انتخاب بين چند خواستگار
انتخاب بين چند خواستگار مرحله دشواري از زندگي است ولي راه حل هايي براي انتخاب درست وجود دارد.

بین چند خواستگار چطور انتخاب كنيم؟

داشتن خواستگار زياد لزوما چیز بدی نیست. در واقع، چند پسر که می خواهند با شما آشنا شوند و از شما خواستگاري كنند، می توانند سرگرم کننده باشد. با این حال، بخش دشوار در نهایت این است که بین همه گزینه های عالی خود انتخاب کنید و فقط یک پسر را به طور انحصاری برای ازدواج انتخاب کنید.

قسمت

1

مشاهده

مرحله 1 به این فکر کنید که با چه کسی بیشتر از زندگي لذت می برید.

به این فکر کنید که با كدام خواستگار بیشتر لذت می برید. خوش گذرانی یکی از مهم ترین بخش های انتخاب یک خواستگار تا امروز است. شما می خواهید از گذراندن وقت با همسر آينده خود لذت ببرید. اگر پسری را دوست دارید و متوجه می شوید که او اصلاً سرگرم کننده نیست، می توانید به دنبال کسی باشید که دوستش دارد. با خواستگارهاي مختلف در سناریوهای مختلف معاشرت کنید.

مرحله 2 توجه داشته باشید که آن خواستگار با شما چگونه رفتار مي كند.

توجه داشته باشید که آیا یک پسر با شما بهتر از پسر دیگری رفتار می کند. شما می خواهید یک پسر با شما طوری رفتار کند که انگار شما خاص هستید. اگر پسری که دوست دارید در مشکلاتتان به شما کمک کند و هنگام غمگینی با گل یا میان وعده مورد علاقه تان شما را غافلگیر کند، به وضوح برای شما ارزش قائل است. اما اگر مرد دیگری که او را دلسرد می کنید حتی از شما نپرسد که روز شما چگونه بوده است، پس شما می خواهید مردی را انتخاب کنید که نشان دهد به شما اهمیت می دهد.

یک پسر خوب همیشه باید با احترام با شما رفتار کند، حتی اگر استرس داشته باشد.

به رفتار خواستگار با ديگران توجه كنيد.

مرحله 3 مراقب رفتار خواستگار با دیگران باشید.

مراقب رفتار آنها با دیگران باشید. پسرها معمولاً در اطراف شما متفاوت از دیگران رفتار می کنند، به خصوص اگر آنها شما را دوست داشته باشند. در عوض، مراقب نحوه صحبت آنها با پیشخدمت ها، والدین، دوستان یا غریبه ها باشید. اگر یکی از آنها با دیگران بداخلاق است اما با شما شیرین است و دیگری با همه با احترام یکسان رفتار می کند، پسر دوم انتخاب بهتری است.

مرحله 4 صبر کنید و بگذارید زمان بهترین مرد را به شما نشان دهد.

صبر کن و بگذار زمان بهترین مرد را به تو نشان دهد. یک قانون سرانگشتی خوب این است که اگر به افراد زمان کافی بدهید، آنها با گفتار و اعمال خود به شما نشان خواهند داد که واقعاً چه کسی هستند. تا زمانی که مجبور نیستید فوراً تصمیم بگیرید، می توانید عقب بنشینید و به افرادی که دوست دارید نگاه کنید تا ببینید که می خواهید زمان بیشتری را با آنها بگذرانید.

قسمت

2

مقایسه صفات و خصوصیات

مرحله 1 فهرستی از ویژگی های که در یک پسر دوست دارید تهیه کنید.

فهرستی از ویژگی هایی که در یک پسر دوست دارید تهیه کنید. قبل از اینکه شروع به مقایسه مردان مختلف کنید، یک کاغذ و خودکار بردارید و همه چیزهایی را که در یک پسر دوست دارید بنویسید. شاید شما پسری را دوست داشته باشید که حس خوبی از استایل داشته باشد یا بتواند شما را بخنداند. هر چه که ترجیح می دهید، همه آنها را با هم جمع کنید تا بتوانید مردانی را که خواستگار شما هستند را با استانداردهای خود مقایسه کنید.

همیشه مهم است که مواردی مانند ارتباط خوب، جذابیت، اعتماد و احترام را در فهرست استانداردهای خود بگنجانید.

به روابط دوستان دیگرتان نگاه کنید تا ببینید چه کارهایی انجام می دهید و چه کارهایی را دوست ندارید. این به شما کمک می کند تا بفهمید که چه چیزی در یک رابطه مهم است و همچنین چه ویژگی ها و علائم هشدار دهنده قابل تحسینی هستند.

سعی کنید روی ویژگی هایی تمرکز کنید که باید در طول زمان ثابت شوند، مانند احترام و احساس امنیت.

مرحله 2 فهرستی از هر یک از مزایا و معایب آنها تهیه کنید.

فهرستی از هر یک از مزایا و معایب آنها تهیه کنید. برای هر مردی که به آن علاقه دارید و در یک طرف یک کاغذ جداگانه دیگر تهیه کنید و ویژگی های مثبت آنها را در یک طرف و نکات منفی آنها را در طرف دیگر بنویسید. این کمک می کند تا قسمت های خوب و بد یک شخص را بنویسید تا بتوانید به طور واضح و دقیق یک مرد را در کنار هم با پسر دیگری مقایسه کنید.

برای هر پسری به مقدار مساوی از چیزهای خوب و بد بیابید تا آنها را به طور منصفانه مقایسه کنید.

با این حال، اگر نمی‌توانید فهرست‌های مساوی تهیه کنید، متوجه می‌شوید که شاید یک مرد وجود داشته باشد که نکات مثبت بیشتری نسبت به موارد منفی داشته باشد و تصمیم شما بسیار آسان‌تر شده است.

همه پسرها عیب هایی خواهند داشت. آنچه مهم است این است که بتوانید معایب فردی را که انتخاب می کنید بپذیرید.

مرحله 3 تصمیم بگیرید که با چه کسی سازگارتر هستید.

تصمیم بگیرید که با چه کسی سازگاری بیشتری دارید. در حالی که همه فهرست‌های خود را تهیه می‌کنید، فهرست دیگری تهیه کنید که به جزئیات مشترکات شما و یک مرد خاص می‌پردازد. سازگاری و شیمی مهم است که باید در نظر گرفته شود. تصمیم بگیرید که کدام مرد بیشترین اشتراکات را با شما دارد.

شما به دنبال 10 از 10 شیمی با کسی نیستید. در عوض، به دنبال 6 از 10 شیمی آمیخته با یک دوستی واقعاً محکم باشید.

علایق مشترک می تواند سلیقه مشابه در موسیقی، فیلم، لباس، کتاب یا بازی های ویدئویی، یا حتی چیزهایی مانند رستوران های مورد علاقه یا مکان های تعطیلات باشد.

اگر برنامه‌های آینده مشابهی با یک پسر خاص دارید، پس هر دوی شما در یک مسیر زندگی پیش می‌روید و می‌توانید با هم خیلی پیش بروید.

برای عمیق‌تر رفتن، در نظر بگیرید که با چه کسانی عقاید و اصول اصلی مشترک دارید.

کسی را که انتخاب کنید همان مردی خواهد بود که همیشه با او کار می کنید. این مهم است که برخی از فعالیت های مشابه را دوست داشته باشید.

مرحله 4 مشخص کنید که کدام مرد دوست بهتری خواهد بود.

بفهمید کدام مرد دوست بهتری خواهد بود. از بین مردانی که شما با آنها مقایسه می کنید، ممکن است برخی از دوستان بهتر باشند. به عنوان مثال، یک پسر ممکن است با شما بچه بازی کند و شما را “آدم” خطاب کند یا با شما مانند “یکی از پسرها” رفتار کند. به دنبال مردی بروید که مانند یک دوست به شما مهربانی نشان می دهد، اما با شما طوری رفتار می کند که شما خاص هستید.

هرکسی را که انتخاب می کنید باید همچنان دوست خوبی برای شما باشد حتی اگر با هم در یک رابطه دوستی هستید. شما هم به عشق و هم به دوستی قابل اعتماد و وفادار در شریک زندگی نیاز دارید.

مرحله 5 از منطق و احساسات برای تصمیم گیری استفاده کنید.

از منطق و احساسات برای تصمیم گیری استفاده کنید. مراقب باشید برای تصمیم گیری فقط به احساسات خود فکر نکنید زیرا احساسات شما همیشه تغییر می کند. شما همچنین باید عملاً در مورد عواقب انتخاب یک مرد بر دیگری فکر کنید.

به انتخاب یک مرد مانند خرید یک چیز گران فکر کنید. این واقعیت را در نظر بگیرید که در نهایت زمان، پول و سرمایه گذاری عاطفی را برای پسری که انتخاب می کنید خرج خواهید کرد.

لازم نیست هنگام فکر کردن عملی خونسرد باشید. به یاد داشته باشید، شما می خواهید مردی را انتخاب کنید که واقعاً می خواهید برای او زمان و پول خرج کنید.

وقتی خیلی خوشحال هستید یا خیلی غمگین هستید تصمیمات بزرگ نگیرید. اجازه دهید احساسات بزرگ قبل از انجام هر کاری بگذرد تا سرتان صاف باشد.

گام ششم زمانی را به تنهایی داشته باشید تا آنها را با هم مقایسه کنید.

. گاهی لازم است از یک موقعیت دور شوید و چیزها را دوباره ارزیابی کنید. اگر با یک پسر معاشرت می‌کنید و سعی می‌کنید بین او و دیگری یکی را انتخاب کنید، نظر شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد زیرا با یکی هستید و نه با دیگری.

از همه خواستگارها فاصله بگیرید. زمانی که فقط با خواستگار ها وقت می گذرانید، تصمیم گیری می تواند سخت باشد. ذهن شما فقط با فکر کردن به همه گزینه هایی که در پسران دارید، چرخ های خود را می چرخاند.

خوب است که فقط یک شب دخترانه بدون پسر داشته باشید. یا، یک شب برای خود داشته باشید تا با یادداشت کردن نگرانی ها و مشاهدات خود در مورد پسرانی که دوست دارید، افکار خود را جمع آوری کنید.

قسمت

3

پرسیدن سوالات مهم

مرحله 1 تعیین کنید که از ازدواج  چه می خواهید.

تعیین کنید که از یک رابطه چه می خواهید. حتی اگر به طور همزمان چند مرد خواستگار شما باشند، احتمالاً هدفی در ذهن دارید. دانستن اینکه چه می خواهید کمک می کند. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید دریابید که کدام افراد با خواسته های شما مطابقت دارند.

اگر پسری به طور خاص بگوید که هرگز نمی‌خواهد بچه دار شود و شما بچه مي خواهيد، احتمالاً می‌توانید از او عقب‌نشینی کنید، زیرا ممکن است در آینده باعث دعوا یا جدایی شود.

مرحله 2 از خود بپرسید که آیا احساس می کنید در حال “خیانت” به یک خواستگار خاص هستید یا خیر.

از خود بپرسید که آیا احساس می کنید در حال “خیانت” به یک مرد خاص هستید؟ اگر به خاطر گذراندن زمان زیاد با یک خواستگار نسبت به دیگری احساس گناه می کنید، ممکن است یکی از آنها را بیشتر از دیگری دوست داشته باشید. ممکن است به تنهایی به هیچ مردی متعهد نباشید، اما اگر وقت گذراندن با پسران دیگر به نظر می رسد که دارید به یک مرد خاص خیانت می کنید، احتمالاً این کسی است که بیشتر از همه دوست دارید.

اگر وقتی با دیگران وقت می گذرانید متوجه شدید که به یک پسر فکر می کنید، ممکن است نتوانید او را از ذهن خود دور کنید زیرا او را بیشتر دوست دارید.

مرحله 3 برای دریافت مشاوره با دوستان و خانواده صحبت کنید.

برای دریافت مشاوره با دوستان و خانواده صحبت کنید. نظرات بیرونی افرادی که به آنها اعتماد دارید می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. دوستان شما ممکن است از یک پسر خاص که به او علاقه دارید متنفر باشند زیرا او را بدون خوش بيني که ممکن است برای او داشته باشید می بینند. به عنوان مثال، شاید یکی از دوستان شما زمانی با پسری که می بینید قرار ملاقات داشته باشد و او بداند که او اخلاق بدی دارد و هرگز پیشنهاد نمی دهد که برای قرار ملاقات پول پرداخت کند.

صحبت کردن با دوستان یک پسر نیز درباره او به شما می گوید.

دریافت بینش از افراد دیگر مفید است زیرا شما در تصمیم گیری های خود مغرضانه خواهید بود زیرا احساسات شما می توانند نقایص یک پسر را از نقاط مثبت او سخت کنند.

مقاله مرتبط: چگونه دوباره به همسر يا نامزد سابق اعتماد كنيم؟

مرحله 4 به یاد داشته باشید که هیچ تصمیم درست یا اشتباهی وجود ندارد.

به یاد داشته باشید که هیچ تصمیم درست یا اشتباهی وجود ندارد. اجازه ندهید فشار تصمیم گیری به شما وارد شود. همیشه خواستگارهاي وجود خواهند داشت. اگر دو یا چند مرد مختلف را خواستگار دارید، حداقل گزینه های متعددی دارید. شما مرد «درست» یا «نادرست» را انتخاب نخواهید کرد، زیرا همه مردان دارای ویژگی‌های مثبت و همچنین معایب هستند.

همیشه بهتر است خواستگارهاي بیشتری داشته باشید تا احساس نکنید که در دام یک پسر گیر افتاده اید.

شما همیشه این امکان را دارید که انتخاب کنید با چه کسی دوست دارید.

همیشه می‌توانید از خواستگاري که به نظر می‌رسد خوب نیست، کنار بروید. خودتان را به خاطر گرفتن یک تصمیم بد سرزنش نکنید، فقط از آن درس بگیرید و آنچه را که یاد گرفته اید در تصمیم بعدی خود به کار ببرید.

مطلب پیشنهادی

هزينه پنهان سفر با هواپيما

تمام هزینه های پنهان پرواز و نحوه اجتناب از آنها

وقتی نوبت به رزرو پرواز می رسد، هزینه پروازی که در ابتدا می بینید، همیشه …

نكاتي براي سفر تنهايي

7 نکته برای اولین بار سفر به تنهایی

اگر شما مانند من هستید (یک نگران مزمن و بیش از حد فکر می کنید)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *