت او هستيد»، بلکه باید با عمل نیز به او نشان دهید.

وقتی صحبت از تشویق شوهرتان به روش‌های صحیح می‌شود، ممکن است گاهی اوقات باعث ایجاد ناراحتی شود. ممکن است مواقعی در طول رابطه تان پیش بیاید که لازم باشد از او دفاع کنید، حتی اگر کاملاً با او موافق نباشید. وفاداری شما باید همیشه و برای همیشه در کنار شوهرتان باشد.

10. به یاد داشته باشید که بگویید “متشکرم”

همیشه به یاد داشته باشید که حتی بعد از چیزهای کوچک بگویید “متشکرم”. اگر او برای شما یک وعده غذایی خرید، به یاد داشته باشید که تشکر کنید و قدردانی خود را به صورت شفاهی ابراز کنید. هرگز اجازه ندهید که او احساس کند که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند یا به او بدیهی شده است.

همیشه از شما تشکر کنید و به شوهرتان نشان دهید که از او قدردانی می کنید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای نشان دادن قدردانی به طور منظم انجام دهید این است که قبل از خواب از اینکه با او هستید و شب بخیر بگوييد  او را ببوسید تشکر کنید.

20 نکته برای تشویق شوهرتان

اگر به دنبال جملاتی برای استفاده از آنها هستید که بتواند شوهرتان را تشویق کند، در اینجا 20 مورد وجود دارد که مطمئناً به او احساس مناسبی می‌دهد:

1. از زمانی که من با شما آشنا شدم تا به اينجا رسيديم  و شریک شدن در این سفر با شما افتخار واقعی بوده است

2. شما واقعاً بهترین شوهری هستید که هر کسی می تواند بخواهد

3. من مشکلات زوج های دیگر را می بینم و از بودن در کنار شما بسیار خوشحالم

4. من عاشق روشی هستم که شما مرا لمس می کنید

5-مهربانی تو را به خوش تیپ ترین مرد دنیا تبدیل می کند

6. تو شماره یک من هستی

7. از هر لحظه ای که با هم می گذرانیم لذت می برم

8. اخلاق و ارزش های شما همیشه مرا شگفت زده می کند

9. من عاشق رفتار شما با دیگران هستم

10. شما همیشه زیبا به نظر می رسید حتی زمانی که تازه از خواب بیدار می شوید

11. قلبم هميشه كنار شماست.

12. از شما برای هر کاری که برای این خانواده انجام می دهید متشکرم

13. ممنون که با من درست رفتار کردید

14. من واقعا شما را دوست دارم و از شما قدردانی می کنم

15. من واقعاً کسی که هستید را دوست دارم و هرگز نمی خواهم که شما تغییر کنید

16. شما دنیا را جای بسیار بهتری می کنید

17. گذراندن وقت با شما همیشه زمانی است که به خوبی صرف شده است

18. من شجاعت شما را تحسین می کنم

19. شما ویژگی های شگفت انگیزی دارید

20. شما واقعاً شریک رویایی من هستید

مقاله مرتبط: 15 دعوای رایج در ازدواج

در نتیجه

ممکن است شوهرتان آشکارا نگوید که به شما نیاز دارد، اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که بی‌صدا رنج بکشد و به شما در کنارش نیاز داشته باشد.

این روش‌ها می‌توانند در کشف چگونگی تشویق شوهرتان به روش‌های درست معجزه کنند. زمان، انرژی، تلاش، صبر، شجاعت و حتی تمرین نیاز دارد، اما در نهایت ارزشش را خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

ايجاد مرزهای عاطفی در ازدواج

چگونه در ازدواج خود مرزهای عاطفی ایجاد کنید

مرزهای عاطفی محدودیت هایی هستند که شما برای انرژی و احساساتی که در یک رابطه …

باج‌گیری عاطفي

چگونه باج گیری عاطفی را بشناسیم و از خود محافظت کنیم

همه ما آن یک نفر را در زندگی خود داریم که همه دکمه های ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *